Skocz do zawartości
semu.michaja

Cyfra+ w HD!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='krog' post='29720' date='17.12.2006, 22:03 ']
Powiem szczerze, ze kompletnie nie rozumiem twojej wypowiedzi. Po pierwsze Aleksander nie był zapowiadany jako film HD ! Pierwszym filmem zapowiadanym w HD w cyfrze+ jest Dzień Gniewu 26.12. W 720p. Wprawdzie część "znawców" tematu na tym forum twierdzi, ze 1080i jest zdecydowanie (sic!) lepsze, ale w powszechnym mniemaniu i wypowiedziach prawdziwych fachowców zdania sa podzielone, ale co do jednego zbieżne. Różnica badzo, bardzo niewielka wg niektórych na korzyść 720p (sport) wg niektórych 1080i (filmy). A canal+HD to SPORT HD.
Po drugie jak nadaje n-ka ? MGM HD ? Wszystko w HD czy też upscal? A moze w 1080p ? W częsci tez upscal.
Po trzecie ŻADNA telewizja na świecie nie nadaje w FullHD czyli 1080p i ŻADNA tego nie zamierza w najbliższej przysżości robić. Jak się napaliłeś na FullHD to kup sobie BR.
RĘCE OPADAJĄ.
[/quote]

Jak nie rozumiesz to przeczytaj ponownie :angry: .
Wyciu napisał, że leci z Cyfry HD, nie ważne czy był zapowiadany czy nie był. Jeżeli jest to upsacal to NIE JEST TO HD. To raz.

Jeżeli chodzi o MGM HD to wszystko jest scanowane z celuloidu w 1920x1080 i nadawane w 1080i. To dwa.

Mam od miesiąca TV 1920x1080 i nie wmawiaj mi, że na nim sygnał 720p będzie lepszy niż 1080i bo to nie jest prawda. Robiłem sam testy i moje oczka widziały. Wszelkiego rodzaju smużenia są nie winą technologii nadawania (czy też doprowadzanego sygnału) tylko WINĄ TECHNOLOGII WYŚWIETLANIA LCD. Ja nie mam LCD więc nie mam tego problemu. W moim TV przeplot jest zdejomowany znakomicie, porównywałem podając do niego beżpośrednio sygnał 1080p po zdjęciu przeplotu w zewnętrznym skalerze DVDO VP20. A ponieważ mój TV ma 70" więc wszystko z bliska widać jak na dłoni ;) . To trzy.

A czy Cyfra HD to sport w HD to zobaczymy, bo niestety mało jest widowisk sportowych przekazywanych kamerami HD. No chyba że dalej mówimy o upscalach a nie o HD. To cztery.

Czy teraz ręce ci się podniosły ???

:P

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AreckiW' post='10198' date='10.09.2006, 23:52 ']
Ja zrezygnowałem z Cyfry, bo:

1) filmy drugiego sortu,
2) w czasie prime-time są seriale, kioski, zajawki i HBO na stojaka, a najlepsze filmy o 4 nad ranem,
3) te filmy w 16:9 nie są anamorficzne, jak np. w Polsacie film Jak Rozpętałem....
nie są anamorficzne, wiec na moim panoramicznym Philipsie muszę obraz powiększać (interpolacja), a po powiększeniu to jakość jest tragiczna,
4) brak Dolby Digital 5.1, jest tylko Surround,
5) ceny pakietów Premium z księżyca, stać mnie, ale z zasady nie dam 140 zł, max za full pakiet to 100 zł., a Piłka nożna to nie wszystko.
6) pakiet XXL za dodatkowe 35 zł !!!, trzeba czekać do 24.00, o tej porze to ja na forum jestem :P

właśnie skończyła mi się umowa z Cyfrą, miałem roczną umowę tylko na samą kartę, zapłaconą za rok z góry.
I oni mi pismo przysłali, że mnie karą obciążą, bo im tunera z talerzem nie oddałem. Wyobrażacie sobie !!!!?????
Cyfra+ na żaby do Francji spadać !!!!! a nie nam tandetę wpychać.
[/quote]
dokładnie te same powody i wnioski u mnie (zwyjatkiem pakietu xxl i ja placilem 144 zł miesięcznie bodajże)

Edytowane przez Veyron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='29777' date='17.12.2006, 23:44 '][/quote]

Nie wiem jak jemu, ale mi rece, nogi, szczęka i cała reszta opadły na myśl o 70'' TV :P
Mógłbyś zdradzić co to za sprzęt ?

btw.
Nikt tu nie twierdzi, że upscal to HD. Przeczytaj pare postów wyżej moją odpowiedź na twój post i wszystko będzie jasne ;)

Edytowane przez whiteghost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='29777' date='17.12.2006, 23:44 ']

Jeżeli chodzi o MGM HD to wszystko jest scanowane z celuloidu w 1920x1080 i nadawane w 1080i. To dwa.

