Skocz do zawartości
hcwnd

ASMAX HD PLAYER !!! za 250 zeta co myslicie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Co do wentylatora (wiatraczka) - urządzenie takowego nie posiada - jest pasywny radiator.

.iso jeszcze nie testowałem - ale wyszedł kolejny bubel - jeśli w mkv są wbudowane napisy i chcemy odtworzyć zewnętrzne napisy txt to odtwarzacz po kilkudziesięciu sekundach powraca do napisów wbudowanych w mkv ;( i przeplata napisy wbudowane z napisami "zewnętrznymi" !!! Totalna sieczka ;[

Dodatkowo w napisach oryginalnych angielskich wbudowanych w mkv pojawiają się kwadraty.

Mam nadzieje że się pojawi upgrade firmware dość szybko - bo nie da się mkv oglądać z napisami zewnętrznymi ...

A z odtwarzaczem nie chce współpracować mój dysk Thecus y.e.s. nano (n1050 otg) ;-[ - wszystko "puszczam" z pena ...

A co do dźwięku, to tak jak pisałem - problem jest z synchronizacją jak zatrzymamy/wznowimy film, jak przewijamy, jak wejdziemy w opcje.

Dźwięk mam "puszczony" po optyku do amplitunera - jest suuupperrr DTS (w przypadku plików mkv).

Edytowane przez moll47u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakoś obrazu na tv po hdmi jak z laptopa z Ati ,nie mam zastrzeżen :), dzwięk po coaxialu b.dobry, słychac róznice pomiedzy kablami Klotz i IXOS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z posiadaczy pokusiłby się o spisanie różnic pomiędzy ASMAXem a ARIVA:

na początek :angry:

ASMAX >>>>>>><<<<<<< ARIVA

chłodzenie: pasywne - wentylator

rmvb: brak - jest

LAN: brak - jest

DVD iso: brak - jest

DVD .vob: jest - jest

TXT: JEST :) - brak

cena około: 250 :angry: - 380

DTS: brak wbudowanego ale jest wyjście - nie wiem jak ARIVA

JAKOŚĆ - OK - OK

czegoś może jeszcze nie zauważyłem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny błąd: niepoprawne rozpoznawanie "proporcji" odtwarzanego materiału - wydawało mi się że wystarczy ustawić 4:3 letterbox a tu zonk ...

W trybie auto urządzenie sobie nie radzi - trzeba ręcznie ustawiać "proporcje". Testowałem sporo plików i każdy musiałem poprawić ;(

Brak synchronizacji dźwięku z obrazem występuje również w zwyczajnych divexach.

Z mixowaniem napisów wbudowanych z zewnętrznymi - można sobie poradzić przerywając odtwarzanie i powracając do materiału (musi być aktywna funkcja wznawiania).

Odtwarzane są w tedy tylko zewnętrzne napisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba liczyć na szybki update softu - może będzie lepiej...

Zastanawiałem się nad kupnem tego właśnie odtwarzacza, ale na razie się wstrzymam i zobaczę jak rozwinie się sytuacja na froncie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek nasmaruje maja do serwisu Asmaxa. Będę mile zaskoczony jak coś zrobią ale znając realia to poprawki wyjdą najwcześniej za miesiąc - jeśli w ogóle się pojawą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczekujemy na informację dot. odpowiedzi serwisu. Jakaby ona nie była :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym wysłałem poprzez formularz takie zgłoszenie:

Kupiłem 2 odtwarzacze. Obydwa działają nieprawidłowo. 

1. Przy przewijaniu filmu divix, h.264 następuje desynchronizacja dźwięku i materiału filmowego.
2. Urządzenie nie prawidło rozpoznaje tzw. aspect ratio (przy funkcji auto) - każdorazowo trzeba ustawiać format (telewizor lcd 42 cale Toschiba)
3. Urządzenie niepoprawnie odczytuje zewnętrzne napisy (txt, srt) w przypadku odtwarzania plików mkv z wbudowanymi napisami - urządzenie odtwarza naprzemiennie wbudowane napisy lub zewnętrzne lub je łączy
4. W trybie "uśpienia" urządzenie jest dość ciepłe - tak jak by było włączone.
5. Przy ustawionym języku (menu urządzenia) innym niż polski nieprawidłowo odtwarzają się napisy w języku polskim - zamiast polskich znaków pojawiają się "krzaki"
6. Rozmiar napisów "duży" jest stanowczo za duży - napisy nie mieszczą się na ekranie. 
7. Urządzenie nie potrafi przenosić napisów do nowej linii jeśli są za długie

Usterka związania z napisami  (mixowaniem zewnętrznych napisów z wbudowanymi w mkv) oraz rozsynchronizowanie audio z video uniemożliwia poprawne korzystanie z urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu dzisiejszym wysłałem poprzez formularz takie zgłoszenie:

Kupiłem 2 odtwarzacze. Obydwa działają nieprawidłowo. 

