Skocz do zawartości
Gmeru

PS3 Slim oficjalnie zapowiedziany, także w Polsce!

Rekomendowane odpowiedzi

Słusznie ktos zauwazyl ze o wiele bardziej opłacalny bedzie zakup tej wersji konsoli, niz gdybysmy chcieli dokupic drugiego pada i jakis bd player do tego co juz mamy. Debatowanie o wygladzie to troche chyba tak jak kupowanie samochodu z kobietą - kupmy ten bo ma ładny kolor. :).

Moja PS3 niestety padła po pol roku, okazuje sie ze pojechała az do Francji, do serwisu centralnego. Mam nadzieje ze wyjatkowo dlugie oczekiwanie na powrot sprzetu z gwarancji ( dzis mija piąty tydzień) zostanie nagrodzone wersja slim :).

A propos, oddawal ktos z Was ten sprzet do naprawy gwarancyjnej ? Ile to moze trwac ? W karcie gwarancyjnej niestety nie jest okreslona ilosc dni jaką mają prawo sprzęt trzymac, tak wiec niewiele mozna w tej kwesti wskórać, a mnie sie juz po prostu teskni za czarnulką :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli gwarancja trwa w 2 drugim roku od daty zakupu - zgłosiłaś usterkę u sprzedawcy, to przepis mówi o możliwie najkrótszym terminie - nie precyzując dokładnie, co poeta miał na myśli. Jeżeli korzystasz z gwarancji w pierwszym roku, od daty zakupu, to termin naprawy jest w karcie gwarancyjnej precyzyjnie podany, nie powinien być dłuższy od 30 dni. Najlepiej skontaktuj się z działem obsługi klienta Sony Polska. Adres mailowy znajdziesz na stronie Sony.

Wszystkim, którzy kupują sprzęt tego producenta, sugeruję rejestrację na stronie Sony. Nic to nie kosztuje, w przyszłości unikniecie problemów jak nabywcy Tosiek od Digitalo. Dziś nikt nie chce się przyznać do tego, kto jest producentem nieszczęsnej serii, wadliwych telewizorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mi się nie podoba, ale wolałbym wiedzieć coś innego. Czy płyta została przekonstruowana wraz z systemem wentylacji, ostatnio coraz więcej słyszy się o padaniu konsol, kumplowi niedawno padła - YLED wersja 60GB po gwarancji, ale udało nam się ją obudzić, na razie ponad 2 tygodnie i działa. Mam nadzieję, że wypuszczenie wersji slim wiąże się również ze zmianami konstrukcyjnymi pod kątem YLED.

Edytowane przez airjack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porownanie plyt glownych Slim`a, wersji 40GB i 60GB:

http://www.gamezine.co.uk/news/formats/pla...036;1321376.htm

Informacje na temat pradozernosci Slima w porownaniu do wersji 60GB:

http://www.gamezine.co.uk/news/formats/pla...036;1321476.htm

Slim rozebrany na czynniki pierwsze:

http://www.ifixit.com/Teardown/PlayStation-3-Slim/1121/1#top

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko jasne. Super linki. Wydaje mi się, że lepiej wrócić do gier niż zastanawiać się nad kształtem konsoli ; ) Muszą ciąć koszty więc redukują wielkość itd. Standard. Ale po oczytaniu i zobaczeniu wszystkiego Slim ciśnienie opadło i można wrócić do tego, do czego ma służyć konsola: do grania a nie patrzenia na nią.

