Skocz do zawartości
Dziq

PlayOnHD i Woxter-i-Cube 750 Ciekawe propozycje Realteka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam właśnie na rynku pojawiło się nowe urządzenie od marki A.C. Ryan zwane PlayOn!HD

Od razu daje link do recenzji z MPC, http://www.mpcclub.com/modules/Reviews/rev...an_playonhd.pdf

Z pierwszych wrażeń wynika, że :

- według specyfikacji przebija dvico 6500A o 100Mhz szybszym prockiem (300Mhz vs 400Mhz)

- jest tani bo tylko 149 Euro co jest bardzo bliskie do Xtreamera

- reszta w recenzji

tu jest lin do głównej strony producenta

http://www.playonhd.com/en/#news

acryan_playonhd_network_player.jpg

A tu specyfikacja ze strony producenta:

* Full HD Media Player

* HDMI up to 1080p (Full HD)

* Enjoy Full HD video (H.264, MKV, RM/RMVB) on TV

* UPnP Media Streaming

* Wired & Wireless Network**

* Store all your media files centrally

* Network Drive (NAS)

* Listen to Internet Radio

* Enjoy a Slideshow of your favorite photos

** Wired Network is included / Wireless Network is an optional extra, not included in the standard package. To enjoy wireless network at up to 300Mbps, purchase the Wireless option (available soon)

Watch Full High Definition 1080p video content on your Full HD screen. Play from the internal harddrive, USB storage, SD media card or stream across wired or wireless** network.

The Playon!HD is the ultimate Media player for your digital lifestyle. Easy to use, perfect for playing your downloaded videos and music in the comfort of your living room.

A/V Out: HDMI interface up to 1080p

Composite Video

Composite Audio

Y/Pb/Pr Video

SPDIF coaxial (digital audio)

SPDIF Optical TOSLink (digital audio)

Storage supported: Internal Harddisk

External USB Harddisk

Media cards

USB disks / USB stick

Network drive

Built-in Storage supported: 3.5" SATA/SATA2 Harddisk up to 1.5TB

Media cards supported: SD card, SDHC (SD High Capacity)

MMC, MS, MSPro

USB2.0 host controller: USB 2.0 Interface

USB Mass Storage Devices (harddrives, flashdrives)

Add ports with USB hubs, USB cardreaders

NAS Network Drive / Network Player Great as Network Media Center

Functions as NAS Network Drive

accessible via network from all NAS capable devices eg. PC, XBOX, PS3 etc)

Browse network by navigation or direct IP address

Save Shortcuts to easily access network locations

Plays / streams audio/video/image media from any device in network

Use Playon! HD to play any media in network

Play media stored in Playon! HD from anywhere in network

Network - wired LAN Ethernet 10/100Mbps Auto-negotiation

Built-in DHCP for Auto IP or Manual Fixed IP

Network - wireless (optional, not incl.) Wireless WLAN 802.11b/g/n 300Mbps via USB WLAN adaptor (optional, not incl.)

Supports WLAN security WEP / WPA

Supports WLAN Peer-to-Peer (connects wireless without router)

Video Formats Supported: AVI / MKV / TS / TP / TRP / M2TS / MPG / MP4 / MOV / M4V / VOB / ISO / IFO / DAT / WMV / ASF / RM / RMVB / FLV resolution up to 720p / 1080i / 1080p

Video Codecs Supported: MPEG-1 / MPEG-2 / MPEG-4 SP/ASP/AVC (H.264) / XviD / DivX / WMV9 (VC-1) / RealVideo 8/9/10 (up to 720P)

Video Output Supported: PAL / NTSC / 480p / 576 / 720p / 1080i 50Hz / 1080i 60Hz / 1080p 50Hz / 1080p 60Hz

Audio Formats Supported: MP3 / MP2 / WMA / AAC / FLAC / WAV / OGG Vorbis / PCM / LPCM / MS-ADPCM / LC-AAC / HE-AAC / COOK / RA-Lossless

Audio Output Supported: Stereo, AC3 Dolby Digital 5.1 (passthrough & downmix to stereo), DTS (passthrough), Dolby TrueHD (passthrough), DTS Master Audio (passthrough)