1. Przy przewijaniu filmu divix, h.264 następuje desynchronizacja dźwięku i materiału filmowego.
2. Urządzenie nie prawidło rozpoznaje tzw. aspect ratio (przy funkcji auto) - każdorazowo trzeba ustawiać format (telewizor lcd 42 cale Toschiba)
3. Urządzenie niepoprawnie odczytuje zewnętrzne napisy (txt, srt) w przypadku odtwarzania plików mkv z wbudowanymi napisami - urządzenie odtwarza naprzemiennie wbudowane napisy lub zewnętrzne lub je łączy
4. W trybie "uśpienia" urządzenie jest dość ciepłe - tak jak by było włączone.
5. Przy ustawionym języku (menu urządzenia) innym niż polski nieprawidłowo odtwarzają się napisy w języku polskim - zamiast polskich znaków pojawiają się "krzaki"
6. Rozmiar napisów "duży" jest stanowczo za duży - napisy nie mieszczą się na ekranie. 
7. Urządzenie nie potrafi przenosić napisów do nowej linii jeśli są za długie

Usterka związania z napisami  (mixowaniem zewnętrznych napisów z wbudowanymi w mkv) oraz rozsynchronizowanie audio z video uniemożliwia poprawne korzystanie z urządzenia.

łoł wynika z tego że podstawowa funkcja tego urządzenia jaką jest możliwość oglądania filmów nie działa poprawnie, w sumie to 250 zł nie mozna się spodziewać cudów , teraz kwestia czy poprawią

Edytowane przez adamo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem niecierpliwy i zadzwoniłem na infolinie.

Problem z desynchronizacją jest znany oraz z mieszaniem napisów też.

Mają to poprawić ;-]

Pytanie pozostaje - kiedy!

Support ASMAXA prosi o zgłaszanie problemów :)

Najlepiej dzwonić, opisać problem konsultantowi - ten nas przekieruje do osoby zajmującej się playboxem.

http://asmax.pl/kontakt/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony za 250 zł kupimy" dobry" kabel coaxial lub kilka metrów kabla głośnikowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto odpowiedz na piśmie ;-]

Witam !

Dziękuje za informację odnośnie problemów z odtwarzaczem Asmax Palybox. Przekażemy wszystkie zauważone błędy i postaramy się usunąć ję w kolejnej wersji firmware. Kiedy nowsza wersja oprogramowania będzie dostępna poinformuję Pana.

Pozdrawiam

-- 

Krzysztof Żelechowski 
Inżynier serwisu

Standardowa, miejmy nadzieje że faktycznie usuną te problemy. Oby to nastąpiło szybko - bo urządzenie jest na prawdę fajne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
idę o zakład że te maile wysyła bot :)

Nie, miałem przyjemność rozmawiać z tą osobą.

To jest odpowiedź na bezpośredniego majla wysłanego po naszej rozmowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to nowy playerek i ma widać "chorobę wieku dziecięcego" myślę jednak, że z czasem pojawi się nowa wersja oprogramowania która wyeliminuje wspomniane błędy. Czekamy na odpowiedz ASMAXA i test na HDTVPOLSKA !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zarzutu nr 5 z lustu moll47u o treści:

5. Przy ustawionym języku (menu urządzenia) innym niż polski nieprawidłowo odtwarzają się napisy w języku polskim - zamiast polskich znaków pojawiają się "krzaki"

to trudno się spodziewać, żeby po ustawieniu odtwarzacza na język chiński prawidłowo się wyświetlały polskie napisy. Ja bym po prostu ustawił na "polski" i był zadowolony, że wszystko gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś rozgryzł już jak podłączyć do ASMAXA dysk Samsung S2 Portable ? Czytałem na innym wątku, że z dyskami zasilanymi przez USB bywają problemy. Podobno należy je przeformatować. Próbował ktoś ? Nie jest to kwestia zasilania, skoro po zmianie systemu zapisu z NTFS na FAT32 lub EXT te dyski ruszają. Czy to niedoróbka softu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem ten dysk s2 niechcial pracować z wd mediaplayerem i znajomego popcornem oddalem go do sklepu ,dla mnie szkoda czasu z tym dyskiem;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę :(

niech ktoś w końcu sprawdzi czy czyta dvd.iso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś rozgryzł już jak podłączyć do ASMAXA dysk Samsung S2 Portable ? Czytałem na innym wątku, że z dyskami zasilanymi przez USB bywają problemy. Podobno należy je przeformatować. Próbował ktoś ? Nie jest to kwestia zasilania, skoro po zmianie systemu zapisu z NTFS na FAT32 lub EXT te dyski ruszają. Czy to niedoróbka softu ?

chodzi o to jakie zasilanie jest potrzebne do dysku, a ten wymaga dlatego nie dziala z niektórymi playerami m.in WD. Ja mam Xtreamera i dziala z tym dyskiem idealnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, co tak przycichło? Czy są już opinie po używaniu już ponad 2 tygodnie tego sprzęciku?

Czy u wszystkich są te same problemy z desynchronizacją dźwięku i napisów po zatrzymaniu lub przyspieszaniu?

Please - proszę napiszcie coś.

Gdzie można to obejżeć i pomacać w realu w Trójmieście? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cena dobra ale niestety nie jest tak różowo:

-podczas słuchania mp3 przy każdym kolejnym utworze na początku mały przeskok.

-na niektórych filmach 1080 zauważalne skoki

-trafił mi się film w mkv1080 który odtwarza azbox ,a nie odtwarza playbox

-migająca dioda w standbay jest drażniąca ,przydałaby się możliwośc wyłączenia

-rozjezdzajacy sie dzwiek

-brak downmixu-filmy dts nie mają dzwieku bez amplitunera.

to tyle jeśli chodzi o wady

Wygląd fajny ale nie urządzenie chciałem oglądać .

Edytowane przez hondaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...