Skocz do zawartości
apolosa

neo pdp in 2010 - TX-P50VT20E i TX-P65VT20E

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety wymieniłem błędną kolejność .W pierwszej kolejności to "N-ka" a potem 3D ,analog na końcu tylko dla Polsatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam 46" VT20E i powiem szczerze, że jeśli chodzi o sygnał analogowy/cyfrowy (nie HD) to jest po prostu bez porównania do LCD. Lata świetlne różnicy. Oczywiście trzeba założyć , że jak się ogląda sygnał tej jakości to odległość od TV musi być odpowiednio większa.

Ja dla przykładu wczoraj testowałem odległości i zwykły sygnał cyfrowy (z kabla UPC) da się oglądać z min. 2 metrów czym bliżej tym oczywiście gorzej. Za to obraz w jakości HD (najpierw film na BD) właściwie z metra można bez problemu oglądać. Oczywiście zależy jeszcze jakiej jakości jest ten sygnał HD. Bo nie ma co porównywać programów HD z kablówki do filmu na BlueRay, a nie mówiąc już np. o grach na PS3 w rozdziałce FullHD.

Mankamentem jest na pewno przeciętny, wręcz, słaby dźwięk (bez zestawu głośników ani rusz). Czym jaśniej w pokoju tym też słabiej wypada plasma...

Ale po obejrzeniu Mrocznego Rycerza na BlueRay jestem w stanie wszystkie mankamenty temu TV wybaczyć! Czerń po prostu zabija! Widoki miasta z lotu ptaka w nocy to poezja. Nie da się tego opisać. To trzeba odpalić w nocy i zobaczyć na własne oczy :)

Jak ktoś lubi grać to również polecam z czystym sumieniem!

Co do samego 3D to mogę na razie powiedzieć tylko tyle, że działa.. :) Konwersja z 2D do 3D też jako tako się sprawuje (coś tam widać). Niestety nie miałem jeszcze okazji przetestować tego na lepszej jakości materiale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie znajdę te nastawy balansu bieli i korekcje kolorów?

Nie powiem Ci tego dokładnie bo jestem aktualnie w pracy, ale z tego co pamiętam - balans bieli i korekcja kolorów są w sekcji "obraz" (podmenu - ustawienia zaawansowane).

Jak włączyć tryb 24p?

Konfiguracja --> inne ustaienia --> 24p smooth film, sterowanie 24p(tylko dla trybu 3d)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź i przepraszam za głupie pytania. Wszystko jest w instrukcji :). Przeczytam później będę pytał :>

EDIT:

Panowie mam mały kłopot, a właściwie to jestem zakłopotany... :huh: . Powiedzcie mi proszę gdzie w tym TV jest zegarek!? :blink: Ja rozumiem, że to nie jest zegarek tylko telewizor itp., ale np. w takim Soniaczu można sobie zegarek ustawić na stałe widoczny i tak sobie dyskretnie świeci w rogu... A tu nie dość, że takiej opcji się nie doszukałem, to jeszcze, o zgrozo, nie mogę w ogóle zegarka znaleźć!

Oczywiście mogę sobie wejść w Viera Cast, tam wejść w pogodynkę np. i mam zegarek..., ale równie dobrze w tym czasie mogę zrobić 5 kroków do pokoju obok, albo sięgnąć po komórkę i będzie szybciej :D

Edytowane przez Gemi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie do posiadaczy TX-P50VT20E 3D + Telewizja N .

Jak wygląda jakość sygnału HD z tej platformy bo gdzieś na forum wyczytałem że wygląda to nie ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam N'ki, ale mogę Ci powiedzieć jak to u mnie wygląda w przypadku UPC. Jest po prostu tak, że wszystko zależy od kanału. Czasami mam wrażenie, że HD (np. Polsat) wygląda słabiej niż niektóre kanały cyfrowe SD. Po prostu wszystko zależy od jakości podanego sygnału. Z kanałami SD jest w tej kwestii jeszcze większa jazda, bo niektóre wyglądają tak jak bym odpalił SopCasta na kompie... a niektóre jak już wspomniałem niemal jak HD. Imo nie jest to kwestia TV, a po prostu sygnału. Bo materiały w dobrej jakości (filmy BlueRay czy gry na PS3) zabijają jakością. Ale to tylko moje subiektywne zdanie.. nie mam na tą chwilę porównania do innych TV.

