Skocz do zawartości
hcwnd

ASMAX HD PLAYER !!! za 250 zeta co myslicie ?

Rekomendowane odpowiedzi

ziomek wiec co wiem na bank to chipset Mstar, ram 1Gb, flash 8mb

A ja ponawiam prośbę o przetestowanie tych plików

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1181902

Jaki chipset się w nim znajduje?

Możesz się zalogować i wpisać w konsoli

cat /proc/cpuinfo

 cat /proc/meminfo

Wklej co Ci wyświetliło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak bo to tez juz sprawdzilem w praktyce, ze napisy wygladaja w praktyce bardzo ladnie moge ci fote na maila wyslac jak chcesz mozesz ustawic wielosc czcionki i kolor, ja jestem osobnikiem, ktorego czersto wyswietlanie napisow wkurza ale jest tak jak powinno

A mnie interesuje jak wygląda kwestia napisów w filmach, tzn.:

Czy da się regulować wysokość wyświetlania w pionie?

Jak wyglądają te napisy w praktyce na ekranie? Może ktoś z użytkowników sprzętu pofatygowałby się zrobić fotkę ekranu z włączonymi napisami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bebbop przez hdmi to standard stero ja melomanem nie jestem ale ja mam zrobione tak, ze mam plejboja asmaxa podpietgo kablem optycznym do mojego kina domowego pajoniera i kurde jest jak w kinie - polecma bo podpiecie do kina domego daje po garach

Nie ma takiej opcji do wyboru w ustawieniach, ale znalazlem mala ciekawostke w instrukcji.

"Sygnał video wysokiej rozdzielczości HD1080p może posiadać różne częstotliwości

odświeżania: 24Hz (25Hz lub 30Hz). Odtwarzacz jest wyposażony w funkcję Auto-Switch

za pomocą której sam odpowiednio dostosowuje wyjściowy sygnał video. Moment

przełączenia widoczny jest jako chwilowy zanik obrazu na ekranie odbiornika TV."

Czyzby jakis fenomen? Z tego co sie orientuje to chyba w zadnym tego typu urzadzeniu funkcja Auto nie spelnia swojej powinnosci.

Najczesciej jestesmy zmuszani do recznego przestawiania w zaleznosci od danego filmu. W sprzecie za 250 zl dziala poprawnie?

Od razu uprzedzam, ze siedzi tam HDMI 1.2, wiec o dzwieku HD mozna zapomniec, jednak jak na sprzet za 250 zl na papierze potrafi dosyc sporo.

Link do instrukcji:

ftp://ftp.asmax.pl/instrukcje/PLAYBOX/Playbox_Asmax_PL.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapedzilem sie z tym cytowaniem co do obazu wyglada to tak, ze stary ja jestem wymajacy co do jakosci wyswietlanego obarzu i nie widizlem nic co by mnie wkurzylo a "Moment

przełączenia widoczny jest jako chwilowy zanik obrazu na ekranie odbiornika TV" nie ma wawfla zeby byl taki efekt bo ogladalem juz z 20 filmow full hd i nic takiego nie mialo miejsca

Nie ma takiej opcji do wyboru w ustawieniach, ale znalazlem mala ciekawostke w instrukcji.

"Sygnał video wysokiej rozdzielczości HD1080p może posiadać różne częstotliwości

odświeżania: 24Hz (25Hz lub 30Hz). Odtwarzacz jest wyposażony w funkcję Auto-Switch

za pomocą której sam odpowiednio dostosowuje wyjściowy sygnał video. Moment

przełączenia widoczny jest jako chwilowy zanik obrazu na ekranie odbiornika TV."

Czyzby jakis fenomen? Z tego co sie orientuje to chyba w zadnym tego typu urzadzeniu funkcja Auto nie spelnia swojej powinnosci.

Najczesciej jestesmy zmuszani do recznego przestawiania w zaleznosci od danego filmu. W sprzecie za 250 zl dziala poprawnie?

Od razu uprzedzam, ze siedzi tam HDMI 1.2, wiec o dzwieku HD mozna zapomniec, jednak jak na sprzet za 250 zl na papierze potrafi dosyc sporo.

