Skocz do zawartości
Heref

Gdzie najkorzystniej kupić płyty Blu-Ray - blank

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ostatnio kupiłem 2 szt płytek 50gb na allegro Mitsubishi http://allegro.pl/verbatim-bd-r-dl-50gb-pr...1230314809.html - okazały się strzałem w 10. Kupiłem więcej i jestem MEGA ZADOWOLONY - sprawdzalem na Samsungu i PS3 - wszystko pięknie chodzi

te same płyty kupowane w Japonii wychodzą po 17zl za szt wliczając koszty przesyłki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to dlaczego, np maxell może być gorszy od tych płytek, nazwa nic nam nie mówi.

Równie dobrze mogą jechać na tej samej fabryce co inne.

Ważne żeby 50GB były znacznie tańsze, 3-5zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.Wypaliłem już 10 płytek ica mblu-ray i wszystkie sa oki. WIęc domówiłem jeszcze w tej cenie 60 szt na zapas. Szkoda, że nie śąto printaBLE.a JEŚLI CHODZI O MAXELKE TO JA ZAMAWAM ZA 5.4 Z PRZESYŁKĄ(25szt cake) w cenie 140 zeeta. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po decyzji ws. BD 50GB.

Import z Japoni via e-bay.

Cena ok. 25 zeta.

Napiszę jak mi to wyszło.

Pewnie za jakieś 2 tyd.

Czy na nośniki jest cło i opłata graniczna ?

Edytowane przez janunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem z 2 lata temu,i nic nie naliczyli.

Są tabele z stawkami celnymi na necie.

Ale nie pamiętam jak tam za nośniki cło wyglądało.

Kwestia szczęścia pewnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 15$ jest cło z tego co pamiętam, kwestia szczęścia, zawsze mogą Cie wezwać, u mnie kolega musiał jechać na okęcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

to ja się pochwalę, że pod Waszym wpływem dokonałem swojego pierwszego zakupu na ebay'u i to od razu w Japonii. Zakupiłem 20 płyt 04lutego, zapłaciłem przez PayPal. 05-tego dostałem informację o wysyłce towaru i dziś właśnie paczka dotarła. Koszt płyt: 55$ za 10 sztuk (TDK, 50GB, printable).

Część weekendu poświęcam na wypalanie :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę Wam prowokacyjnie, że od dobrych kilku miesięcy przestałem się interesować czystymi BD. Miejsce na półce ma swoje granice w chałupie. Ponadto praktycznie na każdej wypalanej płytce dochodzi do niepotrzebnych strat w cennych GB (niewykorzystane miejsca). Obecnie wypalam sporadycznie tylko wyjątkowe pozycje.

Priorytet to teraz twarde dyski. Wszystko w jednym bez wachlowania płytkami. W dodatku swoboda w wyciskaniu każdego wolnego MB:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pełni się zgadzam, sam tak uważam. Jednak od pewnego czasu moja wyobraźnia podsuwała mi obraz "padniętego" dysku i utraty danych. Postanowiłem zgrać ulubiony zestaw filmów na płyty BD w postaci kompletnych obrazów. Na HDD zostawię same filmy okrojone z menu, dodatków i niepotrzebnych ścieżek językowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy wybiera jak mu się podoba

wybór dysku jest dobry, wybór na płytkach też, nie ma co tego tematu poruszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... od pewnego czasu moja wyobraźnia podsuwała mi obraz "padniętego" dysku i utraty danych.

Aby się odpowiednio zabezpieczyć, to należy bezwględnie dzielić się zgromadzonym materiałem, aby w przypadku crashu było go skąd odzyskać ... :) :) :)

BTW

Samodzielne zakupy na japońskim amazonie są bardziej opłacalne niż Allegro , tylko te koszta wysyłki jakieś chore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...