Poza tym trzeba brać po uwagę wielkość TV. Oczywiste jest, że czym większy tym obraz będzie gorszy. Zarówno SD jak i HD. Dlatego nie ma co się spodziewać cudów. Siądziesz dalej to będzie ok podejdziesz bliżej to się zdegustujesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie do posiadaczy TX-P50VT20E 3D + Telewizja N .Jak wygląda jakość sygnału HD z tej platformy bo gdzieś na forum wyczytałem że wygląda to nie ciekawie.

DO sygnału z N nie mam większych zastrzeżeń. Wiadomo, że kanały HD są zróżnicowane pod względem jakości ale w porównaniu do mojego poprzedniego tv (sharp 705) różnica jest spora na korzyść vt20.

Powiedzcie mi proszę gdzie w tym TV jest zegarek!? :blink:

Sam nad tym się długo głowiłem, bo wyżej wspomniany przeze mnie sharp miał opcję wyświetlania zegarka w prawym dolnym rogu matrycy.

Niestety vt20 nie posiada takiej funkcji :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem okazję oglądać Panasonica w akcji .

Czerń powala,piękne barwy tylko nie wiem czemu ale jak wskoczył jakiś biały obraz to nie był to biały tylko szary i teraz pytanie

czy to normalne czy może źle ustawiony telewizor.

Czy jest prawdą że z pośród wszelkich marek 3D Panasonic ma w okularach najciemniejszy obraz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu ale jak wskoczył jakiś biały obraz to nie był to biały tylko szary

Brudny biały to przypadłość wyświetlaczy plazmowych. Można skorygować to trochę bawiąc się balansem bieli, ale o odcieniu jak na lcd zapomnij.

Co do okularów to wszystkie modele przyciemniają, ale który najbardziej ? Nie mam bladego pojęcia.

Tu na upartego też można pokombinować z jasnością, albo po prostu odpalić dynamic mode ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, biały już tam ale dobrze, że najważniejszy to jest czarny a nie biały ; )

Co do ciemności to wszędzie tak jest a ten Panasonic też tak ma a że to plazma to ona już sama z siebie jest ciemniejsza przy ustawieniach kinowych. Chociaż są urządzenia np. projektor JVC (Chociażby X3), który w trybie 3D daje dużo jaśniejszy obraz. LCD też dają jaśniejszy obraz np. HX900 i C7000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biały bez 3D to kwestia ustawień. Biały w okularach zawsze będzie lekko szarawy bo okulary ostro przyciemniają, ale jak już ktoś wspomniał korzyści są nie współmierne do strat poniesionych na bieli :)

Obecnie jestem na etapie zabawy z Gran Turismo 5 i doborem ustawień 3D i obrazu tak aby to było zadowalające. Powiem szczerze, że idzie ciężko :). Dużo zabawy z tym jest strasznie, a włączenie po prostu Dynamic mode w grze 3D mija się z celem. Po prostu wypala szczegóły.

Jak skończę testy z gramy i dorwę w końcu jakieś inne materiały 3D to na pewno zapodam jakąś reckę amatorską :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takze bylbym wdzieczny gdyby ktos mi wyjasnil roznice w oznaczeniach VT20, a VT20E. Zamierzam kupic TX-P42VT20E(pierwsza plazma) i chcialbym aby ktos ewentualnie zdradzil mi "tajemnice" tego E(nie chce by sie okazalo, ze wersja z E na koncu to okrojona wersja tutaj opisywanej). Bede bardzo wdzieczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to oznaczenie. Dotychczas druga literka na końcu oznaczała kolor korpusu.

