Skocz do zawartości
hcwnd

ASMAX HD PLAYER !!! za 250 zeta co myslicie ?

Rekomendowane odpowiedzi

czesc, sluchajcie bo znalazlem ost cos takiego http://asmax.pl/playbox i

jestem ciekaw waszych ocen. Ja dzwonilem ost do nich i pytalem o cene no i

jest to okolo 250 zeta brutto a wg mnie to wypas i max full obsluge txt i

innych formatow napisow, mkv, h264 i calej reszty, jedyne co to nie ma lanu

ale za lan to widzialem trzeba slono doplacic w innych playerach a jak

pomyslec to srednio jest potrzebny bo i tak filmy mam na dysku przenosmym. WG

mnie to wypas ale moze ktos mi cos powie o tym urzadzonku bo jestem

zdecyodwany na jego zakup. Bardzo was prosze o jakies info bo jestem napalony na tego sprzeta. Pozdro i thx za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam .ten playerek pokazał się na znanych aukcjach ,wiecie moze jaki procek jest tam użyty,a może ktoś już go kupił??bardzo tania alternatywa -250 zeta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Dzisiaj kupiłem Playboxa za 245pln w sklepie w Krakowie, po wcześniejszym podłączeniu i sprawdzeniu jak to wszytko wygląda.

Muszę przyznać , że jestem pozytywnie zaskoczony prostotą tego urządzenia. To fajny mały player bez zbędnych bajerów i wodotrysków , stworzony do odtwarzania filmów i zdjęć. Od jakiegoś czasu planowałem zakup WD ale jakoś nie sklejało mi się uzbierać 450 pln. Minusem może być brak wejścia LAN ale i tak wszystkie filmy jakie oglądam mam na zew. dysku. Duży plus za TXT i polskojęzyczne menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strasznie malo napisales i nic nie wnosles

napisz jakie pliki odtwarzales, jak pliki ISO DVD oraz z katalogu, jak juz piszesz to podaj dokladnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie troche opatrzysz i ci przejdzie pozakupowe podniecenie- stopniowo dostrzezesz braki

jak to mówią- apetyt rosnie w miarę jedzenia

Jak dla mnie sprzet musi wspierac 1080p, mkv, iso BD i DVD + HD Audio - to program obowiązkowy na 2010 rok. Widzisz tu "wodotryski" ?

A teraz sprawdz co umnie twoj sprzet /z tego co wymieniłem/

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chlopak sie wysilil 1 post w ciagu 8 miesiecy, to pewnie poczekamy kolejne 8 miesiecy az cos napisze :(

a co do tego wyzej to racja, dla mnie jeszcze fajnie jak moge odpalic flac bez TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak sie troche opatrzysz i ci przejdzie pozakupowe podniecenie- stopniowo dostrzezesz braki

jak to mówią- apetyt rosnie w miarę jedzenia

Jak dla mnie sprzet musi wspierac 1080p, mkv, iso BD i DVD + HD Audio - to program obowiązkowy na 2010 rok. Widzisz tu "wodotryski" ?

A teraz sprawdz co umnie twoj sprzet /z tego co wymieniłem/

zgadzam się , chociaż akurat HD audio to nie jest dla mnie najważniejsze , bo i tak większość .mkv ma DTSa bez HD.

Ja jestem zadowolony z Xtreamera, wspiera wszystko co wyżej oprócz Audio HD ;)

natomiast śmieszą mnie pytania typu : Czy czyta RMVB..... przecież to profanacja , tego najgorszego formatu powinni zakazać, i wyeliminować z HD playerów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach używania - muszę przyznać , że z Playboxa jestem zadowolony. W zasadzie łyknął bez problemu wszystkie formaty filmów jakie miałem na dysku nawet te z 2003 roku. Głównie avi, mpg,mov, ts oraz mkv w 1080p. Z rmvb sobie nie poradził. Podłączony do amplitunera radzi sobie z DTS'em.

Pliki TXT działają bez problemu - nawet nazwa napisów nie musi być taka sama jak film - co było denerwujące w innych odtwarzaczach.

Co ważne dla mnie to szybkość i prostota - odpala się po 5 sek , nie mieli dyskiem pokazuje od razu zawartość katalogów i odpala filmy po 2 - 3 sek od naciśnięcia play. Jeszcze nie udało mi się go zwiesić .

Co do innych formatów spróbuję przetestować , ale powiem szczerze , że nigdy nie korzystałem z plików iso BD i DVD.

Co do Xtreamera - hmm myślę , że to dużo bardziej zaawansowany sprzęt niż Playbox , kolega ma więc mam porównanie ale to przynajmniej 2 razy droższa półka cenowa.

Edytowane przez martinesHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pliki TXT działają bez problemu - nawet nazwa napisów nie musi być taka sama jak film - co było denerwujące w innych odtwarzaczach.

