Skocz do zawartości
Heref

Gdzie najkorzystniej kupić płyty Blu-Ray - blank

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Kupiłem nagrywarkę Blu-Ray :) i czas znaleźć dobre i tanie źródło zakupów czystych płyt.

Dla mnie najlepszym źródłem dobrych cen są angielskie porównywarki i ebay.co.uk. No i znalazłem coś takiego. http://cgi.ebay.co.uk/40-TDK-Bluray-BD-R-4...id=p3286.c0.m14

Dwie paczki po 20 płyt. Nie wzbudza to mojego zaufania. Jakoś tak na zdjęciu wyglądają podobnie do marki Traxdata.

Oczywiście jest tego więcej http://desc.shop.ebay.co.uk/Blank-Media-/1...amp;Quantity=25

Wybrane przeze mnie linki pokazują tylko płyty "printable"

Cenowo wygląda to bardzo ładnie. Np. płyty Sony i TDK (z przesyłką) kosztują 50% tego co Verbatim z Europy.

Czy ktoś już sprowadzał blank płyty z Japonii?

Proszę, podzielcie się swoimi doświadczeniami.

BTW. Miałem kiedyś z płyty Chip'a programik, który identyfikował FAKTYCZNEGO producenta płyty. Nie mogę go odnaleźć. Może ktoś go posiada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BTW. Miałem kiedyś z płyty Chip'a programik, który identyfikował FAKTYCZNEGO producenta płyty. Nie mogę go odnaleźć. Może ktoś go posiada?

Nie wiem jaki miałeś programik bo jest ich wiele, najlepszy chyba DVD IDENTIFIER (+ manufacturer database) -> http://dvd.identifier.cdfreaks.com/

Ale faktyczny producent i tak nie zawsze się pojawi, fabryk nośników na świecie jest tylko kilka czy kilkanaście. Nazwy producenta typu "Infomedia Inc." tak naprawdę oznaczają firmę która w jakieś fabryce zamówiła określone moce produkcyjne przez określony czas przy określonym kursie walut i za określoną stawkę, a później te swoje moce produkcyjne rozsprzedaje innym firmom. I tak kupujesz np płytę Philips, od producenta Infomedia, wyprodukowaną faktycznie w fabryce CMC Magnetics Corp.

Edytowane przez Ghrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Program już pracuje. :)

Jeżeli chodzi o CD to pewnie jest różnie. Myślałem, że w przypadku płyt Blu-Ray firm Verbatim, Sony czy TDK jednak to te firmy je produkują.

Mniejsza o to. Wiadomo, że płytki Blu-Ray markowane przez te firmy są najlepsze. Chyba większość się z tym zgodzi.

Pytanie czy warto sprowadzać je aż z Japonii.

Cena mówi że warto.

Pytam bo może już ktoś przetarł ten szlak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były już osoby na forum, które szlak przetarły i wyszło bardzo tanio. Bardzo bardzo więc warto :) Może ktoś się odezwie ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślałem, że w przypadku płyt Blu-Ray firm Verbatim, Sony czy TDK jednak to te firmy je produkują.

Pewno tak, Verbatim należy do Mitsubishi Chemical więc pewno mają fabrykę. Ale np. Imation i Memorex to ta sama firma, sprzedają BD pod obiema markami, a ich nośniki (przynajmniej część) produkuje Ritek, który sam też sprzedaje BD pod własną marką. Dziś za cholerę nie dojdziesz kto faktycznie produkuje, kto konfekcjonuje, kto daje markę a kto sprzedaje. Globalizacja :)

O zakupach nosników BD w Japonii było w tym wątku -> http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=15894

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem nagrywarkę Blu-Ray :( i czas znaleźć dobre i tanie źródło zakupów czystych płyt.

Wracając do tematu wątku:

Nie wiem jak teraz, ale jeszcze niedawno (2-3 miesiące temu) bardzo opłacało się sprowadzać płyty BD z Japonii. Zwłaszcza te bardziej egzotyczne, czyli dwuwarstwowe (zarówno BD-R, jak i praktycznie niedostępne w Polsce BD-RE 50GB). Trzeba poszukać na eBayu. Ważne, żeby sprzedawca zadeklarował niską wartość na paczce (do 45 Euro) oraz napisał, że to jest prezent a jako opis towaru dał czyste płyty DVD. Mogę podać namiar na sprzedawcę od którego ostatnio brałem BD-RE 50GB.

Większość płyt z Japonii to wersja z białą powierzchnią z możliwością nadruku. Nie ma się co bać tych dysków, można je normalnie podpisywać flamastrem, a jak ma się drukarkę która drukuje na płytach (jakiś Epson na przykład) to wtedy jest fajna jazda ;)

Z moich obserwacji wynikło również, że to Victor (JVC) to to samo co TDK (tylko tańsze), a Panasonic to samo co Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję za chęć tak daleko idącej pomocy. :) Na pewno skorzystam.

