Skocz do zawartości
hcwnd

ASMAX HD PLAYER !!! za 250 zeta co myslicie ?

Rekomendowane odpowiedzi

trafił mi się film w mkv1080 który nie odtwarza playbox, DTS tylko jak ampli ma w sobie > proponuje dobry kabel coaxial aby dżwięk był lepszy np KLOTZ <IXOS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cena dobra ale niestety nie jest tak różowo:

-podczas słuchania mp3 przy każdym kolejnym utworze na początku mały przeskok.

-na niektórych filmach 1080 zauważalne skoki

-trafił mi się film w mkv1080 który odtwarza azbox ,a nie odtwarza playbox

-migająca dioda w standbay jest drażniąca ,przydałaby się możliwośc wyłączenia

-rozjezdzajacy sie dzwiek

-brak downmixu-filmy dts nie mają dzwieku bez amplitunera.

to tyle jeśli chodzi o wady

Wygląd fajny ale nie urządzenie chciałem oglądać .

Czy inni to potwierdzają z tym downmixem?

Jesli to prawda to kicha :)

A na diode to mam sprawdzony sposób - zakleić kawałeczkiem taśmy w kolorze obudowy - chyba czarny.

ja tak zawsze robie - nie lubie za dużej dyskoteki :)

Co do pojedynczych filmów pewnie może się zdarzyć ale tak reszta czyli 99,9 % OK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napisałem dziś do supportu i dostałem info że wszystkie uwagi zostały przekazane do producenta i czekają na aktualizację.

I tyle ;-(

Ja dziś zamówiłem ASUS Media Player O!Play HDP-R1 - skusiłem się że jedna z ostatnich aktualizacji 1.18 wprowadza obsługę txt ... ale zobaczymy jak będzie w rzeczywistości!

Najwyżej pozbędę się któregoś na allegro ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta zabawka jest zachwalana dokładnie tak jak ASMAX. Jak powstanie o niej wątek, to chętnie przeczytam jak wygląda u niej wiek dziecięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki wysyp będzie w tym roku, że czekać tylko jak mana coś wypuści :ninja:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupcie sobie tą zabawkę a wszystkie problemy znikną ! więcej - TU i Tu

Tylko za cenę Hyundai MBox L100 można kupić sobie np. Asusa O!Play a nawet taniej sporo taniej!

Edytowane przez moll47u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo taniej tzn. ile i gdzie.

Jestem zainteresowany hyundai L-110, a konkurentem jest właśnie asus, który jest pewniejszy od L-110 ponieważ jest o nim więcej info i w miarę pewne aktualizacje.niestety coś za coś, gabaryty i właśnie cena skłaniają mnie do kupna L-110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hyundai MBox L110 - w Hyman Media kosztuje 429.

W Komputroniku widziałem Asusa O!Play za 419 :)

Chyba że macie jakieś lewe dojścia do źródełka i cena znacznie się różni :>

A tak w ogóle to nam się taki mały offtop zrobił w temacie :)

Edytowane przez Nerevarine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na niemieckim amazonie asus jest 20euro tańszy, ale....tam nie kupię.

offtop? no chyba tak.

kilka złych opinii i Ci co byli zainteresowani asmax czekają na lepsze czasy albo kupią co innego.

oki też nie chcę zaśmiecać.

może nowy wątek?

hyundai mbox L-110 vs Asos oplay

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hyundai MBox L110 - w Hyman Media kosztuje 429.

W Komputroniku widziałem Asusa O!Play za 419 :)

Chyba że macie jakieś lewe dojścia do źródełka i cena znacznie się różni :>

A tak w ogóle to nam się taki mały offtop zrobił w temacie :)

Taniej jest w moim ulubionym sklepie he, he:

http://www.allegro.pl/listing/search.php?s...ring=o!play

A jeszcze taniej w hurtowniach.

Powracając co ASMAXa to jak przetestuje właśnie otrzymanego ASUSa to zrobię "test" porównawczy ;]

Edytowane przez moll47u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Och, żeby aż tak taniej to było to ja nie wiem :)

Co do tego Asmax'a - czekamy aż pojawi się jakiś firmware, który usprawni obecne bugi. Mierzyłem się z zakupem tego playera, ale teraz poczekam..

