Skocz do zawartości
MaclawPL

[Poradnik] M237WDP (TV od Cyfry+) - odblokowujemy DivX-a!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

wytłumacz najpierw co ty chcesz zrobić i ładować bo jak na razie mało jest to zrozumiałe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ściągnięciu paczki o nazwie M237WDP. Znajduje się tam plik: Psiloc IrRemote_LG_IN-STARTServiceMenu+EZAdjustServiceMenu_33700.

Zgodnie z instrukcjom przerzucam ten plik tam gdzie jest zainstalowany IRremote.

Odpalam ga za pomocom menadżere plików SysExplorers i włącza się irremote, ale w programie nie ma żadnego dodanego urządzenia. Wygląda to tak jakby uruchomić sam irremote bez tego pliku. Nie wiem czy mam dodawać jakieś urządzenie TV ????, którego kodu LG urzyć ????

Nie wiem co mam z tym zrobić :)

Z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopie do czego ty to chcesz instalować? czy kombinujesz żeby odblokowanie dvix w tym tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja odblokowywałem tym pilotem Thomson ROC 3205 na allegro kupiłem za 15zł beż żadnych instalacji jakichkolwiek programików jak ty kombinujesz,szybko i bezproblemowo-polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sposobem z nokią udało mi sie odblkowac m237wdp ale nie działa ten sposób na m2362d-pc. zmieniałem metody od 1 do 6 i nadal nic. ktos potwierdzi czy komukolwiek dziala w m2362d z opcja przez irremote w nokii? Czy w gre wchodzi tylko pilot?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AR-kadius po co pilot i te wydatki? Ludzie pytają o program IRremote... Nie znasz się, to się nie wypowiadaj, bo szkoda ponad 20zł jak można to zrobić za free komem z Symbianem i IRDA.

Mam TV-PC LG M2362D i udało mi się go odblokować za pomocą tego programu (bez kupna głupiego pilota heh)

Miałem też podobny problem jak nizej opisane...

Zrobiłem tak: (pisze krok po kroku, by każdy zrozumiał, bo instrukcji zawartej w pliku rar sam nie zrozumiałem)

Zainstalowałem program IRremote w pamieci telefonu (Nokia N95 tragiczny kom ale na szczęście nie mój :angry: )

Zainstalowałem program LCG Xplore

W nim wszedłem do pamieci kom, otworzyłem dysk C

jest tam folder data

otworzyłem go i tam dodałem nowy folder o nazwie codes(jak to zrobić a tak: menu,plik,utwórz folder... nie masz tego programu w polskiej wersji to spróbuj tak: menu,narzędzia, kunfiguracja, zjedź w dół do pozycji Language i zmien z English na Polish:D )

I skopiowałem tam plik z kodem pilota (http://gowgame.pl/maclaw/M237WDP.rar)

następnie trzeba zamknąć program LCG Xplore(z niego nie udało mi się uruchomić poprawinie LCG Xplore )

wszedłem zwykły menadrzen plików zainstalowany razem z kom. (w N95 Menu/Narzędzia/Mendż. plik.

po wejściu ukazuje się (o dziwo) nowy folder codes, trzeba tam wejść:lol: i odpalić ten pliczek.

Dopiero wtedy LCG Xplore uruchomi z automatu nam mozliwości wejscia do menu serwisowego TV z numeru 2.

Wciskamy na klawiaurze numerycznej komórki przycisk 2.

Następnie bierzemy pilota oryginalnie dołaczonego do naszego TV i wciskamy 0000 i tyle...

Efekty boskie:D jestem w szoku... Podłaczyłem dysk 500GB NTFS ponad 200GB filmów i jak narazie miałem problem tylko w jednym z dźwiękmiem(brak) napisy i czcionki PL są po zmianie na latin2 (jak już ktoś pisał)

Chyba już nikt pytan nie będzie miał...

MaclawPL Porsze napisz ten opis do pliku M237WDP jakoś konkretniej bo jest bardzo mało czytelny i sam główkowałem z 30 minut...

Sprawdzałem wcześniej też wszystkie dołączone do programu oryginalnie kody do TV / LG i wszystkie przyciski... To nie zadziała! owszem można tam znaleźć podstawowe funkcje piota(dołączonego razem z TV) ale nie znajdziesz funkcji menu serwisowego.

