Skocz do zawartości
Gmeru

PS3 Slim oficjalnie zapowiedziany, także w Polsce!

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze fajny opis: http://www.fantasmagieria.net/?p=124

Wymiary podane są w milimetrach (szerokość × wysokość × długość):

PS3: 325×98×x274

PS3 Slim: 290×65×290

X360: 309×83×258

PS2 Slim: 230×x28×152

PS2: 305×178×76

Objętość w centymetrach sześciennych:

PS3 = 8726,9 cm3

PS3 Slim = 5466,5 cm3 (63% rozmiaru PS3) (83% rozmiaru 360)

Xbox 360 = 6617 cm3 (76% rozmiaru PS3- niemniej, X360 pozostaje najbrzydszą)

PS2 oryginalna = 4126,04 cm3

PS2 Slim = 978,88 cm3 (24% rozmiaru PS2 !) (18% rozmiaru PS3 slim) (11% rozmiaru PS3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi się podoba:) oczywiście matowy lakier to jest wielki plus, ale cała bryła jest zgrabniejsza niż w pierwotnej wersji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualny rozwój sceny, która już od dawna coś tam grzebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Bardzo fajnie wygląda nowa konsola, jeśli będzie kosztowała ok. 1100 zł to warto kupić.

Nie ma takiej możliwości, 300 Euro to 1256 PLN na dzisiaj, a u nas cena nie spadnie, po prostu dołożą gadżety typu gierki w Platynie, kabelek.

Tak czy siak zapłacisz 1400-1500 zł :D Polska :lol:

EDIT

* This Playstation 3 has a 120gb hard drive (compared to the current PS3 which has 80GB).

* This Playstation has a matt finish, and is rough to touch compared to the smooth, shiny but finger print magnet finish of the current 80gb model.

* There are no "touch buttons" , the two buttons are now physical buttons and make a click when you press them. (Eject and Power button).

* The PS logo cannot be rotated anymore (the one near the drive, for those who want to make it stand vertical.)

* You will lose the option to install another Operating System.

* You will need a separate vertical stand, if you want it to stand vertically. (Coming soon).

* There are fewer vents, compared to the 80gb, which has one side dedicated to being a vent, so this new slim model is quieter and runs cooler.

* The drive is louder than the current 80gb model, but not to the point where you hate the device or something. This is believed to be because of a cheaper drive being used (speculation from reporters). However the Playstation runs quieter in general - when the drive isn't in use.

* For those with Bravia TV's this now supports Bravia Sync.

* It's the same as the 80gb model (lacks card readers and playstation2 support).

* It will ship with firmware 3 (firmware for other PS3 users will be released on September 1st).

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie było jasne od samego początku, że design Slimki będzie taki a nie inny. Chyba ktoś nie spodziewał się wyglądu hi-endowego sprzętu czy zwykłego prostopadłościanu na wzór odtwarzaczy VHS/DVD/Blu-ray? Wystarczy spojrzeć na modele PlayStation i PlayStation One a później PlayStation 2 i PlayStation Two aby wiedzieć jak ma wyglądać PlayStation 3 w wersji Sim i jakim zamysłem kierują się projektanci Sony. I dokładnie tak wygląda.

Co do samej konsoli to w końcu jest matowa, mniejsza, poręczniejsza i pobiera mnie prądu. Dla mnie ani brzydsza a może nawet ładniejsza. I tyle. Nikt normalny tego nie kupi jeśli ma już w domu wcześniejszą wersję konsoli.

Ważne natomiast jest coś innego. PlayStation 1 też pięknie nie wyglądało, ale swój gigantyczny sukces zawdzięcza wspaniałym grom i odpowiedniej/dopasowanej do ówczesnego rynku polityce firmy. Gry się pojawią, ale bardzo dobrze, że Sony w końcu przestało popełniać duży marketingowy błąd jakim było pozycjonowanie PlayStation 3 jako super high endowej konsoli, a nie konsoli po prostu dla ludzi, czyli takiej której marka PlayStation zawdzięcza swoje istnienie. PS3 Slim ma szanse sięgnąć po resztę posiadaczy PS2, którzy nie przesiedli się jeszcze na nową generację i realnie powalczyć z 360 oraz Wii.