Mam nagrywarkę zewnętrzną Plextora i czekam z wypalaniem na zakup playera Blu-Ray. Bo w miarę nagrywania kolejnych płyt chcę sprawdzać czy jest OK. Ma być nim BDP-831 a więc to jeszcze trochę potrwa. Poza tym nabyłem już 15 szt. BD-R 25GB i na nich będą pierwsze próby palenia.

Mieszkam w Anglii i relacja funta do jena jest raczej stała, co za tym idzie opłacalność nie podlega wahaniom. Na ebay.co.uk różnica w cenie BD-R 25GB z Europy i Japonii wynosi 50%, (12 zł./szt) co wydało mi się podejrzane. Może jakieś podróbki albo inny czort. Stąd moje pytania.

Wersja 'printable" jest przeze mnie bardzo pożądana. Mam Epsonkę z tacką do drukowania na płytach. Potem druk okładki i na półce stoi piękna pozycja Blu-Ray :):lol: . Nie do odróżnienia od oryginału przez przeciętnego człowieka :P .

W tym miesiącu kupiłem Popcorn Hour C200, nagrywarkę zewnętrzną Plextora, blisko 20 różnych blank płyt i lada tydzień BDP-831. Nie wiem jak żona to przetrawi gdy wróci z Polski. I do tego jeszcze płyty z Japonii. Nie muszę chyba dodawać, że nie jest maniakiem HD.

Tak więc z w/w powodów poczekam trochę ale na pewno skorzystam z Twojej pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie ceny są w jap.... może kiedyś w EU też takie będą ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekalem kiedys na dobre ceny w Polsce, a juz jestem stary i sie nie doczekalem

(inne rzeczy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wersja 'printable" jest przeze mnie bardzo pożądana. Mam Epsonkę z tacką do drukowania na płytach. Potem druk okładki i na półce stoi piękna pozycja Blu-Ray :):lol: . Nie do odróżnienia od oryginału przez przeciętnego człowieka ;) .

hehe :lol: zgadza się. Nie wiem czy dużo się bawiłeś w drukowanie na płytach, ale jeżeli jeszcze nie stosujesz to polecam lakier do utrwalania wydruków na płytach. Świetna sprawa, woda (mokre palce itp) im nie grozi a dodatkowo nabierają blasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za czasów DVD wielokrotnie udawało mi się kupić "printable", które jednocześnie były "glossy" ;)

Plus Epson R200, do dzisiaj służy. Tylko nie spotkałem się jeszcze na rynku z błyszczącymi BD-R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...jeżeli jeszcze nie stosujesz to polecam lakier do utrwalania wydruków na płytach.

A jaki to lakier i gdzie (za ile) go kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pryskasz tym płytę normalnie czy w jakiś specjalnych warunkach (ciężko nałożyć?) ? Łatwo i równomiernie się to nakłada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie, kładę na kartkę A4, wstrząsam pojemnik, pryskam jakieś 3 sekundy i gotowe (no, musi jeszcze wyschnąć z godzinę). Bardzo to proste, nakłada się równomiernie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w w Wawa f-ma. Adres sami poszukajcie. Stare/Nowe Miasto.

Robi laser w super rozdziałce za 5 zł/szt.

W lepszej niż ścieralne plujki EPSON.

Zamówienia nawet na jedną sztukę są realizowalne od ręki.

Jako pamiątkę czy prezent na BD na imieniny.

To akurat rozumiem.

PANOWIE.

Na giełdzie ( Stodoła - Wawa) jak zagadacie to macie BD czysty pod laser z nadrukiem po 13 szt/25GB.

Dyskutańci ( tu obecni : Max i Gmer) raczej nie wychodzą z "pieczary" w weekendy.

Więc cen nie znają. Japan są (wspomnieniowo) perferct.

Ale to już było i nie wróci.

POZDRO.

Dla łatwo-wiernych ostrzeżenie:

kopiowanie/zapisywanie nośników BD dwuwarstwowych jest obarczone bardzo wysokim ryzykiem klęski finansowej.

Kilku z tego forum zakupiło tanio takie nośniki import z japan. Nigdy nie napisali, że im się zapis udał.

Kiedyś zawaliła mi się kopia dla kolesia na 25 GB. I co mu powiesz ?

40 zteta w plecy. Po co mi taka rozmowa.

NEVER !

Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest w w Wawa f-ma. Adres sami poszukajcie. Stare/Nowe Miasto.

Robi laser w super rozdziałce za 5 zł/szt.

W lepszej niż ścieralne plujki EPSON.

Kupiłem do nadruku na płytach najprostszego Epsona R285, w połączeniu z lakierem jakość jest identyczna jak na płytach tłoczonych.

Na giełdzie ( Stodoła - Wawa) jak zagadacie to macie BD czysty pod laser z nadrukiem po 13 szt/25GB.

Sony, Verbatim, TDK, Panasonic czy JVC w tej cenie?

Dyskutańci ( tu obecni : Max i Gmer) raczej nie wychodzą z "pieczary" w weekendy.