Edytowane przez djx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich prob wywnioskowalem ze pliki mpg widzi, ale w full hd nie otwiera, czyli w hd racej tez nie odtworzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Udało mi się odblokować divX-a dokładnie tak jak djx (M2362D Nokią N95).

Generalnie nie ma problemu z divX-ami i XviD-ami. Do tego chodzą filmy nagrywane z cyfrowej TV z kablówki tunerem Avermedii (mpeg). HD nie jednak chodzi.

Mam jednak problem z formatem 16:9. Niektóre divixy są rozciągane na cały ekran, niektóre nie. To samo z mpegami. W menu Obraz->Proporcje ekranu ostatnia opcja "Pełna szerokość" jest wyszarzona (nieaktywna).

Czy to chodzi tu o jakiś wewnętrzny parametr kodeka pliku czy o ustawienie telewizora, np. w menu serwisowym?

Na razie nie chciałem grzebać w menu serwisowym, żeby niczego nie sknocić.

Na razie krążą ploteczki (albo myślenie życzeniowe), że odtwarzacz zostanie poszerzony o dalsze formaty i HD w nowym firmware.

Aha, mam zaktualizowany firmware 3.10.0 (swojego czasu podwieszony na włoskiej stronie LG).

Edytowane przez Rufuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

taki mam problem ściągnąłem na Telefon Nokia E50 ten program ale nie wiem jak dodać ten podany plik z kodami do tego tv ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

taki mam problem ściągnąłem na Telefon Nokia E50 ten program ale nie wiem jak dodać ten podany plik z kodami do tego tv ????

Trzy posty wyżej post djx'a, czytaj dokładnie.

Próbuj metodą prób i błędów uruchomić plik z kodami w telefonie za pomocą eksploratora. Mi telefon załapał dopiero za którymś razem. iRemote musi zobaczyć w swoim katalogu plik z profilem dla LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko problem w tym ze za zadne skarby nie chce ten plik z kodami dodać do listy...Tel nie jest moj a sam srednio sie w tej dziedzinie orientuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

witam wszystkich :)

odblokowałem dzisiaj eLG'ika M237WDP , wszystko śmiga elegancko

ale pojawił mi się problem i być może ktoś zna rozwiązanie

tv mam podłączone do kina domowego przez euro złącze

przy oglądaniu normalnej telewizji wszystko jest OK , ale w chwili puszczenia filmu z pendriva głos jest tylko na tv , na kinie totalna cisza :(

ni i może ktoś odpalił funkcje nagrywania :)

prosze o jakieś wskazówki , może ktoś miał ten problem i się jakoś uporał :)

pozdrowionka

Edytowane przez Pit_Diablo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam i pozdrawiam. odblokowalem pilotem medion mw,divix smiga! wada to brak regulacji obrazu i dzwieku w trybie odczytu.jest tylko format! dzieki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja odblokowalem uniwersalnym pilotem Logitech 895. Wystarczy go nauczyc i wcisniecie jednego przycisku odblokowuje opcje odtwarzania filmow :-)

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odblokowałem thomsonem.Niestety nie ma możliwości ustawienia proporcji i filmy lecą z pasami u góry i u dołu.Może na to też jest jakiś sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

! U mnie działa !

:)

LG M237WDP-PZ + Nokia E65 + trial IRRemote + trial LCG XPlore

Mam w menu Divx i działają wszystkie opcje sterowania: Play, Rev, FFW, Pause, zmiany rozmiaru !

MIODZIO!

Cyferka to fajne prezenty rozdaje :) chociaż uparli się nie dać Boomerang :)

Edytowane przez foxxiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , trochę spóźniony ale też chciałem aktywować tą funkcję w moim LG, niestety oba linki nie działają czy mógłby ktoś podesłać ten programik wraz z potrzebnymi plikami na maila ew. może ktoś ma jakieś aktualne linki ?? A może ktoś znalazł już kod do pilota z PVRa ??

