Skocz do zawartości
dawmac

Filmy 3D ( te prawdziwe 3D )

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Byem dzisiaj na prezentacji nowego samsunga 3D by niestety tylko 40 cali + odtwarzacz 3D i wraz z Monster..... nagranym specjalnie pod 3D efekt by super ale normalny Blu Ray przerabiany z 2D na 3D taki sobie. Niby 3D ale bez emocji. Monsters vs Aliens wygládao bardzo, bardzo dobrze, efekty i obraz lepszy niz w niejednym kinie 3D. Pomyslalem sobie ok. fajnie, cena promocyjna za 40" z Blu Rayem za niecale 1600 funtow do sypialni moze byc ale wrocilem do domu i szukam filmow w 3D tych nagranych specjalnie pod nowa technologie a nie z okularkami papierowymi i mam problem :) Po pierwsze jak odroznic film 3D wydanie z okularkami papierkowymi od tego 3D nagranego pod nowe TV 3D ?? po drugie czy ktos wie ile jest tytulow filmów 3D nagranych jak Monster..... ? i jakie sa plany wytworni filmowych na najblizsze dni bo dla jednego filmu chocby byl niewiadomo jaki fajny to nie warto klamota kupowac :)

Troche sie obawiam "walki" formatow okularyt pasywne i aktywne ze moze byc ZONK za kilka miesiecy i zostanie sie z TV i odtwarzaczem do jednego ( kilku filmow ) bo tak naprawde to tylko na specjalnie przygotowanym materiale 3D jest super efekt.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Byem dzisiaj na prezentacji nowego samsunga 3D by niestety tylko 40 cali + odtwarzacz 3D i wraz z Monster..... nagranym specjalnie pod 3D efekt by super ale normalny Blu Ray przerabiany z 2D na 3D taki sobie. Niby 3D ale bez emocji. Monsters vs Aliens wygládao bardzo, bardzo dobrze, efekty i obraz lepszy niz w niejednym kinie 3D. Pomyslalem sobie ok. fajnie, cena promocyjna za 40" z Blu Rayem za niecale 1600 funtow do sypialni moze byc ale wrocilem do domu i szukam filmow w 3D tych nagranych specjalnie pod nowa technologie a nie z okularkami papierowymi i mam problem :) Po pierwsze jak odroznic film 3D wydanie z okularkami papierkowymi od tego 3D nagranego pod nowe TV 3D ?? po drugie czy ktos wie ile jest tytulow filmów 3D nagranych jak Monster..... ? i jakie sa plany wytworni filmowych na najblizsze dni bo dla jednego filmu chocby byl niewiadomo jaki fajny to nie warto klamota kupowac :)

Troche sie obawiam "walki" formatow okularyt pasywne i aktywne ze moze byc ZONK za kilka miesiecy i zostanie sie z TV i odtwarzaczem do jednego ( kilku filmow ) bo tak naprawde to tylko na specjalnie przygotowanym materiale 3D jest super efekt.

pozdr. dawmac

Tytułów jest 0+.

Ten plus to za AvM, o którym wspomniałeś, który jest na wyłączność dla Samsunga.

Słyszałem, że do końca 2011 ma powstać ok. 20-u tytułow (sic!) filmów w 3D.

Wydaje się, że podobnie jak w przypadku wprowadzania HDTV, na początku skazani będziemy wyłącznie na przekazy satelitarne.

Pierwszy już niedługo, realizacja przez Eurosport z turnieju tenisowego o puchar Rolanda Garossa w Paryżu, przekaz robiony przy współudziale Panasonica.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3D blu-ray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zanim sie temat rozhuśta będą już wyswietlacze bez googli..

5-7 lat.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie az tak dlugo :) dzisiaj wlasnie czytalem o projektorze 3D bez googli .

"Słyszałem, że do końca 2011 ma powstać ok. 20-u tytułow (sic!) filmów w 3D." - czyli w ciagu 1.5 roku 20 filmow czyli praktycznie jeden film na miesiac !!

Z HD tak zle nie bylo. Jak kpilem toshibe HD DVD jedna z pierwszych to filmy pojawialy sie bardzo szybko i bylo co wybierac i co kupic. 3D z 2D jest bardzo slabe a jak ma byc 1 film na miesiac to nie wierze w sukces tego pomyslu. Najlepsze bylo dzisiaj to ze Panom ze sklepu RTV uswiadomilem ze samsung z 2D tez robi 3D i byli bardzo zdziwieni :) Jak chca ta nowa technologie sprzedawac to nie mam pojecia skoro sami twierdza ze jest JEDEN FILM ( bajka !! z beznadziejna fabula :) ) i nie maja podstawowej wiedzy na temat tego TV.

