Skocz do zawartości
buku

KISS DP-600 nowy soft

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='janunio' date='20.09.2006, 15:32 ']Jak to możliwe, że przez Ethernet jest topowa płynność (od niedawna)
zaś przez USB i szuflady jest znacznie gorzej a niektóre pliki nie odtwarzają się w ogóle ?
Wg. mnie w każdym przypadku proceror Sigma Designe EM8620L dostaje ten sam (?) strumień binarny do przetłumaczenia na sygnał wizyjny.
[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=31&st=0&p=37&#entry37"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=...0&p=37&#entry37[/url]
[right][post="11166"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

A jak jest w nowej wersji firmware z czytaniem plików zabezpieczonych DRM z szuflady albo USB?
Jeśli nie działają, to znaczy że PC-Link coś zmienia w strumieniu i to będzie chyba ostateczny dowód...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[1] DRM jest możliwy tylko przy użyciu Windows Media Connect.
KISS nie zawarł kontraktu z Microsoft na servisowanie DRM.
Temat więc nie istnieje.

[2] [b]tutuptus55 cytat:[/b]
[quote]" ... Sigma dostaje różny strumień do zamiany na obraz. Jeden potrafi zdekodować inny nie i do innych potrzebny jest PC. Poprostu Sigma dekoduje konkretne formaty kodowania. "[/quote]

Jesteśmy zdaje się na tropie właściwym:
Ta sama Sigma na różnych HD NET playerach pracuje różnie.
A więc sprawność zależy od klasy FW. To jasne.
Może tak być, że aplikacja PC-Link 3.0 przygotowywuje strumień na terenie kompa i wydala go (sreamuje) do KISS-a w super zrozumiałej dla Sigmy postaci. Ale dla mnie wcale nie oznacza to, że w locie "deszyfruje" czy podmienia kodowanie. CPU pracuje 2 - 6 %. To chyba za mało by w takim zakresie pracy przeprowadzić deszyfrację tak dużych Mbps-ów. Może więc zmienia tylko jakiś prąd podkładu albo steruje - optymalizuje buforowanie. Strzelam bo dopiero szukamy wyjaśnień.
Zjawisko jest całkowicie zaskakujące.

[b]Powstaje pytanie do elektroników i informatyków:
jakie parametry strumienia mogą być zmienione w locie ?[/b]
ps.
H.264 przez PC-Link 3.0 nie jest obsługiwany. Sprawdziłem.
Szkoda.
ps 2.
poznałem gościa który super zna się na światowych regułach powstawania firmwaru. Wkrótce będziemy mądrzejści o tę wiedzę tajemną. Edytowane przez janunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='harvi' date='21.09.2006, 03:43 ']A jak jest w nowej wersji firmware z czytaniem plików zabezpieczonych DRM z szuflady albo USB?
Jeśli nie działają, to znaczy że PC-Link coś zmienia w strumieniu i to będzie chyba ostateczny dowód...
[right][post="11180"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Albo poprostu sterowniki magistrali USB zostaly zaimplementowane z bledem co powoduje brak plynnosci strumienia podawanego do dekodera.
I na poprawe wydajnosci USB trzeba poczekac do jednego z kolejnych wydan firmware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przez Ethernet odbywa się przesył na linii PC KISS tgz. pakietów.
Jest kilka standardów tych pakietów.
Będę miał programik analizujący rodzaj przesyłu i zainstaluję stary i nowy PC-Link to będziemy mieli już pewność).
Powstają podejżenia, że w PC-Link v. 0.3.0 przeszli na "Jumbo Frame" i to zmieniło wszysko na lepsze.
Większe framy ( PayLoad - jedna z czterech składowych pakietu Ethernet, zarazem najważniesza bo z porcją treści) w systemie Jumbo aż do 9 000 Byte ( w formacie pierwotnym była ograniczona do 1500 Byte) powodują, że procek Sigmy osiem razy żadziej sprawdza Checksum, Mac adresy i typ Ethernetu. Za to przyjmuje ośmiokrotnie większe porcje danych. To może się także wiązać z zmianą pracy bufora pokładowego Sigmy.
Jeżeli tak jest to zmiana protokułu USD i szuflady jest nie wykonalna.
Pewnym śladem jest , że loadery EPO są zgodne właśnie z Sigma Designe.
Pewnie dla tego EPO króluje tam gdzie siedzi chip Sigma Designe EM860L.

(czy muzyk rozrywkowy musi się zagłębiać w takie głupoty ?)

