Skocz do zawartości
Dziq

PlayOnHD i Woxter-i-Cube 750 Ciekawe propozycje Realteka

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie muszę doczytać jak jest z gwarancją na AC Ryan, bo w Polsce niestety nikt go nie sprzedaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pogrzebałem sobie w internecie - PlayOn i Woxter to niby to samo, ale nie do końca.

W Woxterze jest chipset RT1070DA. Natomiast w PlayOn Hd jest chipset RT1073DD (początkowa seria PlayOn miała RT1073DA).

Różnica jest taka DD posiada możliwość dowmixu DTS do stereo, natomiast DA nie. DA może podobno zrobić to programowo, ale wiąże się to z wykupieniem dodatkowej licencji.

Na pocieszenie DA podobno nie będzie miał problemu z dowmixem DTS-HD MA i Dolby TrueHD bo podobno ma to w pierwotnym oprogramowaniu.

DD natomiast nie.

Ciekawe jak chłopaki od Playona to załatwią?

Woxter ma chipa RT1073DA (przynajmniej aktualna wersja) można to sprawdzić poprzez info w playerze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem potwierdzenie od dystrybutora Woxtera (C4i) na Polskę, że obecne jednostki nie są w stanie mieć funkcji DTS downmix, dopiero modele, które nie długo się pojawią będą wyposażone w chipset DD, który to umożliwi. Więc obecny Woxter częściowo odpada dla tych osób, które miały zamiar go całkowicie podłączyć przez TV a nie amplituner....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woxter uczciwie podchodzi do tematu.

Playon obiecał Użytkownikom dowmix DTS do stereo. Przejście z chipset DA do DD u nich odbyło się z "biegu" no i - co będzie jak wypuszczą soft z dowmixem?

Wielka kicha - część użytkowników będzie go miała, a część nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy jak będę zmieniał firmware to sformatuje mi dysk twardy?

Gdzieś przeczytałem że przy takiej zmianie jest komunikat o formacie.

Czy można to obejść odłączając dysk i włożyć z powrotem po wgraniu nowego firmware.

Co do wyświetlania zdjęć to trochę lipa bo obcina zdjęcia wyświetlając na pełnym ekranie (nie ma czarnych pasów) np. dla zdjęć pionowych czy zdjęć poziomych 4:3. Powiększanie działa ale zmniejszanie nie. Może czegoś nie wiem.

soft 20091102v8.02r637 (30.10.2009)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrywanie oprogramowania nie formatuje dysku ! Więc nie martw się, jedynie sprawa zaczyna się komplikować jak wgrasz oprogramowanie od PLAYONHD z końcówką 2160.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za wyjaśnienie.

A co się komplikuje po wgraniu firmwaru od playon, (nie widzę teraz na ich stronce tego z kon. 2160)

jest Version: v7.06.r1757

i beta Ver. v7.06.r2089

według ciebie (Dziq) jest wgrawać któryś z tych firmware,

Ogólnie podoba mi się to co jest na softcie 20091102v8.02r637 (30.10.2009) ale menu jest chyba w sd to mi się trocheę nie podoba, no i kiesko ze zdjęciami.

Poprawiają coś te nowe softy od playon-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi powiedzieć, bo ja jak na razie siedzę na sofcie z PlayOna i jeszcze nie zdążyłem się przesiąść na nowe softy od Woxtera.

Soft 2160 od playona wprowadza plugin HDD, i chyba trochę zmienia coś w "systemie plików" przez co starsze softy widzą dysk ale nie widzą jego zawartości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to jest związane z tym formatowaniem dysku, bo jak byś zmienił soft i sformatował dysk i wrzucił od nowa zawartość to by widział

Ale to niestety długa zabawa no i potrzebny drugi duży dysk

Masz menu po polsku w tym sofcie playon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem Woxtera do sieci - wszystko ładnie chodzi. Tylko jest jeden mały problem, Woxter widzi komputery, ale komputery nie widzą Woxtera.

Czemu tak jest? Komputery są w grupie roboczej MsHome. Czy ktoś wie jaką grupę roboczą domyślnie ma przyjętą Woxter.

Edytowane przez evvlin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłączyłem Woxtera do sieci - wszystko ładnie chodzi. Tylko jest jeden mały problem, Woxter widzi komputery, ale komputery nie widzą Woxtera.

Czemu tak jest? Komputery są w grupie roboczej MsHome. Czy ktoś wie jaką grupę roboczą domyślnie ma przyjętą Woxter.

czy Woxter ma zainstalowany HDD i uruchomioną usługę samba? Jeśli nie nie jest widoczny. Pomimo, że jest w grupie o ile pamiętam Workgroup, jest widoczny od razu z poziomu eksploratora Windows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dysku w środku - dziś ma przyjść. Myślałem, że pendrive będzie widoczny, bo on był podłączony.