Link do instrukcji:

ftp://ftp.asmax.pl/instrukcje/PLAYBOX/Playbox_Asmax_PL.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko czy to odpala DVD.iso

ciekawe w jakim jeszcze playerku zastosowali ten chipset Mstar

google milczy na ten temat

a jednak cos znalazłem

http://www.hotsaleoutlet.com/diyomate-p500...tion_p1635.html

http://www.alibaba.com/product-gs/23374136...player_HS_1700R.

http://www.alibaba.com/product-gs/28189856...dia_player.html

Edytowane przez robax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W VERACOMP nie mają już na stanie tych odtwarzaczy ;(

Zamówiłem 2 szt. w sklepie internetowym.

Jak przyjdzie to zrobię mini-test :( "szarego" usera

Co do wyjścia HDMI to teoretycznie instrukcja mówi o typie 1.2 i 1.3.

Odtwarzacz będę podłączać do amplitunera Onkyo TX-SR606 przez HDMI - czy dźwięk mogę puścić przez HDMI czy lepiej po optyku?

Do admina: może warto ten topic przenieść do:

Odtwarzacze sieciowe i stacjonarne HDTV i SDTV + Kamery HD > Odtwarzacze sieciowe - inne

Myślę że ten odtwarzacz i klony które zaraz pojawią się pewnie na rynku sporo namieszają na rynku ....

Edytowane przez moll47u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis przybył do mnie , mkv odtwarza > reszta mnie nie interesuje ,po coaxialu na amplituner z DTS i mamy DD5.1 i DTS,jutro go przetestuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosimy o test! Ciekawe urządzenie w przystępnej cenie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ponawiam prośbę do użytkowników o pokazanie wyglądu napisów na ekranie. Albo prześlijcie mi odtwarzacz to przetesuję i zdam relację wraz ze zdjęciami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to działa z dyskiem zewnętrznym, chodzi mi o funkcję odcinania od prądu. Pewnie przy zwykłej kieszeni 3,5 z własnym zasilaczem to muszę klikać on/off ale z 2,5 zasilanym tylko z usb? Czy w ogóle da radę zasilać dysk zewnętrzny. Chce oglądać mkv z dts więc przyznam się, że napaliłem się po opisie ale było tak samo u mnie z wd tv, do tej pory nic nie mam i męczę siebie i ps3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z dyskiem 60 GB 2,5" tylko po usb działa

Jak mam rozumieć Twoja odpowiedź?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączasz dysk 2,5" po USB i masz spokój ,"na szybko " Xvid , mkv ,czyta , nie wiem jak z napisami bo nic nie mam, RMVB u mnie nie, ale mam 1 pozycje :) obraz "ładny " ,dzwięk w DD5.1 i DTS "ładny" ale mam" słaby" sprzęt tv i kino domowe . Postaram się porównać do bardzo dobrego kina domowego w Emar-ze , jakiś LCD i kino za około 15 kzł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.dziś dostałem asmaxa.pierwsze wrażenie pozytywne,nie piszę tu o wykonaniu urządzenia,,jak narazie nie znalazłem materiału który jest nie odtwarzany.a mam troche tego różnej maści,,dyski 80gb 2.5" bez zasilania i 1 TB z zasilaniem chodzą jak ta lala,,,wszytywane są moment ,miałe A110 i nie było tak słodko...bardzo proste menu ,szybko wszystko działa ,pracuje już 13 godziń ,materiał HD ,,ZADNEJ ZWIECHY...POPCORN JUZ BY LEZAŁ....NO ALE W MOIM PRZYPADKU JEST PROBLEM...I TU PRZESTROGA DLA TYCH KTORZY MAJĄ AMPLITUNER FERGUSONA AV770(nie jestem adiofilem wiec poco przepłacać-to tak gdyby ktoś chciał komentować tego ferdka) PILOTY TYCH URZADZEŃ MAJA TE SAME - PODOBNE KODY...wiec jest ciekawie,mam peszek..sterujac asmaxem wlączam niektore funkcje ampitunera i odwrotnie .coś trzeba wymienić.......wracając do playboxa -rewelacja za 250 zeta,,,polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanko

czy odtwarza dvd.iso?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Jestem całkowitym laikiem jeżeli chodzi o odtwarzacze multimedialne.czytam niezłe opinie na temat tego sprzętu, a ja potrzebuje urządzenia do odtwarzania nagrań z kamery avchd plus zdjęć.(mam za słaby komputer do obróbki,montażu)

Chcę zrzucać dane na zewn.dysk i podpiąć do tego urządzenia.

czy to jest dla mnie?

czy może szukać czegoś innego

z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda bardzo zachęcajaco.

