Skocz do zawartości
hcwnd

ASMAX HD PLAYER !!! za 250 zeta co myslicie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. To mój pierwszy post, ale jako posiadacz Playboxa śledzę wątek od początku.

Pomimo jego drobnych niedociągnięć, generalnie byłem zadowolny... do momentu, w którym skusiłem sie na upgrade softu.

Aktualizacja przebiegła pomyślnie. Potem restart i ustawienia fabryczne. Wszystko git.

Podłączyłem dysk z filmami i okazuje się że:

1. Filmy MKV tną się przy odtwarzaniu (nie wszystkie, ale spora część)

2. Napisy SRT - pierwsza linia nie znika, dopóki nie zastąpi jej kolejna linia dialogowa.

3. Na plus zaliczam temat z diodą i brakiem migania po włączeniu sprzętu.

Zaznaczam, że testowałem na tych samych materiałach video, które bez przeszkód oglądałem przed upgrade'm. Napisy zawsze przerabiam do SRT, usuwając przy tym ewentualne błędy/bugi programem SubMagic. Zawsze wyświetlały się bezproblemowo.

Zgłosiłem temat do działu wsparcia - zobaczymy.

Jesli ktoś zastanawia się nad aktualizacją, radzę porzucić ten zamysł do momentu pojawienia się kolejnej wersji.

Pozdro.

Dlatego kupiłem ASUSa i klaszczę uszami z radości! Jedyny mankament SRT szybko rozwiązałem poprzez hurtową konwersję napisów.

Nie spodziewałem się że aż tak może być użyteczny ethernet w takim urządzeniu !

Jak widać support jest tragiczny - 2 miesiące trzeba było czekać na poprawki ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No i ja też skusiłem się na wgranie nowego oprogramowania bo już mnie denerwowały te krzaczkowate napisy i inne niedoróbki!

I co i jest jeszcze gorzej!!! O ile napisy idzie teraz przeczytać to nie idzie oglądać filmu bo się haczy...

Oczywiście postępowałem zgodnie z instrukcją.

Co ciekawe zadzwoniłem na infolinię producenta i tam wielkie zdziwienie, że coś nie działa. Nie mieli od nikogo żadnych zgłoszeń! Nic im nie wiadomo na wadliwe działanie odtwarzacza. Przekazano mi abym skontaktował się ze sklepem w którym odtwarzacz zakupiłem. ( tak mam zresztą napisane w karcie gwarancyjnej - serwis zapewnia sklep). Dzisiaj już się nie dodzwonię do sklepu, wysłałem e-maila. Zobaczymy co odpiszą.

Co by nie mówić nasuwa mi się jedna myśl - nikomu nie polecam tego odtwarzacza!

Edit

Szybka odpowiedź ze sklepuj jeszcze w tym samym dniu i odtwarzacz już wysłany. Tylko chwalić za szybką reakcję! Zobaczymy co będzie dalej....Teraz za odtwarzacz "robi" laptop. (swoją drogą nieźle się sprawdza)

Edytowane przez marciniozo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No odtwarzacz wymieniony na Ariva HDplayer 110. Zdecydowana zmiana na plus. (dzięki uprzejmości sklepu Pyrchla.pl)

Edytowane przez marciniozo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No odtwarzacz wymieniony na Ariva HDplayer 110. Zdecydowana zmiana na plus. (dzięki uprzejmości sklepu Pyrchla.pl)

Ja wymieniłem na ASUSA - markowy, dobrze wykonany i z dość solidnym supportem!

Jakość rewelacja!

ASMAX leży na półce - ale niedługo powędruje na allegro ;-]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASMAX jak na razie przynajmniej ma niedopracowany soft. Nowy jaki jest dostępny tylko pogarsza sytuacje...

Tak w ogóle to ja na razie będę bardzo ostrożnie podchodził do wgrywania nowego softu z uwagi na właśnie przykre doświadczenia z asmxem....( pomimo, że do Arivy można pobrać nowe oprogramowanie....)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asmax udostępnił nowy soft do Playboxa. Można też pobrać oryginalny (sprzed pierwszej aktualizacji).

Pobrałem i wgrałem najnowszy, z maja. Problemy, o których pisałem poprzednio (przycinanie filmów, błędy w napisach) zostały usunięte.

Aktualizacja przebiegła bezproblemowo, restart "na twardo" i powrót do ustawień fabrycznych.

Oprócz poprawy wspomnianych błędów naprawiono przeskoki przy odtwarzaniu plików MP3.

Z tego, co zdążyłem sprawdzić nie dodano nowych funkcjonalności typu odczyt FLAC, lub VC-1.

Autoformatowanie obrazu dalej kuleje, ale nie przeszkadza mi to jakoś specjalnie (zawsze można przełączyć format z pilota).

