Skocz do zawartości
buku

KISS DP-600 nowy soft

Rekomendowane odpowiedzi

To jest server na PC. Wersja 3.0
jeszcze nie sprawdzałem.
Ale oznacza, że chłopaki nie odpuścili.
[url="http://www.kiss-technology.com/?p=hot_news&v=users"]http://www.kiss-technology.com/?p=hot_news&v=users[/url]

[b]Lizarazu:[/b]

[img]http://hdtvpolska.com/news/news-shadow.png[/img]Omal nie pobiliśmy się z janunio o napisanie tego newsa :D

W piątą rocznicę zamachu na wierze, WTC czyli 11 września 2006 Kiss wypuścił nową wersję oprogramowania odpowiadającego za łączność Kiss-a DP 600 z PC.

Tym razem software powstał w laboratoriach [color="red"]firmy Linksys [/color]- właściciela firmy Kiss i zarazem potentata w świecie rozwiązań sieciowych.

[img]http://images3.fotosik.pl/164/44d2e11843e9fed7.jpg[/img]

Przy współpracy z [color="red"]Firmware-em 3.0.34 [/color]nowa wersja programu [color="red"]PC-Link v. 3.0.0[/color] pozwala korzystać z ogromnego potencjału, jakim dysponuje, [color="red"]Kiss DP 600.[/color]

Nareszcie możliwości tego playera zostały odblokowane !!!

[b][color="red"]Teraz Kiss czyta dosłownie wszystko[/color][/b] - wmv np. Fighter Pilot, Ts-y i inne mpg nawet ze stałym bitratem 26 Mbps !!! Płynnie odtworzył także demo LG z VBR do 37 Mbps :D

Kroniki Ridicka, (których wcześniej Kiss nie odtwarzał) teraz nie dość, że chodzą płynnie to jeszcze dają się przewijać, co w przypadku Snazio nie jest możliwe.

Największe zdziwienie, Kiss wzbudził odtwarzając koncert Claptona zarejestrowany z japońskiej TV. Do tej pory można było go odtwarzać jedynie na PC.

[b][color="red"]Wszystko to możliwe jest tylko przy użyciu oprogramowania PC Link w wersji 3.0.0 zatem konieczne jest odtwarzanie plików z komputera !!![/color] [/b]Przy czym doskonale chodzą zarówno materiały z :
- wewnętrznego HDD
- zew. HDD
- wew. i zew. drive-ów DVD

Przy odtwarzaniu plików z kieszeni Kiss zachowuje się tak samo jak dawniej, czyli zawiesza się lub przycina.

[b][color="red"]Snazio zdetronizowany, teraz to Kiss DP 600 jest najlepszym, HD net plyerem na rynku !!![/color][/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No jestem w szoku.
37 Mbps poszło !!!!!

[1] Ale dlaczego gra audio w Cplatonie ?
To musi dekodować aplikacja PC-Link v.3 w locie.
Ale z drugiej strony CPU pracuje na poziomie 3 - 8 %.

[2] Czyta polskie ogonki (!!!) z plikami *.avi
Z innymi nie sprawdzałem.
Czyta *.sub ale nie chce ruszyć *.srt ?

Wniosek:
firmware czyni cuda.

I jeszcze odkryłem, że podczas ostwarzania filmu pod przyciskiem "setup" mamy regulację nasycenia, jasności i kontrastu.

Zapowiedziano także nowy FW i zapowiedziano, że najważniejsze problemy zostały już rozwiązane.
Oby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam jeszcze, że poprzednia wersja 1,6 nie nadawała się do niczego.
Ciekawe, że z łatwością czyta najtrudniejsze pliki z szuflady kompa.
Także z ex nagrywarki USB.
Potrzebuje trochę czasu żeby zapoznać się z 15Gb plikiem i rusza.
Ale wtedy skacze do wskazanego punktu w ułamku sekundy.
Ten soft jest napisany przez Tarma Software Research Pty Ltd.
Brawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi po indyjsku. Ale tam są teraz programiści. A wyj. Ziel Góry oczywiście. <_<

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Boję się jednak, że oni tylko implementowali instaler.
A resztę Linksys co zresztą pokazuje do jakiej spcjalizacji doszło.
[url="http://www.tarma.com"]http://www.tarma.com[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak na razie największym problemem jest nieczytanie napisów *.srt przy plikach *.ts.

