Skocz do zawartości
nowy66

Mistrzostwa Świata 2010 w HD

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ TVP nadaje TVP HD tylko dla właścicieli różnej maści n-boxów - to podaję plan transmisji w ZDF HD i Erste HD z Astry FTA. Co prawda w 720p - ale to chyba nie ma większego znaczenia.

Na razie podane są daty i kanały nadawania pierwszej rundy. W kodowanym RTL HD tylko kilka więcej.

Szczegóły znajdziecie : TUTAJ

Jak znajdziecie gdzieś daty i miejsca nadawania pozostałych (od drugiej rundy) to wklejcie tutaj. Bo jakoś nie wierzę, że TVP HD będzie dostępne gdzie indziej niż tylko w n.... (oczywiście poza kablówkami)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zobaczymy jak to będzie. Nie wiem czy czytałeś te artykuły :

http://media2.pl/media/64906-tvp-hd-na-mun...szy-zasieg.html

http://technologie.gazeta.pl/internet/1,10..._je_w.html?bo=1

A co do ZDF HD i Erste HD to te kanały będą dostępne na Cyfrze + (mam najwyższy pakiet z HD) ?

Edytowane przez marcinekkg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co do ZDF HD i Erste HD to te kanały będą dostępne na Cyfrze + (mam najwyższy pakiet z HD) ?

Przede wszystkim musisz mieć zeza na Astre 19.2, to są kanały FTA (niekodowane)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to podaję plan transmisji w ZDF HD i Erste HD z Astry FTA. Co prawda w 720p - ale to chyba nie ma większego znaczenia.

pzdr

720p z bitrate 12Mb/s w ZDF HD i ARD HD czy 1080i z bitrate 5,4Mb/s TVP HD made in n

właściwy wybór może być tylko jeden.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...) czy 1080i z bitrate 5,4Mb/s TVP HD made in n

...aż tak źle jest ???? Bo jak jeszcze za Farfała był dostępny FTA z Astry to było super. To może faktycznie nie ma za czym tęsknić....? Dwa lata temu oglądałem często przekazy HD niemieckie z ME. Bardzo je lubiłem. Komentator odzywał się odwrotnie proporcjonalnie do polskich - więc było dobrze słychać publikę w 5.1 ;):lol:

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tą Astrą ? Cyfra + odbiera programy z Hotbirda. Czy jest możliwe żebym odbierał programy ZDF HD i Erste HD na Cyfrze + ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tą Astrą ? Cyfra + odbiera programy z Hotbirda. Czy jest możliwe żebym odbierał programy ZDF HD i Erste HD na Cyfrze + ??

Czemu nie? Antena + konwerter HB + konwerter Astra + DiSEqC lub Antena + konwerter monoblok.

Takich informacji jest pełno w sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bitrate jest rzeczywiście wyższy na niemieckich kanałach ale jakość obrazu jest zdecydowanie na korzyść TVP HD, szczególnie jest to widoczne przy wykorzystaniu projektora. Jednak 1080i robi swoje.

720p z bitrate 12Mb/s w ZDF HD i ARD HD czy 1080i z bitrate 5,4Mb/s TVP HD made in n

właściwy wybór może być tylko jeden.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bitrate jest rzeczywiście wyższy na niemieckich kanałach ale jakość obrazu jest zdecydowanie na korzyść TVP HD, szczególnie jest to widoczne przy wykorzystaniu projektora. Jednak 1080i robi swoje.

Jeżeli porównujesz gadające głowy to się zgodzę.

Niestety rozczarowanie przeżyjesz przy dynamicznych akcjach na boiskach w RPA.

A tutaj link z aktualnym bitrate z tego transpondera http://www.linowsat.de/cgi-bin/lsat.cgi?0130-11258-H-300-0-0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 11.258 w HD został juz tylko ES2HD, native. Reszta jest tak żałosna ze dziwie sie ze nikt, zadna instytucja nie zajmie sie okłamywaniem klienta o "najwiekszej" ilosci kanałów HD. To jest żałosne kłamstwo, bitrate około 6 mega, to jest HD??? To jest hahade made in n. Zamiast poprawic jakosc kanałów HD, tzn. zblizyc je do jakosci HD oni uruchamiają jakiegos niszowego gniota +1.

TYLKO C+ na swoich flagowych kanałach trzyma jeszcze jakis poziom. W n moim zdaniem są teraz max 4 kanały w jakosci HD, reszta to marketingowy kit niemający nic wspólnego z rzeczywistoscią. Ktos w koncu powinien sie tym zająć bo Polaków na kazdym kroku robi sie w balona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na 11.258 w HD został juz tylko ES2HD, native. Reszta jest tak żałosna ze dziwie sie ze nikt, zadna instytucja nie zajmie sie okłamywaniem klienta o "najwiekszej" ilosci kanałów HD. To jest żałosne kłamstwo, bitrate około 6 mega, to jest HD??? To jest hahade made in n. Zamiast poprawic jakosc kanałów HD, tzn. zblizyc je do jakosci HD oni uruchamiają jakiegos niszowego gniota +1.

