Skocz do zawartości
MaclawPL

[Poradnik] M237WDP (TV od Cyfry+) - odblokowujemy DivX-a!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga! Poradnik stworzony na moich własnych "kombinacjach" z menu serwisowym tego telewizora. W pełni działający, zakaz kopiowania poza HDTVPolska.com - poradnik został napisany wył. na potrzeby naszego forum.

Poradnik jest prosty, oto co wymagamy:

1. Telewizor - model M237WDP (czyli ten, który np. otrzymaliśmy w świątecznej promocji Cyfry+). Wymagane oprogramowanie 3.05.

2. Pilot serwisowy LG lub telefon z Symbianem S60 i portem podczerwien (ew. PPC z Windowsem Mobile i portem podczerwieni - program Novii, musicie sobie sami zmontować z kodem z punktu 2b, iż nie testowałem)

Zaczynajmy:

1. Od razu oszczegam - kontaktowałem się z jednym z serwisów LG w Polsce nt. utraty gwarancji. Serwisant uczciwie powiedział, że niby nie powinno się tego robić, ale raczej nie wielu serwisantów w razie ew. naprawy będzie robiło problemy z powodu aktywacji tej funkcji, a jeszcze lepiej, gdy przed oddaniem do serwisu będziemy w stanie powrócić do ustawienia oryginalnego. Jednak teoretycznie cała procedura wiąże się z utratą gwarancji.

2. a. Ten punkt dotyczy pilota serwisowego LG. Trzeba zakupić takie urządzenie (ok. 100-120zł) i odpowiednim przyciskiem odpalić menu serwisowe EZ Adjust Menu.

b. Ten zaś dotyczy urządzenia z S60. Pobieramy program Psilock irRemote (np. 10-dniowy trial ze strony programu http://irremote.psiloc.com/), instalujemy. Następnie instalujemy plik kodów z adresu http://gowgame.pl/maclaw/M237WDP.rar zgodnie z opisem w pliku w archiwum. Po odpaleniu aplikacji wchodzimy w ustawienia i pierwszą opcję z Metoda 3 zmieniamy na Metoda 1. Odpalamy plik pilota, zbliżamy się jak tylko możemy do TV i naciskamy klawisz 2.

3. Pojawi się alert o hasło. Zmieniamy pilota już na normalnego. Podajemy standard - 0000.

4. Wybieramy pierwszą pozycję czyli Tool Option

5. Przechodzimy do zakładki Media Player i przesuwamy wartość z EMF-PM na EMF-PMM.

6. Wychodzimy z menu serwisowego klikając RETURN do czasu pojawienia się normalnego ekranu.

7. Wył. i wł. telewizor. Teraz po podłączeniu pendrive można odtwarzać pliki filmowe typu DivX, XviD, MPEG itp. Odtwarza pliki z napisami, by jednak były polskie znaki, możliwe jest, że trzeba będzie po odpaleniu jakiegoś filmu z napisami nacisnąć czerwony klawisz telegazety na pilocie, i zjechać na pozycję Język i wybrać Latin2. Czasem odtwarza filmy HD, jednak naprawdę rzadko. Nie jest to sprawa jednak konwersji, iż nawet gdy używam teoretycznie dedykowanego dla tych urządzeń z oficjalną obsługą DivX (DivX Converter) to w zależności jak mu idzie, niektóre odtwarza, drugie nie. Bez obaw możecie zarejestrować swoje urządzenie za pomocą kodu w menu USB, iż wyłącznie oprogramowanie jest przyblokowane, ale urządzenie posiada swój kod DivX.

Mam nadzieję, że komuś się przyda.