[/quote]
To jeszcze powiedz, z jakiego źródła (jaki magnetowid) N-ka poda te 1920 punktów w linii?
Pozdr
Didier

[quote name='Veyron' post='29792' date='18.12.2006, 00:54 ']
dokładnie te same powody i wnioski u mnie (zwyjatkiem pakietu xxl i ja placilem 144 zł miesięcznie bodajże)
[/quote]
Tylko, że ten argument o braku 16/9 na C+ to jak kula w płot, bo akurat CANAL+ jest jedyną polską stacją, która od bodajże 2 lat nadaje w anamorficu...
pozdr
Didier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Didier' date='18.12.2006, 10:05 ' post='29809']
To jeszcze powiedz, z jakiego źródła (jaki magnetowid) N-ka poda te 1920 punktów w linii?
Pozdr
Didier[quote]
Nie ośmieszałbyś się takimi pytaniami. W końcu to forum dla tych co choć troszkę liznęli te tematy. A jak nie polizali to najpierw czytają a potem zadają SENSOWNE pytania. Edytowane przez arsenal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Didier' post='29809' date='18.12.2006, 12:05 ']
To jeszcze powiedz, z jakiego źródła (jaki magnetowid) N-ka poda te 1920 punktów w linii?
Pozdr
Didier
Tylko, że ten argument o braku 16/9 na C+ to jak kula w płot, bo akurat CANAL+ jest jedyną polską stacją, która od bodajże 2 lat nadaje w anamorficu...
pozdr
Didier
[/quote]

Magnetowid??? Uzywajmy pojec ze zrozumieniem...
Od roku nadawali raz w tygodniu film 16/9, czy byl to anamorfic, nie wiem... ale na pewno nie od dwoch lat... W dodatku 16/9 w C+Film leci dopiero na 'sztywno' od 1.12 br.


A te 70'' to KDS-70A2000 :) Tylna projekcja. Stoi takie cudo u nas w MM z zapuszczonym demkiem JVC. Gdy zobaczylem ta szafe, kopara mi opadla, nawet nizej niz jak widzialem XD1E na demku z BR :o

Edytowane przez pbuda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pbuda' post='29813' date='18.12.2006, 10:15 ']
Magnetowid??? Uzywajmy pojec ze zrozumieniem...
Od roku nadawali raz w tygodniu film 16/9, czy byl to anamorfic, nie wiem... ale na pewno nie od dwoch lat... W dodatku 16/9 w C+Film leci dopiero na 'sztywno' od 1.12 br.
A te 70'' to KDS-70A2000 :) Tylna projekcja. Stoi takie cudo u nas w MM z zapuszczonym demkiem JVC. Gdy zobaczylem ta szafe, kopara mi opadla, nawet nizej niz jak widzialem XD1E na demku z BR :o
[/quote]

Sądziłem, że w tym gronie nie trzeba tłumaczyć, co to jest magnetowid. W czym jest problem? Mam podac definicję magnetowidu? Nie trzeba chyba też tłumaczyć, że materiały źródłowe w telewizji (a na pewno filmy z telekina) są ciągle archiwizowane na kasetach. W przypadku SONY HDCAM ( a takich używa N-ka (o ile nie JH3) maksymalna rozdzielczość wynosi 1440/1080 (dla obrazów nieruchomych). Dla ruchomych ok. 1200/700. Stąd moje pytanie o źródło i mozliwość zobaczenia obrazu telewizyjnego o rozdzielczości 1920/1080.
Co do C+ i 16/9, to pierwsza emisja w tym formacie miała miejsce w Boże Narodzenie 2004 (Gwiezdne Wojny), a w ciągu ostatniego roku było co najmniej 15-20 filmów miesięcznie w anamorfic.
Trzymajmy się faktów...
pozdr
Didier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
quote name='Didier' date='18.12.2006, 10:05 ' post='29809']
To jeszcze powiedz, z jakiego źródła (jaki magnetowid) N-ka poda te 1920 punktów w linii?
Pozdr
Didier[quote]
Nie ośmieszałbyś się takimi pytaniami. W końcu to forum dla tych co choć troszkę liznęli te tematy. A jak nie polizali to najpierw czytają a potem zadają SENSOWNE pytania.


