Skocz do zawartości
hr.susel

MEGA-TEST: Turbodekoder HD z cyfrową nagrywarką od telewizji n

Rekomendowane odpowiedzi

hehe ale tak serio? Nie ma jeszcze niczego na rynku a już jest dyskusja i to na jakim poziomie (że jak to możliwe itd). Zakładając, że będzie tak jak podał to Maxavelli. Jaki tutaj jest problem? Będzie tylko jeden klocek. Po co ładować się w koszty i robić dwa klocki? A od razu ten kto będzie chciał mieć potem Turbo będzie mógł zrobić update z domu a nie iść do sklepu i się bawić...... To, że dają 500GB a ktoś chce tylko mieć recordera to chyba jest problem tej firmy bo dają coś z czego może klient nigdy nie skorzystać a jednak dają....po to, żeby potem nie latać do sklepu.

Jaki jest minus daniel76 takiego rozwiązania?

Gmeru sugerujesz, że w mojej skrzynce jest dysk 500GB od samego początku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd ja mogę wiedzieć? : ) Maxavelli podał komunikat nawet... a tam było napisane co i jak. Sugeruję się tym co tam było napisane. I jeżeli tak będzie to jaki jest minus takiego rozwiązania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turbo z tego co wiem jest z lepszym procesorem, wiekszym dyskiem, chyba 2 x USB lub "LAN" i cos tam moze jeszcze.

Wiec ze starego PVR nie zrobi sie nowego Turbo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy posłuchać jeszcze raz konfy na n.pl. Nowy procesor itd. Wszystko nowe. Berezowski mówił tylko o takiej samej obudowie. Więc skoro tak no to chyba oczywistym jest, że będą normalne wymiany dla chętnych na nowy sprzęt. A jak to się okaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hehe ale tak serio? Nie ma jeszcze niczego na rynku a już jest dyskusja i to na jakim poziomie (że jak to możliwe itd). Zakładając, że będzie tak jak podał to Maxavelli to:

Jaki tutaj jest problem? Będzie tylko jeden klocek. Po co ładować się w koszty i robić dwa klocki? A od razu ten kto będzie chciał mieć potem Turbo będzie mógł zrobić update z domu a nie iść do sklepu i się bawić...... To, że dają 500GB a ktoś chce tylko mieć recordera to chyba jest problem tej firmy bo dają coś z czego może klient nigdy nie skorzystać a jednak dają....po to, żeby potem nie latać do sklepu.

Jaki jest minus daniel76 takiego rozwiązania?

Taki minus jest , że podobno za nowy soft trzeba będzie zapłacić. Czyli nie jest to wprowadzenie nowego tunera dla klientów a wprowadzenie nowego softu za którego upgrade trzeba będzie specjalnie zapłacić. Co by to było gdyby za nowy soft do HD PVR wprowadzający DVB-T Cyfra+ chciała kasę od każdego posiadacza takiego tunera ? Już sobie wyobrażam te komentarze na forum :) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taki minus jest , że podobno za nowy soft trzeba będzie zapłacić. Czyli nie jest to wprowadzenie nowego tunera dla klientów a wprowadzenie nowego softu za którego upgrade trzeba będzie specjalnie zapłacić.

Jak zwał tak zwał... można to nazwać opłatą za nowe funkcjonalności, za nowy soft albo jak kto woli za większą dostępną pojemność dysku.

Opłata ma być, wg info z konferencji, w wysokości różnicy cen dysków. Widać opłaca im się na zapas ładować do wszystkiego większy HDD. Jak ktoś będzie się chciał bawić jutubem w TV albo potrzebuje więcej miejsca na nagrania to zapłaci. Ja na razie czekam spokojniutko, zobaczymy jak to wszystko będzie wyglądać w praktyce. Mnie interesuje przede wszystkim multiroom, bo chcę na piętro sygnał pociągnąć. Jak będę mógł załatwić to jedną skrętką to dla mnie bomba i z tego skorzystam. Oferta enki mi pasuje.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo rodacy nie lubią płacić za coś co mogą mieć free, więc pewnie wzrośnie presja na dobranie się do klocka. Podmiana softu może się okazać prostsza niż grzebanie w nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru,

przestań kłamać !

Wyciołeś własne wypowiedzi wczoraj.

Oraz moje wpisy.

Jak nie masz wiedzy to poprostu przeproś, czytających.

PRZESTAŃ KŁAMAĆ.

Niegodne pracownika ITI.

I kolejne potwierdzenie:

Ja juz namierzymem miejsce (Poznan) gdzie sa dostepne Turbo.

Dajcie spokój.

To taka dziecinada.

Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HAHA nie przeżywaj tak :) bo to przez twojego posty zrobił się zamęt zupełnie niepotrzebny (jak prawie zawsze - szukanie sensacji, pisanie bzdur ale nawet nie będę tego usuwał bo każdy patrzy na to jak zawsze przez różowe okulary). Swoje wypowiedzi mogę usuwać bo mam do tego prawo jako administrator tego forum z różnych względów (co chyba nie powinno dziwić) a twoje zawierały tylko moje więc też.

Już przestaje pisać w tym temacie (w sumie nie wiem po co zacząłem ale bardzo mnie zaciekawiła twoja wymiana i nowy Turbo) . Jak wyjdzie to ocenię w takim razie. Wiadomo, że jak nie ma oficjalnego info to chyba nikt się nie spodziewa, że na forum pojawi się test NOWEGO DEKODERA turbo teraz albo jakieś relacje i informacje. Bez odbioru skoro tak nerwowo się od razu robi to szkoda na razie czasu na pisanie. W odpowiednim czasie wszystko będzie jasne.

Do całej ekipy z góry siejącej zamęt z DOMINIKJESTEM na czele (przez niego oczywiście i w sumie się nie dziwię bo jest ciśnienie....) : Czy tak trudno sobie włączyć na n.pl konfe albo poczytać satkurier czy google na temat nowego sprzętu?

NA SATKRAK każdy mógł pobawić się nowym Turbodekoderem HD przed premierą np. na stoisku ADB. Dostali nawet nagrodę na najlepszy dekoder na rynku! Pogadać o nowym wnętrzu, procku, płycie głównej, dysku, sofcie itd. WSZYSTKO ZOSTAŁO TAM POKAZANE oraz na konferencji. Po co te domysły na tematy doskonale już znane jeżeli chodzi o sprzęt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam iż istotą sprawy jest to żeby na forum dyskusyjnym móc wypowiadać swoje zdanie w danym temacie, bez względu na to czy forum dotyczy hdtv, uprawy stonki ziemniaczanej czy produkcji wina. Rzecz jasna z zachowaniem kultury osobistej oraz poszanowaniem godności osobistej innych użytkowników. Problem zaczyna się pojawiać jeśli pojawiają się tendencje do tego że na pewne tematy powinno pisać się dobrze i tylko dobrze, a na pewne źle i tylko źle. Daleko mi do zarzucania Adminowi stronniczości, chociaż takie wrażenie czasami można odnieść, niemniej jednak uważam że powinienem mieć prawo do wypowiadania swojego zdania, inaczej zrobią się z tego forum Chiny, a na tym mam nadzieje nikomu nie zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, a myślałem, że nasze niewinne starcie z kolegą @wieslawef będzie największą sensacją tego tematu :)

Ale widać, że nie. Obiecałem sobie NIE wypowiadać się w tym temacie, ale oczywiście nie powstrzymam się, jak dziewica na studniówce :)

Z tego, co pisał kol. Maxiavelli wynika że:

1. stare dekodery są nadal w sprzedaży (pewnie do wyczerpania zapasów). Będą standardowymi dekoderami (to powiedział Berezowski na konfie). Więc enka będzie dawała w STANDARDZIE dekoder PVR HD. Niezłe jaja, skoro Cyfra i Polsat w standardzie mają stare SD dekodery.

2. nowe dekodery pojawiają się w sklepach, ale nie różnią się (poza szczegółami opisanymi przez kolegów) od starych recorderów.

3. na razie nie można kupić (użyczyć) nowego dekodera. Nie wiadomo, kiedy będzie można.

4. kiedy będzie można kupić (użyczyć) nowy dekoder, będziemy kupować ten sam sprzęt, ale w wersji słabej, lub...:

5. wersji "Turbo dekoder HD posiada twardy dysk o pojemności 500 GB, będzie oferował też takie nowoczesne rozwiązania, jak multiroom, dostęp do portalu YouTube i rodzinnych gier." (za: Sat Krak 2009)

6. więc będziemy płacić więcej za więcej miejsca na dysku (500GB, 4x więcej miejsca na nagrywanie), YT, gry, multiroom i nowe menu.

Chyba to jest tylko dla mnie jasne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zebranie info z tematu.

Uważam iż istotą sprawy jest to żeby na forum dyskusyjnym móc wypowiadać swoje zdanie w danym temacie, bez względu na to czy forum dotyczy hdtv, uprawy stonki ziemniaczanej czy produkcji wina. Rzecz jasna z zachowaniem kultury osobistej oraz poszanowaniem godności osobistej innych użytkowników. Problem zaczyna się pojawiać jeśli pojawiają się tendencje do tego że na pewne tematy powinno pisać się dobrze i tylko dobrze, a na pewne źle i tylko źle. Daleko mi do zarzucania Adminowi stronniczości, chociaż takie wrażenie czasami można odnieść, niemniej jednak uważam że powinienem mieć prawo do wypowiadania swojego zdania, inaczej zrobią się z tego forum Chiny, a na tym mam nadzieje nikomu nie zależy.