Image Formats Supported: HD JPEG / BMP / GIF / TIF / PNG

Subtitle Formats Supported: SRT, SMI, SSA, IDX/SUB, SUB

Character sets supported

(needed for text subtitles): Unicode (UTF8), BIG5 (Traditional Chinese), Western, Turkish, Central European, Greek, Cyrillic, SE European, Hebrew

przod.jpg

Poniżej Klon Ac Ryana lub odwrotnie :( Czyli Woxter i Cube 750

wyjścia wideo:

HDMI ver.1,3

komponent YPbPr

kompozyt

SCART

Wyjścia audio:

analogowe stereo

cyfrowe optyczne Toslink i koaksjalne S/PDIF

Pozostałe porty wejść/wyjść:

USB 2.0 HOST port x 2 (zgodny z USB 1.1)

slot kart pamięci ( wspiera SD/MMC/MS/MS Pro)

port USB 2.0 (podłączenie do PC)

zasilanie DC 12V

Wspierane formaty:

AVI / MKV / TS/MPG / MP4/ MOV / VOB / ISO / IFO / DAT / WMV/

RM/RMVB, rozdzielczosci do 720p/1080i/1080p

MP3 / OGG / WMA / WAV / AAC / FLAC, 32 kbps ~ 320 kbps

HD JPEG/BMP, z nielimitowaną rozdzielczością

Wspierane kodeki:

MPEG-1

HD MPEG-2

HD MPEG-4 SP/ASP/AVC(H.264)

WMV9(VC-1)

RealNetworks (RM/RMVB) 8/9/10, do 720p

Wspierane kodeki audio:

MP2/3, OGG Vorbis, WMA Standard (brak wsparcia dla DRM, Pro & Advanced Profile), PCM, LPCM, AAC, RA

Wspierane formaty napisów tekstowych do filmów:

SRT, SMI, SSA, IDX/SUB, SUB , wspiera polskie znaki w plikach

Radio internetowe

Obsługa sieci radiowych shoutcast

Sieć:

10/100Mbps Auto-Negotiation Ethernet

802.11b/g/n WLAN, do 300Mbps (opcjonalny adapter WLAN USB)

Wymiary:

Długość 240 mm, wysokość 63 mm, głębokość 170 mm/

Możliwość instalacji dysku twardego 3,5 cala SATA (do 2TB) wewnątrz urządzenia i podłączenia po USB dwóch dodatkowych dysków zewnętrznych lub pamięci USB. Urządzenie spełnia wówczas ( poza funkcją odtwarzacza HD ) rolę serwera plików.

Edytowane przez Dziq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którejś z przyszłych aktualizacji softu obiecują nawet BD-ISO... :(

"It will read folder structure and play BD files (mts, m2ts). Navigation menu with Blu-ray file and Blu-ray ISO is currently not supported. This feature has been planned in a firmware upgrade."

http://www.mpcclub.com/modules.php?name=Fo...asc&start=0

Pożyjemy zobaczymy... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już się ciekawie zapowiada świetny sprzęcik :( tylko nie mam potwierdzenia obsługi polskich znaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się, że PlayonHD będzie dostępne w Polsce pod nazwą Woxter 750, będzie w ofercie jakoś nie długo.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, chyba PlayOn!HD i Woxter 750 to nie to samo, nie wiem także jak z firmware dla woxtera bo na ich stronie zbyt wiele jak na razie nie widać:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W C4i powiedziano mi że to na tej samej bazie jest budowane, na pewno case jest taki sam, w środku też realtek, problem w tym że Woxter jeszcze nie udostępnił pełnej specyfikacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PlayOn ma podobno realteka 1071 (różnie podawane), woxter 12XX, nie wiadomo który lepszy. Można by było skusić się na woxtera, jednak brak konkretnej specyfikacji i niepewność co do wypuszczania poprawionego firmware może odstraszać. Trzeba będzie poczekać na przyszłe recenzje odnośnie woxtera, a szkoda bo nawet mi odpowiada:(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie 2 grosze.

Jak wszystko pójdzie dobrze to wkrótce będę miał u siebie w domu playery Xtreamer, Woxter 750 i Revo Mondo wifi .

Wrażeniami na pewno podzielę się z wami ;)

Pozdrawiam

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety testu 3 wymienionych prze zemnie playerów nie będzie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sądzę że PlayON to jednak cos innego niż Woxter.

