Skocz do zawartości
Heref

Gdzie najkorzystniej kupić płyty Blu-Ray - blank

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wygrzebie kontakt i podam. Sorka, wcześniej nie mogłem (tak, tak, PW odczytałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że japoński kontakt zaginął. Czasami tak bywa. :rolleyes:

Spróbuję przez eBay.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest, jest, spoko. Ja też przez eBay kupowałem kilka razy i koleżka poniżej jest godny polecenia:

http://myworld.ebay.com/jp-stop

Napisałem mu jeszcze dodatkowo taki tekst:

"Can you please mark the package as a "gift" and state low value of the package (5000 Japanese YEN)? Please do not put any receipts, invoices, printouts from eBay/PayPal or anything that might suggest that this is not in fact a gift (please just put those discs into the package and nothing more)."

Co też uczynił i paczuszka w kilka dni znalazła się u mnie bez żadnych problemów celnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Dzięki

Zamówienie poszło.

Płyta BD-R 25GB wychodzi ok. 35% ceny sklepowej w moim mieście. :) Ładnie.

W przeliczeniu na złotówki ok.10zł.

OPPO też już w drodze. :D

Już nie można narzekać że HD jest drogo i tylko dla nielicznych. Playery całkiem niezłe w okolicach 1000zł. A są i za połowę tej ceny. Płyty po 10 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D Dzięki

Zamówienie poszło.

Płyta BD-R 25GB wychodzi ok. 35% ceny sklepowej w moim mieście. :D Ładnie.

W przeliczeniu na złotówki ok.10zł.

OPPO też już w drodze. :D

Już nie można narzekać że HD jest drogo i tylko dla nielicznych. Playery całkiem niezłe w okolicach 1000zł. A są i za połowę tej ceny. Płyty po 10 zł.

Jak dojdzie paczka to podziel się "wrażeniami". pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj podziel sie podziel

plyty powinny byc jeszcze tansze, to jest nadal drogo!

wypalarki tez sa jeszcze drogie i niech nikt mi nie mowi po ile kiedys CD-r byly bo bylem w tamtych czasam i mialem wiec wiem, ale dzisiaj to dzisiaj, dalej drogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paczka została wysłana w tydzień po złożeniu zamówienia. Przesyłka trwała 5 dni, w tym jeden dzień przestoju w zw. z opłatą jaką musiałem uiścić tj.

?23.27 w tym

- ?9,77 - vat

- ?13.5 - odprawa celna

Paczka nie była otwierana przy odprawie, oznaczona została jako prezent z zawartością: płyty DVD o wartości 49 dolarów.

Na stronie firmy kurierskiej ParcelForce b. ładnie pokazana była trasa przesyłki od nadawcy do odebrania przeze mnie. Każdy etap trasy paczki od Japonii do UK z dokładnością do minuty.

Opłata za wysłanie = 0. Akurat te, które ja kupiłem były za free delivery i może dlatego trwało to aż dwa tygodnie. No ale szły do mnie z drugiego końca świata i za darmo więc nie dziwię się.

---------------------------------------------------------------------------------------

Nagrywam na PLEXTOR PXB920SA używając ImgBurn

Płyty Sony http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?Vie...e=STRK:MEWNX:IT oraz http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?Vie...e=STRK:MEWNX:IT wypalają się szybko (ok. 20 i 40 min.) i bez problemów przy prędkości nagrywania AWS (znalazłem tylko tyle na temat AWS http://www.liteonit.eu/pl/index.php?option...amp;Itemid=240)

Co ciekawe Verbatim 50GB ma nominalną prędkość nagrywania 1-2x i wypalenie ok. 43GB przy prędk. 2x trwa 2h 50m, przy AWS ok. 40 m i ImgBurn wówczas pokazuje średnią prędkość zapisu 4.1x, weryfikacja jest bezbłędna.

Natomiast z Victor - JVS http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?Vie...e=STRK:MEWNX:IT mam problemy. Wypaliłem dotychczas 4 sztuki. Jedna to ewidentny bubel. Po paleniu na powierzchni powstało kilkanaście wypukłych plamek, nie chodzi. Trzy inne player OPPO BDP-83 ładuje i ładuje bez końca, czasami powie, że nieznany dysk. Tą samą płytę w w/w Plextorze Windows XP nie widzi, pomimo iż inne widzi prawidłowo. Dodam że te same filmy nagrane na Sony bd-r 25GB player odtwarza prawidłowo i XP też pokazuje ich strukturę. Znaczy to że sam film jest OK.

Jeszcze jedno Victor - JVS na nominalną prędkość nagrywania 1-2x. Ja używałem AWS i 2x.

Ustawienia w ImgBurn mam takie same jak przy wypalaniu Sony i Verbatima. DVD identifier pokazuje, że Victor - JVC to nic innego jak Verbatim

Może ktoś miał już coś takiego i może mi coś poradzić.

Edytowane przez Heref

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Mediakach są Panasonici za 99zł jeżeli chodzi o BD-R DL i BD-RE DL (taka sama cena :rolleyes: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś z UK chciał sprowadzać z Japonii to ważne jest:

Goods purchased & imported into

the EU with a value over £18 (for

VAT purposes) and over £120 (for

Import duty purposes), or goods

imported from one private person to

another private person as a gift with

a value over £36, are subject to

Customs charges. These reliefs do

not extend to Excise goods e.g.

tobacco products and alcohol. Queries

about Customs charges are to be

made in writing to the above

address or by telephoning 02476

212860 quoting the above charge

number and date.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro limit dla prezentów jest 36 funtów (zresztą to chyba jest ogólnounijne prawo, w Polsce jest to 45 EUR) to czemu Cie skasowali za tę paczkę za 49 dolków?

