Skocz do zawartości
Gmeru

TELEWIZJA NOWEJ GENERACJI - n 12 październik

Rekomendowane odpowiedzi

jak ma być dolby digital to gdzie jest złącze optyczne lub koaksjalne ? bo nie wierzę, że chcą dźwięk puszczać tylko razem z obrazem po hdmi (jak tak to nie dość, że nowy tv to i nowy amplituner :D)

Recorder jest IMHO za drogi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko ładnie piękne ale czy ktoś wie w jakiej rozdzielczości będą nadawane stacje HD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Trafaret' date='22.09.2006, 16:39 ']Wszystko ładnie piękne ale czy ktoś wie w jakiej rozdzielczości będą nadawane stacje HD?
[right][post="11408"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

1080i ! Jest to standard nadawania satelitarnego na całym świecie. Wyjątkiem są US gdzie jeszcze jest parę kanałów 720p a to ze względu na to, że tam TV 720p były już dawno a nie było 1080i zatem po co zajmowac miejsca na paśmie na kanały 1080i.

Teraz już wszystko jest w 1080i czyli 1920x1080. Obraz będzie kompresowany w MPEG-4/H.264

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ludzie! po co wam te HBO czy inne szity, które tylko przywiązują was do telewizora o określonej porze? Przecież będzie VOD i obejrzycie sobie jakiś filmik z dostępnej setki jak akurat będziecie mieli czas i ochotę. Zacznijcie myśleć trochę nowocześniej, bo to inna TV będzie jeśli wszystko wprowadzą tak jak zapowiadają.
Mnie łatwo powiedzieć, bo ani Polszitów ani filmowych kanałów nie używam w tej chwili, więc nie będzie to dla mnie żaden problem.Przez lata korzystania z Syfry zauważyłem, że oglądam tylko programy ITI TVP1, TVP2, Discovery i sport i to wszystko będę miał mam nadzieję w super jakości w dodatku z zarąbiastym tunerem, który pozwoli jeszcze pozbyć się magnetowidu. Dla mnie bomba!

Pzdr
KrzyHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej rzczy sie nie wywiązali :D Na konferencji w czerwcu Pan Sojka powiedział że te wszystkie usługi PVR, VOD itd bedą dostępne od razu na samym starcie platformy i mówił że to nie bedzie żaden test i takie tam ble ble ble. To jest 1 mankament tej nowej platformy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='daniel1602' date='22.09.2006, 17:07 ']Z jednej rzczy sie nie wywiązali :P Na konferencji w czerwcu Pan Sojka powiedział że te wszystkie usługi PVR, VOD itd bedą dostępne od razu na samym starcie platformy i mówił że to nie bedzie żaden test i takie tam ble ble ble. To jest 1 mankament tej nowej platformy.
[right][post="11417"][/post][/right][/quote]

Akurat mogli w sumie zrobić premierę póżniej czyli też na jesieni ale w listopadzie...ale ja wolę wcześniej i spokojnie poczekam na PVR. A będą miał szybciej HD czyli to na co czekam od wieków! I tak konkurencja nic więcej nie ma do zaoferowania...ba oni nie mają żadnych usług...więc za takie grosze HD...wolę wcześniej na tunerze standard ktory i tak wyprzedza tunery konkurencji o lata świetlne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='daniel1602' date='22.09.2006, 19:37 ']Z jednej rzczy sie nie wywiązali :P Na konferencji w czerwcu Pan Sojka powiedział że te wszystkie usługi PVR, VOD itd bedą dostępne od razu na samym starcie platformy i mówił że to nie bedzie żaden test i takie tam ble ble ble. To jest 1 mankament tej nowej platformy.
[right][post="11417"][/post][/right][/quote]


Jesteś pewien?
Mnie się wydaje, że mówione że będzie na jesieni. Listopad to chyba ciagle jesień, możesz przecież poczekać do listopada, nikt ci nie broni. A możesz teraz mieć nboxa HDTV a potem zamienić za dopłatą na wersję z HDD. :)

Żyjemy w wolnym kraju :P .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='daniel1602' date='22.09.2006, 17:07 ']Z jednej rzczy sie nie wywiązali :P Na konferencji w czerwcu Pan Sojka powiedział że te wszystkie usługi PVR, VOD itd bedą dostępne od razu na samym starcie platformy i mówił że to nie bedzie żaden test i takie tam ble ble ble. To jest 1 mankament tej nowej platformy.
[right][post="11417"][/post][/right][/quote]

Pan Sojka mowil dzisiaj, ze ciagle pracuja nad EPG, moze i z menu VoD cos im nie wychodzilo i to spowodowalo opoznienie, dlatego nowe sa produkowane pozniej... albo po prostu robia badanie rynku...

