Skocz do zawartości
Gmeru

nbox HDTV czyli tuner HDTV od ITI firmy ADB

Rekomendowane odpowiedzi

Niepokoi mnie strona 10 instrukcji . Wynika z niej ze jak mamy podłączony tv przez hdmi lub component to jest wyłączone gniazdo scart. Tzn ze nic się nie da nagrać na nasze nagrywarki. :) Albo coś źle interpretuję ;)

[quote name='AKI' post='13247' date='08.10.2006, 13:55 ']Wielkie dzieki :)[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktos moze wrzucic ta instrukcje na megaupload lub jakis inny upload poza rapidem? ten drugi link nie dziala juz (jesli nie mozna podawac to prosze linka na priva!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='stasimon' post='13285' date='08.10.2006, 19:51 ']czy ktos moze wrzucic ta instrukcje na megaupload lub jakis inny upload poza rapidem? ten drugi link nie dziala juz (jesli nie mozna podawac to prosze linka na priva!)[/quote]

Proszę bardzo :) .

[url="http://www.megaupload.com/?d=866NZRFW"]http://www.megaupload.com/?d=866NZRFW[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

To moj pierwsyz post na forum. W kwestiach o ktorych tutaj piszecie za bardzo sie nei znam ale interesuje mnie jedna kwestia - czy w nowym nbox recorder bedzie mozliwosc ogladania dwoch roznych programow na dwoch tv? jakis dodatkowy dekoder lub cos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a to i ja sie zapytam.
Planuje miec n-ke i zostawic kablówke w jednym tv. Bede mogl z łatwoscią przełączać sie z jednego na drugie ? Bo nie wiem czy n-ka podlaczona przez euro zablokuje mi kablowke czy tez bedzie np. na AV (jak konsola tak samo podłączona)
Mam nadzieje ze nie bede musiał wypinać kabelka od n-ki zeby kablówka sie pojawiła ? Edytowane przez Mithrandir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='TOmeKK' post='13267' date='08.10.2006, 17:49 ']Czy jest gdzieś instr. pdf wersji z dyskiem hdd?

Pozdr.[/quote]

nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='klorel' post='13287' date='08.10.2006, 20:14 ']Proszę bardzo :) .

[url="http://www.megaupload.com/?d=866NZRFW"]http://www.megaupload.com/?d=866NZRFW[/url][/quote]

dzieki, zaraz przejrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='stasimon' post='13316' date='08.10.2006, 22:16 ']dzieki, zaraz przejrze[/quote]



[color="#FF6666"][b]CHODZIŁO O WERSJĘ Z HDD ! ! ! :)[/b][/color]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak BTW dla relaxu mozna to sobie przeczytac [url="http://www.satkurier.pl/?n_platforma/&kat=236&id=34231"]http://www.satkurier.pl/?n_platforma/&...36&id=34231[/url] :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Genialne!
Dobrze że teraz o tym napisałeś, ja cały czas się zastanawiałem czy moja czasza jest "cała wykożystana" i zaraz będę wiedział!!
Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze moje pytania nie sa tak ekscytujace jak instrukcha do N-BOXa, ale czy ktos odpowie na moje pytania ze strony 14? Mysle o Tobie Gmeru, albo innym poweruserze...

dodatkowo-
W instrukcji jest napisane ze jak odbiornik moze byc podlaczony albo pod HDMI/YPbPr albo pod SCART - dziala albo jeden (HD), albo drugi (SD).
A czy mozna podlaczyc 2 odbiorniki - jeden pod zlacze HDMI a drugi pod YPbPr? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam lcd JVC model 32c50 bez HDMI. Dla sygnału HD będzie używane wejście component. Czy to prawda, że w nboxie z opcją Vod sygnał będzie dla componenta przeskalowany w dół do 576i czyli brak HD, natomiast w wersji bez Vod sygnał będzie zarówno w 720p oraz 1080i czyli HD? Czy jakość obrazu może być gorsza niż w lcd z HDMI?
pzdr.vcwalins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='vcwalins' post='13387' date='09.10.2006, 15:55 ']Mam lcd JVC model 32c50 bez HDMI. Dla sygnału HD będzie używane wejście component. Czy to prawda, że w nboxie z opcją Vod sygnał będzie dla componenta przeskalowany w dół do 576i czyli brak HD, natomiast w wersji bez Vod sygnał będzie zarówno w 720p oraz 1080i czyli HD? Czy jakość obrazu może być gorsza niż w lcd z HDMI?
pzdr.vcwalins[/quote]

