Skocz do zawartości
MaclawPL

[Poradnik] M237WDP (TV od Cyfry+) - odblokowujemy DivX-a!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Co do napisów na pewno obsługuje .txt z informacją klatkową, nie wiem jak z czasową (nie mam pod ręką)

Co do pilotów jeśli masz dwa i do tej pory nie złapałeś wejścia do trybu servisowego - to najprawdopodobniej nie ma takiej możliwości. Ja też mam uniwersalny uet-606 i nie znalazłem kodu do trybu servisowego.

Użyłem E71 z symbianem. Firmware w TV 3.06. Już byłem przekonany, że nic z tego nie wyjdzie, ale po którymś razie wszedłem w menu servisowe. Dokonałem zmiany podłączyłem dysk format NTFS. Lepszy będzie chyba Fat32 (w NTFS nie kasuje plików).Więc tak zmiana na sofcie 3.06

- obsługuje i widzi divx i xvid z rozszerzeniem .avi

- pliki vob (z DVD) zmiana języka i obsługa napisów

- pliki mpg pewnie mpeg2 i pochodne

- nie widzi .mkv, ale jeśli są zrobione kodekiem xvid, a nie h264 to po zmianie na widzialne np. .avi obsługuje.

Ktoś wcześniej pisał że niektóre .mkv obsługuje inne nie - sprawa zastosowanych kodeków, ale może widzi .mkv, wtedy może to zależy jaki jest soft w LG.

Podajcie adres do softów z włoskiej strony - może coś pokombinujemy.

Pozdrawiam

wijkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam wszystkim za podpowiedzi i opisy waszych prób i doświadczeń w tym temacie.Ja też dałem radę odblokować za pomocą N90 (po wcześniejszym jej zaktualizowaniu) i programu irRemote. Wszysko chodzi tak jak opisywaliście. Jeszcze raz dzięki i wielki "szacun". Mam małe pytanko: czy po przywróceniu ustawień fabrycznych nadal pozostanie USB odblokowane :unsure: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak - usb żeby wyłączyć to musisz przestawić w menu serwisowym to co włączyłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a ja mam troszke inny problem otoz odlokowalem tv lecz jak podlaczam pena to zasieci sie pare razy i na tv wyskakuje ze urzadzenie usb jest odlaczone pen 8gb na ntfs. Wiecie o co moze chodzic. dzieki

jednak dziala tylko podlaczalem pena 512mb i stad moje pytanie jaki max pen bedzie obslugiwany przez tv soft 3.05

dziala dysk zew. dziala moj pen 512mb kingstona ale za to ma problem z penem 8gb verbatim

Edytowane przez lages

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a ja mam troszke inny problem otoz odlokowalem tv lecz jak podlaczam pena to zasieci sie pare razy i na tv wyskakuje ze urzadzenie usb jest odlaczone pen 8gb na ntfs. Wiecie o co moze chodzic. dzieki

jednak dziala tylko podlaczalem pena 512mb i stad moje pytanie jaki max pen bedzie obslugiwany przez tv soft 3.05

dziala dysk zew. dziala moj pen 512mb kingstona ale za to ma problem z penem 8gb verbatim

może nie tylko FAT ! ! ! Edytowane przez tommy17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej odpisał FAT ale ja za to używam w większości NTFS(np.pena Kingston 4GB czy dysk zew. WD 320 GB) i wszystko jest OK. I nie wiem , może ma to znaczenie (choć wątpię), mój soft w TV to 3.06.

Edytowane przez tommy17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a ja mam troszke inny problem otoz odlokowalem tv lecz jak podlaczam pena to zasieci sie pare razy i na tv wyskakuje ze urzadzenie usb jest odlaczone pen 8gb na ntfs. Wiecie o co moze chodzic. dzieki

jednak dziala tylko podlaczalem pena 512mb i stad moje pytanie jaki max pen bedzie obslugiwany przez tv soft 3.05

dziala dysk zew. dziala moj pen 512mb kingstona ale za to ma problem z penem 8gb verbatim