X360 by mogli nowego zrobić bo jakby nie było słychać tego warkotu to kupowałbym wersje gier właśnie na tą konsolę bo zazwyczaj jest ciut lepiej. Ale nie idzie już znieść tego szumu przy cichym PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz cos dla Gmeru :)

Czas startu filmow Blu-ray na podstawie kilku pozycji:

60GB [sekundy]

Watchmen 23

The International 31

Air Force One 30

Nightmare Before Xmas 25

Slim [sekundy]

Watchmen 27

The International 35

Air Force One 32

Nightmare Before Xmas 35

Kompletny test Slima:

http://www.engadget.com/2009/08/27/playsta...-3-slim-review/]http://www.engadget.com/2009/08/27/playsta...-3-slim-review/

Edytowane przez Bebbop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe czemu są różnice.... ale i tak to demon prędkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to ciekawe czemu są różnice.... ale i tak to demon prędkości.

Pewnie rozchodzi sie o czytnik z nizszej polki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytnik czytnikiem. Niektore parametry pracy moga byc ograniczane poprzez software, i mysle ze tak wlasnie w tym wypadku jest. Wiadomo ze slim jest mniejszy, a co za tym idzie ma wieksze szanse na przegrzewanie sie - totez zastosowano ograniczenia np w odczycie nosnikow, po to zeby uniknac wysokiej temp. pracy urzadzenia. Rzecz jasna to tylko moje domysly.

P.S. Dzwonili z MM - konsola do odbioru po naprawie gwarancyjnej, dam znac czy wymienili czy naprawili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pleciesz 3 po 3

predkosc odczytu płyt nie ma NIC wspolnego z grzaniem się konsoli !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak dużo wydziela ciepła i jak dużo zużywa energii elektrycznej (co zresztą często idzie w parze) zależy tak jak w komputerach od technologii wykonania Procesory wyprodukowane w technologii 45nm mają tendencje do słabszego nagrzewania jak i mniejszej energochłonności niż powiedzmy 60nm teraz nie ma co gdybać, dopóki nie trafią w ręce ludzi :rolleyes: Osobiście jeśli za odchudzeniem i mniejszym zużyciem energii będzie szła niewygórowana cena, to może wyjść z tego naprawdę fajny odtwarzacz blu ray.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja czekam na jakiś smakowity pack z uncharted2 lub GranTurismo ew COD i wciągam <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że fw 3.0 będzie wspólny dla obu wersji PS3.

Czy zatem zobaczymy we wtorek bitstream z naszych starych modeli ?

Kto coś wie w sprawie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, że fw 3.0 będzie wspólny dla obu wersji PS3.

Czy zatem zobaczymy we wtorek bitstream z naszych starych modeli ?

Kto coś wie w sprawie ?

Niestety nie wiadomo. Na sieci krazyly informacje, ze w Slimie zostal zmieniony chipset HDMI na nowszy. Jesli to prawda to bistream bedzie dostepny tylko w Slimie. Jesli to byla plotka, bitstream powinien byc w obu konsolach. Sprawa jest do obadania organoleptycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, że fw 3.0 będzie wspólny dla obu wersji PS3.

Czy zatem zobaczymy we wtorek bitstream z naszych starych modeli ?

Kto coś wie w sprawie ?

Dziwne by było jakby dodali do starych ps3 bitsream. Ty masz kupić nowy model. Ja jako prezes bym nie dał bitstreamu dla starego modelu jakby nawet była taka techniczna możliwość. Teraz SONI musi nakręcić sprzedaż nowego slima, może podkreślonym atutem będzie przesył dźwięku HD jako bitstream. Slim na pewno ma hdmi 1.3a a jako to było ze starym ps3? Już tyle teorii było na temat starego ps3 i jego hdmi, że tak naprawdę nikt nie wie jaka tam siedzi wersja hdmi bo chyba do przesyłu DTS-HD Master Audio i TrueHD trzeba hdmi 1.3a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziwne by było jakby dodali do starych ps3 bitsream. Ty masz kupić nowy model. Ja jako prezes bym nie dał bitstreamu dla starego modelu jakby nawet była taka techniczna możliwość. Teraz SONI musi nakręcić sprzedaż nowego slima, może podkreślonym atutem będzie przesył dźwięku HD jako bitstream. Slim na pewno ma hdmi 1.3a a jako to było ze starym ps3? Już tyle teorii było na temat starego ps3 i jego hdmi, że tak naprawdę nikt nie wie jaka tam siedzi wersja hdmi bo chyba do przesyłu DTS-HD Master Audio i TrueHD trzeba hdmi 1.3a?