Mógłbyś mi wyjasnieć, dlaczego moje pytanie jest bezsensowne?
pozdrawiam
Didier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ceny to na stronie cyfry szukac, albo po prostu wpisac w wyszukiwarce.
Dekodery Philipsa do odbioru HD beda dostepne juz jutro. Tak przynajmniej mowia w BOKu cyfry. Ciekawe tylko, czy w jeden dzien/noc dowioza to ustrojstwo do kazdego germanosa i innego punktu sprzedazy c+...
W kazdym razie ja mam drobne pytanko do znawcow tematu. Mam pelne warunki do odbioru HD, brak jeszcze tylko dekodera - i pytanie - brac oryginalny dekoder cyfry czy Humaxa czy moze jeszcze jakis inny dekoder? Co jest tak naprawde bardziej oplacalne, rowniez finansowo? Bardzo prosze o odpowiedz.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='iksce' post='29904' date='18.12.2006, 17:10 ']
Ceny to na stronie cyfry szukac, albo po prostu wpisac w wyszukiwarce.
Dekodery Philipsa do odbioru HD beda dostepne juz jutro. Tak przynajmniej mowia w BOKu cyfry. Ciekawe tylko, czy w jeden dzien/noc dowioza to ustrojstwo do kazdego germanosa i innego punktu sprzedazy c+...
W kazdym razie ja mam drobne pytanko do znawcow tematu. Mam pelne warunki do odbioru HD, brak jeszcze tylko dekodera - i pytanie - brac oryginalny dekoder cyfry czy Humaxa czy moze jeszcze jakis inny dekoder? Co jest tak naprawde bardziej oplacalne, rowniez finansowo? Bardzo prosze o odpowiedz.
Pozdrawiam
[/quote]

Jezeli myslisz o dekoderze cyfry to tylko za 299. Zakup tego za 700 pln to raczej nie jest dobry pomysl. Lepiej kupic Humaxa za 1250 (z modulem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesli planuje jedynie dzierzawe i cierpliwe czekanie na porzadny dekoder z HDD? - bo tak wlasnie jest?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='iksce' post='29910' date='18.12.2006, 15:29 ']
A jesli planuje jedynie dzierzawe i cierpliwe czekanie na porzadny dekoder z HDD? - bo tak wlasnie jest?:)
[/quote]
no to pozostaje tylko taki układ i czekanie na HDD-tylko ciekawe kiedy c+ taki tuner wprowadzi jeżeli z tymi jest taki problem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sponn' post='29906' date='18.12.2006, 15:21 ']
Jezeli myslisz o dekoderze cyfry to tylko za 299. Zakup tego za 700 pln to raczej nie jest dobry pomysl. Lepiej kupic Humaxa za 1250 (z modulem).
[/quote]
Gdzie można kupić Humaxa za 1250 zł z modułem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Didier' post='29833' date='18.12.2006, 13:17 ']W przypadku SONY HDCAM ( a takich używa N-ka (o ile nie JH3) maksymalna rozdzielczość wynosi 1440/1080 (dla obrazów nieruchomych). Dla ruchomych ok. 1200/700. Stąd moje pytanie o źródło i mozliwość zobaczenia obrazu telewizyjnego o rozdzielczości 1920/1080.
[/quote]

W takim razie sam sobie odpowiedziales. Mysle, ze poprzednie pytanie nalezy skierowac do technikow Nki, ktorzy odpowiedzia ci, z czego puszczaja material. Jednakze wnioskujac z tego
[url="http://en.wikipedia.org/wiki/Betacam#HDCAM_.2F_HDCAM_SR"]http://en.wikipedia.org/wiki/Betacam#HDCAM_.2F_HDCAM_SR[/url]
na HDCAM mozna nagrac material 1080i, tenze Sony JH3 bez problemu 1080i wyswietla, wiec nie widze problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem na info c+ i narazie nie mają informacji kiedy wprowadzą na rynek tuner z HDD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ale rozumiem, ze ten dekoder philipsa, ktory ma jutro wejsc do sprzedazy... nie jest jakis tragiczny i zobacze na nim rzeczywiste haj defynyszyn? Albo chociaz prawie rzeczywiste i bedzie kwestia czasu, az cyfra pokaze czyste-prawdziwe hd? Kurde, żal 300zl... ;/ Edytowane przez iksce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='iksce' post='29926' date='18.12.2006, 16:01 ']
No ale rozumiem, ze ten dekoder philipsa, ktory ma jutro wejsc do sprzedazy... nie jest jakis tragiczny i zobacze na nim rzeczywiste haj defynyszyn? Albo chociaz prawie rzeczywiste i bedzie kwestia czasu, az cyfra pokaze czyste-prawdziwe hd? Kurde, żal 300zl... ;/
[/quote]
ale co począć jeśli chce się oglądać C+HD!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowe info. Swieze info.
Dekodery sa tylko cyferka niestety nie zaprezentowala jeszcze procedur, jak bedzie sie odbywala wymiana starych dekoderow na nowe. Czyli tak naprawde nie sa one jeszcze fizycznie dostepne. To jest paranojo-skandal.
Natomiast przy okazji gadki o dekoderach mily pan z pomocy technicznej cyfry rzekl iz proponuje mi pakiet prestizowy. Jedyne 155zl. O tak!
Logiczne myslenie nakazuje w tym momencie rzucic w cholere cyfre i kupic N-ke... tylko nie bedzie canalu+ kurde;/ a na nim mi akurat bardzo zalezy. Kto zaklada ze mna nowa platforme? Edytowane przez iksce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='iksce' post='29967' date='18.12.2006, 22:30 ']
Nowe info. Swieze info.
Dekodery sa tylko cyferka niestety nie zaprezentowala jeszcze procedur, jak bedzie sie odbywala wymiana starych dekoderow na nowe. Czyli tak naprawde nie sa one jeszcze fizycznie dostepne. To jest paranojo-skandal.
Natomiast przy okazji gadki o dekoderach mily pan z pomocy technicznej cyfry rzekl iz proponuje mi pakiet prestizowy. Jedyne 155zl. O tak!
Logiczne myslenie nakazuje w tym momencie rzucic w cholere cyfre i kupic N-ke... tylko nie bedzie canalu+ kurde;/ a na nim mi akurat bardzo zalezy. Kto zaklada ze mna nowa platforme?
[/quote]

