Skocz do zawartości
Dziq

PlayOnHD i Woxter-i-Cube 750 Ciekawe propozycje Realteka

Rekomendowane odpowiedzi

rozyc11:

mam prośbę, masz możliwość sprawdzenia jaki max bitrate w filmach może wyciągnąć woxter? będę wdzięczny za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak tam z profilem MKV ? odtwarza poprawnie te pliki z profilem 5 ?

A i jak z dyskami w NTFSie ?

Edytowane przez Kiepski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć chłopaki !

Po długim zastanowieniu zdecydowałem się na Woxtera, narazie mogę tyle powiedzieć, że jest to 100% kopia PlayOnHd, co nam umożliwia w łatwy sposób dostęp do dwóch różnych źródeł nowego firmware ( od Woxtera jak i od AcRyan). Odtwarzacz mam bardzo krótko ale w najbliższym czasie zacznę go w miarę intensywnie testować.

Co do pytań, które wcześniej padły to narazie mogę powiedzieć, że Woxter współpracuje z systemem plików NTFS, nawet sam formatuje dysk wewnętrzny do tego formatu. Co do profilu 5 to chyba na razie nie mam kontentu ale postaram się to nadrobić. Wiem, że kolejną nowością, którą przyniósł nowy soft AcRyana to obsługa zewnętrznych napisów kiedy plik video posiada już jakieś zembedowane. Do tej pory nie ma downmix stereo ( co prywatnie mnie nie dotyczy)

Czekam na pytania !

Edytowane przez Dziq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam takie pytanko. Wszyscy w około kupują xtreamera lub czekają na nowego wd. Ze względu na dużą popularność będzie na pewno rozwijane oprogramowanie też pod polskich użytkowników. I tu pytanko czy warto oglądać się za czymś innym? Co takiego ma np.Woxter czego nie ma xtreamer? Czy jakość obrazu jest na tym samym poziomie w obydwóch urządzeniach? Sam zastanawiam się na xtreamerem ale bacznie przyglądam się konkurencji a wydaję mi się że bardzo duże znaczenie ma tu popularność na danym rynku danego urządzonka. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woxter między innymi może pomieścić wewnątrz siebie pojemniejszy dysk 3,5"(do tego tańszy). Dzięki większej obudowie ma większe chłodzenie przez co wiatrak jest znacznie cichszy w stosunku do"świszczącego" Xtreamera. Cieszy to , że można wgrać oprogramowanie od PlayOnHD bo puki co Woxter bardzo ślamazarnie zbiera się z nowymi softami. Jeżeli o jakości obrazu mówimy to klasa jest podobna do Xtreamera bowiem to jest ten sam układ, inaczej może być w nowym WD które ma najnowszą Sigmę przeznaczoną do mniejszych odtwarzaczy i puki co bardzo potężnie się zapowiadającą. Ja wybrałem Woxtera i na razie jestem zadowolony choć zdaję sobie sprawę z jego obecnych wad ale zdaję sobie sprawę, że producenci słuchają społeczności i będą starali się poprawić wszystko co się da ( przy czym nie psując innych rzeczy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dosc ciekawa wypowiedz

ja tez czekam, ale musi spelniac pewne kryteria, wiec poczekam tez na WD 2, tez wole dysk 3,5 niz 2,5 w srodku, no coz zobaczymy co pokaze WD Live i trzeba bedzie wybrac, ale blu ray jak dla mnie musi odtwarzac na dzien dzisiejszy + DTS i nowe formaty dzwieku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów zaawansowanych w odtwarzaczach sieciowych

Mimo, że głównym źródłem w HD pozostanie u mnie BD Player, to do starej biblioteki na divx, oraz kilkudziesieciu filmów zakodowanych w matrosce postanowiłem dokupić jakis tani playerek. Woxter spełnia moje wymagania, bo zalezy mi na obsłudze dysków 3,5 cala ( zostało mi kilka po PC-cie ) oraz wyjscie koaksjalne, stereo i komponent ( brakuje mi juz wolnych slotów HDMI w panelu )

Jako, ze jestem nowy w temacie:

Czy Woxter poza brakiem mozliwosci kodowania gęstych formatów dzwięku; na tym mi nie zalezy; czy dziala szybko ? Czy miewa zwiechy ( ponad normę "komputerową" )

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"gęste formaty dźwięku" ? Raz mi się zwiesił ale to jak kombinowałem coś przy radiu internetowym, ale puki co jest spokój, właśnie zbieram się do wgrania najnowszego softu z PlayOnHd by móc odtwarzać zewnętrzne napisy ( jeżeli film ma już zembedowane).