Zgadza sie. Do przesylania DTS-HD Master Audio i TrueHD potrzebne jest minimum 1.3a. Odnosnie HDMI w Facie to rzeczywiscie krazylo pare plotek, iz mozemy miec do czynienia z wykastrowanym HDMI 1.3a. Posiada on nalecialosci charakterystyczne dla 1.3a np. obsluga Deep Colour, ale ponoc DTS-HD Master Audio i TrueHD juz nie obsluzy. Dlatego wszystko jest do ostatecznego sprawdzenia wraz z wypuszczeniem FW 3.0. Watpie, aby Sony przygotowalo dwie oddzielne wersje FW dla Slima oraz Fata. Jutro sie okaze, czy w Slimie dokonano zmian na poziomie hardware, czy tez nie :(

PS. Tfu, pojutrze sie przekonamy :P

Edytowane przez Bebbop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spór jest stary jak PS3:

Czy PS3 ma HDMI 1.3.

Wnioski końcowe były takie, że transmiter na bazie out HDMI ma za małą przepustowość.

Jedni (w tym ja) upieraliśmy się, że problem wyłącznie leży po stronie prawnych normatyw.

A więc czy " pass thrue" bitsreamu wymaga opłat licencyjnych dla dts i dd czy nie wymaga.

Produceńci koreańscy i chinole leją na to i bitstreamy HD Audio się od lat pojawiają w ich sprzętach.

Wiem, że dts i dd mają zdanie, że opłata im się należy.

Dlaczego ?

Nikt nie wie, bo w cenie amplitunera jest już taka opłata za funkcję bitstream - LPCM.

Bo też pamiętajmy, ze w kablach głośnikowych leci zawsze LPCM.

Wzmocniony wzmacniaczem prąd modulowany obsługujący cewki przetworników ( czytaj: głośników).

Więc moja ciekawość co do fw 3.0 rośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slim ma Fw 2.76 out of the box

z drugiej strony ciekawe jest dlaczego konsola startuje wyraźnie wolniej od fata /aż o 7-8 sec/

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk? Napęd? Ja chyba stawiam na inny dysk. Jest wiele teorii. Niby z BD jest wolniej ale gry znowu szybciej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założeniem istoty wersji slim była obniżka kosztów produkcji. I dlatego pewnie dysk na pewno nie bedzie demonem prędkosci- podobnie jak i naped bluray

Zasilacz też na pewno jest prostszy - ale to akurat nie ma wiekszego znaczenia w tym konkretnym przypadku

Gdzieś trzeba było jednak pooszczędzać. Pamiętajmy że docelowo slimka bedzie kosztować 500zł -choć oczywiscie do tego czasu dużo wody upłynie ;)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to rozwieje część wątpliwości:

Ps3 fat niestety nigdy nie będzie wysyłało dts-hd ma i dd-true hd w bistreamie. Chipset tam użyty nie supportuje tego.

The PS3 uses the Silicon Image Vastlane SiI9132CBU, which transmits HDMI 1.3 protocols. It supports deep color and advanced audio transmission. The SiI9132 is unable to support bitstream transmission of Dolby TrueHD and dts-HD Master Audio, which is why for these two audio modes, the PS3 must do the transcoding itself and output LPCM.

Playstation 3 secrets, Silicon Image, Inc.

sorce: Amra Lew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no panowie. PS 3 slim już na plakatach MM za 1400zł wiec w wawie cena nie za fajna ( co prawda z signstar ale mi to rybka). Ciekawe jak długo potrzymają jeszcze "faty"

Edytowane przez errorysta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...