Edytowane przez Carbon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wydało się wcześniej jak konsola będzie wyglądać, bo sprzęt już porozsyłano do sklepów skoro ma zacząć od września. Z tego powodu od jakiegoś już czasu wiadomo jak slim wygląda. Ciekawe czy to prawda, że obecnie koszt wynosi ok 240 $

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko szkoda ze nadal na to dobre gry nie wychodza :)

a playery BluRay spadly juz duzo ponizej ceny PS3 <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady już trochę tego wyszło ; ) chociaż prawie wszystko zrobiło się multiplatformowe to jednak wybieram wersje na PS3 bo nie warczy ; p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym matem wcale nie jest tak rózowo

matowa jest tylko góa i tył - boki oraz pułka pod slotem na płyty są wciąż błyszczące...

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

No i to by było na tyle, mówiłem, że 1400 zł :) Tylko myślałem, że 1400 z dodatkami, jakimiś grami czy coś, a tutaj sama konsola! ;)

http://www.allegro.pl/item718660620_sony_p...b_slim_ps3.html

Koleś sprzedaje 10 sztuk po 1399,00 ;) Witamy w Polsce, tutaj się miło żyje...

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak niewątpliwym plusem jest twardziel 120 GB. W dobie rozwijającego się PSStore ma to duże znaczenie. Dla niektórych może to być nadal zbyt mało, dla drugich będzie ok. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

W dzisiejszych czasach HDD to pryszcz, który nikt sobie głowy nie zawraca. Zanim były cudowne zwyżki Dolara, ja kupowałem Seagate 320 2.5" za 180 zł.

Ceny dysków razem ze wzrostem pojemności polecą na szyję... Także 120 GB, to słabiutko. Ja mam 120 GB wolnego na swojej PS3, a mam 320 GB.

Nie mam żadnych plików muzycznych, video, zdjęć. Czyste save game i instalki gier i parę Qore'ów, no i 200 GB zajęte... Także, lepiej obniżyć koszty PS3 i sprzedawać bez HDD, każdy sobie kupi i tak swój własny.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj oferta i od razu cwaniaczek wyjezdza z preodredem towaru ktorego nie ma ...

Spkokojnie- zaraz po gwiazdce ta sama ps3 bedzie kosztowala nie wiecej niz 999 i to w zestawie z grą - taka jest wlasnie IDEA wprowadzenia nowego modelu -SPADEK CENY

Dlatego cierpliwie poczekam z zakupem. Zamaist kupować kolejny bd player - zrobie sobie w domu małą roszadę z ps3'kami :)

Ktos wyzej pisałże trzeba upaść na głowę by majac stare ps3 kupować slima. A ja odpowiadam tak - nie upadłem na głowę - przeciwnie- to zakup przemyslany. Po co mam kupowac drugiego pada za 200 do mojej obecnej ps3 oraz odtwarzacz bluray za ok 600zl skoro mogą - wydajac niewiele wiecej /oczywiscie nie od razu po premierze - wtedy bedzie szał na nowy model wiec i cena będzie wysrubowana/ kupić obie rzeczy razem i zafundowac sobie do tego sprzet dzieki ktoremu gra w domu w Multiplayera bedzie miala zupełnie nowy wymiar !