Pozdrawiam

@Edit:

Dodaję informację od użytkownika @caspero:

Jeżeli nie masz dostępu do komy z Symbianem/Windą Mobile, nie musisz kupować pilota serwisowego. Thomson ROC 3205 - można znaleźć już za 20zł na Allegro (8zł za przesyłkę) lub kupić w niektórych supermarketach, jak np. w Tesco. Po włożeniu baterii do pilota programujemy go:

- SETUP (zapala sie czerwona dioda)

- TV

- 0119 (kod TV LG)

- Sprawdzamy czy TV się wyłączy

- Włączamy TV

- Teraz wciskamy klawisz SHIFT (zapala sie czerwona dioda) następnie klawisz ENTER -/--

- Teraz tak jak podane w instrukcji ode mnie: kod 0000 (zmieniamy pilota lub wpisujemy tym)

- moja instrukcja od ptk. 4

Możecie spróbować z różnymi pilotami uniwersalnymi, mi udało się na tym kodzie w pilocie od dekodera Pace PVR HD od Cyfry+ odpalić menu serwisowe klawiszem SERW (mógł być to także któryś z kodów z instrukcji dekodera, niestety wpisywałem wtedy dużo kodów).

Poradnik dla HDTVPolska.com. Zakaz kopiowania!

Kontakt na GG: 1503453

Wymagane oprogramowanie 3.05. Jeżeli już za... zespułeś sprawę, musisz wrócić do wcześniejszego oprogramowania.

INSTRUKCJA DOWNGRADE do v3.05 monitora LG M237WDP od mickelk

1. Po pierwsze musimy ściągnać FV

 M237WDP-PZ_IC104_V3.09_DCFE_2010-03-04.bin - starsza wersja do M237WDP, niestety zablokowana możliwość aktywacji DviX-a
M237WDP-PZ_IC104_V3.11_B0A3_2010-05-06.bin - najnowsze FV z M237WDP, niestety zablokowana możliwość aktywacji DviX-a
M2762D-PZ_IC104_V3.05_5427_2009-11-06.bin - FV z innego monitora, ale dzięki temu jest możliwość aktywacji DviX-a
NIE!_M237WDP-PZ_IC104_V3.15_B0A3_2010-05-06 - za wszelką cene nie wgrywać tego oprogramowania !! ale jest ono potrzebne do uruchomienia aktualizacji
NIE!_M2762D-PZ_IC104_V3.10_1FC0_2010-05-06.bin - za wszelką cene nie wgrywać tego oprogramowania !! ale jest ono potrzebne do uruchomienia aktualizacji

Pełna paczka FV:

http://turbobit.net/bfwp94bf151r.html

Każdy plik z osobna:

 M237WDP-PZ_IC104_V3.09_DCFE_2010-03-04.bin - http://turbobit.net/9x1rkw6v4f8b.html
M237WDP-PZ_IC104_V3.11_B0A3_2010-05-06.bin - http://turbobit.net/5jgkr1ttinnq.html
M2762D-PZ_IC104_V3.05_5427_2009-11-06.bin - http://turbobit.net/9zp5a4tbub4v.html
NIE!_M237WDP-PZ_IC104_V3.15_B0A3_2010-05-06 - http://turbobit.net/6e2uejc6otoh.html
NIE!_M2762D-PZ_IC104_V3.10_1FC0_2010-05-06.bin - http://turbobit.net/kj5fj9k0siwk.html

2. Wszystkie ściągniete pliki kopiujemy na pendriva.

3. Wchodzimy MENU->USTAW->AKTUAL. OPROG. -> WŁ

4. Wpinamy do naszego monitora pendriva do portu USB

5. Czekamy aż pojawi się ekran.

6. Z listy wybieramy FV: M2762D-PZ_IC104_V3.05_5427_2009-11-06.bin

7. I czekamy

8. Po wgraniu FV jak widać mamy model M2362D ale wersja v3.05!! czyli możliwość aktywacji DviX-a.

MINUSY

- mamy dostępne i aktywne wejście AV3

- oraz jest dostepne wejscie HDMI2

jak widać z tyłu monitora nie ma tych wejść

POWRÓT DO WERSJI FV z M237WDP

Robimy tak jak przedtem, ale wybieramy soft:

 M237WDP-PZ_IC104_V3.09_DCFE_2010-03-04.bin
M237WDP-PZ_IC104_V3.11_B0A3_2010-05-06.bin

żaden inny bo będzie kiepsko

JEDNA WAŻNA SPRAWA, CZYTAJCIE 10 RAZY JAKI SOFT WYBIERACIE DO WGRANIA!! GDY ZOSTANIE WGRANY KTORYŚ Z TYCH FV:

NIE!_M237WDP-PZ_IC104_V3.15_B0A3_2010-05-06

NIE!_M2762D-PZ_IC104_V3.10_1FC0_2010-05-06.bin

NIE BEDZIE MOZLIWOSCI POWROTU DO INNEGO OPROGRAMOWANIA !!

Edytowane przez MaclawPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol nawet w tym modelu da się to zrobić ;) Dzięki, podpinam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam taki telewizor i chcialbym utuchomic ogladanie filmow jak w temacie. mam pytanie: gdzie mozna kupic takiego pilota?

i jeszce jedno : do czego jest wejsie PCMCIA w tym tv? co moge do niego podpiac?

Edytowane przez daarroo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu kupować pilota, telefonem to 3 min. roboty ;)

Opisany sposób działa również na M2362D

Edytowane przez HD Tosiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Udało się! Troszke zabawy uniwersalnym pilotem Thomsona i na kodzie 0119 poszło. Wiem ze na tym samym kodzie w pilocie Philips tez sie da. :(

Dodam że podłączyłem dysk USB 120GB w NTFS i wszystko pięknie śmiga. Napisy są bez PL znaków ale to pewnie kwestia ustawień.

pozdrawiam

Edytowane przez caspero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@caspero napisał:

"Udało się! Troszke zabawy uniwersalnym pilotem Thomsona i na kodzie 0119 poszło."

Powiedziałeś "A" - powiedz "B" i nie bądź jak były premier (wiem ale nie powiem). Napisz dla potrzebujących krótką instrukcję (symbol pilota, kolejność postępowania).

Będziemy wszyscy Ci wdzięczni.

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilot to:

Thomson ROC 3205 na allegro za 39zł (ja kupiłem w TESCO zrobiłem co trzeba i poszedłem oddać mówiąc że nie działa z moim TV)

c_big309191.jpg

Uruchamiamy TV

Na uniwersalnym pilocie przyciskamy kolejno:

-SETUP (zapala sie czerwona dioda)

-TV

-0119 (kod TV LG)

-Sprawdzamy czy TV się wyłączy

Włączamy TV ponownie

Teraz wciskamy klawisz SHIFT (zapala sie czerwona dioda) następnie klawisz ENTER -/--

Poprosi nas o kod i dalej tak jak w instrukcji MaclawPL

3. Pojawi się alert o hasło. Zmieniamy pilota już na normalnego. Podajemy standard - 0000.

4. Wybieramy pierwszą pozycję czyli Tool Option

5. Przechodzimy do zakładki Media Player i przesuwamy wartość z EMF-PM na EMF-PMM.

6. Wychodzimy z menu serwisowego klikając RETURN do czasu pojawienia się normalnego ekranu.

7. Wył. i wł. telewizor. Teraz po podłączeniu pendrive można odtwarzać pliki filmowe typu DivX, XviD, MPEG itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest możliwość powrotu do ustawień fabrycznych w menu serwisowym po uruchomieniu dvix i późniejszym wyłączeniu jak by przyszło co do czego oddać tv do serwisu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zmieniasz z powrotem na EMF-PM ;]

Aby były polskie napisy, należy nacisnąć CZERWONY przycisk od telegazety i zmienić język napisów na Latin2.