Głupie niedopracowanie bo np. pliki *.sub oraz *.txt czyta wraz z plikami *.avi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Lizarazu' date='16.09.2006, 09:20 ']Jak na razie największym problemem jest nieczytanie napisów *.srt przy plikach *.ts.

Głupie niedopracowanie bo np. pliki *.sub oraz *.txt czyta wraz z plikami *.avi.
[right][post="10675"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Sprobuj dodac rozszerzenie (*.srt) w konfiguracji PC_Link'a w sekcji "Video".
Powinno rozwiazac problem.
Osobiscie nie mam zadnych napisow w .srt wiec nie moge przetestowac samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
EEE, HD Maniacy, nie podniecajcie się tak.

To nie firmware został zmieniony tylko napisano kawałek softu do obsługi funkcji net-playera i czytania z PC.
Tak jak napisał Lizarazu: z szuflady dalej jest to samo.

Czyli klocek dalej jest do [beeep], niestety.

Nie będę biegał na górę do PC-a żeby przełozyć płytkę w napędzie, to jest chore.
Ma to sens gdy czytasz materiał po Ethernecie z zewn. HDD typu storage. Takie rozwiązania ma np. Buffalo Technologies to jest HDD z interfacem 10/100/1000 i pojemność od 1 TB do 2 TB.
Inaczej chyba prościej jest postawić Media Center.

PS. mam w październiku dostać próbkę playera ZIOVA, tego opisywanego przeze mnie z IFA'y.
Zobaczymy wtedy co on potrafi.

Moim zdaniem nie ma się co podniecać.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Proszę o pomoc i podpowiedź.
Mam zestaw:
Panasonic TH-42PV600E
Amplituner Denon AVR-4306
Odtwarzacz CD Denon DCD-700AE
Kolunmy 5.1 JBL Studio L
do tego będzie dekoder ITI Neovision (na razie jest sieczka w postacji Aster).
Chcę dokupić odtwarzacz DVD (all player).
Czy odpowiednim wyborem będzie KISS DP-600?
Naczytałem się o jego wadach i wyższości SNAZIO, ale może to się zmieniło?
A może lepiej złożyć samemu PC-ta (zawsze będzie można wstawić do niego
napęd BD - jak stanieją). Tyle, że na PC pękły by z 3k zł - trochę dużo,
ale są dodatkowo gierki i internet a i kartę DVB można wstawić.
To co z tym KISSem? Co sądzicie?
Pozdrawiam :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='twEEtR' date='16.09.2006, 03:30 ']Sprobuj dodac rozszerzenie (*.srt) w konfiguracji PC_Link'a w sekcji "Video".
Powinno rozwiazac problem.
Osobiscie nie mam zadnych napisow w .srt wiec nie moge przetestowac samemu.
[right][post="10679"][/post][/right][/quote]

Tak już próbowałem bez efektów.


[quote name='pmcomp' date='16.09.2006, 11:43 ']EEE, HD Maniacy, nie podniecajcie się tak.

To nie firmware został zmieniony tylko napisano kawałek softu do obsługi funkcji net-playera i czytania z PC.
Tak jak napisał Lizarazu: z szuflady dalej jest to samo.

Czyli klocek dalej jest do [beeep], niestety.

Nie będę biegał na górę do PC-a żeby przełozyć płytkę w napędzie, to jest chore.
Ma to sens gdy czytasz materiał po Ethernecie z zewn. HDD typu storage. Takie rozwiązania ma np. Buffalo Technologies to jest HDD z interfacem 10/100/1000 i pojemność od 1 TB do 2 TB.
Inaczej chyba prościej jest postawić Media Center.

PS. mam w październiku dostać próbkę playera ZIOVA, tego opisywanego przeze mnie z IFA'y.
Zobaczymy wtedy co on potrafi.