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=bg&tl=pl&u=http%3A%2F%2Fforum.setcom.bg%2Findex.php%3Ftopic%3D41495.5%3Bwap12

Jak rozszyfrować skrót model Panasonic?

przykład-TX-P65VT20ES

T - TV

X - kontynentalne przeznaczenia

X - Europa

H - na Bliskim Wschodzie, Azji, Australii i Nowej Zelandii

C - Ameryka Północna i Południowa

P - w osoczu

65 - rozmiar ekranu w calach

V - z serii

Z - Płaska konstrukcja

V - flagowy serii

G - najwyższej serii

X - Seria budżetu

U - Seria budżetu

C -

S - pierwszą serię

- Seria Base

T - sub-series

T - 3D serii zmontowane / VT20 i GT20 /

X - serii profesjonalnych czysto japoński, składane i korygowane ręcznie / VX100 /

2 - Rok modelu:

1 - 2009

2 - 2010

3 - 2011

0 - określa kolor i design / stand /:

0 - Czarny / G20 - w państwach G25 e /

1 - Szary / G21 /

2 - / G22 /

3 - / G23 /

4 - / G24 /

5 - Black / G25 /

Y - regionalne funkcje / wbudowany tuner /:

Y - Europa DVB-T / C (MPEG2 i MPEG4-AVC (H.264)) TX-P65VT2Y

E - Europa DVB-T / C (MPEG2 i MPEG4-AVC (H.264)) TX-P65VT2E

L - Europa irlandzkiego ponad 300EURO brytyjskiej DVB-T (MPEG2 i MPEG4-AVC (H.264)) TX-P65VT20L

B - w Wielkiej Brytanii TX-P65VT20B

B - Brasil TC-P65VT20B

S - Singapurze, Indonezji i Philipinnes TH-P65VT20S

P - Arabia Saudyjska TH-P65VT20P

K - Azja - TH Malezja-P65VT20K

- Australia TH-P65VT20A

Z - Nowa Zelandia TH-P65VT20Z

T - Tajlandia TH-P65VT20T

M - Kuwejt, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Egipt, Liban, Syria TH-P65VT20M

C - Chiny TH-P65VT20C

H - Hong Kong TH-P65VT20H

D - Indie, Nepal TH-P65VT20D

R - Iran TH-P65VT20R

W - Tajwan TH-P65VT20W

U - Stany Zjednoczone TC-P65VT20U

X - Meksyk TC-P65VT25X

TX-P R 65V10 - Rosja, Ukraina, Białoruś, Kazachstan

TX-P F 65V10 - Francja

S - kolor korpusu:

- - Nie ma sensu czarny / czarny /

W - biały / biały

S - srebrny / srebrny

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CES LAs Vegas:

Panas pokaże ekrany z nowym design.

Do menagierów z panasa dotało wreszcie, że ich produkty są obrzydliwe !

Tragiczna (tradycyjnie) czerń fortepianowa, z pomarszczonymi , nie[beeep]nie wytłoczonymi, ze złego/taniego plastyku obudowami.

I jeszcze ten wzruszający aluminiowy paseczek typu Disco-Polo.

Prawdopodobnie design autorstwa "sekretarki" prezesia. Ktoś musiał zarobić.

To ma się zmienić.

Już w styczniu 2011.

Jeżeli lubicie ładne przedmioty w otoczeniu to poczekajcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku witam wszystkich na forum :) . Ponieważ noszę się z zamiarem zakupu takiego 46" Panasa z 3D jestem trochę zaniepokojony informacją z testu jakimś anglojęzycznym portalu. Chodzi mianowicie o to, że telewizory tej serii posiadają jakiś wentylator chłodzący :blink: . Czy jest to prawda, bo jak uczy doświadczenie komputerowe, jeśli coś ma się zepsuć to w pierwszej kolejności jest to element ruchomy - wentyl właśnie :( . Poza tym szum wentyla w scenach ciszy "trochę" może irytować. Czy szczęśliwi posiadacze tych plazm mogą potwierdzić info o obecności wentylatora ( wiatraka ) w telewizorku ? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o tym temacie. Zazwyczaj tv plazmowe mają takie rzeczy ale to tak jakby tego nie było. To akurat jest najmniejszy i praktycznie nieistniejący problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gmeru

Napisany 14 lipiec 2010 - 16:37 Dziwne też, że dochodzi z ekranu bzyczenie, które cały czas słyszę. Jest to słyszalne!

Czy to czasami nie ów, nieistotny wiatraczek ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat jest najmniejszy i praktycznie nieistniejący problem.