ps. proszę jeszcze raz moderatora o zmianę tematu forum na PlayOnHD i Woxter-i-Cube 750.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radio internetowe i wszystkie serwisy internetowe mnie nie grzeją :)

wiec mogę sie obyc bez nich

a gęste to po mojemu, formaty kodowania dzwieku, ktore nastały wraz z HD zarówno z rodziny DD jak i DTS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe formaty koduje, hd póki co nie obsługuje, sprawdzałem to na pliku m2ts nagranym z DTS HD z filmu HOME ( około 22gb) wtedy amplituner pokazał mi zwykłe DTS (prawdopodobnie o bitrate 1,5mbit).

Co do sprawy serwisów internetowych to od tego mam komputer by je wygodnie przeglądać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co na razie mam około 250gb filmów w MKV i póki co nie było z żadnym problemu ( sprawdzałem po łebkach). Znając życie problemy mogą się pojawić w starszych MKV, które były enkodowane w wyższych profilach i z większą ilością reframes ale z dysku wewnętrznego na razie wszystko idzie ślicznie :)

Edytowane przez Dziq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki znowu :)

mam nadzieje ostatnie pytanie

próbowałes Ty lub ktos z posiadaczy zainstalowac oprogramowanie z Playon HD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie ale mam potwierdzenie od dilera sprzętu, że oprogramowanie normalnie można wgrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według schematów na stronie dystrybutora mamy że player obsługuje USB 1.0 ( dwa wejścia ) i jedno USB ( do obsługi PC )

co to oznacza w praktyce? Czy zewnetrzny dysk mozemy podłączyc albo przez PC, albo przez USB 1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

USB 2.0 nie martw się bo właśnie ostatnio przez wewnętrzny file browser kopiowałem z Dysku zewnętrznego na wewnętrzny 540gb i szło tyle ile przez US 2.0 więc nie sugeruj się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy do playera Woxter (lub jakiegolwiek innego) można podpiąć poprzez usb zewnętrzny napęd DVD (np. Samsung SE-S224Q) tak, żeby odtwarzał on filmy/muzykę również z płyt? Mam dosyć dużą kolekcję krążków DVD/CD, których nie chce mi się zgrywać na dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem tego playera (Woxter) i w pełni potwierdam jego zalety :lol:

jest szybki i czyta wszystko co posiadam; wiem, że to nieprecyzyjne określenie, ale nie chce tu wyliczac wszystkich formatów

Odkryłem tylko jeden feler, gdy plik mkv zawiera w sobie napisy, urządzenie nie otwiera napisów w zewnętrznym pliku. Mam sporo mkv z angielskimi napisami w kontenerze i niestety nie mogę prosto dorzucic napisów polskich. Czy jest jakiś prosty sposób wywalenia napisów angielskich lub dodania polskich do kontenera mkv ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, sciągnij najnowsze oprogramowanie od PlayONHD i je wgraj, uzyskasz tą funkcję między innymi plus wiele innych.

To jest najnowsze oprogramowanie ( ze wczoraj ) na razie beta : http://www.acryan.com/forums/viewtopic.php?f=44&t=2342

To jest najnowsze w pełni stabilne oprogramowanie: http://www.acryan.com/forums/viewtopic.php?f=44&t=1674

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Czy do playera Woxter (lub jakiegolwiek innego) można podpiąć poprzez usb zewnętrzny napęd DVD (np. Samsung SE-S224Q) tak, żeby odtwarzał on filmy/muzykę również z płyt? Mam dosyć dużą kolekcję krążków DVD/CD, których nie chce mi się zgrywać na dysk.

Tak najnowsze oprogramowanie z posta wyżej wprowadza obsługę zewnętrznego DVD poprzez USB.

Edytowane przez Dziq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, sciągnij najnowsze oprogramowanie od PlayONHD i je wgraj, uzyskasz tą funkcję między innymi plus wiele innych.

To jest najnowsze oprogramowanie ( ze wczoraj ) na razie beta : http://www.acryan.com/forums/viewtopic.php?f=44&t=2342

To jest najnowsze w pełni stabilne oprogramowanie: http://www.acryan.com/forums/viewtopic.php?f=44&t=1674

Próbowałeś osobiscie?

nie lubie bawic sie firmwarem, dla mnie to ostatecznosc, ale jesli faktycznie to dziala u Ciebie to sie zastanowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...