Na pewno nie do Stodoły na giełdę... Znam ciekawsze sposoby na zakupy sprzętu komputerowego i na sobotnie wyjścia.

Więc cen nie znają. Japan są (wspomnieniowo) perferct.

Ale to już było i nie wróci.

Oczywiście. Wskaż proszę miejsce w Polsce gdzie firmowe BD-RE 50GB kupić można za 60 zł.

kopiowanie/zapisywanie nośników BD dwuwarstwowych jest obarczone bardzo wysokim ryzykiem klęski finansowej.

Kilku z tego forum zakupiło tanio takie nośniki import z japan. Nigdy nie napisali, że im się zapis udał.

Wszystkie płyty dwuwarstwowe BD i jednowarstwowe wypaliły mi się bez problemu. A BD-RE przepalam już po dwudziesty raz. Co ciekawe BD-R 25GB kupione w Polsce odmawiają już zapisu (błędy wyskakują) a BD-RE 50 kupione w Japonii zapisują się aż miło.

Kiedyś zawaliła mi się kopia dla kolesia na 25 GB. I co mu powiesz ?

40 zteta w plecy. Po co mi taka rozmowa.

Nic mu nie powiem, bo nie wchodzę w takie układy z nikim, a jak już to informuję o "ryzyku". Poza tym zdecyduj się: 40 zł czy 13 zł?

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hehe :) jeżeli jeszcze nie stosujesz to polecam lakier do utrwalania wydruków na płytach. Świetna sprawa, woda (mokre palce itp) im nie grozi a dodatkowo nabierają blasku.

Wcześniej na płytach DVD nie stosowałem, ale teraz na Blu-Ray myślałem spróbować lakier do paznokci. :) Jutro zadzwonię do tego sklepu. Może przyślą do Anglii choć pewnie koszt przesyłki wyniesie więcej niż wartość lakieru.

Oczywiście. Wskaż proszę miejsce w Polsce gdzie firmowe BD-RE 50GB kupić można za 60 zł.

To nie w Polsce ale

Dzisiejszy kurs funta = 4,64 zł wobec tego BD-R 50GB wychodzi za 26,22 zł (z przesyłką)

http://cgi.ebay.co.uk/20-Sony-blu-ray-BD-R...id=p3286.c0.m14 :)

EDIT

Jest i w Polsce niedrogo 36,75 zł. Na eBay.pl

http://cgi.ebay.pl/TDK-BD-R-DL-10-pack-50G...id=p3286.c0.m14

Edytowane przez Heref

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wcześniej na płytach DVD nie stosowałem, ale teraz na Blu-Ray myślałem spróbować lakier do paznokci. :) Jutro zadzwonię do tego sklepu. Może przyślą do Anglii choć pewnie koszt przesyłki wyniesie więcej niż wartość lakieru.

http://www.digitalpromo.co.uk/mediarange-m...ail-p-1860.html

http://www.digitalpromo.co.uk/pressit-spra...ail-p-1054.html

http://www.edirectory.co.uk/pf/880/mia/d/m...ray/pid/8395563

To nie w Polsce ale [...] wobec tego BD-R 50GB wychodzi

BD-RE 50GB, RE, nie R. Trudno w ogóle dostać w EU (a w PL to w ogóle) a jak już to za chore pieniądze tak jak tutaj:

http://cgi.ebay.co.uk/1X-NEW-TDK-BLU-RAY-B...id=p3286.c0.m14

W Japonii z wysyłką wychodzi jakieś 60zł a do tego jakość pierwsza klasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RE:wacko: R, no tak

jesteś nieoceniony :) przeszukałem ebay dla MediaRange (przeczytałem z opakowania na allegro) i nie znalazłem a ty w googlach :)

dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Always glad to be of any help. That's what your moderator is for. And remember: google can be your best friend... or... if it's not on google it doesn't exist :)

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Na giełdzie ( Stodoła - Wawa) jak zagadacie to macie BD czysty pod laser z nadrukiem po 13 szt/25GB.

2. Kilku z tego forum zakupiło tanio takie nośniki import z japan. Nigdy nie napisali, że im się zapis udał.

1. Omega? :)

2. Miałem przyjemność wypalić trochę tego markowego BD-R 50 z Japan. Zero błędów, poza jednym przypadkiem: podczas wypalania, potrąciłem niechcący stoliczek z lapkiem kolanem (no, ofiara jestem :lol: ) i ImgBurn zakrzyczał o błędzie. Za duży wstrząs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę tych 50 przepaliłem. Ani jedna mi nie padła. To nie to co z DVD... tutaj się nic nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mogę podać namiar na sprzedawcę od którego ostatnio brałem BD-RE 50GB.

Nadszedł czas na zakupy. Jeżeli nie ma przeszkód to prosiłbym o jakiś namiar na tego gościa z Japonii. Chyba nie będę musiał pisać po japońsku :lol: :lol:

A poważnie, to jak w praktyce przebiegał zakup u niego? Czy np. cena była zależna od ilości płyt itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...