Moim zdaniem nie ma się co podniecać.

Pozdro.
[right][post="10696"][/post][/right][/quote]

Jak ktoś ma komputer daleko od TV to ma problem ale tylko przy graniu płyt bo przecież wszystkie dyski twarde można sobie podłączyć do PC i działa to rewelacyjnie.

Zresztą przy oglądaniu filmu na np. 3 płytach rozprostowanie nóg raz na godzine jest nawet wskazane :mellow: Dodam że u mnie w kompie znajdują się dwa czytniki DVD co oznacza że mogę mieć dostęp do dwóch płyt bez ich przekładania.

HDD w net playerze jest bez sensu jeżeli dysponuje się ethernetowym połączeniem z PC co dzisiaj staje się standardem.

Na pewmo Kiss jest znacznie lepszy od Buffalo z jego rozmytym komponentem.

Reasumując PC-link 3.0.0 to duży krok na przód dla mnie czyniący z DP 600 najlepszego net playera na rynku. Za pewne konieczność korzystania z PC nie wszystkim odpowiada nie zmienia to jednak faktu że pod względem możliości technicznych (płynne odtwarzanie trudnych materiałów) i jakości obrazu jest to obecnie najlepsze urządzenie na polskim rynku.

Edytowane przez Lizarazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiss DP600 aby odtwarzac wszystkie formaty i tak potrzebuje PC-ta. Bo te nowe funkcje, na razie, działają TYLKO po uruchomieniu aplikacji PC-link i odtwarzaniu filmu znajdującego się na komputerze. Więc bez kompa Snazio na razie jest najlepszym wyborem.
Co do złożenia komputera jako odwarzacza. Wydasz rzeczywiście około 3000zł, a i tak będą wiatraki chuczeć. Chyba, że sobie zrobisz tak jak ja wodne chłodzenie. Ale to kolejne 700-1000zł. Za 4000zł to już możesz pomyśleć o Realbox RSX [url="http://www.reel-multimedia.de/shop/product_info.php?products_id=132"]KLIK[/url] z opcją HD [url="http://www.reel-multimedia.de/shop/product_info.php?products_id=152"]KLIK[/url] Więc jak ktoś nie chce czekać na Dreambox 8000 to jest już urządzenie "all in one HD"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest nawet dostępna sama [url="http://www.reel-multimedia.de/shop/product_info.php?products_id=133"]obudowa[/url]. Można więc składać wg własnego upodobania. To nie jest żadna nowość oczywiście, ale ta obudowa naprawdę nie jest brzydka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Nie chciałem zakładać niepotrzebnie nowego wątku i dlatego moje pytanie pada tu i teraz. Mam zamiar kupić odtwarzacz DVD, jednak po przeczytaniu postów o nowym sofcie do DP600 powoli zaczynam rozważać jego zakup. Bardzo mi zależy na przyzwoitym dźwięku stereo z cd, a przynajmniej poprawnym, czy DP600 jest w stanie zagrać z cd poprawnie (np tak samo jak dvd denon 1920). Grałby w stereo z cd oczywiście tymczasowo, dopóki nie zorganizuję środków na oddzielny cd player.

Z góry dziękuję za poświęcony czas oraz informacje
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Adams32' date='16.09.2006, 21:09 ']Jest nawet dostępna sama [url="http://www.reel-multimedia.de/shop/product_info.php?products_id=133"]obudowa[/url]. Można więc składać wg własnego upodobania. To nie jest żadna nowość oczywiście, ale ta obudowa naprawdę nie jest brzydka.
[right][post="10725"][/post][/right][/quote]

