Skocz do zawartości
TOmeKK

Sharp XD1E wszystkie rozmiary

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem po co te spekulacje cenowe, ceny podane w DE więc u nas moze być oficjalnie nieznacznie drożej (większy VAT niż w DE tam 16% u nas 22% kwa kwa, z lodówki zniknał też LCD), porównajcie 46X2000 w DE, cena zalecana 5900Euro czyli ok. 23 600 - cena Sony PL 22 990 a za ile można kupić ? wszystko jasne, Sharp będzie kosztował wg zaleceń 4 499 Euronów (46XD1) czyli ok. 17 990 a jak to policzy Sharp PL? proste cena więsza bo wyższy VAT czyli 18 990 a i tak duuuużo niżej niż SONY-narazie jedyny liczący sie konkurent. Cena sklepowa będzie taka (18 990) a jak zwykle kupimy z jakimś rabatem czyli taniej.

Najpóźniej w czwartek test XD1 na naszym FORUM.

Pzdr.

RS4 Edytowane przez RS4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz go bedziesz mial ? To pewnie i dm8000 bedziesz mial pierwszy. Licze na info o wspopracy obu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='RS4' date='12.09.2006, 10:44 '].. Sharp będzie kosztował wg zaleceń 4 499 Euronów (46XD1) czyli ok.  17 990 ...

[right][post="10317"][/post][/right][/quote]

RS4 podałeś cenę 52". Ten mniejszy 46" bedzie o równy 1000€ tańszy (czyli 3499€).

Znaczy - tym lepiej. ;):)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz wywołuję Gmeru.
A może by tak formalnie (tzn.e-mail chyba wystarczy ;) ) zasugerować Sharp Polska chęc współpracy. Pomysł może jeszcze "nie ubrany" ale może coś z tego będzie.
Myślę , że zainteresowanych Sharpami na tym forum (myślę o zakupie) jest znacznie więcej niż 5. Po przeprowadzonych testach w Polsce myśle że ta liczba się zwielokrotni , zwłaszcza że rusza (ITI) ogólnie dostępne źródło materiału HD co wielu skłoni do przejścia z teorii HDTV do praktyki.
To co Gmeru -spróbujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ktory bedzie testowany? 46/52 z Kameyamy II czy tez 37/42 (ktore ponoc nie sa z Kameyamy)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='nowy66' date='12.09.2006, 10:11 ']RS4 podałeś cenę 52". Ten mniejszy 46" bedzie o równy 1000€ tańszy (czyli 3499€).

Znaczy - tym lepiej. :D  :D

pzdr
[right][post="10319"][/post][/right][/quote]

Tak, tak sorry podałem cenę 52 a nie 46 sorry,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Tom0000' date='12.09.2006, 10:06 ']Juz go bedziesz mial ? To pewnie i dm8000 bedziesz mial pierwszy. Licze na info o wspopracy obu :D
[right][post="10318"][/post][/right][/quote]


Tom0000 , znamy się z innego forum i powinieneś wiedzieć , że nie piszę durnot, nie mam XD1, a jestem zaproszony na testowanie, tak jak paru innych forumowiczów, więc proszę Cię nie wyśmiewaj się, mam Cię za poważnego człowieka i oczekuję tego też od Ciebie.

RS4

Prześlę Ci zdjęcie XD1 z jutrzejszą Gazetą wyborczą

Edytowane przez RS4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Slowo "bedziesz" uzyte 2 razy jest bez watpienia w czasie przyszlym. Nie rozumiem , czemu podejrzewasz iz to co napisales, ja nie traktuje z najwyzsza powaga i ufnoscia ?
Dlaczego mam watpic, iz mozesz miec ten sprzet wczesniej ? Wiem przeciez , ze masz zamiar kupic wyswietlacz 1080p. A skoro mozesz miec dojscia u Sharpa to czemu nie gdzie indziej ?
No chyba, ze forma w jakiej podales informacje miala byc specjalnie wieloznaczna. Oj naiwny ja ... Edytowane przez Tom0000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='rudolfina' date='11.09.2006, 18:52 ']pbuda- to pesymista :D
A gdzie optymiści? nowy66?rs4?
[right][post="10247"][/post][/right][/quote]


Jeśli są poważni ludzie to czemu nie, ale ja potrzebuje fakturę VAT na firmę i jest jeszcze inny problem, w wypadku dochodzenia roszczeń będzie problem bo za to odpowiada sprzedawca końcowy, myślę ze lepszy pomysł to rabat dla członków forum, trzeba znaleźć dojście i ponegocjować a zakup będzie indywidualny, może coś w tym temacie się uda, ale to TOmeKK poinformuje.

