Skocz do zawartości
buku

KISS DP-600 nowy soft

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='s2k2' date='18.09.2006, 02:39 ']Wszyscy mają rację!
Chcesz mieć KISS-a to dokup sobie super komputer i po sprawie - wszystko będzie chodzić.
Chcesz ogladać w spokoju swoje ulubione filmy HD na dużym TV to kup sobie Snazio i po sprawie.

:lol:
[right][post="10855"][/post][/right][/quote]


Tak, tak, tak.
Popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wg. przedstawiciela Toshiby, ich HD-DVD ma czytać zarówno TS-y jak i divix'y i inne pliki.

A ja uważam, że do tej pory najlepszym net playerem z tej półki jest buffalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie sa szczegóły, że HD DVD będzie czytał *.ts-y ?
Jakiś link może ?
Na taką info czekamy od dawny by nie stracić zbiorów i jeszcze mieć możliwość HD DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='janunio' date='18.09.2006, 10:56 ']Na taką info czekamy od dawny by nie stracić zbiorów i jeszcze mieć możliwość HD DVD.[/quote]

Dlaczego mamy tracic zbiory?
Czy Snazia i innej maści klocki przestaną działać?
Czy ja czegoś nie wiem?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='janunio' date='17.09.2006, 04:40 '][b]Czy to jednak znaczy, że strumień binarny jest dostarczany przez USB i z szuflady w inny sposób niż przez Ethernet ?[/b][/quote]

Ja optowalbym za tym, iz przy sofcie pracuje kilka osob i ta ktorej dostala sie do zrobienia wspolpraca z pclinkiem jest duzo lepsza od reszty. Jesli tak dobrze to dziala, to moze juz sie nie bedzie tym zajmowac i poprawi tez wspoprace z czytnikiem wbudowanym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='janunio' date='12.09.2006, 21:24 ']W piątą rocznicę zamachu na wieŻe, WTC czyli 11 września 2006 Kiss wypuścił nową wersję oprogramowania ...[/quote]



Totalnie OT , ale skoro nawiązałeś do tej daty , to tutaj odkryjesz większą
sensację niż nowa wersja oprogramowania ... :)

[url="http://images4.fotosik.pl/131/e21b1c3bb15cc8damed.jpg"]Conspiracy Theory[/url]


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kissy, Snazia, Bufflo, i te sprawy to mialy byc alternatywy dla zastapienia komputera.
Nie rozumiem więc o czym tutaj ta dyskusja.


PC-t to PC-t
HDTV DVD player to HDTV DVD player.

Kupujac Snazio miałem nadzieję odseparowac sie od swojego komputera. Podobnie w przypadku Kiss i innych.

Wyjmuję płytę, wkładam do DVD i oglądam film na TV, a nie

Odpalam komputer, instaluje soft, odpalam dvd i ogladam TV

Postarajmy się zacząć odróżniać dwa światy.

A tak na marginesie to pewnie wsadziłem kij w mrowisko. :-)
Na chwilę obecną żaden HDTV DVD player nie spełnia moich oczekiwań :-(

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='s2k2' date='18.09.2006, 00:09 ']Wszyscy mają rację!
Chcesz mieć KISS-a to dokup sobie super komputer i po sprawie - wszystko będzie chodzić.
Chcesz ogladać w spokoju swoje ulubione filmy HD na dużym TV to kup sobie Snazio i po sprawie.

:)
[right][post="10855"][/post][/right][/quote]

[b]Do PC link-a nie jest potrzebna żadna potęrzna maszyna !!! [/b]na P4 3Ghz zużycie procesora jest pomijalne rzędu 2% do 6%.

Dzisiaj i tak żadko kto ma maszyne słabszą niż 1,5 Ghz a na takim sprzęcie z pewnością pójdzie.

Jak słusznie podkreślił olatigid chodzi o korzystanie z zasobów PC a nie z PC

Co do jakości playerów to sytuacja wygląda obiektywnie (tzn z punktu widzenia osoby która miała z wszytkimi produktami do czynienia):

Od najgorszego do najlepszego:

-Buffalo - strasznie rozmyty komponent jakość obrazu pozostawia dużo do życzenia właściwie można by się zastanawiać czy to jeszcze HDTV.
- Pinnacle SC200 - bardzo ciekawe urządzenie niezbędna współpracy z PC - to z pewnością zdecydowało o niepowodzeniu tego sprzętu. główna wada to brak złącza cyfrowego ale component o niebo lepszy od buffalo.
- Snazio 1350 - uniwersalny ale bardzo często kopie obraz - duża wada w dodatku dosyć nie stabilny
- Kiss odtwarzający matriały poprzez PC-Link absolutnie the best. Wda złe odtwarzanie z własnej kieszeni i portu USB.