I kto wie, czy nie skończy się na zakupie O!Play'a. Jak dobrze zakombinuję to pójdzie po cenie netto :P

moll47u - jeśli będzie Ci się chciało to przeprowadź ten test. Będziemy wdzięczni za takie porównanie :)

Offtop lekki - na forum Asusa widzę też niezłe zamieszanie - nowy firmware blokuje dostęp do WiFi w R1 :)

No i szukam informacji na temat ew. obsługi torrencików w R1, ale coś ciężko znaleźć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Och, żeby aż tak taniej to było to ja nie wiem :)

Co do tego Asmax'a - czekamy aż pojawi się jakiś firmware, który usprawni obecne bugi. Mierzyłem się z zakupem tego playera, ale teraz poczekam..

I kto wie, czy nie skończy się na zakupie O!Play'a. Jak dobrze zakombinuję to pójdzie po cenie netto :P

moll47u - jeśli będzie Ci się chciało to przeprowadź ten test. Będziemy wdzięczni za takie porównanie :)

Offtop lekki - na forum Asusa widzę też niezłe zamieszanie - nowy firmware blokuje dostęp do WiFi w R1 :)

No i szukam informacji na temat ew. obsługi torrencików w R1, ale coś ciężko znaleźć...

Generalnie połączenie wifi nie sprawdza się przy materiale HD. Jeśli nie ma jak się połączyć kablem - to polecam zakup zestawu Homeplug (pod warunkiem że łączymy się w obrębie jednego licznika i jednej tablicy rozdzielczej!)

http://www.dipol.com.pl/transmiter_sieciow..._mb-s_N3355.htm

http://www.dipol.com.pl/transmiter_sieciow...5mb-s_N3350.htm

Trzeba pamiętać że potrzebny jest zestaw ;] - minimum para.

Starsze urządzenia tego typu zapewniały transfer na poziomie do 10mbit ale te dają radę!

Dziś będę testować działanie ASUSa poprzez homeplug.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Generalnie połączenie wifi nie sprawdza się przy materiale HD. Jeśli nie ma jak się połączyć kablem - to polecam zakup zestawu Homeplug (pod warunkiem że łączymy się w obrębie jednego licznika i jednej tablicy rozdzielczej!)

http://www.dipol.com.pl/transmiter_sieciow..._mb-s_N3355.htm

http://www.dipol.com.pl/transmiter_sieciow...5mb-s_N3350.htm

Trzeba pamiętać że potrzebny jest zestaw ;] - minimum para.

Starsze urządzenia tego typu zapewniały transfer na poziomie do 10mbit ale te dają radę!

Dziś będę testować działanie ASUSa poprzez homeplug.

Sprawdza się sprawdza, kwesta tylko tego czy jest sens , ja mam akurat Xtreamera i w sieci domowej po Wifi mogę spokojnie oglądać filmy HD z laptopa, ale po co dwa graty mają żreć prąd ? wolę zgrać na dysk i oglądać z Xtreamera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko porównanie ASMAX vs. ASUS:

- ASUS: w przypadku połączenia przez homeplug filmy mkv 1080 tną się - urządzenie pokazuje transfer testowy na poziomie 4000 - 7000

- ASUS: nie mogłem zmusić do puszczenia dźwięku bez dekodowania przez optyka - często przy dźwięku stereo nie było nic słychać ;( (wybierałem RAW).

- ASUS: urządzenie dość szybko działa, jeśli logujemy się na admina to mamy dostęp do wszystkich dysków!

- ASUS: ładne menu

- ASMAX: ładniejsza czcionka napisów, nieco za mała ale konkurent ma więcej opcji ustawienia wielkości i położenia

- ASMAX: jak się ustawi dźwięk po optyku - mój dekoder idealnie wskazuje czy jest to DTS, DD5.1 i czy jeszcze inny format - a w przypadku ASUSA mam tylko info PCM ;-(

- ASUS: suptele diody - ASMAX wali po oczach (power LED? ;] )

- ASMAX: mixuje napisy zewnętrzne z wbudowanymi; rozsynchronizowuje się dźwięk z obrazem

- ASMAX: czyta napisy TXT !!! - ale nie potrafi przenosić za długich do nowej linii

- ASUS: lepszy, wygodniejszy pilot niż w ASMAX

nie będę się rozpisywał n/t ceny - za ASUSem przemawia sieć i esata a za ASMAXem cena + odczytywanie TXT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do napisów .txt, to w sumie nasz lokalny standard :( Więc nie ma co narzekać, zwłaszcza że konwersja do .srt zajmuje dosłownie parę sekund :)

Sprawdzałem przed chwilą stronę Asmaxa. Żadnej wzmianki o nowym firmware, czy choćby o pracy nad takowym. Żadnego forum! O HD playerku jeno strona bardzo reklamowa.

