Jump to content
Sign in to follow this  
Gmeru

TELEWIZJA NOWEJ GENERACJI - n 12 październik

Recommended Posts

[center][img]http://img238.imageshack.us/img238/3882/clipimage002gn3.jpg[/img][/center]

Nadszedł czas medialnej rewolucji.
telewizja nowej generacji – n startuje już 12 października.

Na konferencji programowej, która odbyła się w dn. 22 września w Warszawie,
telewizja nowej generacji zaprezentowała po raz pierwszy swoje logo, ofertę programową, możliwości dekoderów nbox HDTV, funkcjonalności EPG oraz ujawniła ceny pakietów i aktywacji dekoderów.

Wybraliśmy prostą nazwę „n”, która jednocześnie ma symbolizować prostą obsługę i przystępność całego produktu. W oczywisty sposób litera ta nawiązuje również do marek grupy ITI takich jak TVN
czy Onet – powiedział Maciej Sojka prezes ITI Neovision.

Podczas prezentacji oferty programowej, poprowadzonej przez Dyrektora Programowego, Artura Budziszewskiego, ujawnione zostały nazwy kanałów dostępnych w telewizji nowej generacji.
W ofercie znajdzie się m.in.: 9 nowych na rynku kanałów telewizyjnych (Baby TV, nsport, TVN Lingua, Discovery Historia, Discovery HD, Comedy Central, Wojna i Pokój, nowy kanał filmowy, którego nazwa zostanie ujawniona wkrótce oraz nowy kanał dla dzieci).
Trzy programy nadawane będą w standardzie HD - autorski kanał sportowy nsport, Discovery HD i hollywoodzki kanał filmowy.
Nowością będzie też kanał Discovery Historia, który powstaje przy współpracy programowej z TVN.

W prezentacji poświęconej obsłudze urządzenia pokazano wiele interesujących rozwiązań, które będą mogły ułatwić korzystanie z oferty wielu kanałów, na co dzień. Zaprezentowano rozwiązania EPG (elektronicznego przewodnika po programach), które dostarczają informacji o programach, ułatwiają nawigację oraz wprowadzają dodatkowe możliwości personalizowania własnych ustawień.

Kanały w ofercie cenowej pogrupowane są w 7 pakietów tematycznych („informacja i rozrywka”, „style moda muzyka”, „dzieci”, „cinemax”, „sport i motoryzacja”, „kultura nauka świat” oraz „hity filmowe”). Pakiet „informacja i rozrywka”, który zawiera najchętniej oglądane polskie i zagraniczne programy popularne i informacyjne (w tym m.in.: TVN, TVN24 i ponad 200 innych kanałów z całego świata), oferowany będzie wszystkim klientom bezpłatnie. Pozostałe pakiety są w cenach 10 i 16 PLN.

Dekodery do odbioru telewizji nowej generacji n dostępne będą w wersji podstawowej i z twardym dyskiem. Oba umożliwiają odbiór programów w jakości HD i dźwięku przestrzennym.
nbox HDTV recorder posiada ponadto wbudowany dysk twardy, który pozwala na korzystanie z funkcji PVR i VOD.

[b]Zdjęcie oferty:[/b]

[center][url="http://img307.imageshack.us/my.php?image=ofertazd3le6.jpg"][img]http://img307.imageshack.us/img307/1488/ofertazd3le6.th.jpg[/img][/url][/center]

Jedziemy z koksem :( zaraz dalsze info :)

malutka poprawka telefon Onet-Skype "nkontakt" bez cudzysłowu-już działa.Za całą resztę wiadomosci dziekuje -enter

[quote name='dede' date='22.09.2006, 14:00 ']GMERU - powiedz tylko czy bedzie mozliwosc wymiany nboxa na nboxaPVR za doplata roznicy w cenie?
[right][post="11355"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Pisalem w poprzednim topicu - TAK, za doplata bedzie wymieniany w listopadzie...

Ja mam inne pytanie moze zbyt techniczne ale istotne.
Jezeli zakupie PVRa docelowo z VOD konieczne bedzie podpiecie dwóch konwerterów lub jednego podwójnego w tym momencie nie mam szans chyba na dwa tunery (drugi mam w kompie) chyba ze sa konwertery na trzy wyjscia sygnału ????????? no i robi sie bardzo skomplikowany DISEq o ciagnieciu trzech kabli do domu nie wspomne.