Zgadzam sie nie ma obecnie na rynku bezproblemowych HD net playerów. Cała nadzieja w Toshibie oby tak było.

Zresztą kiedyś umieściłem newsa o tym że ktoś na Tosh HD-XA1 odtworzył TS po przekonwertowaniu go do pliku VOB wersja dla HD-DVD i wypaleniu na płytę HD-DVD.

Edytowane przez Lizarazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ważna jest definicja bezproblemowosci.Idealnego sprzetu nie ma , jest tylko kwestia uciążliwości problemów i szybkości z jaką producent pisze uaktualnienia firmware. Bardzo dobrze wypada HD MediaBox MBx00 .Wielu użytkowników używa go jako odtwarzacza sieciowego korzystając z Samba/NFS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę nie wypowiadać tak radykalnych poglądów, że nie ma w tej chwili porządnych HD DVD playerów. A czy ktos testował ReelBox RSX z opcją HD? Co więcej otrzymujemy także w komplecie tuner DVB-S2 i dwa tunery DVB-S.
No to jak przetestujemy ReelBox-a i coś nie będzie chodzić to wtedy mozemy marudzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='braavoo' date='18.09.2006, 14:13 ']Kissy, Snazia, Bufflo, i te sprawy to mialy byc alternatywy dla zastapienia komputera.
Nie rozumiem więc o czym tutaj ta dyskusja.
PC-t to PC-t
HDTV DVD player to HDTV DVD player.

Kupujac Snazio miałem nadzieję odseparowac sie od swojego komputera. Podobnie w przypadku Kiss i innych.

Wyjmuję płytę, wkładam do DVD i oglądam film na TV, a nie

Odpalam komputer, instaluje soft, odpalam dvd i ogladam TV

Postarajmy się zacząć odróżniać dwa światy.

A tak na marginesie to pewnie wsadziłem kij w mrowisko. :-)
Na chwilę obecną żaden HDTV DVD player nie spełnia moich oczekiwań :-(

Pozdrawiam

braavoo
[right][post="10891"][/post][/right][/quote]

Zgadzam się w 99%. Ten 1% na to, że komputer jest odpalony, tylko
w hibernacji, uruchamiam go pilotem (10s i działa), kieszeń otwieram i zamykam
pilotem, płyta odpala się automatycznie i zaczyna odtwarzać, ścieżki zmieniam
pilotem, zatrzymuję i uruchamiam film pilotem.
Na obudowie jest wyświetlacz, na którym pojawiają się wszystkie informacje.
Sygnał video i audio idzie po HDMI do telewizora.
Wszystko jak we wspaniałym odtwarzaczu przodujących firm (KISS, SNAZIO),
poza jednym mało istotnym drobiazgiem - wszystko działa :P
Czy ktoś widzi różnicę na MINUS ??
Aha za jakiś czas wymienię napęd na BD lub HD-DVD, w zależności kto wygra,
albo wstawię oba żeby mieć święty spokój.

Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez Piotr0691

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zgadzam sięz tuptus55, tylko jedna uwaga kiss toniecałe 1,3 k pln, a najtańszy ReelBox 8 tys, tego nie da się porównać

Jeszcze raz: KISS nie czyta za pomocą PC, tylko z PC, PC tylko udostepnia pliki, nic więcej, można mieć materiał na PC 366Mhz z kartą sieciową i wszystko hula jak trzeba, a jak komuś ten PC nadal przeszkadza to mozna tak jak pisał Pmcomp, postawić sobie Buffalo Tera Station (to nie jest PC) np 1,000GB, czy 1,600GB z wszelkim materiałem i ciągnac ten materiał przez Kissa , zero problemu Edytowane przez olatigid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='olatigid' date='19.09.2006, 08:10 ']Jeszcze raz: KISS nie czyta za pomocą PC, tylko z PC, PC tylko udostepnia pliki, nic więcej, można mieć materiał na PC 366Mhz z kartą sieciową i wszystko hula jak trzeba, a jak komuś ten PC nadal przeszkadza to mozna tak jak pisał Pmcomp, postawić sobie Buffalo Tera Station (to nie jest PC) np 1,000GB, czy 1,600GB z wszelkim materiałem i ciągnac ten materiał przez Kissa , zero problemu
[right][post="10992"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