Widocznie na koniec EPO firmware jest źle napisany.
Napięcie więc ROŚNIE.
Kto wie coś więcej o tej ponurej hipotezie.
Bo jeżeli tak jest to w sądach trawają niejawne bitwy mecenasów o stosowne odszkodowania za zepsucie produktu. Edytowane przez blueray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, czytam Forum od dawna ale jakoś nie miałem jeszcze okazji do tej pory nic napisać. Kupiłem niedawno KISS’a 600 i: przekopałem kilka ton postów a nigdzie nie ma a może tylko ja nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie: w jaki sposób uzyskać napisy w filmach *.ts i *.wmv. na KISS 600 za pośrednictwem aplikacja PC-Link 3.0 i czy jest to możliwe ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z wmv nie możliwe.
Z ts tak.
Napewno z *.avi idą txt z polskimi ogonlami.
Ciągle nie mam czasu żeby zrobić p[orządek z tymi sprawami.
Trzeba zbudować cztery tabele dla każdego typu plików (ts, mpg, wmv, avi):
[1] dla PC-Link
[2] dla szuflady
[3] dla usb
[4] dla WMConnect

Bo w każdym układzie może i jest inaczej.
Na pewno grają txt z avi z szuflady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wkońcu potestować KISSa DP-600 z nowym tak bardzo zachwalanym PC Linkiem i powiem z całą odpowiedzialnością: z żaby stał się królewicz (królewna?) :D

Absolutny NUMER 1 na rynku HD Streamerów. Chodzi wszystko ale to wszystko nawet to co się tnie na Snazio. Nawet najwyższe bitraty typu 26Mbps (Sony itd).

A to co mnie szokuje to szybkość przewijanie materiału. Niewiem jak ktoś to zrobił ale materiał jest ładowany do ramu bo bufor wynosi chyba nieskończoną ilość czasu: zawsze materiał przewija się w 0,00000001 s. poprostu od razu od naciśnięcia przycisku. Najlepsze jest to, że gra on dalej pomimo wyłączenia dysku:D To ten bufor. R E W E L K A. Od teraz warto kupić KISSa. Idzie wszystko jak masełko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mysle nad zakupem tego Kissa

Moze mi ktos dać odpowiedzi: ?

Co z napisami, mozna zmieniac wielkość czcionki, położenie napisow, moze jakies tło ??

I jeszcze jedno pytanie - Jak ze skalowaniem DivX - Mozna sobie ustawic rozne rozmiary obrazu ( cos jak na XBox - moze płynnie, skokowo ? ) - ( rozdzielczosc ? ) na TV ??

I co z 1080p - Jest to w stanie obsłużyć ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MOze i z żaby zrobił się królewicz ale tylko w przypadku PC Linka. Jesli chodzi o odczyt z szuflady nadal gorszy od Snazio :-(. Właśnie go testuje ponownie.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś się mówi o nowym napędzie do SnaZio który ma zastąpić stary EPO 306.
Będzie sprzedawany jako akcesoria. Do samodzielnej wymiany.
Ma to na celu zasadniczą poprawę szybkości odtwarzania dużych strumieni z "szuflady".
Czyżby więc przyznali, że EPO źle znosi współracę z Sigmą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam !
Mam takie pytanko, gdyż jestem bardzo zainteresowany kupnem KISS DP600 ale ponieważ moja Plasma Philips posiada tylko wejscia VGA zastanawiam sie czy za pomocą kabelka component-VGA uzyskam obraz w wysokiej rozdzielczosci, bardzo mi na tym zalezy bo moja Plasma pracuje w rodzialce 1024x760 i jakość jest rewelacyjna jak puszczam z kompa, ale filmy 1080i mi się tną więc chetnie bym nabył kissa, moze ktoś z szanownych forumowiczów robił takie testy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oj lepiej niech cos zrobia z tymi napedami bo wyglada to żałośnie w obu modelach Snazio i Kiss.
Wprawdzie Snazio duzo lepiej daje sobie rade z czytaniem materialu HDTV z płyt ale i tak nie jest to jeszcze to co powinno byc. Dla mnie jest niedopuszczalne wypuszczenie czegos co nie dziala w 100% OK. Kupujący może się nieźle rozczarowac odpalajac sobie plyte z materialem HDTV ;-(.
Nie sądzę również żeby w tym miejscu wytłumaczeniem był upgrade oprogramowania dla zwyklego zjadacza chleba. Nie ma mowy o czyms takim. Zazwyczaj ludzie kupujacy taki sprzet nie maja zamiaru denerwowac sie że cos nie chodzi, a już na 100% dostaną białej gorączki jak im ktos powie, że super dziala material HDTV odtwarzany z komputera.
Nie chialbym byc w skorze handlowca :-)

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Czy do odtwarzania matriałów przez tą aplikację wystarczy marny komp celeron 400 (@500 ;-) )? Rozumiem że z szuflady DVD kompa również nie będzie problemu? I dodatkowe pytanie - czy ktoś testował to rozwiązanie na sieci bezprzewodowej? Niestety taką mam w domu i nie chcę tego zmieniać. Może ktoś z ciekawości sprawdzić? Teoretycznie przepustowość 54Mbps, ale jak w praktyce to nie wiem... Jeśli by działało bez problemów to chyba kupię ten odtwarzacz choćby dlatego że jest o prawie 500 złotych tańszy od snazio.. Starczyłoby na drugi odtwarzacz pod DVD (lepszy obraz i dzwiek) rozumiem że divxy itp czyta z wbudowanej szuflady bez problemów (z txt i polską czcionką?)?

Z góry dzięki za rady!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
Czy to oprogramowanie do streamowania danych dziala takze z innymi
playerami? Np. jakby uzyc tego Kissowskiego PCLinka do Snazzio?
Czy ktos to sprawdzal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...