Mi udało się na kodzie podanym przez caspero (0119) wpisanym do pilota od Pace PVR HD 500GB (od Cyfry) za pomocą przycisku SERW odpalić menu serwisowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marconnetti

Próbowałem, ale pilot Philips PVR HD przyjmuje tylko trzycyfrowe kody. Dziękuję @caspero za instrukcję. Już zamówiłem na Allegro pilota (28 zł z przesyłką)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pilot Thomson działa z monitorem M2362D. W Realu jest za 50zł.

A działa wam format mkv?

Edytowane przez Skuska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po odblokowaniu działają formaty rmvb i avi ?

Z góry dziękuję za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten pilot Thomson działa z monitorem M2362D. W Realu jest za 50zł.

A działa wam format mkv?

tym pilotem thomsona odblokowywałeś w m2362d dvix?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy po odblokowaniu działają formaty rmvb i avi ?

Z góry dziękuję za odp.

rmvb to wątpliwa sprawa by działały,avi na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po prostu zmieniasz z powrotem na EMF-PM ;]

Aby były polskie napisy, należy nacisnąć CZERWONY przycisk od telegazety i zmienić język napisów na Latin2.

Mi udało się na kodzie podanym przez caspero (0119) wpisanym do pilota od Pace PVR HD 500GB (od Cyfry) za pomocą przycisku SERW odpalić menu serwisowe.

cześc chodzi o telewizor lcd z c+ i pilot pace 500g

mam problem z tym pilotem uniwer od c+ pace 500g robię na twoim kodzie czyli 0119 i nie chce go pilot widzieć a na kodzie 1423 chodzi wszystko tylko nie mogę wejść w serw przycisk nie reaguje co robię źle

odp na pw ew gg 7903392 z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
cześc chodzi o telewizor lcd z c+ i pilot pace 500g

mam problem z tym pilotem uniwer od c+ pace 500g robię na twoim kodzie czyli 0119 i nie chce go pilot widzieć a na kodzie 1423 chodzi wszystko tylko nie mogę wejść w serw przycisk nie reaguje co robię źle

odp na pw ew gg 7903392 z góry dzieki

a na jakim tv to robisz bo za bardzo się nie rozpisałeś co do modelu

Edytowane przez AR-kadius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W ogole mam prosbe...Podawajcie wszystkie modele pilotow dostepne w marketach typu RTV-EURO-AGD,Neonet,Carrefour,Lidl,czy nawet Biedronka,lub Kaufland ;),ktorymi mozna to zrobic.Mysle ze przyda sie wielu i zaoszczedzi niepotrzebnych stresow.Ja juz wyprobowalem po 2 z Carrefoura i Okaya i zaden nie podchodzi,a 3 z nich mialy wszystkie potrzebne klawisze.Ale albo kod nie wchodzil,albo nie pasowal,albo w jednym shift nie reagowal w ogole na kodzie wspolpracujacym z tv.Mysle raczej o tych tanszych modelach np do 100 zl,bo raczej wszelakie np Logitechy raczej na pewno sa na tyle wypasne,ze da sie zrobic z nimi wszystko :)

Edytowane przez michal218

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę tych co sobie odblokowali USB o informacje jakie typy formatu obsługuje podłączona pamięć (M2362D) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do AR-kadius: pilotem thomsona odblokowałem divx w m2362d

Z tego co widze tv odtwarza tylko avi, divx, xvid.

Na innych forach pisza ze za pewien czas ma sie zwiekszyc liczba odczytywanych formatow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i tyle formatów mi osobiście wystarczy,ja już zamówiłem taki pilocik bo też mam m2362d,a jeżeli chodzi o zwiększenie ilości formatów to na pewno po zmianie softu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pilota el mak - oskar

Po wpisaniu kodu 1206 odpowiadającego LG pliot działa znaczy steruje telewizorem ale nie moge wejść w menu serisowe. Ktoś by wiedizał czy tym pilotam sie da a jak sie da to jak.

Dzieki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...