Oj, poczekam sobie jeszcze trochę - w sumie nie śpieszy mi się jakoś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś widzę, że temat umarł... Jakieś wieści z frontu? Pojawił się może jakiś update dla tego sprzętu?

Jak sprawuje się po dłuższym czasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pojawiła się aktualizacja

ftp://ftp.asmax.pl/sterowniki/PLAYBOX/

ale ponoć są problemy, jeden z użytkowników informuję, że ma problemy po wgraniu nowego oprogramowania, odtwarzacz padł.... niestety nie napisał nic więcej....

Bo nie wiem, co więcej mogłem napisać. Aktualizację wykonałem zgodnie z instrukcją niestety nie doszedłem do planszy na której wyświetla się napis „LOADING DATA” ani tym bardziej “UPGRADING SOFTWARE, PLEASE DO NOT TURN OFF” a już o “SOFTWARE UPGRADE COMPLETE, PLEASE RESTART”. mogłem tylko pomarzyć.

Wcześniej irytowały mnie tylko nakładające się napisy z kontenera (mkv) na napisy zewnętrzne (to znana bolączka Playboxa, którą miała naprawić ta aktualizacja)

Pozdrowienia

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kicha.... I co tu począć z tą aktualizacją?!?!?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wie ktoś może jak radzi sobie z płytami DVd z dysku zewnętrznego ??

chodzi mi czy odtwarza pełna strukturę DVD z dźwiękiem 5.1 lub DTS czy tylko pojedyncze pliki Vob...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nowy soft wgrał się bez przeszkód. Na razie jedno rzuciło mi się w oczy: po wyłączeniu urządzenia biała dioda już nie mruga ! Nie zauważyłem większych różnic w konfiguracji, ale mam wrażenie, że playerek stał się żwawszy. Niestety dalej nie odtwarza niektórych mkv, ale pliki vob i ts idą. Nie dotarłem do pliku z opisem co jest poprawione. Może ktoś wie gdzie jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wreszcie jakaś pozytywna informacja. A jak pozostałe mankamenty - problem z formatem obrazu, brak synchronizacji audio-video? Jak możesz to sprawdź i napisz jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie natomiast Pojawił się napis "LOADING DATA" wygasił ekran i się zrestartował. A nowego firmware jak nie było tak nie ma. Swoją drogą dobrze że nie zaliczył zgona po takiej operacji. Operację przeprowadzałem z bocznego gniazda penem Kingston 4GB format fat32 a firmware sprawdzałem kilka razy download i porównanie w/g zawartości - brak dostępnej sumy kontrolnej i jakiegokolwiek komentarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam. To mój pierwszy post, ale jako posiadacz Playboxa śledzę wątek od początku.

Pomimo jego drobnych niedociągnięć, generalnie byłem zadowolny... do momentu, w którym skusiłem sie na upgrade softu.

Aktualizacja przebiegła pomyślnie. Potem restart i ustawienia fabryczne. Wszystko git.

Podłączyłem dysk z filmami i okazuje się że:

1. Filmy MKV tną się przy odtwarzaniu (nie wszystkie, ale spora część)

2. Napisy SRT - pierwsza linia nie znika, dopóki nie zastąpi jej kolejna linia dialogowa.

3. Na plus zaliczam temat z diodą i brakiem migania po włączeniu sprzętu.

Zaznaczam, że testowałem na tych samych materiałach video, które bez przeszkód oglądałem przed upgrade'm. Napisy zawsze przerabiam do SRT, usuwając przy tym ewentualne błędy/bugi programem SubMagic. Zawsze wyświetlały się bezproblemowo.

Zgłosiłem temat do działu wsparcia - zobaczymy.

Jesli ktoś zastanawia się nad aktualizacją, radzę porzucić ten zamysł do momentu pojawienia się kolejnej wersji.

Pozdro.

Edytowane przez gabtom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...