Hmmm..... za kwotę 1000€ to chyba bym wolał kupić odtwarzacz BD, np
Panasonic.
Przymierzałem się do PC i zebrałem komplet informacji
na temat podzespołów. Pomocna strona np. [url="http://www.silentpcreview.com/"]http://www.silentpcreview.com/[/url].
Pozwala dobrać zarówno śliczną obudowę pasującą do innych urządzeń w salonie
np. (Zalman, Silverstone, Thermaltake itp.) jak i najcichsze, możliwe podzespoły
(np. Seasonic, Zalman). Tak nawiasem mówiąc to plazma też ma chłodzenie,
które hałasuje :( . Zamierzam wymienić wentylatorki na cichsze (no problem).
Czyli jednak uważacie, że SNAZIO jest najlepszy?
A czego on na dzień dzisiejszy nie odtwarza, poza płytami BlueRay i HD-DVD
oczywiście?
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę trzymajcie się wątku....bo to temat rzeka i trzeba trochę pośledzić albo założyć temat od biedy co wybrać....

Ja się cieszę, że KISS wstał na nogi. W moim przypadku korzystam tylko z PC i a z kieszeni nie. Więc odpowiada mi to BARDZO! Niby też mam teraz buffalo i też nie korzystam z kieszeni;p ale nie każdy ma taki układ...

BRAVO, że ktoś wkońcu wziął się za KISSa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' date='16.09.2006, 23:40 ']Proszę trzymajcie się wątku....bo to temat rzeka i trzeba trochę pośledzić albo założyć temat od biedy co wybrać....

Ja się cieszę, że KISS wstał na nogi. W moim przypadku korzystam tylko z PC a z kieszeni nie. Więc odpowiada mi to BARDZO! Niby też mam teraz buffalo i też nie korzystam z kieszeni;p ale nie każdy ma taki układ...

BRAVO, że ktoś wkońcu wziął się za KISSa!
[right][post="10737"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Wracając do KISSa, czy podłączając zewnętrzny dysk twardy po usb będę miał
już tak dobry efekt jak po sieci z PC, czy nadal kaszana?
Czy dysk twardy może mieć partycję NTFS, czy FAT32 ?

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po USB gra jednak gorzej. Poprostu obsługuje mnejszy bitrare.
I to jest dla mnie najbardziej zastanawiające.
Na innych forach uznano już KISS PC-Link v.3.0 za najlepszy "streaming client".
Brak jakichkolwiek problemów z buforowaniem. Praca jest stabilna.

Włąśnie odkryłem, że czyta Clapton Tokio i jako jedyny Net playyer odgrywa ścieżkę audio.
Tam jest stereo ale jakieś dziwne próbkowanie bo żaden inny Net player nie odtwarza dzwięku. Duża radość bo to mój ulubiony materiał.

Stawiam pytanie zasadnicze:
Co się stało ?
Wydaje się, że chipset Sigma Designe 20L został po raz pierwszy właściwie potraktowany przez software.
[b]Czy to jednak znaczy, że strumień binarny jest dostarczany przez USB i z szuflady w inny sposób niż przez Ethernet ?[/b]
Publikowane schematy blokowe nic nie wyjaśniają.

Sprawdzę czy czyta w ten sposób h.264.
Ale muszę taki plik najpierw zassać. Edytowane przez janunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KISS jest niereformowalny......
Ja odnoszę wrażenie, że skoro tyle mieli sygnałów o złym działaniu
playera i tyle czasu żeby poprawić software, problem tkwi w konstrukcji
i nie da się poprawić inaczej niż przez wypuszczenie nowego modelu.
Czy jednak warto, skoro nadchodzi BD i HD-DVD a ich ceny będą pewnie
w przyszłym roku lecieć na pysk? Moim zdaniem chłopcy z KISS odpuszczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla nas maniaków TS-ów warto !!!

W przypadku BD oraz HD-DVD przynjmniej na początku o odtwarzaniu tego typu plików można zapomnieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
popieram Janunia,
w Kissie przez PC Link idzie wszystko, totalnie wszystko !!!!!!!!!

a co ciekawe, najwięcej negatywnych uwag czytam wyżej od osób które nigdy nie miały i nie używały Kissa, a zalecam najpierw zabawę z tym urządzeniem a potem ocenę, i jedna duża uwagą ! Kiss z nowym FW nie czyta plików za pomocą PC, tylko z PC !!! To zasadnicza róźnica, proszę tego nie mylić, PC tylko udostępnia pliki. Wyżej było wiele uwag, że do odtwarzania plików Kiss potrzebuje PECETA, to nie prawda, zalecam jak wyżej !!!