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na razie nie podoba mi się w ps3 slim głośniejszy napęd i podstawka pozwalająca na

urządzenia w pionie(jej cena).

ponoć ma być wydajniejszy cell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niby do czego ten wydajniejszy CELL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A niby do czego ten wydajniejszy CELL?

też pierwsze słyszę, slim ma być dużo tańsza w produkcji od fata, ale wydajnościowo ma być identyczna

Edytowane przez silenthill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bujda jak nic ale tak z ciekawości zapytałem ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Engadget donosi iż nowa plejka wspiera......bitstream dźwięku HD.

http://www.engadgethd.com/2009/08/21/ps3-s...-audio-at-last/

W podlinkowanym tłumaczeniu z japońskiego jest ciekawe zdanie:

"In addition, the new model, one in September is the system software version will be delivered for 3.00 in the previous model, DTCP-IP support functions. DLNA server capable of Blu-ray and digital terrestrial broadcasting programs stored in the recorder as a copyright-protected content will be able to play PS3 over the network. The new model not only features the legacy PS3 available."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe PS3 slim podoba mi się o wiele bardziej od "fat", którą miałem ale niedawno sprzedałem, teraz myślę znów nad zakupem PS3 tym razem oczywiście slim, dużo ładniejsze, zgrabniejsze, nareszcie leżąca konsola (nigdy nie lubiłem "stojącej" elektroniki), styling od początku do końca mówi że ta konsola ma leżeć, od loga Sony po logo PS3 i wszystkie napisy, zdecydowany i "ludzki" ale porządnie zaprojektowany wygląd, ps3 slim to jest to! na fotkach na żywo wygląda znacznie lepiej od starej ps3, sami popatrzcie:

http://gear.ign.com/dor/objects/27170/play...?page=mediaFull

http://gear.ign.com/dor/objects/27170/play...?page=mediaFull

http://gear.ign.com/dor/objects/27170/play...?page=mediaFull

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na Heise-online potwierdzenie tego, co wcześniej pisał windmill, Slim będzie (prawdopodobnie po wgraniu zapowiedzianego dopiero firmware'u 3.0) przesyłać dźwięk DTS-HD i Dolby TrueHD jako bitstream za pośrednictwem złącza HDMI do wzmacniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie to ma dziś znaczenie ?

kazdy odtwarzacz bluray /dostępny obecnie w handlu/ to robi a ceny sprzetu zaczynaja sie juz od 400zl...

W takiej sytuacji uzywanie szumiacej /60dB trudno nazwać ciszą/ i prądożernej /260W/ maszyny jako zrodla sygnalu HD jest ...średnim pomyslem

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako głównego odtwarzacza to faktycznie, ale do niedawna najszybszy na rynku odtwarzacz BD (z niezłym upscalem DVD) jest miłym dodatkiem do konsoli do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego PS3 Slim kosztuje 1349zł?

Spółki takie jak Sony Computer Entertainment Polska muszą działać w oparciu stały kurs Euro, dzięki którym są w stanie planować sprzedaż i działania marketingowe z kilku, lub nawet kilkunastomiesięcznym wyprzedzeniem. Dla konsumentów ma to również dobre strony, np. na wiosnę 2009, kiedy kurs był na poziomie 4,9 zł za 1 Eur, cena PS3 nie została podniesiona do poziomu 1999 zł. Wówczas cena PS3 była najniższą w Europie. Po drugie, stawki VAT w krajach Europy Zachodniej mieszczą się w przedziale 15% - 20%, w Polsce mamy jedną z najwyższych stawek VAT, wynoszącą 22%, na co podobnie jak w przypadku zmian kursów walut, SCE Polska nie ma wpływu.

Biorąc pod uwagę powyższe czynniki, rekomendowana cena detaliczna na PS3 w Polsce wynosi od 1 września, 1349 zł. Poprzednia rekomendowana cena detaliczna, która obowiązywała od 1 kwietnia 2009 wynosiła 1699 zł (tak więc obniżka jest o 350 złotych). Podobna sytuacja jak w Polsce ma również miejsce w Wielkie Brytanii, gdzie ze względu na osłabienie funta, obniżka jest mniejsza niż w krajach strefy Euro.

SCE Polska na okres jesień / zima 2009 przygotowało szereg atrakcyjnych zestawów (szczegóły wkrótce), mamy więc nadzieję, że każda osoba zainteresowana PlayStation znajdzie dla siebie odpowiednią ofertę.

Źródło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...