To fakt , niby pierdoła ale jaka wygodna, niestety Xtreamer jest na to za głupi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie w piatek nabylem playbojka asmaxa i musze przyznac, ze sie postarali bo raz ze filmy fullhd smigaja az milo a na kompie mi sie ciely jak cholera - wiec wreszcie moge siasc z browarkiem i przy moim tv mam 47" poczuc sie jak w kinie hehe, [beeep] plus to wlasnie super obsluga napisow w txt wszelkich formatow np jest chyba ze trzy, playbox lyka wszystkie no i pliot w polaczeniu z porstym menu czyni go przyjemnym w uzyciu, co tez wane bo mam go polozego obok mojego zestawu kina domowego pioniera - ladnie wyglada, fajnie zrobiony wiec mozna go spokojnie trzmac na wirzchu. Interesowalo mnie czy bedzie sie wieszal i odpalilem sobie sesje filmowa hehe 48h ale bez zaciecia smigal wiec moge go spokojnie polecic zwlaszcza ze za 250 zeta jest i dziala lepiej o MILON razy od tego [beeep]*** wdka co mialem wczesniej i go oddalem a koszt0wlap onad 400zeta i stwierdzam ze szkoda przeplaac za playery z portem LAN, tam jeszvze jakis ziomek pytal na priva jak z jakoscia wysiwetlania filmow w divx, osobiascie jestem fanem serialu californication, ktorewgo mam wlasnie jako divx i elegancko to wygla, potrafi z byle gownianego divxa zorbic cos co sie milo oglada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie w piatek nabylem playbojka asmaxa

To jeszcze napisz jak ze zdjęciami. Jak długo się wczytują fotografie z np. 6Mpix aparatu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sprawdze i ci napisze jak wroce na baze co z fotami bo tego nie testowalem jeszcze

To jeszcze napisz jak ze zdjęciami. Jak długo się wczytują fotografie z np. 6Mpix aparatu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dzisiaj ten sprzęcik. Całkiem fajna paczka jak za tą cenę. Jak do tej pory wszystko działa bez zarzutu. Filmy w HD 1080p działają bez problemu. Nawet plik w HD1080p ,który potrafił zawiesić Conceptronic'a CULLHDMAi tak ,że trzeba go było wyłączyć z zasilania żeby cokolwiek można było dalej na nim działać Playbox'a nie zmulił. Wyświetlił jedynie, że plik jest nieobsługiwany (tak na marginesie okazało się że coś z plikiem było nie tak), ale tak czy inaczej player nie powinien na nim zwisnąć . Jeżeli chodzi o DivX i XviD to śmiga jak burza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie radzi ten sprzęt z różnymi ścieżkami audio w mkv oraz z wbudowanymi napisami i dodatkowymi w txt?

Ile znaków pokazuje w nazwach plików?

Ale ASMAX zrobił nam niespodziankę! I to jeszcze za taką niską cenę!

Nie mogę się doczekać wyczerpującego testu - bardzo mnie korci by jutro "pobiec" do sklepu i kupić to cacko!

Miałem kupić Asrocka na nowym atomie ... a tu ... taka gratka ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzane pliki:

tabelatf.jpg

PS. Posiada downmix z 5.1 do stereo.

Edytowane przez Bebbop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma 24 fps ?

Nie ma takiej opcji do wyboru w ustawieniach, ale znalazlem mala ciekawostke w instrukcji.

"Sygnał video wysokiej rozdzielczości HD1080p może posiadać różne częstotliwości

odświeżania: 24Hz (25Hz lub 30Hz). Odtwarzacz jest wyposażony w funkcję Auto-Switch

za pomocą której sam odpowiednio dostosowuje wyjściowy sygnał video. Moment

przełączenia widoczny jest jako chwilowy zanik obrazu na ekranie odbiornika TV."

Czyzby jakis fenomen? Z tego co sie orientuje to chyba w zadnym tego typu urzadzeniu funkcja Auto nie spelnia swojej powinnosci.

Najczesciej jestesmy zmuszani do recznego przestawiania w zaleznosci od danego filmu. W sprzecie za 250 zl dziala poprawnie?

Od razu uprzedzam, ze siedzi tam HDMI 1.2, wiec o dzwieku HD mozna zapomniec, jednak jak na sprzet za 250 zl na papierze potrafi dosyc sporo.

Link do instrukcji:

ftp://ftp.asmax.pl/instrukcje/PLAYBOX/Playbox_Asmax_PL.pdf

Edytowane przez Bebbop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie interesuje jak wygląda kwestia napisów w filmach, tzn.:

Czy da się regulować wysokość wyświetlania w pionie?

Jak wyglądają te napisy w praktyce na ekranie? Może ktoś z użytkowników sprzętu pofatygowałby się zrobić fotkę ekranu z włączonymi napisami?

Edytowane przez Admast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry ziomki za spoznienie ale dopiero teraz mam chwile i mialem napisac jak tam z fotami - wczoraj zapodalem pare plikow w wypasionych rozdzielczoaciach jak jpeg 10mp z smiaga jak zloto wiec mysle ze 6 tym bardziej beda heh, no ale fajny bajer wczesniej nie zwaraclaem na ta funkcje uwagi ale faktycznie [beeep] sie oglada takie foty w duzej rozdzielczosci na tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...