A czy może czytać z kompa linuxowego? Mam taki w domu jako serwer i ruter, cały czas włączony i zastanawiam się czy jak kupię Kissa to będą ze sobą współpracować na 100% możliwości odtwarzania plików, słuchania radia itp.
W instrukcji dostępnej na stronach się nie doczytałem tego, program PC-Link jest tylko pod windowsa, więc czuję że nic z tego, ale może ktoś ma jakieś doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='olatigid' date='19.09.2006, 08:10 ']zgadzam sięz tuptus55, tylko jedna uwaga kiss toniecałe 1,3 k pln, a najtańszy ReelBox 8 tys, tego nie da się porównać

Jeszcze raz: KISS nie czyta za pomocą PC, tylko z PC, PC tylko udostepnia pliki, nic więcej, można mieć materiał na PC 366Mhz z kartą sieciową i wszystko hula jak trzeba, a jak komuś ten PC nadal przeszkadza to mozna tak jak pisał Pmcomp, postawić sobie Buffalo Tera Station (to nie jest PC) np 1,000GB, czy 1,600GB z wszelkim materiałem i ciągnac ten materiał przez Kissa , zero problemu
[right][post="10992"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
Masz rację. Ale ja nie porównuję Kiss-a do Reelboxa. Bo to dwa rózne rozwiązania. Kiss nie jest odbiornikiem satelitarnym. O Reelboxie napisałem w kontekście, że nie ma odtwarzaczy HD wieloformatowych. Są ale kosztują 4800zł. Jak wyjdzie Dreambox to też będzie kosztował koło 1000EUR albo lepiej.
Olatigid czy próbowałeś odtwarzać materiał z linuxa na Kiss-ie? Pytam z ciekawości i cały czas się zastanawiam nad zakupem Kiss-a. Czy też może poczekać na DM8000?
Na razie wystarcza mi komputer przerobiony na HTPC Edytowane przez tuptus55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no tu jest mały problem, bo PClink jest pod WIN, na linuxa trzeba by przekonwertowac soft, ale da się zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tuptus55' date='19.09.2006, 21:40 ']Olatigid czy próbowałeś odtwarzać materiał z linuxa na Kiss-ie? Pytam z ciekawości i cały czas się zastanawiam nad zakupem Kiss-a. Czy też może poczekać na DM8000?
Na razie wystarcza mi komputer przerobiony na HTPC
[right][post="11095"][/post][/right][/quote]

Znalazłem na necie jakieś serwerki plików dla Kissa, ale one wydają się za proste, wystawiają plik po specjalnym protokole i to wszystko. Z waszych postów o nowym PC-Linku wynika, że podaje on stream w taki sposób że wszystko działa (w przeciwieństwie do starego), czyli musi on robić jakieś dodatkowe rzeczy, nie ważne czy one obciążają kompa czy nie. Jeśli autorzy linuxowych programów nie dowiedzą się co Kiss tam dopisał, to nie mają szans działać inne programy niż oryginalne.
Uważam zatem że bez sensu jest utrzymywać dodatkowego specjalnego kompa, tylko po to by Kiss działał, jeśli nie może to być komputer robiący co innego (linuxowe mogą robić dużo innych rzeczy), to oznacza trzymanie dodatkowej dużej skrzynki w szafie... Chyba że użyć by do tego celu używanego na co dzień desktopa :) Ale stąd o krok od wniosku, że Kiss jest niepotrzebny i wystarczy ten desktop podłączyć od razu do telewizora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodziło mi o możliwość odtworzenia pliku znajdującego się na linuxie i udostępnianego po Sambie. PC Link można przecież zainstalować na linux-ie z uruchomionym emulatorem windows.
Nie krytukuję konieczności posiadania PC-ta do odtwarzania filmów na Kiss-ie bo prawie każdy nabywca Kiss-a posiada także jakiegoś PC. Poprostu do ideału brakuje tylko aby Kiss odtwarzał to wszystko co odtwarza z PC także z tacki i po USB z HDD.