Od pewnego czasu, pewnie jak wielu innych, noszę się z zamiarem zakupu podobnego urządzenia. Mam juz tochę dość żonglerki płytami w Mancie. ;)

Wygląda na idealną propozycję, tylko mam kilka pytań do aktualnych posiadaczy ASMAXA:

1. Czy dyski 2,5" które wymagają zasilania kablem USB z 2 wtyczkami A (wtykanymi do kompa) da się podłączyć do ASMAXA

po prostu mam taki który na 1 wtyku nie idzie 320GB SAMSUNG

2. Czy w PLAYBOXie jest chłodzenie aktywne z wentylatorkiem czy pasywne bez wentylatora. Czy jeśli jest wentylator hałasuje?

3. Czy ktoś słyszał o nowym sofcie wprowadzającycm jakieś ulepszenia, np .rmvb, .flv

Pozdrawiam Forumowiczów!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem 2 plajery. Jeden testuje mój brat i:

- napisy TXT z polskimi znakami są źle czytane - krzaki

- domyślny obraz 16:9 w przypadku filmu panoramicznego jest "rozciągany"

- na początku 3 x reset ... by zaczął działać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy z karty sd oraz pamięci usb filmy divx też da się odtworzyć bez problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie dostałem 2 plajery. Jeden testuje mój brat i:

- napisy TXT z polskimi znakami są źle czytane - krzaki

- domyślny obraz 16:9 w przypadku filmu panoramicznego jest "rozciągany"

- na początku 3 x reset ... by zaczął działać!

Co do napisów - ustawione odpowiednie kodowanie w ustawieniach? Bo na pierwszej stronie dwie osoby napisały że txt łyka bez najmniejszego problemu?

Jak to obraz 16:9 w przypadku filmu panoramicznego jest "rozciągany"?

Edytowane przez Admast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do napisów - ustawione odpowiednie kodowanie w ustawieniach? Bo na pierwszej stronie dwie osoby napisały że txt łyka bez najmniejszego problemu?

Jak to obraz 16:9 w przypadku filmu panoramicznego jest "rozciągany"?

Napisy są już OK, trzeba ustawić język na Polski to czytają się ok, jeśli jest zostawiony język angielski są krzaki ;-(

Jeśli ustawisz obraz 16:9 to odtwarzany obraz zostanie rozciągnięty ... ustawienie 4:3 powoduje odtwarzanie w takich proporcjach jak oryginalny materiał ;]

Kolejny mankament - przy przewijaniu mkv potrafi stracić synchronizację dźwięku i obrazu.

Ktoś pytał o jakość napisów - wg. mnie jest ok - czcionka jest gładka bez schodków i kantów (tragicznie jest w Pioneer DV-410 który posiadam). Rozmiar standardowy - może być nieco za mały (mam 42") a rozmiar duży - jest "za duży".

Do plusów - należy zaliczyć to że urządzenie czyta poprawnie nazwy plików - w porównaniu do Pioneera - który czyta max 16 znaków.

Nie robiłem jeszcze porównania jakości filmów między np Pioneer a Asmax czy BR PS3 vs Asmax. Jak będę miał troszkę więcej czasu to skrobnę ;]

Czego mi brak to gniazda LAN ale za te pieniądze klaszczę uszami z radości ...

Liczę że niedługo zaczną się pojawiać klony ASMAXa z bogatszym wyposażeniem - dyskami, lanem, nagrywaniem ....

Tak jak napisałem wcześniej - dowiadywałem się u handlowca z VERACOMP ("wyłączny dystrybutor") o dostępność i okazuje się że cała pierwsza partia rozeszła się jak ciepłe bułeczki.

Nie dziwie się - niewiele kosztuje a zarobek większy niż przy sprzedaży laptopa ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o info - czy ASMAX ma wentylator czy chłodzenie pasywne?

Please

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z kodekiem AAC? Nie znalazłem w specyfikacji. Sporo .mp4 jest z takim dźwiękiem. Chyba majabład na stronie informacyjnej bo tam piszą ACC

Edytowane przez Mireke95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...