Na strone PlayONa jest lista dystrybutorów gdzie mni. są kraje jak Rununia, Malezje, Indonezje i inne.

Są Czesi i Słowacy oraz Węgrzy a Polski oczywiscie nie ma!!!

Mieszkam w czarnej dziurze (albo [beeep]e nawet) :P

Z chęcia kupiłbym PlayONa ktoś wie gdzie?

Mozna gdzies zobaczyc menu tego Woxtera? I czy któryś z nich ma potwierdzone polskie znaki w napisach? (menu może byc ang.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

playon i woxter na zewnątrz to samo, najprawdopodobniej ta sama płytka w środku (tył bliźniaczy nawet parametry zasilania te same) widział ktoś zdjęcia wnętrza?, ciekawe czy firmware z jednego będzie można odpalić bez problemów na drugim:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przegladalem PDFy z obrazkami menu i są prawie identyczne,

na jakimś niemieckim forum wyczytałem że udało się wgrać soft z PlayOn do Voxtera

ale że używałem google translate to nie dałbym sobie za to łba obciąć,

tu link:

http://www.hifi-forum.de/viewthread-181-3828.html

na dodatek jakieś czasopismo z Niderlandów testowało 15 odtwarzaczy i wygrał Woxter razem z Play On.

Edytowane przez Teodoryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sie podjarałem juz troche ;)

Wydaje sie jak narazie że ten Woxter jest naprawde fajny! Dyski 3,5 sa najtańsze

i to ma duze znaczenie. Chyba niebawem sie skusze to może potestuje i coś naskrobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc kupiłem to cacuszko (Woxter i-Cube 750). Pierwsze wrażenia - b. pozytywne:

+ odtwarza bezproblemowo wszystko to, co powinien

+ b. dobra IMHO jakość obrazu - zauważalnie lepsza niż np. Markusa 800, z którym mogłem go porównać (lepszy postprocesing? skalowanie?)

+ napisy - prawidłowo czyta polskie czcionki, praktycznie nieograniczona regulacja wielkości - od napisów wysokości 1 mm do takich, gdzie jedna czcionka wypełnia cały ekran; jest też regulacja położenia w pionie

+ jest szybki - ze standbaya budzi sie ok. 9 sekund, szybko chodzi po menu, podobają mi się też drobne udogodnienia w nawigacji po menu - strona w górę/w dół, powrót do poprzedniej strony itp.

+ pokazuje tagi ID-3

+ efektownie pokazuje grafikę ze ślicznymi efektami przechodzenia do następnego obrazka (kilka do wyboru)

A teraz kilka odkrytych minusów:

- zbyt cienka (chyba 1-pixelowa) ciemna obwódka napisów - białe napisy na białym tle można przeczytać, ale z niejakim trudem

- w wyświetlanym info o odtwarzanym pliku bardzo brakuje mi informacji o całkowitym czasie utworu

- opcja "goto" działa (zresztą b. dobrze) w filmach, natomiast jest niedostępna dla plików audio. Rozumiem, że nie jest to konieczne dla 5-minutowych piosenek, ale np. dla "Zmierzchu Bogów" Wagnera (4 godz. 21 minut w jednej 500-megowej empetrójce) coś takiego by się jednak przydało

Znalazłem też jeden ewidentny, dość upierdliwy choć niekładący bug - po dłuższym, kilkugodzinnym użytkowaniu zdarza się, że po kolejnym starcie ze standbaya Wortex nie zauważa podłączonych do niego napędów USB. Raz nawet nie zauważył swojego własnego wewnętrznego dysku. Pomaga wyciągnięcie i ponowne wsadzenie wtyczki zasilania elektrycznego - z tym, że z takiego "suchego" stanu player uruchamia się dużo dłużej, ok. pól minuty. Prawdopodobnie niedoróbka software'owa powodująca gromadzenie się "śmieci" w pamięci.

Nie używam sieci, więc nie mogę nic powiedzieć o jego możliwościach sieciowych.