Jedyne pocieszenie jest takie ze podobno samsunga 3D TV maja byc w cenie normalnych ich TV i za 55 cali 3D w sklepie wolali 2200 funtow a obraz w 2D jest bardzo fajny i cal eto 3D mozn awtedy potraktowac jako dodatek al etez do czasu kiedy player bedzie tanszy ( 380 funtow !! ) i okularki w normalnych cenach. Co do samej sprzedazy to chyba sieci sklepowe dosc ostroznie podchodza bo dzisiaj jak bylem w tym sklepie ( jedna z wiekszych sieci w Anglii ) to maja zamowione na cala Anglie 16 !! TV 55 cali gdzie wiekszosc na ekspozycje i jak chce kupic to jutro musze zlozyc zamowienie !! aby teraz dostac. A teraz najlepsze - KOLEJNE DOSTAWY 3D 55" NIE SA ZNANE !! Jak sie skonczy te 16 to nie wiedza kiedy beda :) .

glupie pytanie > Czy transmisje satelitarne 3D beda " na okulary aktywne czy pasywne" czy to zalezy od TV ?

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
glupie pytanie > Czy transmisje satelitarne 3D beda " na okulary aktywne czy pasywne" czy to zalezy od TV ?

pozdr. dawmac

Tego nie wie nikt.

Na pewno nie liczyłbym na 2 x 1080p/60 Hz :) :) .

A potem to już chyba obróbka w TV i okulary w zalezności od TV.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawmac, z 3D BR będzie podobnie jak ze zwykłymi BR 2D, rynek powoli się będzie rozkręcał, ale przyrost będzie coraz szybszy.

To nie będzie tak, że do końca 2011 będzie tylko 20 tytułów w 3D.

2 lata temu niektórzy malkontenci twierdzili, że BR się nie rozwinie i będzie bardzo mało tytułów przez wiele lat, a tu proszę, w UK kilka tysięcy tytułów, w Polsce w tym roku możliwe, że dobijemy do tysiąca.

co do TV, po co Ci Samsung 40 cali, na którym efekt 3D jest fajny jak siedzisz pół metra od TV, lepiej już sięgnij po 55 cali, albo 58 cali Panasonica (o 65 cali pisałem wcześniej). To kwestia miesiąca do wejścia na rynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
co do TV, po co Ci Samsung 40 cali, na którym efekt 3D jest fajny jak siedzisz pół metra od TV, lepiej już sięgnij po 55 cali, albo 58 cali Panasonica (o 65 cali pisałem wcześniej). To kwestia miesiąca do wejścia na rynek.

Im więcej cali tym lepiej, ale cena!!!

Tym bardziej bez pewności na dzień dzisiejszy jak to 3D się rozkręci.

Edytowane przez djrobus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje przeczytać to:http://tech.wp.pl/kat,1009789,title,Jak-bardzo-niebezpieczna-jest-telewizja-3D,wid,12209432,wiadomosc.html?ticaid=1a17b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proponuje przeczytać to:http://tech.wp.pl/kat,1009789,title,Jak-bardzo-niebezpieczna-jest-telewizja-3D,wid,12209432,wiadomosc.html?ticaid=1a17b

He he he a jak na innym temacie napisałem że 3D to nie dopracowana technologia to co niektórzy jechali po mnie nawet na privie jaka to super technologia i jak się mylę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczyna byc ciekawie :) Moze to byc problem bo np. ja czy moja zona w kinach 3D nie odczuwamy dyskomfortu ale jak czytam opinie wieli, wielu ludzi ze im sie w glowie kreci, ze im niedobrze itd itd to 3D w domu w ich przypadku napewno nie zagosci. Klopot w tym ze jednoczesnie nie mozna ogladac 2D i 3D :angry: i wszyscy widzowie musza chciec 3D i czuc sie z tym dobrze.

Ja pomimo ze TV Samsunga 3D bardzo mi sie podobal to narazie nie kupie bo jest JEDEN film, player BR 3D kosztuje za duzo i nie wiadomo w jakim i czy wogole 3D bedzie sie rozwijac. Z Full HD byla ta roznica ze czy to HD DVD czy BR obraz byl duzo lepszy niz z TV czy DVD i nikt nie pisal o dziwnych skutkach ubocznych.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dżiza, już ten temat był wałkowany ze skutkami ubocznymi 3D,

przecież tak samo jest na karuzeli, a w samolocie dają torebki na pawia na wszelki wypadek.

To taka procedura ostrzeżeniowa, obowiązkowa np. w USA, gdzie ktoś będzie się sądził o miliony za to, że miał zawroty głowy, bo poszedł do kina i nikt mu nie powiedział, że błędnik zacznie mu wariować...

nie szukajcie sensacji, plizzzz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W sumie zakup teraz TV z dodatkowym 3D, bo może kiedyś ... to jak zakup w Polsce TV z tunerem cyfrowym dvb-t mpeg4, też może kiedyś będzie ...