Edytowane przez horacy666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stąd pociągniesz potrzebne programy:

http://irremote.psiloc.com/

http://www.lonelycatgames.com/?app=xplore

Co do kodów z pilota - mnie się niestety nie udało. Ale metoda na Nokię działa perfekcyjnie. Jak już wywołasz menu serwisowe, to dalej wystarczy pilot od telewizora.

Powodzenia! Warto :)

witam , trochę spóźniony ale też chciałem aktywować tą funkcję w moim LG, niestety oba linki nie działają czy mógłby ktoś podesłać ten programik wraz z potrzebnymi plikami na maila ew. może ktoś ma jakieś aktualne linki ?? A może ktoś znalazł już kod do pilota z PVRa ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie kolego foxxiu , miałby ktoś jeszcze może plik z kodami mam IrRemote -jeszcze kody z pilota serwisowego i będzie gitara :)

Update :

Plik znalazłem pod adresem http://www.avforums.com/forums/attachments...divx-ok_e51.zip - tak jakby ktoś jeszcze szukał .

Co do E50 chodzi jak burza w/g opisu , jedyne co trzeba zrobić to plik pilota uruchomić z menadżera plików który znajduje się w menu biuro (znalezienie go zajeło mi najwięcej czasu) .

Pozdrawiam Horacy

Edytowane przez horacy666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś pomoże. Mam monitoro-telewizor LG M2394D, wchodzę w menu serwisowe, ale nie widzę żadnych opcji aby uaktywnić port USB. Czy pomocna dusza pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie formaty napisow odcztuje m2362d-pc?

i czy po wgraniu firmware z włoskiej strony mozna włączyc jezyk polski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja też jestem po odblokowaniu LG M237WDP (wersja softu 3.05), Nokią E66, z tym, że do odblokowania wystarczył plik ok_51.zip oraz wersja trial psiloc irremote. Programik LCG XPlore jest zbędny bo wystarczy skopiować plik z kodem pilota do dowolnego dostępnego z komputera katalogu w telefonie do którego mamy dostęp przez menadżera plików. Po zainstalowaniu irremote i skopiowaniu pliku *.ir z poziomu menadżera plików w telefonie, wybieramy plik z końcówką *.ir uruchamiając w ten sposób powiązaną aplikację psiloc irremote. I mamy gotowego pilota serwisowego LG :-)

Niestety nokia E66 ma słabiutką irdę więc telefon z pilotem zadziała z odległości nie większej niż 0,5m - 1 m. Moduł irdy znajduje się po lewej stronie słuchawki i tą też stronę kierujemy w stronę monitora.

Następnie wybieramy "2" z klawiatury telefonu, pojawia się - wprowadź kod, wbijamy cztery zera z pilota LG i mamy menu serwisowe, wybieramy tool option (pierwsza pozycja w menu) i zmieniamy w pozycji Media Player: EMF-PM na EMF-PMM - wychodzimy z menu returnem albo exitem z pilota LG. Wyłączamy i włączamy monitor, i możemy cieszyć się oglądaniem divix-ów :-)

i trochę off topic...

Szkoda tylko, że już po fakcie trafiłem na tym forum informacje "how to" co i jak z tym monitorem. Bo wgrywając wcześniej na E66 różny zcrackowany soft irremote, zmieniając daty w słuchawce, uniemożliwiłem działanie wersji trial tego programu.... który tak naprawdę potrzebny był mi tylko do odblokowania możliwości oglądania divx :-). Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło - dzięki temu zmusiłem się do aktualizacji softu na mojej E66 z v300 na v500 przy okazji zmieniając jej product code, na "odbrandowioną" czystą nokię E66 - a to pozwoliło na bezproblemową aktualizację jej firmware przez Nokia Software Update ( NSU ) i ponowną instalację wersji trial psiloc irremote :-)

Pozdrawiam,

Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt nie opanowywał monitora M2394D. Dziwne jest to że wchodząc w menu serwisowe wogóle nie pyta się o pin i mam tylko tool option 1 w którym nie ma pozycji media player. Firmware w nim siedzi 3.15.1. Pomóżcie koledzy, bo szkoda że się marnuje port USB, a tak przynajmniej mój dzieciak by sobie mógł bajki z pandriva oglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...