[quote name='mjasinsk' date='22.09.2006, 14:15 ']Ja mam inne pytanie moze zbyt techniczne ale istotne.
Jezeli zakupie PVRa docelowo z VOD konieczne bedzie podpiecie dwóch konwerterów lub jednego podwójnego w tym momencie nie mam szans chyba na dwa tunery (drugi mam w kompie) chyba ze sa konwertery na trzy wyjscia sygnału ????????? no i robi sie bardzo skomplikowany DISEq o ciagnieciu trzech kabli do domu nie wspomne.
[right][post="11361"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Tak do PVR i VOD wymagany jest konwerter typu TWIN i będzie on w zestawie!

jak bedzie z drugim tunerem ?
pisaliscie, ze bedzie mozna "wypozyczyc" 2 tunery aby ogladac rozne programy na 2 TV w domu ... wiadomo jak bedzie ?

[quote name='dede' date='22.09.2006, 14:33 ']jak bedzie z drugim tunerem ?
pisaliscie, ze bedzie mozna "wypozyczyc" 2 tunery aby ogladac rozne programy na 2 TV w domu ... wiadomo jak bedzie ?
[right][post="11371"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Podobno nad tym pracują i będzie niespodzianka. Narazie oficjalnie trzeba dwa czy trzy tunery. Ale jak mówię ma coś być extra czyli można się domyślać: może jakiś rabat na abonament itd.

[quote name='slawekz' date='22.09.2006, 14:43 ']reasumujac:
- nowość w HD
- Discovery HD
- nsport HD

czy jestescie rozczarowani czy zachwyceni ???
[right][post="11375"][/post][/right][/quote]
IMHO jak na początek nie jest źle, no i do tego te ceny :D

Zwróćcie uwagę, że reszta będzie skalowana do 720p albo 1080i więc jakość SD będzie pewnie o niebo lepsza niż w istniejących (już niedługo :-) platformach

Pzdr
KrzyHo

Ja czekam co dalej bedzie, puki co bez zachwytu. Zauważyłem brak polsatu, nie chce mieć dwóch anten na dachu.
Ogólnie dla ludzi co nie maja tv hd to tematyczny w c+ wychodzi taniej.

Jak na polskie warunki to trudno byc rozczarowanym....supernowoczesne tunery o ktorych Cyfra i CP moga poki co pomarzyć. oferta HDTV o ktorej inne telewizje mowily przed oferta ITI ze to dopiero kiedys tam a teraz na gwalt cos tam zapowiadaja.....Generalnie dobrze ale nie bardzo dobrze. Poki co Polsat po za oferta a trudno to nazwac stacja niszowa i bede mial problem z żoną kilku innych programów też brak.

Podsumowaując na starcie jest to najlepsza oferta na rynku i można jej wróżyć sukces. Kilkadziesiat tys. abonentów jest absolutnie do osiagniecia na koniec roku. A w przyszłym kupno CP :D))) no i bedzie POlsat i 750 tys abonentów :D

Pakiet filmowy chyba porażka... :D Gdyby tylko tam było HBO i HBO2, to już bym zamieniał C+ na n.
A tak, to może wezmę do siebie do pokoju tylko ten pakiet z Discovery, ale głównie ze wzgledu na polskie programy w podstawowym.

Ja juz wiem :D
Bedzie mnie to kosztowac 48zl miesiecznie :D Tylko niech XD1E juz tanieje i wchodzi :) Bo chcialbym go juz na 12.10... chyba ze do DE pojade, bo jak mam placic 8.5k, to taniej mnie wyjdzie 1800 euro i przejazd samochodem do DE...

Ciekawe, co bedzie w tym nowym filmowym programie... jak wszystko bedzie HD, w dodatku nowosci, to HBO/HBO 2 sie schowaja (IMHO i tak sa badziewne, ale mowie.. IMHO)

HBO/HBO2 - premiery, jak dla mnie jest spoko. Jaki inny kanał dostępny w Polsce puszcza film po raz pierwszy w TV wcześniej niż HBO??
a te "nowości HD" to pewnie trailery filmów w HD będą i programy o nowościach, a nie filmy, jakby nie patrzeć pakiet filmowy lipa w stylu polsatu :D . No ale zobaczymy...

O pakiecie filmowym nie mozna mowic ze porazka poki go nie ma (mam na mysli kanalu PREMIUM) Jak bedzie to bedziemy krytykowac. Moja opinia o HBO zawsze byla krytyczna wiec jego brak nie jest dla mnie dyskwalifikujący cokolwiek (Miałem HBO przez dwa lata w kablowce i jedyny sukces tego kanalu to nadanie premierowo Kompanii Braci - ale to tez tylko moja prywatna opinia)

[quote name='schriss' date='22.09.2006, 15:32 ']HBO/HBO2 - premiery, jak dla mnie jest spoko. Jaki inny kanał dostępny w Polsce puszcza film po raz pierwszy w TV wcześniej niż HBO??
a te "nowości HD" to pewnie trailery filmów w HD będą i programy o nowościach, a nie filmy, jakby nie patrzeć pakiet filmowy lipa w stylu polsatu :D . No ale zobaczymy...
[right][post="11393"][/post][/right][/quote]

Ugh, a czy czytales informacje? To ma byc kanal filmowy, umowa ma byc podpisana Cannes (czy jak sie to pisze) i to maja byc filmy, a nie trailery... Nie siejmy dezinformacji :D

A co do HBO, zgadzam sie... mieli dwa sukcesy... Kompania Braci i Rodzina Soprano... eto vse..