ja! wykładam 100zł :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='iksce' post='29967' date='18.12.2006, 22:30 ']
Nowe info. Swieze info.
Dekodery sa tylko cyferka niestety nie zaprezentowala jeszcze procedur, jak bedzie sie odbywala wymiana starych dekoderow na nowe. Czyli tak naprawde nie sa one jeszcze fizycznie dostepne. To jest paranojo-skandal.
Natomiast przy okazji gadki o dekoderach mily pan z pomocy technicznej cyfry rzekl iz proponuje mi pakiet prestizowy. Jedyne 155zl. O tak!
Logiczne myslenie nakazuje w tym momencie rzucic w cholere cyfre i kupic N-ke... tylko nie bedzie canalu+ kurde;/ a na nim mi akurat bardzo zalezy. Kto zaklada ze mna nowa platforme?
[/quote]
a mi już powiedzieli w punkcie cyfry, ze bedzie to aneks do umowy i tyle. Jak przyjdą dekodery to i procedura bedzie. Sądze, że cyfra stanie na głowie by te dekodery dostarczyc do punktów przed świetami, bo inaczej na cholere ten tydzień cyfry z HD??? dla tych co mają własne dekodery z HD? oni i tak nie kupią od nich tych dekoderów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pbuda' post='29921' date='18.12.2006, 15:53 ']
W takim razie sam sobie odpowiedziales. Mysle, ze poprzednie pytanie nalezy skierowac do technikow Nki, ktorzy odpowiedzia ci, z czego puszczaja material. Jednakze wnioskujac z tego
[url="http://en.wikipedia.org/wiki/Betacam#HDCAM_.2F_HDCAM_SR"]http://en.wikipedia.org/wiki/Betacam#HDCAM_.2F_HDCAM_SR[/url]
na HDCAM mozna nagrac material 1080i, tenze Sony JH3 bez problemu 1080i wyswietla, wiec nie widze problemu...
[/quote]
Nie pisałem o liczbie linii, bo wszystkie magnetowidy HD moga oczywiście odtwarzać co najmniej 540 linii na półobraz (czyli owe 1080i), a o liczbie punktów w linii, a tych na ogół nie ma 1920. Twierdzę więc, że na dzisiaj praktycznie rzecz biorąc nie można zobaczyć obrazu telewizyjnego, który miałby rozdzielczość 1920/1080, bo nie wszystkie dostępne dziś profesjonalne urządzenia telewizyjne mogą pracować z taką rozdzielczością. Do tego dochodzi pogorszenie rozdzielczości przez kolejne kodeki a także zmniejszenie efektywnej rozdzielczości pionowej w trybach interlace (o ok. 40% dla obrazów ruchomych). Nie wspominam już o oświetleniu, które na ogół ogranicza kontrast szczegółów (a więc także efektywną rozdzielczość) już na poziomie kamery. W tym kontekście dyskusja o rzekomych różnicach rozdzielczości pomiędzy 720p a 1080i nie ma sensu (bo i tak faktyczna rozdzielczość dla obrazów ruchomych wynosi ok 1200/700).
pozdr
Didier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...