Przyznam, że teraz buffalo czy snazio schodzą na drugi plan przy obecnych możliwosciach Kissa !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='olatigid' date='17.09.2006, 15:40 ']popieram Janunia,
w Kissie przez PC Link idzie wszystko, totalnie wszystko  !!!!!!!!!

a co ciekawe, najwięcej negatywnych uwag czytam wyżej od osób które nigdy nie miały i nie używały Kissa, a zalecam najpierw zabawę z tym urządzeniem a potem ocenę, i jedna duża uwagą ! Kiss  z nowym FW nie czyta plików za pomocą PC, tylko z PC !!! To zasadnicza róźnica, proszę tego nie mylić, PC tylko udostępnia pliki. Wyżej było wiele uwag, że do odtwarzania plików Kiss potrzebuje PECETA, to nie prawda, zalecam jak wyżej !!!

Przyznam, że teraz buffalo czy snazio schodzą na drugi plan przy obecnych możliwosciach Kissa !
[right][post="10780"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Przyznaję, że nie mam KISSa, ani żadnego innego uniwersalnego odtwarzacza,
dopiero zamierzam coś nabyć. Ale nie chcę popełnić błędu dlatego analizuję
i porównuję. Rozumiem kolegów, którzy mają to urządzenie (KISS, Snazio etc.)
i szukają sposobu aby dorównało ono PC-towi w:
- uniwersalności,
- mocy obliczeniowej,
- dodatkowych funkcjach (internet, gry itp.),
- możliwościach rozbudowy/wymiany hardware,
- możliwościach rozbudowy/wymiany software,
- przystępnej cenie (np. na pewno znacznie taniej będzie wstawić nagrywarkę
wewnętrzną BD do PC niż kupić zwykły stacjonarny odtwarzacz BD),
- i pewnie jeszcze wielu innych.
Przecież tak naprawdę chodzi o tzw. Domowe Centrum Rozrywki w jednym
pudełku a nie w 10 klockach, które muszą ze sobą współpracować wykorzystując
100 kabli i 100 różnych protokołów.
Czy Waszym zdanie warto męczyć dalej tego biednego KISSa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='olatigid' date='17.09.2006, 13:40 '].... Kiss  z nowym FW nie czyta plików za pomocą PC, tylko z PC !!! To zasadnicza róźnica, proszę tego nie mylić, PC tylko udostępnia pliki. Wyżej było wiele uwag, że do odtwarzania plików Kiss potrzebuje PECETA, to nie prawda, zalecam jak wyżej !!![/quote]
To zaistaluj PC link na pentium 133 i powiedz mi czy nadaj odtwarza płynnie wszystko i jakie jest obciążżenie procesora. Aby test był miarodajny użyj karty sieciowej Intel PRO100B, która ma własny procesor i przy dużym strumieniu nie obciąża procesora głównego.
Gdbyby było tak jak mówisz. To Kiss oodtwarzałby pliki z dowolnego zasobu sieciowego. Moim zdaniem PC link zamienia strumień danych na zrozumiałą/mozliwą do odtworzenia dla Sigmy postać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]Moim zdaniem PC link zamienia strumień danych na zrozumiałą/mozliwą do odtworzenia dla Sigmy postać.[/quote]
Też tak podejżewam, że jest ingerencja w jakiś protokół czy coś takiego.
Jest jednaj jedno ale:
Dlaczego CPU jest obciążone nan poziomie 2 - max 6 %.
I co się dzieje jak odtwarza plik z 37 Mbps ?
A nie powinien.
Terz podłączę Kisa ze słabym laptopem i zobaczę czy jest tak samo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mają rację!
Chcesz mieć KISS-a to dokup sobie super komputer i po sprawie - wszystko będzie chodzić.
Chcesz ogladać w spokoju swoje ulubione filmy HD na dużym TV to kup sobie Snazio i po sprawie.

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...