Edytowane przez Jax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dżiza, już ten temat był wałkowany ze skutkami ubocznymi 3D,

przecież tak samo jest na karuzeli, a w samolocie dają torebki na pawia na wszelki wypadek.

To taka procedura ostrzeżeniowa, obowiązkowa np. w USA, gdzie ktoś będzie się sądził o miliony za to, że miał zawroty głowy, bo poszedł do kina i nikt mu nie powiedział, że błędnik zacznie mu wariować...

nie szukajcie sensacji, plizzzz...

no niby tak ale powiedz, czy pozwolilbys swoim dziecia ogladac TV 3D w okularach aktywnych tak codziennie po godzince czy dwoch ? W samolocie mozne sie zrobic niedobrze ale w przypadku TV 3D sztucznie oszukujemy nasze zmysly. W jakis tam sposob ma to wplyw na wzrok itd itp. Chodzi o to ze TV 3D dla mnie to rozrywka ma byc dla calej rodziny.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie dawid jest takie, jak 100 lat temu, czy będziesz codziennie jeździł samochodem.

Na początku ludzie mdleli i rzygali jak koty, jadąc samochodem, a dzisiaj pokonujesz codziennie kilkadziesiąt-kilkaset km i się nie zastanawiasz,

pilot codziennie lata, a niektórzy pasażerowie mają pełne portki, bo turbulencje, itp.

do 3D też idzie się przyzwyczaić, ja pierwsze 2-3 razy w IMAXie dziwnie się czułem, niektóre sceny powodowały chwilowy zawrót głowy, a dzisiaj mi to lotto...

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale nie odpowiedziales czy swoim synom pozwolilbys codziennie tak z dwie godiznki 3D ogladac. Czy jestes tak na 100% przekonany ze to tylko takie jak by zabobony z ta szkodliwoscia 3D i tylko strach przed nowosciamy nas blokuje. Ja tam chetnie "lykam" wszytskie nowosci ale coraz wiecej jest informacji ze 3D to szkodzi na miescnie galki oczne, ze moze prowadzic do zaburzen postrzegania przestrzeni, ze moga powodowac silne zmeczenie wzoku itd itd.

Ja poczekam ;) Wole dzwiek 3D, mniej szkodliwy :)

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Znowu sie powtórzę, pewnie nie ostatni raz ;) Jak 3D to tylko bez googli ,reszta to próba albo namiastka 3D.

Jak nie będzie prawdziwego TV wspierającego 3D bez googli to niech mnie taka tachnologia lepiej obejdzie szerokim łukiem, bo to półśrodek i oszustwo dla oczu a nie technologia. Innymi słowy : 3D z okularami na nosie to lipa maksymalna.

Edytowane przez Dawidowski1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytanie dawid jest takie, jak 100 lat temu, czy będziesz codziennie jeździł samochodem.

Na początku ludzie mdleli i rzygali jak koty, jadąc samochodem, a dzisiaj pokonujesz codziennie kilkadziesiąt-kilkaset km i się nie zastanawiasz,

pilot codziennie lata, a niektórzy pasażerowie mają pełne portki, bo turbulencje, itp.

do 3D też idzie się przyzwyczaić, ja pierwsze 2-3 razy w IMAXie dziwnie się czułem, niektóre sceny powodowały chwilowy zawrót głowy, a dzisiaj mi to lotto...

pozdr.

Trochę mylisz pojęcia, nie chodzi tutaj o rzeczywiste huśtanie i kołysanie na łodzi czy w samolocie, ale o doznania wirtualne. Wyobraź sobie, że rok temu miałem badania na WIML-u, i wyszło, że mogę latać na F-ach 16-tych :), nie zamierzam być pilotem i to wojskowym, ale wziąłem to jako komplement. Co nie zmienia faktu, że w kinie 3D, nie czuję się komfortowo.

Twoje sugetie zrównują tą starą technologię 3D - odgrzewane kotlety, z rewolucją jaką była motoryzacja, to chyba za deleko posunięte porównanie, IMO, sugeruje zacofanie przeciwników tej technologii, jedynie słuszni niosą kaganek oświaty ;).

Obawa przed turbulencją to instynkt samozachowawczy, czym Arecki ryzykuje w kinie? Rzyganiem do torebki?

Wchodziłeś kiedyś na 30 m słup, budynek, bez zabezpieczenia? przy silnym wietrze? Nie porównuj tego do oglądania tego na ekranie, please.