Raczej coś z penem masz nie tak. Ja śmigam na Patriocie 8GB i kingston 4GB i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

próbuje odblokować tego divx'a za pomocą nokii n73 i coś mi nie wychodzi. Aplikacje zainstalowałem poprawnie, uruchamia się wszystko ok ale gdy mam wcisnąć klawisz 2 na telefonie to nie wyświetla się żadna prośba ani nic o wpisanie kodu. Wiecie może o co chodzi ? Model tv to M237WDP a telefon oczywiście ma symbiana s60v3 i ma port podczerwieni. Proszę o pomoc. gg 4975763 lub e-mail: piotras17_91@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja odblokowałem za pomocą RS

przesłałem dwie komendy i u mnie ruszyło jak ta lala

nie używałem ani pilota ani telefonu

jak znajdę chwilkę to napisze tutka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja odblokowałem za pomocą RS

przesłałem dwie komendy i u mnie ruszyło jak ta lala

nie używałem ani pilota ani telefonu

jak znajdę chwilkę to napisze tutka

No fajnie by było jakbyś to opisał :) Albo napisz na gg albo priva ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam pilota od pace 500gb i nie mogę doczytać jaki kod wpisać abym mógł wejść do menu serwisowego tym właśnie pilotem. Chodzi mi o trzy cyfrowy kod programujący (to wtedy gu przytrzymujemy guzik tv wpisujemy 3 cyfry i potwierdzamy "ok") przeczytałem wszystkie wcześniejsze posty i żaden kod nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i coż panowie,tacy duzi,a tacy naiwni :rolleyes: .

Pewnie gościu promuje produkt który sprzedaje a wy to łykacie jak młode rekiny.

Może właśnie dlatego działa tylko jemu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i coż panowie,tacy duzi,a tacy naiwni :rolleyes: .

Pewnie gościu promuje produkt który sprzedaje a wy to łykacie jak młode rekiny.

Może właśnie dlatego działa tylko jemu :lol:

czy to do mnie było ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że do Ciebie, również do mnie, ale najbardziej do MaclawPL.

Puppy75 pisze w liczbie mnogiej, nie wymienia sprzętu o którym pisze, więc

można przyjąć, że o m237 i nie wieży w możliwość oglądania divx'ów na tym "produkcie".

Ale wracając do poważnych użytkowników tego forum

moskitq ja mam już odblokowany Nokią71 nie mogę skorzystać z naprawy gwarancyjnej więc

nie mogę się bawić z softami. Natomiast Ty jako stały użytkownik innego forum masz pewnie zapał

do kombinacji z softami.

Twój sposób na pewno działa, ale z ww powodów nie sprawdzę go.

Wyczytałem, że wprowadzając komendę "ab 0 134e" po raz drugi funkcja się wyłącza czy może w twoich próbach tak się zdarzyło

i możesz to potwierdzić.

Są monitory LG M2X80 np. M2380 z pełną obsługą filmów mkv H264 itd.

Koledzy może są podobne procesory i rozwiązania sprzętowe w obydwu seriach i można by wrzucić soft od m2380 do m237 zmieniając nagłówek w hexedit.

Ja nawet nie mogę znaleźć softu do m2380, jak ktoś dotrze to proszę o link, też chętnie porównam oba softy w hexedit.

wijkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że do Ciebie, również do mnie, ale najbardziej do MaclawPL.

Puppy75 pisze w liczbie mnogiej, nie wymienia sprzętu o którym pisze, więc

można przyjąć, że o m237 i nie wieży w możliwość oglądania divx'ów na tym "produkcie".

Ale wracając do poważnych użytkowników tego forum

moskitq ja mam już odblokowany Nokią71 nie mogę skorzystać z naprawy gwarancyjnej więc

nie mogę się bawić z softami. Natomiast Ty jako stały użytkownik innego forum masz pewnie zapał

do kombinacji z softami.

Twój sposób na pewno działa, ale z ww powodów nie sprawdzę go.

Wyczytałem, że wprowadzając komendę "ab 0 134e" po raz drugi funkcja się wyłącza czy może w twoich próbach tak się zdarzyło

i możesz to potwierdzić.

Są monitory LG M2X80 np. M2380 z pełną obsługą filmów mkv H264 itd.

Koledzy może są podobne procesory i rozwiązania sprzętowe w obydwu seriach i można by wrzucić soft od m2380 do m237 zmieniając nagłówek w hexedit.