Gmeru, a możesz mi tak na szybko napisać jakie tak naprawdę wady ma ten TV? Wiem, że jest 7 stron wątku, ale wiesz do kogo mam w tych sprawach zaufanie :) A pytam, bo właśnie korzystając w niezłej "świątecznej" ceny w Euro (14590 i 30 rat 0%, oczywiście jak bank nie uprze się na ubezpieczenie kredytu) sobie zamówiłem (info, że pmcomp zmienia jakoś mnie też popchnęła w tej decyzji) i może jeszcze ktoś mnie od tego odwiedzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten bzyk to nie wiatraki. Często z plazm takie coś dochodzi - raz mocniej raz prawie w ogóle. Tak w ogóle to będę miał po świętach (przed nowym rokiem) stały dostęp do 65" - na co dzień już więc sam dam znać jakie są moje odczucia (kolejne....)

maxiuca

Nie ma co odwodzić jak dobra cena. Jedyne co to to, że w nowym roku nowe modele będą miały ładny design bo teraz to trochę oldschool w porównaniu do reszty ekipy. Ale ty wiesz doskonale czego spodziewać się po plazmie a tutaj masz naprawdę super obraz wieczorem. Mnie razi na pewno tryb poprawy płynności, który albo masz i masz modę na sukces po maxie albo go nie masz i wiadomo co oraz to, że jednak przy 3D też nie jest idealnie (ciemniej itd). Ale naprawdę suma sumarum to nie ma co myśleć jak jest za dobrą kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie juddering nie przeszkadza, 3D mam w [beeep]e. Chodzi o to czy jak wieczorkiem będę sobie oglądał filmik to czy czerń będzie [beeep]ista a obraz z soczystymi kolorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru, a możesz mi tak na szybko napisać jakie tak naprawdę wady ma ten TV? Wiem, że jest 7 stron wątku, ale wiesz do kogo mam w tych sprawach zaufanie :) A pytam, bo właśnie korzystając w niezłej "świątecznej" ceny w Euro (14590 i 30 rat 0%, oczywiście jak bank nie uprze się na ubezpieczenie kredytu) sobie zamówiłem (info, że pmcomp zmienia jakoś mnie też popchnęła w tej decyzji) i może jeszcze ktoś mnie od tego odwiedzie?

He, he, he. I Ciebie wzięło na 3D.

Poczekaj do wiosny. Panasonic ma produkować plazmy 3D z panelami Pioneera. Wtedy czerń będzie bardzo dobra jak w KURO.

Ja zaczekam jeszcze rok, dwa i wtedy podejmę decyzję.

Ładne kolorki i czerń będziesz miał nawet na swoim TV jak dokonasz kalibracji.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie juddering nie przeszkadza, 3D mam w [beeep]e. Chodzi o to czy jak wieczorkiem będę sobie oglądał filmik to czy czerń będzie [beeep]ista a obraz z soczystymi kolorami.

Tak czy siak napiszę: będzie [beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeep] ; ) bo to najlepsza plazma w tej chwili na rynku (czyli czerń i kolory po ustawieniu wszystkiego jak trzeba). Pionka nie ma więc wybór jest jeden w plazmach jak chcesz naj).

Jedna andsie1 dobrze prawi bo zbliżamy się do momentu premiery kolejnych ekranów... wszystko zależy jaką masz cenę. Jak super chiper ; ) to brać. A jak zbliżoną do normalnej to chyba warto chwilę zaczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uznalem, ze nie będę czekał na kolejny model, który zanim się pojawi to trochę minie, zanim trafi do Polski to dodatkowo jeszcze trochę minie i zanim stanieje to znowu się zrobi koniec roku i tak można w kółko. Cene mają w Euro niezłą, bo 420 zł drożej od najtańszej oferty na Ceneo.pl, ale do tego dodają raty 0% co w przypadku takich "potworów" rzadko się zdarza. Mnie martwi tylko ta czerń bo nikt mi nie odpowiedział w końcu czy faktycznie jest tak dobrze jak w Kuro, ale w sumie to już nie ważne, bo TV przywiozą w poniedziałek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie jest tak dobrze. Wyliczenia tego tak nie mówią ale na oko jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...