Niestety urządzenia usb podłączone do Woxtera nie są widoczne w sieci. Można to zmienić, ale trzeba pobawić się w linuksie (połączyć się z pleyerem przez telnet).

Jeszcze jedno pytanko - czy w nowym sofcie Woxtera działa wam radio internetowe?

Ps. Dzisiaj ma być nowy soft do Playon Hd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nowy firmware Playon!HD do pobrania:

http://www.acryan.com/downloads/Firmware_P...v7.06.r2388.zip

Lista zmian:

Version v7.0.6 r2388

------------------------------------

What's new in this release

1) Add HDMI LPCM Multi-Channel support

2) Add DTS-HD Master Audio pass-through support (Playon!HD decodes internally to PCM)

3) Add Dolby Digital Plus pass-through support

4) Add 16:10 option for Aspect Ratio

5) Add Ken Burns effect for image viewing

6) Add Seamless Playback for image viewing

7) Add torrent download function in Home menu

- Place .torrent file in any folder and press Menu to select "Add the torrent"

- On-Screen real-time download status

Press Menu button on selected torrent download to select priority level

Press Stop button on selected torrent download to Stop torrent or Stop torrent and Delete file

- On-screen client setup

8) Add Internet Feeds function in Home menu

- YouTube streaming

[Due to legal implications, this function is temporarily on hold]

[Resource:http://digital.limberis.com/2009/11/wheres-youtube-on-popcorn-hour.html]

- Picasa photo album

- RSS news feeds

- Flickr

9) Add search function for internet radio

10) Add WEP (HEX) and WEP (ASCII) option for wireless security

11) Add mounting of attached USB storage present in network

12) Add BD-ISO playback (more BD-ISO functions in development)

13) Add NFS support for mapping of network folders

14) Add Screen size calibration to fit video to screen

- Press ZOOM IN button of the remote control during playback to fit to defined screen size

15) Add Network Host Name configuration

16) Add Japanese (S-JIS) text encoding

17) Add Korean (EUC-KR) text encoding

18) Add Thai (TIS620) text encoding

19) Add system time synchronisation with time servers

20) Add external USB DVD-ROM support**

21) Add Auto-Play function when a disc is inserted in the external USB DVD-ROM

22) Add Parental Control for disc rating

23) Fix reboot action when the power button on remote control is pressed

24) Fix lip-sync with DTS audio in 23.976fps video

25) Fix punctuation order of Hebrew text encoding

26) Fix internal subtitle in MKV to display according to default flag

27) Fix internal HDD capacity information correctly above 1TB

28) Fix Simplified/Traditional Chinese characters display under English Language Menu

29) Fix external USB DVD-ROM unable to eject once mounted

30) Fix the extra directories present when returning to Home menu from browser

31) Fix system freeze when another USB device is attached while the wireless N dongle is in use

32) Fix internal Simplified Chinese SRT subtitle present in MKV container format

33) Fix internet radio broken link

34) Improved playback of files in sequence via network

35) Remove File Copy and Setup menu from Home menu

36) Remove unicgi (Neighbour Web) application from Extension Info

**Due to CSS (Content-Scrambling System) present in DVD movie discs, the system accepts only un-protected DVD movie discs.

Edytowane przez evvlin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie

Mama firmware 20091102v8.02r637 (30.10.2009) od woxtera, chce wrzucić najnowsze (co powyżej),

i teraz czy wrzucę dodatkowe pliki samba itp od woxtera. nie bedzie sie gryzło

Pliki dodatkowe

btpd_0.0.1_mipsel.ipk

samba_3.0.23c_mipsel.ipk

unicgi_0.0.1_mipsel.ipk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie udało mi się wgrać nowego firmwaru od playonhd wywaliło napis że soft tylko dla urządzenia Playn hd

chciałem wgrać dodatki samba i bt ale też się nie udaje.

Komuś się udało. Nie wiem co robie źle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to juz sie zabezpieczaja pewnie, czasem mozna taki plik edytowac i oszukac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam dysku w środku - dziś ma przyjść. Myślałem, że pendrive będzie widoczny, bo on był podłączony.

Niestety urządzenia usb podłączone do Woxtera nie są widoczne w sieci. Można to zmienić, ale trzeba pobawić się w linuksie (połączyć się z pleyerem przez telnet).

Jeszcze jedno pytanko - czy w nowym sofcie Woxtera działa wam radio internetowe?