Ja nawet nie mogę znaleźć softu do m2380, jak ktoś dotrze to proszę o link, też chętnie porównam oba softy w hexedit.

wijkon

wklepując ponownie komendę nie zablokuje ponownie

trzeba wyliczyć któryś znak w hex zamienić trzeba z "1" na "0" na chwile obecną nie mam czasu na sprawdzenie tego

ale jak to zrobię to na pewno opiszę

moją metodą zrobiłem już 5 tv i na każdym działa

kabel com każdy zrobi sam pin 2>3 3>2 5>5 no masa jak ktoś chce

żadnego wkładu finansowego

a takim leniom jak kolega Puppy75 to się nawet czytać nie chce tylko się mądruje

niczym nie handluje i nie sprzedaje na tym forum jestem nowy ale na tamtym od 2005 roku

pisze tylko jak coś wiem lub mogę pomóc ale nie nabijam bzdetnych postów

czytać czytać i czytać reszta sama przyjdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chudy14 najprawdopodobniej Twój pilot nie obsłuży tego monitora.

Zachęcam Cię do skorzystania z porady moskit'a. Każdy drut żeńsko-żeński (obie wtyczki z dziurkami nie z bolcami) obsłuży ten Monitor.

Chociaż sam nie miałem możliwości sprawdzenia to gwarantuję na 100%, że moskit nie wstawia lipy.

Możesz sprawdzić połączenie wprowadzając komendę

rs232 com:"1" baud:9600 cmd:"mc 0 00"

powinna nastąpić zmiana kanału, jeśli to osiągniesz śmiało korzystaj z tutorialu moskit'a.

MaclawPL i moskitq użyłem "Was" w poprzedniej wypowiedzi, żeby okazać Wam SZACUNEK dzięki takim ludziom jak Wy świat nie zginie.

wijkon

PS

Na forum elektr...itd wyczytałem , że niejaki Jacek-Toruń miał kłopoty z m237.

Ten facet to tęga głowa od disamblacji softów i w ogóle z otwartą głową.

Wcale się nie zdziwię jak uruchomi nagrywanie na dysk USB - oczywiście żart.

Ale, jeśli to ten sam facet to możemy być pewni, że wyciśnie z tego monitora wszystko co możliwe.

>>>>>>>>> Nie sprzedawajmy LG M237 <<<<<<<<<<

Edytowane przez wijkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam-przeczytałem cały wątek,ale nie udało mi się odblokować usb-próbowałem nokia N95 8gb. Jeżeli ktos tym telefonem odblokował moze niech opisze co i jak-próbowałem zmieniać tryb IR i na żadnym telewizor nie reaguje.Mój model to M2362D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odblokowywaqłem ten dokładnie model,ale pilotem Thomson o którym mowa w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, znowu ja, przepraszam za długą przerwę.

Dodałem nr GG w sprawach ew. kontaktu.

Pozdrawiam

Zostancie przy 3.05, żaden inny soft nie da możliwości wgrania softa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem wrócić do oryginalnego oprogramowania, fw na pendrivie wpinam do tv i na ekranie widze lista zdjec, muzyki i filmów, za cholere nei chce się pokazać ekran do wgrania fw, w menu aktualizacja wlaczona, ma ktoś jakiś pomysł? teraz mam m2362d v3.05 a chce byle jakie ale z m237wdp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mam zrobić jak kupiłem wczoraj M237WDP i ma wersję oprogramowania V3.17.0 ?

Jak wrócić do V3.05 ?

Edytowane przez jabol1975

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzisiaj odblokowałem możliwość oglądania filmów DivX w monitorze LG M237WDP w firmware v.3.08 - takie jakie było wgrane od nowości (lista wejść jest dokładnie taka jak trzeba - nie ma nadmiarowych AV3 czy HMDI2). Więc jak widać w tej wersji się także da odblokować DivX. Zrobiłem to za pomocą Nokii E66.

Jeśli jest możliwość zgrania w jakiś sposób tego firmware (3.08) do pliku to mogę to zrobić i kto będzie chciał wgra sobie sam do swojego monitora. Ja niestety nie wiem czy jest taka opcja - jeśli tak to proszę mi wyjaśnić jak to zrobić to może uda się to zrobić i wstawię je tu na forum.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...