Skocz do zawartości
Gmeru

TELEWIZJA NOWEJ GENERACJI - n 12 październik

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może wie jaki będzie upscaler w tym odbiorniku?
Pytam bo mam w amplitunerze układ Faroudja FLI-2310.
Jest rewelacyjny i nie wiem, który będzie lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Piotr0691' date='23.09.2006, 02:00 ']Czy ktoś może wie jaki będzie upscaler w tym odbiorniku?
Pytam bo mam w amplitunerze układ Faroudja FLI-2310.
Jest rewelacyjny i nie wiem, który będzie lepszy.
[right][post="11488"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]


Ten nbox jest praktycznie jednoukładowy. Za upscalowanie odpowiada STi7100 czyli procek STMicroelectronics, a także wysyła sygnał na HDMI. Dodam że jednocześnie potrafi obsłużyć dwa strumienie video.
[beeep]-isty chip. Zaczynają go stosować w BlueRay'ach i HD-DVD.
Pozdrawiam Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='braavoo' date='22.09.2006, 20:44 ']Panowie i Panie,

Ale dajecie czadu na samym początku. Jeszcze dobrze platforma nie odpaliła a już narzekacie.

Ja rozumiem, że my Polacy chcielibyśmy wszystko najlepsze i najtańsze i najlepiej jakby było wszystko w opercie za "free",

ale na Boga dajmy szansę platformie niech ODPALI, a dopiero będziemy ją oceniali.

Sam fakt kanalow HDTV w Polskich realiach to już jest nielada wydarzenie. Reszty dowiemy się z czasem. Ja liczę najbardziej właśnie na VOD. Oglądam kiedy chcę a nie wtedy kiedy akurat leci.

Pozdrowionka

braavoo
[right][post="11460"][/post][/right][/quote]

BRAWO bravoo oto chodzi...mi styka sam Discovery HD. Dałbym za niego spokojnie 30zeta za miecha. Ot taka moja opinia bo znam ten kanał doskonale i wiem co na nim leci. Mam tego sporo na płytach. R E W E L A C J A i to w HD!

[quote name='pmcomp' date='22.09.2006, 21:10 ']Bo administracja to HD-maniacy  B) .
A na razie tylko "n" w tym kraju zrobiła HD-maniakom dobrze.
:)

Pozdro.
[right][post="11469"][/post][/right][/quote]

Dokładnie. Gdy C+ czy POlsat zrobią coś w HD dostaną swoj dział;p Narazie nie ma zadnej konkurencji. A to forum o HD a nie satelicie :D

[quote name='pbuda' date='22.09.2006, 21:46 ']Juz sie pytalem gdzies, ale nie dostalem odpowiedzi. Nie wiem czy dobrze zrozumialem, ale czy bedzie mozna w trakcie umowy dowolnie zmieniac pakiety? Np. dzisiaj zamawiam sport i dzieci a za miesiac rezygnuje z dzieci na korzysc powiedzmy pakietu z filmami... Ja osobiscie w ten sposob to odebralem, myle sie?

Co do zakupu dekodera... skoro karta ma byc przypisana do dekodera i zadna inna karta w nim dzialac nie bedzie... to na cholere mi on na wlasnosc? Ja osobiscie traktuje 449zl jako oplate AKTYWACYJNA i tyle...

Swoja droga - kto w Europie ma 3 kanaly HD za 12 euro miesiecznie (licze 48zl, 3x16)?

Ja jeszcze chce tylko wiedziec, ile bedzie kosztowal VoD. Jesli ITI utrzyma polityke niskich cen i VoD bedzie kosztowal... a nawet i 40zl, to bez wahania wezme... nawet na miesiac, zeby tylko sprawdzic...
[right][post="11474"][/post][/right][/quote]

Nie sadze zeby mozna było tak sobie zmieniać pakiety. Tzn Więcej możesz wziąść w kazdej chwili bez konsekwencji ale napewno rezygnacja z czegoś moze wiązać się z jakąś tam opłatą. Moze sie myle ale zawsze jak schodzi sie z pakietu wyzej na nizej to cos tam sie traci. Czyli np. z dekodera PVR na zwykły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czym się będzie różnić oferta przy podpisaniu umowy na 15 i 24 miesiące?
bo chyba takie dwa okresy lojalnościowe przewidział tvn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='daniel1602' date='23.09.2006, 00:26 ']A co z superkinem bedzie w HD??W tym samym czasie co SD??
[right][post="11501"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

No właśnie to bardzo ciekawe temat. Dobrze wiemy i widać to gołym okiem i słuchem (czesto 5.1) ze takie programy jak Sopot, MagdaM, Kryminalni, Superkino(czesto ale nie zawsze) są nadawane w super jakości jak na obecne standardy. 16:9 itd widać ze seriale są krecone kamerami HD (zreszta gdzies o tym była mowa)

Zatem liczę na suprajs ze wybrane programy na TVN bedą HD a reszta upscal czyli to co nie jest nagrywane HD (reklamy hehe itd).