@Gmeru
Na poczatku biore pakiety z Discovery HD i nsport, pakiet filmowy wezme moze na miesiac, w zaleznosci od tego, ile bedzie kosztowal VoD. To wg mnie najlepsza opcja. Za cale 32 zlociszcze :P Pisze to, bo mnie cytowales :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:P [quote name='Gmeru' date='22.09.2006, 18:18 ']Akurat mogli w sumie zrobić premierę póżniej czyli też na jesieni ale w listopadzie...ale ja wolę wcześniej i spokojnie poczekam na PVR. A będą miał szybciej HD czyli to na co czekam od wieków! I tak konkurencja nic więcej nie ma do zaoferowania...ba oni nie mają żadnych usług...więc za takie grosze HD...wolę wcześniej na tunerze standard ktory i tak wyprzedza tunery konkurencji o lata świetlne.
[right][post="11423"][/post][/right][/quote]
Jeżeli bedzie można zamienić tańszy na lepszy w listopadzie , to przeboleję i podaruję im to małe niedociągniecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na wirtaulnych mediach piszą, że 170 giga ma być zablokowane dla VOD; lepiej, żeby to był tylko głupi żart. 80 GB (reszta z 250) na nagrywanie to byłaby straszna lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stacje, które nie będą nadawane w HD będą podlegały skalowaniu przez nBOX do rozdzielczości 1080i. Jak wpłynie to na jakość i czy będzie porównywalne z oryginalnym HD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Trafaret' date='22.09.2006, 18:13 ']Stacje, które nie będą nadawane w HD będą podlegały skalowaniu przez nBOX do rozdzielczości 1080i. Jak wpłynie to na jakość i czy będzie porównywalne z oryginalnym HD?
[right][post="11439"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Jasne, że nie będzie porównywalne z HD bo HD to HD ale chodzi oto, że nie będzie takiego syfu jak jest teraz tylko ostry i wyrażny obraz. Na tym polega skalowanie.

Czyli wkońcu plazmy i LCD dostaną porządny sygnał SD a nie jakieś mroczki jak są teraz. MPEG-4 daje radę plus procek ktory notabene jest w tej chwili najmocniejszym prockiem na świecie. Nawet Humax itd od Premiere nie ma tak mocnego procka do H.264

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jabba' date='22.09.2006, 17:46 ']na wirtaulnych mediach piszą, że 170 giga ma być zablokowane dla VOD; lepiej, żeby to był tylko głupi żart. 80 GB (reszta z 250) na nagrywanie to byłaby straszna lipa
[right][post="11430"][/post][/right][/quote]

Prawda jest taka, że dysk będzie podzielony na 3 partycje. Jedna będzie zamknięta i przeznaczona dla VOD. Chodzi oto, że z niej nic nie da się nagrać na zewnątrz ani na część PVR. Tylko oglądamy i nic z tym nie możemy zrobić.

Podobno stosują takie techniki, że spokojnie się wszystko żmieści. Ludzie 250GB to i tak bardzo dużo...trudno, żeby na start było więcej....i tak wszyscy mowili ze to za duzo i bedzie drogo....
Pomyślcie po co są USB.... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jabba' date='22.09.2006, 19:05 ']jak ma być dolby digital to gdzie jest złącze optyczne lub koaksjalne ? bo nie wierzę, że chcą dźwięk puszczać tylko razem z obrazem po hdmi (jak tak to nie dość, że nowy tv to i nowy amplituner :P)

Recorder jest IMHO za drogi!
[right][post="11407"][/post][/right][/quote]


Popatrz dokładnie to znajdziesz wyjście optyczne.