A odpowiadając na poprzednie pytania to ja ściągałem z JP tylko płyty BD-RE DL marek: Panasonic, Sony i JVC-Victor. Wszystkie działają bez problemów, niektóre już po 20 razy przepalałem i cały czas palą się bez bad sektorów. Zauważyłem, że Panasonic i Sony to dokładnie te same płyty, a JVC-Victor to to samo co TDK.

Co do Twoich problemów to nie wiem czy to wina płyt (może się zdarzyć felerna partia, zwłaszcza, że sam zauważyłeś, że te JVC to to samo co Verbatim) czy może nagrywarka ma źle dobrane strategie nagrywania dla tych płyt i pali na przykład ze zbyt dużą mocą lasera. Próbowałeś wgrać nowy firmware do nagrywarki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pionierom to zawsze jak nie wiatr w oczy to kij w oko" - jakoś tak to chyba było.

Od kilku dni jak tylko przyjdę z pracy to robię eksperymenty z paleniem tych płytek Victor - JVC http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?Vie...e=STRK:MEWNX:IT , które sprawiają problemy. Wertuję internet, sprawdzam na stronach plextora i oppo i wszystko inne co tylko przyjdzie do głowy. Dopiero dzisiaj przeczytałem (po raz kolejny), że kupiłem płyty z "LTH TYPE" i tutaj jest pies pogrzebany.

:angry: Dobra wiadomość - moje nagrywarka umie wypalić LTH

:angry: Zła wiadomość - OPPO BDP-83 nie czyta płyt LTH type. Trzeba czekać na nowy firmware i liczyć, że to uwzględni.

Ciekawostka. Jedna z płyt, którą nazwałem "ewidentny bubel" z kilkunastoma wypukłymi plamkami, które pojawiły się po wypaleniu, obecnie ma tylko jedną plamkę, niewypukłą. Pozostałe zmieniły kolor i są ledwie widoczne gdy patrzą pod kątem do światła. Pod lupą widać je wyraźniej. I najważniejsze - odtwarza się na kompie bez problemów. Czary czy co. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za diabeł to LHT i skąd wiesz, że Oppo nie czyta LHT, bo szukałem info w tej sprawie i nie znalazłem na stronach/forach Oppo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego że nie znalazłeś. Chodzi o "LTH TYPE" a nie LHT. Literówka :angry:

Szukając przyczyn moich problemów znalazłem kilka informacji i połączyłem w całość.

1) w opisie moich płyt na ebay.com jest napisane m. in. Format BD-R LTH single layer Ver. 1.2. Na labelu paczki też to jest.

2) w opisie innych płyt, których zakup planowałem w następnej kolejności stoi:

What's BD-R LTH (Low To High)?

Old Blu-ray players and recorders can't utilize BD-R LTH, however,

a firmware upgrade could enable the device to access BD-R LTH.

Panasonic has already released such a firmware update in November 2007

for its DMR-BW200, DMR-BR100 and the MR-BW900/BW800/BW700 models.

Pioneer is also expected to ship the first LTH BD drives in Spring of 2008.

Furthermore, Sony's PlayStation 3 received firmware upgrade to enable

BD-R LTH reading in March, 2008.

Source: Wikipedia

At the current date 2009/11 and forward all burners supports LTH BD-R

However make sure that your burner support those discs otherwise

an update to your firmware will be required.

są to verbatimki http://cgi.ebay.co.uk/20-Verbatim-AZO-blu-...=item439b7ed043

3) fragment danych technicznych mojej wypalarki

Zapis Blu-Ray

BD-R (SL/DL) 4x

BD-R (SL LTH) 2x

BD-RE (SL/DL) 2x

Odczyt Blu-Ray

BD-ROM 6x

BD-R (SL/DL) 6x

BD-R (S LTH) 3,8x

4) Oraz inne newsy

http://hdtvmania.pl/2009/05/26/bd-r-lth-6x-od-verbatima/

http://www.komputerwfirmie.org/article/Now...IFA_Berlin_.htm

http://twojepc.pl/news19430.html

Okazuje się, że w dniu dzisiejszym wszystkie sześć płyt Victor - JVC jakie wypaliłem dotychczas na kompie chodzą normalnie (PDVD) a na OPPO - żadna. W połączeniu z w/w info wniosek jest jeden. BDP-83 puki co nie odtwarza tego. Ale na pewno jest to tylko kwestia czasu.

Na stronach OPPO nie szukałem info o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, faktycznie literówka :angry: dlatego google dziwne linki wyrzucał :angry:

Zaraz napiszę do Oppo żeby potwierdzili brak obsługi tych nośników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod linkiem co podałeś, to jest tylko blank, ale bez żadnych płytek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzył, to i tak w linku co podałem wyżej za markową TDK-25GB wychodzi tylko 11pln.

A tu na ebayu to ponad 20pln...+ jeszcze wysyłka...

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebiko2008 zerknij czy te płyty Aone nie wyjdą Ci taniej tu: http://www.sweburn.com/product.php?product...t=11&page=1

aktualizacja: za 10 to inna sprawa, jeśli tam jest 10 sztuk BD-R za 22zł to napewno nigdzie nie wyjdzie taniej, chyba się nie ma co w ogóle zastanawiać

Edytowane przez Ghrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak chcesz kupować te płytki pojedyńczo, to infinity po 1,99Ł warte zakupu...

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...