Skocz do zawartości
nowy66

Mistrzostwa Świata 2010 w HD

Rekomendowane odpowiedzi

Jakość obrazu TVP HD była zdecydowanie najgorsza ze wszystkich, a sprawdzałem to na HD Swisse, ORF1 HD, RTL HD, i das erste HD, poźniej leciały skróty na sky sport de HD i bitate max wynosił 21Mb/s a średni ok 18Mb/s , natomiast na pozostałych bitrate nigdy nie spadł poniżej 10Mb/s, srednio 12-13Mb/s

Więc to że jakość na astrze była gorsza można wsadzić między bajki, nawet moja żona zauważyła różnice jak przełączyłem z TVP HD na jakikolwiek z Astry czy HD swiss

Edytowane przez posejdonn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie wczorajszego wieczornego meczu w Polsce na kanałach TVP były zakłócenia w transmisji i plansza, a gdy przełączyłem na niemieckie kanały to normalnie leciał mecz może wiecie czym to było spowodowane?Czy my mamy sygnał z gorszego źródła niż np.Niemcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie odnośnie wczorajszego wieczornego meczu w Polsce na kanałach TVP były zakłócenia w transmisji i plansza, a gdy przełączyłem na niemieckie kanały to normalnie leciał mecz może wiecie czym to było spowodowane?Czy my mamy sygnał z gorszego źródła niż np.Niemcy?

nad warszawą podobno szalała burza i stąd te problemy

Edytowane przez tom2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakość obrazu TVP HD była zdecydowanie najgorsza ze wszystkich, a sprawdzałem to na HD Swisse, ORF1 HD, RTL HD, i das erste HD, poźniej leciały skróty na sky sport de HD i bitate max wynosił 21Mb/s a średni ok 18Mb/s , natomiast na pozostałych bitrate nigdy nie spadł poniżej 10Mb/s, srednio 12-13Mb/s

Ja oglądam program, a nie bitrate.

I nikt mi nie powie, że czarne jest białe, a białe czarne.

A wieczorem pokuszę się o zdjęcia, i wkleję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw uzgodnijcie między sobą skąd odbieracie TVP HD bo w tym może być rzecz co do zupełnie innego odbioru jakości obrazu tego kanału - np. TVP HD z UPC ma ponad dwa razy większy bitrate niż z C+

U mnie mundial z TVP HD w wydaniu C+ jest słabiutki w porównaniu do niemieckich kanałów HD FTA i nie chodzi mi tyle o ostrość obrazu co o makrobloki objawiające się przy większym ruchu (szczególnie widoczne na zbliżeniach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najpierw uzgodnijcie między sobą skąd odbieracie TVP HD (...)

N-ka, N-recorder (nie turbo)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najpierw uzgodnijcie między sobą skąd odbieracie TVP HD

Dokładnie. TVP HD z UPC bije na głowę przekaz z Cyfry+. Z N-ką nie mam porównania ale czytałem, że przekaz na wysokim poziomie. Z kolei oglądam teraz Niemcy-Australia na ZDF HD i jest super (choć 720p)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze duzo osob na forach pisze iz tvp hd w upc daje rade ... u mnie cos nie bardzo :rolleyes: ... w porowaniu do N'ki jakosc lepsza jest po stronie telewizji nowej generacji ... ale cos mi sie wydaje ze cos u mnie jest nie tak z jakoscia kanalow hd na dekoderze mediabox ( bez recordera ) z upc poniewaz naprawde zadne HD na zadnym kanale nie zasluguje na miano solidnego HighDefiniton a szkoda ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecane zdjęcia - prawdę powiedziawszy nic z nich nie wynika:

zdf1.jpg

zdf2.jpg

Powiem tak - dzisiaj się Niemcy postarali, być może powodem był mecz ich narodowej reprezentacji. W zasadzie przekaz na ZDF HD jak i na TVP HD był na takim samym poziomie.

Ja jednak wolę z TVP HD. A naprawdę jestem czepialski, i gdyby było się do czegoś przyczepić obiektywnie bym to stwierdził. Być może jestem mało wymagający, ale to co oferuje TVP HD na n-ce w zupełności mnie satysfakcjonuje. I nie jestem ani pracownikiem TVP, ani N-ki.

Edytowane przez balbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wolę oglądać TVP HD bo po 10 min "świergotania" po niemiecku mam dość :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zdjęciach nic nie wynika... bo złe ujęcie. prawdopodobnie akurat statyczne.

najlepiej widać było "braki" w chwili gdy piłkarze byli filmowani przez kamerę która była po prawej stronie ekranu przy narożniku..... mhhmmm wtedy trawa stawała się taka kwadratowa..... :rolleyes:

i w około logo stacji tez jakieś "muszki" latały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa... polecam też zrobić zdjątka w momencie gdy kamera jest za bramką/siatką i wznosi się do góry.

Takich ujęć jest co najmniej kilka w każdym meczu i za każdym razem z obrazem robią się różne dziwne rzeczy (C+, nie wiem jak nka...).

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie wiem o co chodzi ale przekaz na TVP HD subiektywnie bardziej mi odpowiada. Już zacząłem się zastanawiać czy jakiś bug nie jest w dekoderze N w przeskalowywaniu obrazu z 720 na 1080. Oglądałem wczoraj mecz Niemców aż wkurzyłem żonę bo miała pięc minut niemieckiego wrzasku i pięc polskiego komentarza. Za każdym razem kiedy kilka minut oglądałem niemiecki przekaz przejście na polski sprawiało, że obraz był subiektywnie lepszy. Wydaje mi się, że top może być kwestia sprzętu bo co do bitrate nawet nie próbuje dyskutować. Obraz z dwukrotnie wiekszym bitrate powinien być zauważalnie lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok..... nigdzie nie napisałem że obraz jest perfekcyjny napisałem wyraźnie ze nie widze równicy w stosunku do niemieckiego przekazu szkoda ze nie pokazują włochów bo mógłbym jeszcze dokładniej to śledzić. Na ta chwilę jedyne piksele jakie widzę z odległości 1,5 m w linii prostej od tv to te wokół znaczka TVP HD i to głównie przy ruchu kamery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne, że jakoś nikt nie zauważył że można Mundial odbierać za darmo w Poznaniu

w HD, tyle że w naziemnej DVB-T : TVP HD :

EMitel

wystarczy telewizor z DVB-T /mpeg4 albo odtwarzacz Dvico Tvix 6600 z tunerem (pełna nagrywarka z EPG) ewentualnie najnowszy Woxter icube 3200 ze zintegrowanym tunerem i mamy wszystkie mecze do obejrzenia w dogodnym czasie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ileż tu pada stwierdzeń, które już z pięć razy padły... czytajcie proszę najpierw temat....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma informację na jakich kamerach i w jakim formacie są rejestrowane mecze w RPA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...