Faktycznie takie informacje sie pojawily ze po komponencie nie poleci HD z VOD-a. Coz... chodzi zapewne o zabezpieczenia materialu, ale grunt ze HD jest w kompo dostepne co nie jest wcale standardem odnosnie odbiornikow HD-sat. Tez jestem obecnie w takiej sytuacji (po komponencie poleci prawdopodobnie) i patrzac na pierwsze testy spie spokojnie. VOD wchodzi dopiero od listopada-grudnia i po ofercie i jakosci bedzie mozna podjac decyzje czy gra jest warta swieczki (czy warto miec w odbiorniku HDMI/DVI-HDCP). To jedyna roznica w funkcjonalnosci. Troche dziwne tylko ze bedzie 576i nie p (czyli progresywnie nie poleci - skad ta info btw). Dodatkowo o ile dobrze rozumiem dzialanie skalera bedzie mozna taki film via VOD poddac upscalingowi (moze tutaj tkwi przyczyna ze nie bedzie to material progresywny - wobec tego scaling imho odpada) i uzyskac jakosc bliska natywnej. Swoja droga ciekawe jakimi parametrami obrazu beda dysponowac filmy HD na VODzie? Stawiam na "telewizyjny" stand czyli 1080i/DD5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='11413' date='22.09.2006, 16:52 ']Tak zadziała na 200%. Tylko DVI w plaźmie musi mieć HDCP inaczej obraz HD będzie zeskalowany do SD czyli jakości DVD (niska rozdzieloczśc)[/quote]

Czyli jezeli w plazmie nie bedzie HDCP to lepiej puscic obraz Componentem?

pozdrawiam
Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktos juz testowal podlaczenie do dwoch odbiornikow ?
Chodzi mi o sytuacje nastepujaca : scart`em do TV a componentem do LCD chcialbym podlaczyc oba urzadzenia na raz i ogladac czesem na tym a czasem na tym (nie chodzi mi o ogladanie na obydwu, nawet tego samego) - czy tak sie da, czy mozna z poziomu pilota przelaczac zrodlo sygnalu wyjsciowego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sensei' post='14103' date='13.10.2006, 16:22 ']Czy ktos juz testowal podlaczenie do dwoch odbiornikow ?
Chodzi mi o sytuacje nastepujaca : scart`em do TV a componentem do LCD chcialbym podlaczyc oba urzadzenia na raz i ogladac czesem na tym a czasem na tym (nie chodzi mi o ogladanie na obydwu, nawet tego samego) - czy tak sie da, czy mozna z poziomu pilota przelaczac zrodlo sygnalu wyjsciowego ?[/quote]
Sprawdzone. Scart nie działa. Nawet jak po HDMI lub componencie ustawisz 576i.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to porazka <_<
A na jakiej zasadzie nbox sprawdza podlaczone zrodlo ? Czy wystarczy wyciagnac componenta z wejscia na LCD czy TRZEBA z wyjscia na nboxie zeby zaskoczyl scart ?
Analogiczne pytanie dot. scarta - czy trzeba go wyciagnac z TV czy z nboxa zeby ogladac po componencie ?
Nie wchodzi za bardzo w gre wpinanie - wypinanie kabelkow z nboxa nonstop ze wzgledu na jego wkomponowanie w szafke RTV...

Edytowane przez sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj odebrałem nBoxa i jest piewszy problem.

Po euroscart pracuje bez problemu.
Na HDMI, niezależnie od ustawienia rozdzielczości, nBox jest martwy. Zero obrazu na TV. Sygnalizuje jedynie błąd na swoim wyświetlaczu LED. Po przełączeniu na Euro jest komunikat " Twój TV nie obsługuje protokołu HDCP ....."
Mój TV ma co prawda złącze DVI ale obsługujące protokół HDCP. Z innymi źródłami (n.p. DVD) problem nie występuje. nBox był podłączany bezpośrednio do telewizora (SAMSUNG LCD kupiony 1,5 roku temu) jak również przez procesor DVDO iScan HD+ (HDCP). Efekt ten sam.