Masz rację. Spuszczam głowę. Znowu dałem się zaczepić przez dominikjestem i emocje biorą górę. Niepotrzebnie. Sorry za: "ekipę siejącą zamęt" ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"2. nowe dekodery pojawiają się w sklepach, ale nie różnią się (poza szczegółami opisanymi przez kolegów) od starych recorderów."

To będą te lepsze , nowe dekodery ale wykastrowane do standardowego softu jaki teraz mają "stare" nbox recordery.

Za to , że zażyczysz sobie rozszerzenie ich możliwości będziesz musiał zapłacić - za soft - ale nie wiem jak on będzie przesyłany ??? Przez satelitę ? Czy trzeba będzie zabrać pudło pod pachę i lecieć do punktu serwisowego ? JA TO TAK ZROZUMIAŁEM PO ANALIZIE INFORMACJI Z RÓŻNYCH MIEJSC.

"3. na razie nie można kupić (użyczyć) nowego dekodera. Nie wiadomo, kiedy będzie można."

Otóż chodzi o to , ze można już je dostać. Dwa sposoby są : 1. podpisując nową umowę - np. promocja FULL i wtedy jak masz szczęście ( albo znajomości ) to dostaniesz nowego Turbo ( oczywiście z softem takim samym jak ma stary recorder ) 2. Wymieniając swój "uszkodzony" recorder w punkcie serwisowym ( oczywiście też musisz mieć szczęście lub znajomości ).

W sieci są już zdjęcia uzytkowników , którzy dostali już nowe turbo - albo mieli szczęście albo znajomości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
więc będziemy płacić więcej za więcej miejsca na dysku (500GB, 4x więcej miejsca na nagrywanie), YT, gry, multiroom i nowe menu.

zapomniałeś dodać że również za większą pamięć nowy mocniejszy procesor, wszystkie nowe skalery i inne pierdoły które zostały wymienione w nowym Turbo (praktycznie całe wnętrzności i tylko stary wygląd) bo tak zostało powiedziane na konferencji N

bo jeśli ma to być stary recorder z dyskiem 500GB to ja takiej reklamy nie kupuje

a puki co czekam na oficjalne wieści

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja z BOX-ami w eNce wygląda tak:

1. Nbox Rec 250 GB do wyczerpania zapasów.

2. Nbox Rec Turbo 250 jako BOX podstawowy.

3. Nbox Rec Turno 500 jako box premium po upgrade softu(Operacja płatna).

4. Nbox Biały już niedługo jako dodatkowy dekoder w opcji multiroom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz Berezowski wspominał, że biały bedzie pod Multiroom, stary czarny bedzie do wyczerpania zapasów, a opcje 2. i 3. wynikają z opisu pudełka nowego Boxa. "500GB Opcjonalnie z dodatkowym oprogramowaniem.".

P.S. Moim zdaniem eNka zbyt długo nie utrzyma Nboxa turbo 250 na rynku. Wiemy, że soft jest w fazie beta, tzn czekać trzeba, aż wyjdzie i odblokują możliwości boxa.

Jestem przekonany, że ITI nie mogła zbyt długo czekać z wypuszczeniem nowych Nboxów na rynek z tego powodu że mogliby mieć braki w sklepach, a na to pozwolić sobie nie mogą. Zapewne będzie okres przejściowy, gdy Turbo będzie w 2 wersjach, ale po pewnym czasie i tak w ramach promocji nowi klienci bedą mieli Turbo 500 w standardzie.

Edytowane przez jajo9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanko,

ile kosztuje:

1) Turbo n-Box z abo dla nowego abo

2) Turbo n-Box na wymianę, za starego recoredera lub białego ?

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak jest jeszcze takowych informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciekawi jak Nka chce udostępnić multiroom poprzez ethernet przy jednym wejściu rj45 i dodatkowo dać możliwość podłączenia do internetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mnie ciekawi jak Nka chce udostępnić multiroom poprzez ethernet przy jednym wejściu rj45 i dodatkowo dać możliwość podłączenia do internetu

po wifi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mnie ciekawi jak Nka chce udostępnić multiroom poprzez ethernet przy jednym wejściu rj45 i dodatkowo dać możliwość podłączenia do internetu

Switch :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...