Oficjalnie cisza. Ale jak mówię to raczej pewne.

Myślę ze super kino to pikus w stusunku do: Kanału Premium Filmowego HD oraz VOD HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='klaus71' date='23.09.2006, 00:31 ']czym się będzie różnić oferta przy podpisaniu umowy na 15 i 24 miesiące?
bo chyba takie dwa okresy lojalnościowe przewidział tvn.
[right][post="11503"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Okresy będą 3: krotki, sredni i dlugi ; ) ) ))

A na powaznie to: 12, 15, 24 (cos mowili o 4: 20 nie jestem super pewien)

Napewno jak to bywa będą jakieś promocje typu: 2 miechy za friko itp taka padła odpowiedź.

To samo z VOD: kupujemy na rok mozliwe promocje typu 6 miechow VOD za FREE.

Zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mjasinsk' date='22.09.2006, 13:15 ']Ja mam inne pytanie moze zbyt techniczne ale istotne.
Jezeli zakupie PVRa docelowo z VOD konieczne bedzie podpiecie dwóch konwerterów lub jednego podwójnego w tym momencie nie mam szans chyba na dwa tunery (drugi mam w kompie) chyba ze sa konwertery na trzy wyjscia sygnału ????????? no i robi sie bardzo skomplikowany DISEq o ciagnieciu trzech kabli do domu nie wspomne.
[right][post="11361"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]


jest rozwiązanie, są np. konwertery QUATRO na 4 wyjścia,
a jak chcesz korzystać z Astry i Hot Birda, to monoblock firmy Inverto, model Quatro Pro, ma wbudowane diseqi, kosztuje jakieś 160-170 zł.
Fakt, ciągniesz 3 kable do domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='klaus71' date='23.09.2006, 01:22 ']czy mówili o planach?
tzn. czy pakiety będą "puchły". czy ceny też?
[right][post="11517"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Oczywiście, że mówili. Możliwości tunera są wykorzystane w tej chwili w 45%. Napewno dojdzie wiele ciekawych usług (a nie tylko kanałów!) co jest oczywiste. Necik jest pewny ale jeszcze innych parę zaskakujących rzeczy.

Wkońcu to ITI a nie jakiś krzak. Z tego co widać znaja sie na rzeczy (tvn24, turbo itd)

Ja wierze, że cen nie podniosą ale zobaczymy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co z dostępnością boxów? trzeba ustawić się 1.października o 5:00 na zapisy?
poza tym jak ruszają od 12 to czy już od 12 będzie można coś oglądnąć w HD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AreckiW
Jak chcesz 4 niezalezne tunery podlaczyc to konwerter QUAD nie QUATRO.
Tu masz trochę opisane.
[url="http://www.highdefinition.pl/hdtv.php?ida=1&wi=1&dz=25&pdz=0&a=47&temat=sat_HDTV_-_wprowadzenie"]http://www.highdefinition.pl/hdtv.php?ida=..._-_wprowadzenie[/url]

Ostatnio doszedl tez OCTO na 8 niezlaleznych tunerow :-). Czad na maxa
I najnowsze osiagniecie to monoblok twin, czyli dwie satelity w dwoch niezlaleznych odbiornikach bez jakichkolwiek Diseq :-)

Co do konwerterow dedykowanych pod DVB-S2 to niby Inverto ale niestety porażka na maxa. Nie trzyma parametrow i cholernie awaryjny, szczególnie wersja TWIN. Proponuje troche drozsze ale SINGLE sprawdzonych firm: Sharp, Alps, Humax