Za drogi ??? Taka zabawka na rynku kosztowała by zapewne ok. 2300,- zł !!! Dają z 449,- a on mówi że za drogi :P .
Dla ciebie za darmo to by chyba było za drogo :):) .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' date='22.09.2006, 19:42 ']Popatrz dokładnie to znajdziesz wyjście optyczne.

Za drogi ??? Taka zabawka na rynku kosztowała by zapewne ok. 2300,- zł !!! Dają z 449,- a on mówi że za drogi  :P .
Dla ciebie za darmo to by chyba było za drogo  :P  :) .

Pozdro
[right][post="11445"][/post][/right][/quote]
Tylko jest jedno ale. Za powiedzmy 2300 mam tuner na wlasnosc a tutaj po rozwiazaniu umowy musze ten tuner zdac. 80gb to calkiem sporo pozwala na zapisanie okolo 14h streamu mpg2 ze wszystkimi sciezkami dzwiekowymi itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej
problem z wejściem ,serwer nie wyrabia-co za dzień :)

ad rem
kiedy opadnie już pył emocji,przyjrzyjmy się bliżej ofercie programowej
nie znałem Axn sci-fi,ale odruchowo kojarzyłem z Scifi.chanel.
Oczywiste nieporozumienie.W Axn sci.fi rzeczy na ogół znane z Axn,z kolei Scif.chanel
to zupełnie inna bajka
[url="http://www.scifi.com/"]http://www.scifi.com/[/url]

Axn crime ma też na ogół filmy znane z Axn,więc mam już dwa kanały,które pełnią rolę wypełniacza i tylko tyle. :P

Mam C+ prestiż i nie zrobię nic dopóki nie poznam oferty Canal Plus,dopiero,gdy porównam z ''n'' to będzie jasność :)

A swoją drogą to widzę tu straszny ciąg w stronę ''n'' ze strony ''administracji'' :P
pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jabba' date='22.09.2006, 17:35 ']Recorder jest IMHO za drogi!
[right][post="11407"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Zauważ, że sam dysk 250gb kosztuje ok. 300 zł. A trzeba dodać do tego resztę czyli zaawansowany dekoder. Wiem, że byś chciał taniej, ale wtedy by musieli dokładać do tego interesu...


[b]miaziol[/b] ma rację. Takie sprzęty są bardzooo drogie...

Może będzie później możliwość odkupienia? Za jakąś rozsądną cene?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie i Panie,

Ale dajecie czadu na samym początku. Jeszcze dobrze platforma nie odpaliła a już narzekacie.

Ja rozumiem, że my Polacy chcielibyśmy wszystko najlepsze i najtańsze i najlepiej jakby było wszystko w opercie za "free",

ale na Boga dajmy szansę platformie niech ODPALI, a dopiero będziemy ją oceniali.

Sam fakt kanalow HDTV w Polskich realiach to już jest nielada wydarzenie. Reszty dowiemy się z czasem. Ja liczę najbardziej właśnie na VOD. Oglądam kiedy chcę a nie wtedy kiedy akurat leci.

Pozdrowionka

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='braavoo' date='22.09.2006, 19:44 ']Panowie i Panie,

Ale dajecie czadu na samym początku. Jeszcze dobrze platforma nie odpaliła a już narzekacie.

Ja rozumiem, że my Polacy chcielibyśmy wszystko najlepsze i najtańsze i najlepiej jakby było wszystko w opercie za "free",

ale na Boga dajmy szansę platformie niech ODPALI, a dopiero będziemy ją oceniali.

Sam fakt kanalow HDTV w Polskich realiach to już jest nielada wydarzenie. Reszty dowiemy się z czasem. Ja liczę najbardziej właśnie na VOD. Oglądam kiedy chcę a nie wtedy kiedy akurat leci.