Co do wykorzystywania desktopa jako odtwarzacza HD to PC wymaga:
1. dużego nakładu pracy aby działał z pilotem
2. wgrania właściwych kodeków
3. nakładu pracy aby poprawnie działał tryb hibernacji
4. do wyciszenia wydatkowania dodatkowo około 1000zł
5. silnej karty grafiki oraz mocnego procesora
Taki PC to wydatek około 3000zł. Kiss to wydatek około 1300zł.
Więc nie ma sie nad czym zastanawiać. Dziś tylko Kiss. Edytowane przez tuptus55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brawo za właściwe podejście do sprawy.
Lista ta znakomicie tłumaczy dlaczego warto mieć Net playera.

Zwrócę delikatnie uwagę, że BD player w cenie 6 500 pln i do tego całkowity brak filmów to jakieś nieporozumienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='tuptus55' date='20.09.2006, 20:04 ']Chodziło mi o możliwość odtworzenia pliku znajdującego się na linuxie i udostępnianego po Sambie.
[right][post="11137"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Prosze bardzo:
1. kissd: a lightweight KiSS PC-Link Daemon
[url="http://popies.net/kissd/"]http://popies.net/kissd/[/url]

2. Kiss Now!
[url="http://www.nidaware.dk/index.php?option=com_content&task=view&id=13&Itemid=27"]http://www.nidaware.dk/index.php?option=co...id=13&Itemid=27[/url]

To tylko pare przykladow z pamieci.
A mysle, ze jescze kilka innych by sie znalazlo.

Pozdrowka,
Pawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='twEEtR' date='20.09.2006, 11:37 ']1. kissd: a lightweight KiSS PC-Link Daemon
[url="http://popies.net/kissd/"]http://popies.net/kissd/[/url]

2. Kiss Now!
[url="http://www.nidaware.dk/index.php?option=com_content&task=view&id=13&Itemid=27"]http://www.nidaware.dk/index.php?option=co...id=13&Itemid=27[/url]

To tylko pare przykladow z pamieci.
A mysle, ze jescze kilka innych by sie znalazlo.
[right][post="11141"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

No niestety nie ma tak łatwo, spójrz od czego ten wątek się zaczął... Kiss wypuścił nowego PC-Linka, który robi z plikami [i]coś[/i] (ja to przynajmniej tak rozumiem). Nie robił tego poprzednik, dlatego był zły. Nie mają szans robić też tego darmowe, linuxowe odpowiedniki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tuptus55' date='20.09.2006, 11:04 ']Co do wykorzystywania desktopa jako odtwarzacza HD to PC wymaga:
1. dużego nakładu pracy aby działał z pilotem
2. wgrania właściwych kodeków
3. nakładu pracy aby poprawnie działał tryb hibernacji
4. do wyciszenia wydatkowania dodatkowo około 1000zł
5. silnej karty grafiki oraz mocnego procesora
Taki PC to wydatek około 3000zł. Kiss to wydatek około 1300zł.
Więc nie ma sie nad czym zastanawiać. Dziś tylko Kiss.
[right][post="11137"][/post][/right][/quote]