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mma takie pytanie mam konwenter twin i kable ida do mnie do pokju i jeden idzie do ss2 a drugi indzie w ścianie na doł do tunera c+ i co ja mam zrboic zeby na dole miec dwa kable i moc n ogladac z vodem bez prowadzenia kabli ppodłogach sufitach tylko nadal tam w ścianie zeby bylo ;).z gory thx za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się, niestety byłem w pracy jak wybuchła bomba, musiałem kumpla zapytać czy dobrze widzę jak zobaczyłem ceny pakietów ;). Ciekawe czy ktoś ma może listę tych dodatkowych 200 programów które bedzie mozna odbierać (czy będzie tam np. polsat)?
Już nie mogę sie doczekać, po obsunięciu premiery PS3 nareszcie coś miłego :P

pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no widzę że ludziom niedogodzi, ktoś im daje jakość niewystępującą na naszym rynku to marudzą że mało, to tak jakby"Kowalskiemu" w latach 70-tych jeżdżącemu całe życie maluchem dać za te same pieniądze mercedesa z klimą i elektrycznymi szybami a on marudziłby że klima nie dwustrefowa a szyby elektryczne tylko z przodu......... panowie dajmy sznsę na pokazanie pełni możliwości, mnie osobiście odpowiada,78 zł za max to nie jest mega wydatek teraz płacę Polsatowi 60,20zł a tu za podobne pieniądze miałbym dodatkowo parę kanałow i co najważniejsze złapałbym wszytkie HD a całą resztę w jakości pewnie o niebo lepszej niż w polsacie. umowę z polsatem mam skończoną więc czekam na recordera i pa pa polsat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Grzesiek' date='23.09.2006, 12:37 ']czy ktoś mi powie ile miesięcznie za VOD,no ba za darmo chyba nie będzie
[right][post="11539"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]


Tego nikt na razie nie wie i znając ITI poczekamy trochę na tą informację do listopada, czyli jak będą doostępne tunery z HDD.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='klaus71' date='23.09.2006, 01:34 ']a co z dostępnością boxów? trzeba ustawić się 1.października o 5:00 na zapisy?
poza tym jak ruszają od 12 to czy już od 12 będzie można coś oglądnąć w HD?
[right][post="11522"][/post][/right][/quote]

Ja się ustawiam ; ) Pamiętacie może lub nie jak było z Heyah..rynek od razu wszystko wchlonal i była dziura pustki. Niby ITI uczy się na błędach konkurencji i od dawien już są produkowane tunery w firmie ADB pod Wrocławiem (nowa specjalnie postawiona fabryka) ale zobaczymy jak to będzie. Coś czuje, że na święta może być gorąco O_o
Oczywiście w HD od 12 będzie wszystko co zapowiedziano: NSPORT, DiscoveryHD i FilmowyHD(to nie wiem czy na 100% ale tak na 90%) oraz z FTA także coś się tam łapie w HD.

[quote name='paw' date='23.09.2006, 08:16 ']A ja mma takie pytanie mam konwenter twin i kable ida do mnie do pokju i jeden idzie do ss2 a drugi indzie w ścianie na doł do tunera c+ i co ja mam zrboic zeby na dole miec dwa kable i moc n ogladac z vodem bez prowadzenia kabli ppodłogach sufitach tylko nadal tam w ścianie zeby bylo ;).z gory thx za odpowiedz.
[right][post="11528"][/post][/right][/quote]

No i tu jest problem...poprostu dwa kable do tunera będą niezbędne. Jak ktoś robi sobie mieszkanie czy dom polecam od razu w ściane dwa kable do tunera PVR.

[quote name='gronicki1' date='23.09.2006, 08:57 ']No i stało się, niestety byłem w pracy jak wybuchła bomba, musiałem kumpla zapytać czy dobrze widzę jak zobaczyłem ceny pakietów :P. Ciekawe czy ktoś ma może listę tych dodatkowych 200 programów które bedzie mozna odbierać (czy będzie tam np. polsat)?
Już nie mogę sie doczekać, po obsunięciu premiery PS3 nareszcie coś miłego :)

pozdrawiam wszystkich
[right][post="11531"][/post][/right][/quote]

Listy nie ma, ale można się domyślić co to będą za kanały skoro na C+ czy POL nie mogę się naliczyć tylu kanałów nadających się do oglądania zatem napewno wszystkie ciekawe będą....jak tam jest może z 50 FTA ciekawych. 50 Arabskich nie będzie ; - ) ALDŻAZIRA ; - )

[quote name='lesio' date='23.09.2006, 09:40 ']no widzę że ludziom niedogodzi, ktoś im daje jakość niewystępującą na naszym rynku to marudzą że mało, to tak jakby"Kowalskiemu" w latach 70-tych jeżdżącemu całe życie maluchem dać za te same pieniądze mercedesa z klimą i elektrycznymi szybami a on marudziłby że klima nie dwustrefowa a szyby elektryczne tylko z przodu......... panowie dajmy sznsę na pokazanie pełni możliwości, mnie osobiście odpowiada,78 zł za max to nie jest mega wydatek teraz płacę Polsatowi 60,20zł a tu za podobne pieniądze miałbym dodatkowo parę kanałow i co najważniejsze złapałbym wszytkie HD a całą resztę w jakości pewnie o niebo lepszej niż w polsacie. umowę z polsatem mam skończoną więc czekam na recordera i pa pa polsat.
[right][post="11534"][/post][/right][/quote]

Dokładnie, mnie osobiście na początek starczą kanały HD i założe się, że C+ jakby wprowadziła pakiet HD to pewny by brali z 50zeta znając ich polityke ; / wiec napewno nie jest źle.