Ma ktoś jakiś pomysł aby problem rozwiązać? Na infolinię oczywiście dzwoniłem ale w tym momencie nie wiedzą jaka jest przyczyna. Oczywiście mogę podłączyć nBoxa do DVDO przez Component i konwertować na DVI ale nie o to w końcu chodzi aby używać analogowe złącze jeżeli mamy do dyspozycji cyfrowe.

pozdrawiam
Gustaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie było...
Przywracanie nbox`a do ustawień fabrycznych, wciskamy równocześnie na kilka sekund przyciski na dekoderze: menu+res+>
Ustawienia DISEQC i satelity: SETUP -> ŻÓŁTY -> 728

Piszcie inne znane czity :blink: (może zrobimy do tego osobny temat?)

Pozdrawiam.

Edytowane przez Bero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Dzisiaj odebrałem nBoxa i jest piewszy problem.

Po euroscart pracuje bez problemu.
Na HDMI, niezależnie od ustawienia rozdzielczości, nBox jest martwy. Zero obrazu na TV. Sygnalizuje jedynie błąd na swoim wyświetlaczu LED. Po przełączeniu na Euro jest komunikat " Twój TV nie obsługuje protokołu HDCP ....."
Mój TV ma co prawda złącze DVI ale obsługujące protokół HDCP. Z innymi źródłami (n.p. DVD) problem nie występuje. nBox był podłączany bezpośrednio do telewizora (SAMSUNG LCD kupiony 1,5 roku temu) jak również przez procesor DVDO iScan HD+ (HDCP). Efekt ten sam.

Ma ktoś jakiś pomysł aby problem rozwiązać? Na infolinię oczywiście dzwoniłem ale w tym momencie nie wiedzą jaka jest przyczyna. Oczywiście mogę podłączyć nBoxa do DVDO przez Component i konwertować na DVI ale nie o to w końcu chodzi aby używać analogowe złącze jeżeli mamy do dyspozycji cyfrowe."




Mam dokładnie to samo... n-box nie akceptuje DVI/HDCP... akceptuje tylko HDMI/HDCP z połączeń cyfrowych... Tak samo jak u Ciebie mój TV oczywiście bez problemu akceptuje inne żródła np. DVD z HDMI/HDCP. N-box pewnie ma jakieś błędy w sofcie... Pozostaje czekać, może to naprawią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='smith' post='14368' date='14.10.2006, 17:21 ']Tak samo jak u Ciebie mój TV oczywiście bez problemu akceptuje inne żródła np. DVD z HDMI/HDCP. N-box pewnie ma jakieś błędy w sofcie... Pozostaje czekać, może to naprawią.[/quote]


HDMI jest kompatybilne z DVI-D (HDCP) więc dziwi mnie, że to nie chodzi.
Dzisiaj znowu rozmawiałem z infolinią. Sprawa została przekazana do pionu technicznego. Pan w infolini (zupełnie nieżle znający tematy HDMI, DVI, HD itd...) spisał mój e-mail i telefon i obiecał, że ktoś się do mnie odezwie w tej sprawie. Poczekamy, zobaczymy.

. a jeszcze jedno.

W nBoxie są 3 ustawienia na Euroscart sd1 (composite), sd2 sVideo) i sd3 (RGB).
Na ustawieniu sd3 po euro obraz mam czarno-biały. Też tak macie ?

P.S. Na Mediasacie oczywiście problem po euro (RGB) nie występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem że nBox równocześnie wysyła sygnał na HDMI i COMPONENT. Przez HDMI mam podłączony Telewizor. Czy mogę równocześnie podłączyć do wyjścia component nagrywarkę DVD za pomocą przejściówki COMPONENT -> SCART ?? Np takiej: [url="http://www.allegro.pl/item134355201_vivanco_12300_kabel_component_na_euro_2m_.html"]http://www.allegro.pl/item134355201_vivanc...a_euro_2m_.html[/url]

Czy ktoś próbował podłączyć coś do nBoxa za pomocą takiej przejściówki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...