Pozdrowionka

braavoo
[right][post="11460"][/post][/right][/quote]

Żeby to sprawdzić,to trzeba najpierw zamówić :P ,to trzeba najpierw rozpoznać teren,
więc na razie to jest takie jakie jest.Bo jak nam po tygodniu czy dwóch minie pierwszy zachwyt nowością,to zapragniemy coś w końcu porządnego obejrzeć.
TVN jako taki jest znany z ogromnej ilości reklam/szczerze ich nienawidzę-reklam oczywiście :P / zaś w kanałach C+ i HBO filmy NIE SĄ przerywane reklamami.
Oczywiście nie chcę nikogo do niczego zniechęcać.
pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='miaziol' date='22.09.2006, 21:55 ']Tylko jest jedno ale. Za powiedzmy 2300 mam tuner na wlasnosc a tutaj po rozwiazaniu umowy musze ten tuner zdac. 80gb to calkiem sporo pozwala na zapisanie okolo 14h streamu mpg2 ze wszystkimi sciezkami dzwiekowymi itd.
[right][post="11450"][/post][/right][/quote]

Po pierwsze nikt ci nie każe rozwiązywać umowy :P .

Po drugie ja jadnak wolę zapłacić 99,- zł i nie mieć tego boxa i oglądać, albo za dwa trzy lata wymienić na nowy, gdy ten się zestarzeje.

Po trzecie zgadnij ile będzie kosztował taki box za trzy lata jeżeli kosztuje dzisiaj powiedzmy te przykładowe 2300,- zł? 1000,- zł??? Powiedzmy że nawet 1500,- choć ja bym się skłaniał raczej do ok. 700,-. Policz prosze ile cię to wtedy będzie kosztować. Tu płacisz 99,- zł.

Po czwarte kupić box tylko z Conaxem przypisany na stałe do ITI, z którym po rozwiązaniu umowy nie ma co zrobić czy to nie jest szczyt głupoty?

Po piąte jak będzie twój i się popsuje to ty masz problem, jak jest ITI i się zepsuje to ITI ma problem i ... wymieni ci go na sprawny :P:):) .

To co? Lepiej kupić? Czy może jednak dostać prawie za darmochę?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='cHoDnik' date='22.09.2006, 23:02 ']A swoją drogą to widzę tu straszny ciąg w stronę ''n'' ze strony ''administracji'' :P
pzdr
[right][post="11455"][/post][/right][/quote]

Bo administracja to HD-maniacy :P .
A na razie tylko "n" w tym kraju zrobiła HD-maniakom dobrze.
:)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Juz sie pytalem gdzies, ale nie dostalem odpowiedzi. Nie wiem czy dobrze zrozumialem, ale czy bedzie mozna w trakcie umowy dowolnie zmieniac pakiety? Np. dzisiaj zamawiam sport i dzieci a za miesiac rezygnuje z dzieci na korzysc powiedzmy pakietu z filmami... Ja osobiscie w ten sposob to odebralem, myle sie?

Co do zakupu dekodera... skoro karta ma byc przypisana do dekodera i zadna inna karta w nim dzialac nie bedzie... to na cholere mi on na wlasnosc? Ja osobiscie traktuje 449zl jako oplate AKTYWACYJNA i tyle...

Swoja droga - kto w Europie ma 3 kanaly HD za 12 euro miesiecznie (licze 48zl, 3x16)?

Ja jeszcze chce tylko wiedziec, ile bedzie kosztowal VoD. Jesli ITI utrzyma polityke niskich cen i VoD bedzie kosztowal... a nawet i 40zl, to bez wahania wezme... nawet na miesiac, zeby tylko sprawdzic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak

oglądam mecz Wisła-Widzew na C+ i moja uwagę zwróciła doskonała jakość
obrazu/mam crt 32'' Sharp-jeszcze/
na waszych maszynkach też jest tak ładnie?
czyżby prawidłowa reakcja Cyfry na ''atak'' n?-)


sorki za dubel,mam czkawkę B):)

Edytowane przez cHoDnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do cen boxa... karta przypisana do boxa, nie ma oplat za wynajem dekodera.
wiec po co na wlasnosc komu taki box. 449 za pvr - pieknie :) jestem mile zaskoczony!
juz wypowiadam umowe c+ i zbieram pieniazki.

dla porownania, obecnie od 2-3 lat mam c+ z czyms co nazywaja dekoderem (philips). miesieczna cena wynajmu 10zl x 30 miesiecy... szkoda slow jaka to kasa. za cos na naprawde mniej niz dennym poziomie.

interesuje mnie tez jeszzce jedna rzecz.
czy beda jakies zniki dla osob ktore troche sie narobily przy tych stb? B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...