[quote name='Grzesiek' date='23.09.2006, 10:07 ']czy ktoś mi powie ile miesięcznie za VOD,no ba za darmo chyba nie będzie
[right][post="11539"][/post][/right][/quote]

Grzesiek :) Już mówiłem cena nie przekroczy dwóch biletów do kina ; - ) i to takich studenckich. To słowa Panów z ITI. Pan Sojka zresztą mówił jaka jest polityka cenowa pakietów i chyba ją dobrze widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote]Listy nie ma, ale można się domyślić co to będą za kanały skoro na C+ czy POL nie mogę się naliczyć tylu kanałów nadających się do oglądania zatem napewno wszystkie ciekawe będą....jak tam jest może z 50 FTA ciekawych. 50 Arabskich nie będzie ; -  ) ALDŻAZIRA ; - )[/quote]

Aldżazira by się przydała, bedzie wiadomo kiedy z kraju uciekać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='gronicki1' date='23.09.2006, 10:46 ']Aldżazira by się przydała, bedzie wiadomo kiedy z kraju uciekać :P
[right][post="11552"][/post][/right][/quote]

LOL hehehehehehe dobre :)

Ciekawe co z TRWAM :) pewno trzeba będzie mieć zwrotnice obrotnice i cholera wie co bo przecież oni chyba jako jedyni swoim kanałem utrzymują segment FTA przy zyciu ; ) Wierni słuchacze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
;) prawda jest bolesna, DNO w dobrej jakości. :P Zobacze co dalej ale z taką ofortą programową nie przekonali mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='son01' date='23.09.2006, 10:57 '];) prawda jest bolesna, DNO w dobrej jakości.  :P Zobacze co dalej ale z taką ofortą programową nie przekonali mnie.
[right][post="11555"][/post][/right][/quote]

Napisz czego Ci brakuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' date='23.09.2006, 00:26 ']Ja wierze, że cen nie podniosą ale zobaczymy;)
[right][post="11519"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

A ja chcę aby ceny rosły, bo nowe usługi muszą coś kosztować, nic nie ma za darmo, chodzi o to by ceny rosły proporcjonalnie do mozliwosci sprzetu i jakosci usług oraz ich zakresu. Nie oszukujmy się, ceny są rewelacyjne, wszystkie interesujące mnie kanały HD za 48 PLN rewelka a inne w super jakości i 16:9, bałem sie że będzie to w okolicach 99,- . Licencje na filmy programy kosztują, chodzi o to żeby marża na nich była taka aby abonenci i własciciele TV byli zadowoleni.
Bardzo mnie interesuje co z tymi co chcą mieć HD już od 12.10 ale chcą tuner PVR i VoD, trzeba czekać do listopada??
Aktywacja 449,- a co jak ktoś "zgubi tuner" lub mu ktoś go skradnie? mam nadzieje że umowę przedstawią wcześniej do poczytania w internecie, bo mamy za dużo przykładów "kruczków" w umowach innych operatorów.
Ja teraz czytam wszystko, żeby później nie mieć problemów i radzę to innym.
Oczekuję wprowadzenia b.szybkiego internetu, Skype, Video rozmów, ineraktywnych kanałów...i innych.
Co z tego wyjdzie zobaczymy, cieszę sie że dzięki ITI mamy najnowocześniejszą TV w Europie i z tego trzeba się cieszyć, mam nadzieje ze głosy malkontentów nie zakrzyczą rewolucji która sie u nas dzieje.


RS4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' date='23.09.2006, 10:00 ']Napisz czego Ci brakuje?
[right][post="11556"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Jak to czego? pieciu kanałów filmowych z filmami przedpremierowymi w fullHD, paru kanałów sportowych ze wszystkimi wydarzeniami w fullHD, paru kanałów XXX w fullHD lub najlepiej 3D HD, i wszystkiego co oferuje cyfra, polsat, premiere i inni za 10 zeta.
A może powinni ci dopłacać @son01. Nigdy nie zrozumiem takich ludzi, sami nie wiedzą jaki mają ze sobą problem.

RS4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...