Hmmm, nie zgadzam się :>
ad1 ja mam bezprzewodową klawiaturę i mysz Logitecha, nie wyobrażam sobie już dawno pracy jak się ciągnie mnóstwo kabli
ad2 to serio problem? firmware kissa też trzeba updateować jak wyjdzie nowy kodek
ad3 w xp to problem? ja nie wiem, ja linuxiarz i u mnie zawsze wszystko działało, ale mówi się że winda łatwiejsza ;)
ad4 chyba musicie rzadko siedzieć przed kompami skoro nie macie ich wyciszonych, ja jestem informatykiem i komputera używam cały dzień, jakby nie był wyciszony czułbym się jak operator koparki ;)
ad5 grafa silna nie w 3d, czyli poniżej 800zł. core2duo intela najnowsze dwujajowe super procki kosztują też 800zł. dobry komp to i tak mus, więc to też słaby problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
harvi:
" ... ja jestem informatykiem "
Może będziesz wiedział :
Jak to możliwe, że przez Ethernet jest topowa płynność (od niedawna)
zaś przez USB i szuflady jest znacznie gorzej a niektóre pliki nie odtwarzają się w ogóle ?
Wg. mnie w każdym przypadku proceror Sigma Designe EM8620L dostaje ten sam (?) strumień binarny do przetłumaczenia na sygnał wizyjny.
Tu skrót do żetelnej tabeli HD Net playera JVC
[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=31&st=0&p=37&#entry37"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=...0&p=37&#entry37[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='harvi' date='20.09.2006, 14:08 ']Hmmm, nie zgadzam się :>
ad1 ja mam bezprzewodową klawiaturę i mysz Logitecha, nie wyobrażam sobie już dawno pracy jak się ciągnie mnóstwo kabli[/quote]
Porównaj sobie wielkośc klawiatury i pilota od sprzętu AV. Poproś żonę lub dziewczynę aby z Twojego linuxa puściła ci film. Komputer niech będzie w stanie hibernacji. Test nieważny jeśli kobieta jest informatykiem :lol:
[quote name='harvi' date='20.09.2006, 14:08 ']ad2 to serio problem? firmware kissa też trzeba updateować jak wyjdzie nowy kodek[/quote]
Masz rację. 1:1
[quote name='harvi' date='20.09.2006, 14:08 ']ad3 w xp to problem? ja nie wiem, ja linuxiarz i u mnie zawsze wszystko działało, ale mówi się że winda łatwiejsza ;)[/quote]
Skonfigurowanie linuxa do pełnienia roli HTPC jest jeszcze trudniejsze niż windy. Zapytaj się na forum ile osób używa linuxa jako swojego HTPC?
[quote name='harvi' date='20.09.2006, 14:08 ']ad4 chyba musicie rzadko siedzieć przed kompami skoro nie macie ich wyciszonych, ja jestem informatykiem i komputera używam cały dzień, jakby nie był wyciszony czułbym się jak operator koparki ;)[/quote]
Dla mnie za głośny był wolnoobrotowy wentylator Akasa wypychający powietrze z chłodzenia procesora na 6 heat pipe. Grafa też była chłodzona na heat pipe. Teraz mam hand made wodne chłodzenie z pompoą Grudfos. Rozwiązanie to nie wydaje z siebie żadnych szmerów. HDD już dawno wyciszyłem. Tak, niektórzy ludzie słyszą szum jaki wydaje z siebie HDD. Jeśli chodzi o mnie to siedzę przy komputerach 16 godzin dziennie i zarządzam informatykami.
[quote name='harvi' date='20.09.2006, 14:08 ']ad5 grafa silna nie w 3d, czyli poniżej 800zł. core2duo intela najnowsze dwujajowe super procki kosztują też 800zł. dobry komp to i tak mus, więc to też słaby problem...[/quote]
Ja się nie spierałem, że dobry komputer przydaje się w domu. Chodziło mi o to, że za cenę komputera, nie licząć swojego czasu przenaczonego na jego konfigurację,
kupi się dziś DWA Kiss-y i zostanie jeszcze na filmy.
Sam mam pc-ta jako odtwarzacz HD ale tylko dla tego, że się nie mogłem juz na Kiss-a doczekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='janunio' date='20.09.2006, 15:32 ']harvi:
" ... ja jestem informatykiem "
Może będziesz wiedział :
Jak to możliwe, że przez Ethernet jest topowa płynność (od niedawna)
zaś przez USB i szuflady jest znacznie gorzej a niektóre pliki nie odtwarzają się w ogóle ?
Wg. mnie w każdym przypadku proceror Sigma Designe EM8620L dostaje ten sam (?) strumień binarny do przetłumaczenia na sygnał wizyjny.
Tu skrót do żetelnej tabeli HD Net playera JVC
[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=31&st=0&p=37�entry37"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=...�entry37[/url]
[right][post="11166"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
Janunio
IMHO nie wydajność złącza ma znaczenie (USB2-480Mb/s, fast ethernet 100Mb/s), tylko Sigma dostaje różny strumień do zamiany na obraz. Jeden potrafi zdekodować inny nie i do innych potrzebny jest PC. Poprostu Sigma dekoduje konkretne formaty kodowania. Dlatego nie zdziwiłem się, że Toshiba do swojego odtwarzacza HD zastosowała procesor IA32 (Intel Architecture) wzbogacony o sprzętowe dekodery. Edytowane przez tuptus55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...