Ps. Dzisiaj ma być nowy soft do Playon Hd.

U mnie radio niestety wywala się zaraz po próbie włączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie udało mi się wgrać nowego firmwaru od playonhd wywaliło napis że soft tylko dla urządzenia Playn hd

chciałem wgrać dodatki samba i bt ale też się nie udaje.

Komuś się udało. Nie wiem co robie źle

Zgadza się wchodzi w pierwszą fazę programowania i później wywala, może przy przejściu z niższego softu playonhd będzie inaczej, trzeba by się było pobawić..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie olewam firmware od playona ale chciałbym aby klient bittorrent działał.

Zgodnie z instrukcją nie udaje mi się włączyć (wejście przez przeglądarkę, usługa jest zainstalowana i włączona w woxterze), komuś to działa.

A może w beta sofcie od playona v 7.0.6 r2089 można dodawać torrenty.

Version v7.0.6 r2089

------------------------------------

What's new in this release

1) Add torrent download function in Home menu

- Place .torrent file in any folder and press Menu to select "Add the torrent"

- On-Screen real-time download status

Press Menu button on selected torrent download to select priority level

Press Stop button on selected torrent download to Stop torrent or Stop torrent and Delete file

- On-screen client setup

Jak można przez menu woxtera to obsługiwać ( jak komuś działa to przosze o info)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie olewam firmware od playona ale chciałbym aby klient bittorrent działał.

Zgodnie z instrukcją nie udaje mi się włączyć (wejście przez przeglądarkę, usługa jest zainstalowana i włączona w woxterze), komuś to działa.

A może w beta sofcie od playona v 7.0.6 r2089 można dodawać torrenty.

Jak już pisałem torrent nie działa bez dysku wewnętrznego i instalacji odpowiednich

plików. Po rozpakowaniu ostatniego firmware WOXTERA należy skopiować pliki : install.img oraz trzy pliki .ipk na klucz USB. Następnie do ustawień należy wybrać : extension package upgrade (po instalacji podstawowego oprogramwoania). Po instalacji plików ipk, należy sprawdzić czy odpowiednie usługi są zainstalowane i uruchomione (samba i bt).

w aktualnej wersji WOxtera torrenty działają.

Radio internetowe niestety nie działa ze względu na zmiany poza producentem formatu oraz miejsca przechowywania adresów url -będzie to poprawione przy następnym uaktualnieniu fw, a błąd będzie się powtarzał za każdym razem o ile dostawca serwisu będzie zmieniał kody. Producent o tym wie i obiecał zmianę systemową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dysk wewnętrzny i zainstalowałem dodatki, uruchomiłem w menu bt oraz samba (mogę przerzucać pliki między kompem a woxterem).

Ale nie potrafie wrzucić pliki torrentowe (możesz opisać jak to robisz) ja postępuje zgodnie z instrukcją

Podłącz odtwarzacz do sieci domowej (LAN lub WLAN).

- Ustaw adres IP odtwarzacza w menu: SETUP/ustawienia -> NETWORK/sieć.

- Wpisz adres IP (np. 192.168.3.15) w polu adresu IE na Twoim PC. tu wpisuje swoje ip które z automatu przydzieliło

W ten sposób uzyskasz dostęp do serwera web z poziomu PC

Ale nie wchodze na stronę Neighbor Web która jest pokazana w instrukcji.

Czyli nie mam możliwości dodawać terrenty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo mnie nie było, ale lepiej późno niż wcale : W nowym firmwarze Woxtera inaczej ładuje się torrenty niż w starym: a mianowicie :najpierw należy zapisać plik torrenta w udziale sieciowym lub na twardym dysku Woxtera 750, wejść w menu przeglądarka/browser, najechać na plik torrenta, przycisnąć przycisk info : pojawi się menu z opisem add torrent /dodaj torrent, którą to opcję trzeba wybrać. Po powrocie do menu głównego w opcji Rozszerzenia sieciowe/NET Extentions można sprawdzić stan danego torrenta. Jeśli nie widać, że torrent działa oznacza to brak działania usługi .

należy zainstalować torrenta wraz z oprogramowaniem i uruchomić usługę.

Sprawdź na stronie www.woxter.com (jest to nowa strona niedawno otwarta) w FAQ, OBecnie pojawił się na powyższej stronie support techniczny Woxtera.

Edytowane przez HDef_tester123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Prawie wszystko się zgadza tylko:

- po najechaniu na plik torrenta zamiast kliknąc info naciskamy MENU i wybieramy dodaj torrent i już później możemy sprawdzic czy ciągnie itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...