Generalnie dobrze, że znowu można używać Playboxa bez problemów:)

Słowem: polecam upgrade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam ponownie. Zdecydowałem się ponownie na upgrade z maja i próba pierwsza zakończyła się fiaskiem - z pendriv-a kingstona 4GB i lipa tak samo jak za pierwszym razem (FAT-32) więc spróbowałem HDD 80GB NTFS i poszło !! bez problemu i tym razem po pierwszym resecie pojawił się pasek postępu skokowo 20% 60% długo nic jakieś 50 sek i potem 100% i prośba o restart poczekałem chwilkę i wypad zasilacz z 230V ---- Chwila grozy ponowne zał. i jest nieźle - [beeep] po jakimś czasie synchro i tak gubi czyli obraz z dźwiękiem się rozjeżdża - w tych plikach co było a wystarczy cofnąć na chwilkę i ok. czyli i tak zad. Z ostatniej chwili - część plików mkv które normalnie nie działały (nieobsługiwany plik) poszła !! pozostały jeszcze dwa z mojej kolekcji sprawdzę co w nich siedzi. O dziwo DIVx3 nie lotto ale sorki po co mi divx i to leciwe - jak ja np.

Edytowane przez guma1975

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na sąsiednim forum natknąłem się na informację, że u niektórych użytkowników po wgraniu najnowszego softu kuleje współpraca z dyskami 1TB. Czytałem gdzieś, że w innych tego typu odtwarzaczach przy wgraniu nowego firmware'u dobrze jest zrobić format dysku. Może warto spróbować dla testu na jakimś małym pendrivie?

Osobiście nie zaobserwowałem żadnych tego typu objawów. Mój dysk to Samsung 1TB z zewnętrznym zasilaniem.

Filmy, które poprzednio strasznie cięły (zwłaszcza te o dużej objętości >8GB) chodzą pięknie zarówno odtwarzane z w/w dysku, jak i z pendriva Kingston, oraz dysku zasilanego z USB 120GB. Dysk w zasadzie praktycznie "nie pracuje", podczas kiedy przy poprzednim, wadliwym sofcie cały czas warczał jak przy kopiowaniu ogromnych ilości danych (moim zdaniem to był problem z przepustowością USB).

Największy i najbardziej wymagający plik jaki posiadam to Avatar zgrany z płyty BR w trybie 1:1 (usunięte niepotrzebne ścieżki audio i napisy oraz menu). Rozmiar to prawie 40GB, 1080p, przepływowość bitów ponad 30MB/s. Do tego dwie ścieżki audio i zewnętrzne napisy - wszystko płynnie i czysto.

Gdyby panowie z Asmaxa dołożyli nam z czasem możliwość odtwarzania FLAC oraz dekodowanie VC-1 (spora część filmów Blu-Ray jest tak zakodowana), byłby super. Dodałbym też nieco większy outline napisów, bo potrafią być nieczytelne na jasnym tle filmu.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz pierwszy...

I ja skusiłem się na asmaxa, w szczególności dlatego, że mam kupe filmów w formacie DVD na HDD i nie chce mi sie juz tego wypalac na płyty. Pierwsze wrażenie ok, po podłączeniu już trochę gorzej (2 razy reset zanim odpalilem film) ale po chwili już lepiej. Pierwsze co, to zmiana oprogramowania, bo nie czytał mi mp4 a miałem w tym formacie kilka przykładowych filmów HD. Po aktualizacji pięknie wszystko czyta. Z DivXem bez problemu, choć jakość nie powala. Wiele odtwarzaczy dvd za 80-90 PLN z obsługą pendrivów lepiej sobie radzi. Dźwięk mam podłączony cyfrowo, więc bezstratnie: DTS, DD5.1 - full wypas.

Najważniejszy problem mam z napisami w plikcha "vob"? O dziwo sciezke dzwiekową mogę zmieniać, ale dlaczego nie udaje mi się zmienić napisów? Fatalnie, że urządzenie nie czyta DVD-IFO. Przeciez to taka pierdołka, a daje pełną możliwość obejrzenia DVD. Czy komuś udaje się zmieniać napisy w przypadku VOBów? Czy jest taka możliwość? Dajcie znac.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam problem z zakupionym dziś Asmaxem po HDMI mianowicie mam tv sony bravia nie wykrywa mi urządzenia działa tylko na component zmiana softu na najnowszy nic niezmienia problem pozostaje.Laptop + tv działa na tym samym kablu normalnie tuner z kablówki też w Asmax czarny ekran i napis brak urządzeń podłączonych daje w tv na szukaj urządzeń i nic nie wykrywa co robić pomocy.

Edytowane przez adick2525

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie kupowanie tego playera mija się z celem gdy taki player jak WIWA HD-5

jest pod każdym względem lepszy, (szybkość działania, ilość posiadanych dekoderów audio i video)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...