TYLKO C+ na swoich flagowych kanałach trzyma jeszcze jakis poziom. W n moim zdaniem są teraz max 4 kanały w jakosci HD, reszta to marketingowy kit niemający nic wspólnego z rzeczywistoscią. Ktos w koncu powinien sie tym zająć bo Polaków na kazdym kroku robi sie w balona.

Ja mam propozycję: niech tym ktosiem będzie Tony72.

Napisz pismo do UOKiKu, złóż i informuj nas prosze o postępach.

Najlepiej jest zawsze gadać niech ktoś coś zrobi. Znasz to przysłowie: jak chcesz zeby było zrobione to zrób to sam ... a jak nie to tylko mlesz jęzorem.

BTW tak z ciekawości czy standard DVB okresla parametry obrazu HD inne niz tylko rozdzielczość i częstotliwość odświerzania? Może ktos ma jakiś link?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos ostatnio dawal link do dokumentacji chyba EBU (sorki jak cos pomylilem). Byly tam rekomendacje mowiace o zalecanych 12Mbits dla 1080i, ale dotyczylo to zdaje sie fix bitrate. Byla tam tez mowa o tym, ze przy dynamicznym bitrate mozna stosowac inne wartosci oraz na koniec, ze opartorzy jak chca inne wartosci bitrate to tez moga...

Ja osobiscie przestalem ogladac kanaly przyrodnicze w N. Nie mam ochoty na patrzenie na pikseloze zamiast wody czy lisci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widze ze niektórych oburza pisanie prawdy o HD w n, bo nijak nie rozumiem postu pmcomp. Właśnie z takiego ludzkiego mielenia ozorem dochodzi czesto do zmian, bo ludzie mają prawo wymagac czekolady płacąc za nią a nie wyrobu czekolado-podobnego w cenie czekolady. HD w n to często właśnie wyrób HDpodobny i mojej opinii nie zmienisz ani ty ani tvn. Fora internetowe są od tego aby dzielic sie tego typu informacjami, spostrzezeniami a PORTALE FACHOWE JAK m.in HDTVPOLSKA mogłyby cos z tym zrobic chociazby poprzez nagłaśnianie, artykuły a nawet jakies petycje, apele o poprawe. Od tego są juz moderatorzy a nie ja skromny płatnik abonamentu za hahade.

P.S Doskonale wiesz ze prawnie nic na dzien dzisiejszy nie zrobisz bo nie ma w Polsce norm, nawet w EU, są tylko zalecenia ale jest cos takiego jak minimum przyzwoitosci i nadawcy tego w Europie przestrzegają. I tego oczekuje w Polsce.

P.S Zwróćcie uwage ze najgorsze HD w c+ jest na kanałach z tr. n oraz hbo chyba z polsatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli to Gmeru ma załatwic Ci porządny bitrate w n ?

ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"załatwić", użyłbym słowa zaapelować o poprawę w imieniu moderatora fachowego portalu dot. m.in HD badz chociaz spytac czy pracują nad poprawą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzi ktos, czy TVP HD z Astry na Cyfrze+ wciaz dziala? Bo cos mi sie obilo o uszy ze zakodowali sygnal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nawet jakies petycje, apele o poprawe. Od tego są juz moderatorzy a nie ja skromny płatnik abonamentu za hahade.

Tobie się chyba systemy pomyliły. Apele i petycje to były za komuny.

Teraz głosujesz pieniądzem. Podoba Ci się to kupujesz, nie podoba to nie kupujesz.

A Ty płaczesz jak to Cię n-ka czy kto inny w konia robi. Żałosne.

Jak nadawane jest HD w Polsce wszyscy wiedzą i to niezależnie od operatora, czy z n, CP czy C+. Skoro w n jest ok. 700 tys abonentów HD (piszę z pamięci) i w pozostałych platformach pewnie dodakwo ze 150 tys tzn. że się Polakom takie HD podoba, obojętnie jakie Tya czy ja mamy na ten temat zdanie.

A pytać operatorów nie ma co bo wszyscy wiedzą ile jest pasma na HB. Skoro ludziska chcą więcej HD to operatorzy je tam upychają, proste. Kosztem jakości.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma....

Dlatego też musimy się cieszyć taką jakością programów HD jaką dostajemy od operatorów w Polsce. No bo niby skąd wziąć inny ( czytaj lepszy) sygnał??

No chyba, że....w ogóle sobie takie HD odpuścić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wygląda od strony technicznej... ale jak dla mnie subiektywna jakość mundialu nadawana z TVP HD bije na głowę kanały z Astry. Nawet nie ma porównania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...