3D się stanie i się staje, ale niezależnie od tego nie ma jeszcze standardu nadawania, z wyjątkiem gier komp. jest nieostre, próbki meczu są tragiczne, oglądać trzeba z większej odległości niż HD, same minusy na razie, nie ma się czym podniecać. Całkowicie podzielam zdanie, że trzeba czekać na 3D bez okularów.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"do czasu kiedy player bedzie tanszy ( 380 funtow !! )"

Dzis widzialem w sklepie Sony odtwarzacz bluray S-470 3D za 199 funtow-to chyba nie jest drogo, a na necie pewnie bedzie taniej.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I chyba to jest jedyne sluszne rozwiazanie jak 3D to bez okularow a inne opcje to ok ale w kinie raz na jakis czas a nie jako zrodlo domowej rozrywki. Ja zawsze bylem za TAK za nowosciami ale tym razym TV 3D z okularami olewam ;) Np. dzisiaj jest u mnie rodizna w sumie 5 doroslych osob i jedno dziecko i ogladamy RANCZO ( [beeep].... ) i jakos nie widze tego jako 6 x google i pomijajac juz cene ale dyskomfort bo jak to sie odezwac do siebie, odwrocic czy porozmawiac. Mozna pawia puscic po pierwszej 50 :)

Jakos Full HD czy dziwiek 7.1 nikomu nie przeszkadza i tylko przyspaza radosci ale jakosc rodziny ale Star Trek to sobie nie wyobrazam :(

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"do czasu kiedy player bedzie tanszy ( 380 funtow !! )"

Dzis widzialem w sklepie Sony odtwarzacz bluray S-470 3D za 199 funtow-to chyba nie jest drogo, a na necie pewnie bedzie taniej.

Pozdro

i specjalnie dla niego JEDEN film ;) Jeden to troche malo.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek,

ale ja mam świadomość ułomności technologii, niemniej stereoskopia to bardzo stary wynalazek i jak dotąd nie stwierdzono jeszcze, że szkodzi ona zdrowiu tak, jak np. palenie papierosów, czy picie w nadmiarze alkoholu...

Huśtanie czy film 3D wpływają podobnie na reakcje naszego błędnika, stąd moje porównania. Turbulencje w samolocie działają w identyczny sposób na ciało jak wyboje na drodze, a jednak nasza reakcja jest diametralnie różna, do wybojów na drodze jesteśmy przyzwyczajeni, pokonując dziesiątki tysięcy kilometrów, do turbulencji nie jesteśmy (dodatkowo wrażenia potęguje strach).

Zwróć uwagę, że małe dzieci, które spędziły prawie połowę ciąży głową w dół jako płód, bujane bez przerwy nie mają problemów z błędnikiem i wrażeniami z bujania, karuzeli, kręcenia, itp. Dorośli, odzwyczajeni od nieustannego bujania mają większe problemy.

Co do technologii 3D w obecnej postaci, naprawdę nie wiem o czym mówisz, jest bardzo ostry obraz, wszystko widać bardzo wyraźnie. Rozumiem, że mówisz o szybkim przejściach kamery w poziomie, ale w tym względzie nie ma specjalnej różnicy między 2D i 3D. Anaglif jest nieostry i często niewyraźny, 3D migawkowe, czy takie jak w IMAXie to zupełnie inne podejście do stereoskopii, która jest bardzo wyraźna, ostra i tak realna, że aż czasem namacalna.

Moje wrażenia z 3D są bezbolesne pewnie dlatego, że już zdążyłem się przyzwyczaić chociażby poprzez to, że nie przepuściłem żadnego filmu 3D do tej pory, do IMAXa chodzę na wszystko w 3D od początku. Moje dzieci oglądały wszystkie bajki 3D, i w IMAXie i Dolby 3D i nigdy nie skarżyły się na żadne dolegliwości. Stąd moje wnioski, że to kwestia przyzwyczajenia błędnika do zjawiska, a dzieciom łatwiej, bo błędnik jeszcze przyzwyczajony do rozhuśtanego życia płodowego. To taka moja teoria podparta empirycznie, mam do tej teorii i mojej opinii takie samo prawo jak Ty do swojej. Swoją drogą skakałem na "bandżi", latałem awionetką, helikoptrem, balonem, jeździłem rollercoasterem, karuzelą "hammerem" i diabelskim młynem, i zaprawdę powiadam Ci, najbardziej hardcorowe doświadczenie w życiu to przejazd 7-ką na odcinku Zakroczym-Łomianki przed ostatnim frezowaniem i równaniem nawierzchni. Ale do tego też idzie się przyzwyczaić, tak jak i do obecnej, okularowej technologii 3D.

pozdr/Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klopsiki calkiem niezłe. Wg mnie lepsze od Monsters vs Aliens. Kolejnymi filmami beda te z bundle packa od Panasonic tj. Ice Age 3 i Coraline. Pozniej dopiero w listopadzie Toy Story 3 i Christmas Carol. A w grudniu AVATAR :). Tyle z potwierdzonych. Na ten rok zapowiadali tez Toy Story 1,2 i cala trylogie Shreka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...