W kwestii wgrywania softu od PlayOn!HD - hmm, mam pewne wątpliwości kto tu jest czyim klonem. W każdym razie: na tym niemieckim forum http://www.hifi-forum.de/viewthread-181-3722.html jest info z 25 sierpnia o nowym sofcie do PlayOn!HD wzbogacającym go m.in. o opcje dot. regulacji położenia i wielkości napisów, gdy tymczasem data release'u softu mojego Wortexa, wyposażonego już przecież w powyższe opcje, to 10 lipca 2009...

Pozdrawiam wszystkich

rozyc11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozyc11 wielkie dzięki!

A powiedz jeszcze jak wygląda sprawa z hałasem wiatraczka.

Ważne też jest co się dzieje z DTSem jak Woxter podłączony jest tylko do TV.

Możesz zapodać jakieś fotki tego cuda w naturze? bo wszędzie tylko te "katalogowe" są. (jakieś z menu też możne)

Mam X-Mena Geneza..... i na lapku w różnych playerach czasami dźwięk nie nadąza za obrazem.

Plik jest MKV i ma ponad 9GB. Ciekaw jestem czy ten Woxter sobie z tym by poradził?

pozdrawiam

i jeszcze raz dzięki

Edytowane przez ERNI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ERNI:

- Poziom hałasu oceniłbym jako średni dla tej klasy sprzętu. Nie jest dokuczliwy, ale słyszalny dość wyraźnie. Ciekawe, że bardziej hałasował przed montażem twardego dysku - pewnie pustawa obudowa wpadała w rezonans. Teraz, z dyskiem, nie jest źle, choć mogłoby być lepiej.

- Niestety, nie ma opcji DTS-Downmix, więc w telewizorze nic nie usłyszysz. Sam player o tym "wie" i gdy wykrywa audio na DTS-ie, daje komunikat "use external amplifier". Natomiast nie sądzę, by mogły występować problemy z synchronizacją dźwięku. Filmy z DTS-em, które testowałem, szły idealnie. Wprawdzie póki co brak mi w kolekcji mkv full hd - jedynie 5-6 gigowe 720p, ale... po prostu czuje się, że ten player ma duży zapas mocy.

- Sorry, głupia sprawa, ale po prostu nie mam jak zrobić zdjęć.

Pozdrawiam

rozyc11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak tam wsparcie softwarowe?? czyli dts po optyku lub po hdmi do amplitunera poleci? sprawa nr 2 czy chodzi youtube oraz stacje radiowe internetowe bo natym zalezy mi najbardziej czy mozna dodac swoje linki dostacji czy tylko sluchac tych zaprogramowanych??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bociek:

- u mnie audio leci do ampli po koaxjalu, bezproblemowo, po optyku czy HDMI też poleci - wybiera się w setupie wyjście cyfrowe audio (HDMI lub SPDIF) i czy ma dekodować (LPCM lub RAW).

- nie mam ustawionej sieci a więc i internetu, ale jak kto ma, to pewnie skorzysta - Wortex ma w menu oddzielną opcję "radio internetowe"; w manualu, o ile pamiętam, piszą coś o dodawaniu własnych zakładek. Z moich doświadczeń mogę jedynie powiedzieć, że odtworzył praktycznie wszystkie filmiki .flv, które ściągałem z YouTube (na ponad 100 nie odegrał 2-3, pewnie wadliwie skompresowanych).

Pozdrawiam

rozyc11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie co brac playona czy moze xtreamera:) niby w testach wygrywal wortex i playon ale i tak wybor jest trudny bo wszystko zalezy kto bedzie mial wiecej uzytkownikow a zatem wsparcie ze strony softu oficjalne jak i nie oficjalne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa to jak na razie prezentuje się wsparcie jeżeli chodzi o firmware? i czy można aktualizować spod menu?

A i jak możesz powiedz gdzie można znaleźć trochę info o Woxterze 750 (jakieś forum, recenzje itp)?

Kurcze bo ciekawy sprzęcik to jest ale martwię się wsparciem ze strony producenta :/ bowiem o Play ON HD jest dużo głośniej w necie a o tym Woxterze nie ma nic kompletnie :/ (nawet filmików jak funkcjonuje sprzęt na Youtubie), dlatego boję się, że ta marka tak samo szybko zniknie jak się pojawiła na rynku zostawiając swoich europejskich klientów bez wsparcia.:/

Edytowane przez Dziq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...