-edit- i taka opinia... ostatnia premiera przed rezygnacja z HBO (jakies dwa lata temu) to byl jakis dunski film... potem wyswietlany byl na przemian z finskim, dwoma amerykanskimi i czymstamjeszcze... inny film, ktorego premiera byla kilka miesiecy wczesniej, tez byl powtarzany... 4 razy dziennie!! Jak cos sie od tamtej pory poprawilo, to super...

Edited by pbuda

No nic, zobaczymy.
Dla mnie HBO ok, bo nie siedzimy przed tym non stop, a w soboty, niedziele i święta jak premiera jest, to wiadomo, że nigdzie wcześniej nie leciało.
To że powtarzają to oczywiste, podobnie na Canal plusach. To taka namiastka VOD dla tych co jeszcze filmu nie widzieli :D

Czekam z niecierpliwością na ten PREMIUM... tylko, że on jeden, na C+ jednak tych filmowych zdaje się 5 (licząć HBO i C-Plusy).

Rozumiem, że nowa platforma, HD w Polsce, rewolucja, podniecenie i w ogóle, ale jak mam oddać C+ w zamian za ten jeden kanał Premium, to mam wysokie oczekiwania w stosunku do niego. Bo sadzam wieczorem rodziców przed TV i nie chcę słyszeć, że "znowu nie ma nic do oglądania", bo wtedy muszę im wypalać divxa z czymś nowszym :D
Ewentualnie VOD może poratuje, zależy jeszcze jaki repertuar będzie...

[quote name='schriss' date='22.09.2006, 15:18 ']Pakiet filmowy chyba porażka...  :D  Gdyby tylko tam było HBO i HBO2, to już bym zamieniał C+ na n.
A tak, to może wezmę do siebie do pokoju tylko ten pakiet z Discovery, ale głównie ze wzgledu na polskie programy w podstawowym.
[right][post="11389"][/post][/right][/quote]

[quote name='pbuda' date='22.09.2006, 15:25 ']Ja juz wiem :D
Bedzie mnie to kosztowac 48zl miesiecznie :) Tylko niech XD1E juz tanieje i wchodzi :) Bo chcialbym go juz na 12.10... chyba ze do DE pojade, bo jak mam placic 8.5k, to taniej mnie wyjdzie 1800 euro i przejazd samochodem do DE...

Ciekawe, co bedzie w tym nowym filmowym programie... jak wszystko bedzie HD, w dodatku nowosci, to HBO/HBO 2 sie schowaja (IMHO i tak sa badziewne, ale mowie.. IMHO)
[right][post="11392"][/post][/right][/quote]

[quote name='mjasinsk' date='22.09.2006, 15:34 ']O pakiecie filmowym nie mozna mowic ze porazka poki go nie ma (mam na mysli kanalu PREMIUM) Jak bedzie to bedziemy krytykowac. Moja opinia o HBO zawsze byla krytyczna wiec jego brak nie jest dla mnie dyskwalifikujący cokolwiek (Miałem HBO przez dwa lata w kablowce i jedyny sukces tego kanalu to nadanie premierowo Kompanii Braci - ale to tez tylko moja prywatna opinia)
[right][post="11395"][/post][/right][/quote]

Otóż kanał filmowy HD będzie. Ale już była mowa: Po co kanały filmowe skoro będzie VOD! To ma być główna konkurencja dla HBO czy C+ tylko, że to nie będzie konkurencja to filmy będą przed premierą na DVD i będziemy oglądać kiedy chcemy. Opłata za VOD jednorazowa co miesiąć. Można wykupić oferte np. 15 listopada i płacimy od 15 więc rozliczenie za każdy dzień.

[quote name='Gmeru' date='22.09.2006, 15:21 ']Tak do PVR i VOD wymagany jest konwerter typu TWIN i będzie on w zestawie!
[right][post="11366"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
To jak to wytłumaczyć że jest jedno wejście antenowe ??

[quote name='daniel1602' date='22.09.2006, 16:28 ']To jak to wytłumaczyć że jest jedno wejście antenowe ??
[right][post="11404"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

W tunerze PVR są dwa tunery i dwa wejścia na antene.