Pzdr.

RS4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RS4
Tak dokładnie sobie to wyobrażam - negocjujemy wspólnie a zakup jest indywidualny. Pewnie będą różne rozmiary , faktura paragon itp.
A swoją drogą - RS4 odliczasz zakup LCD od podatku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli rabat i zakup indywidualny, to ja jestem ZA.

Zeby sie tylko nie okazalo, ze GDYBYSMY dostali rabat, i tak wyjdzie drozej niz w sklepie, ktory ma jeszcze wiekszy rabat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='rudolfina' date='12.09.2006, 13:02 ']RS4
Tak dokładnie sobie to wyobrażam - negocjujemy wspólnie a zakup jest indywidualny. Pewnie będą różne rozmiary , faktura paragon itp.
A swoją drogą - RS4 odliczasz zakup LCD od podatku :D
[right][post="10334"][/post][/right][/quote]


U mnie jest sala konferencyjno-szkoleniowa, wiec potrzebuję duży LCD, zorientujemy się czy jest taka mozliwość zakupu, jeśli nie bezpośrednio od Sharpa to może od jakiegoś dealera.

RS4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D:(:D:D [quote name='rudolfina' date='12.09.2006, 13:18 ']No to teraz wywołuję Gmeru.
A może by tak formalnie (tzn.e-mail chyba wystarczy :) ) zasugerować Sharp Polska chęc współpracy. Pomysł może jeszcze "nie ubrany" ale może coś z tego będzie.
Myślę , że zainteresowanych Sharpami na tym forum (myślę o zakupie) jest znacznie więcej niż 5. Po przeprowadzonych testach w Polsce myśle że ta liczba się zwielokrotni , zwłaszcza że rusza (ITI) ogólnie dostępne źródło materiału HD co wielu skłoni do przejścia z teorii HDTV do praktyki.
To co Gmeru -spróbujesz?
[right][post="10322"][/post][/right][/quote]
INWES. Jestem nowym na forum- witam wszystkich bardzo serdecznie. Jestem też zainteresowany zakupem 37xD1E. Może by zainteresować jakiegoś importera do
sprowadzenia większej ilości telewizorów po niższych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='rudolfina' date='12.09.2006, 13:18 ']RS4
Czy mogę rozumieć że rozpoczynasz rozmowy z Sharp O wspólnym zakupie?
[right][post="10338"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Rozmawiałem o tym z TOmKKiem, może coś sie uda, nic jeszcze nie wiem i nic nie obiecuję, ale coś spróbujemy, jeśli sie uda to damy znać. Jeśli nie bezposrednio to od dealera.

RS4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się oczywiście pisze :D

pytanie do kolegów mających działalność:
myślicie, że US może się czepić zakupu monitora LCD za 10.000 jako ekranu do komputera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z moich doświadczeń wynika, że dla korzystnego zakupu trzeba trochę poczekać.
Obecnie zalecał bym nabywanie LCD SAMSUNG 40 M61.
Można go trafić za 7K.
A to był model EISA 2005. I jest to nadal bardzo mocny LCD.
GD1 Sharpa 45" full HD (no może True HD) jako końcówka serii był oferowany za 17k ( max to było chyba 30k).
Mój SAMSUNG LW46G15W miał top na pozionie 35k, zaś najtaniej był za 16k.

Nowości kosztują zawsze dużo bo są przeszacowane.
Co do polityki cenowej to widzć wyraźnie, że sukces jest tam gdzie produkt dobry zaś cena umiarkowana.
Tak zrobił SONY z Bravia 40" C/V/W (10k).
Ale już cena 23k za 46" seria X to porażka. Nawrót durnych nawyków korporacji.

Wasze myślenie jest takie:
"Handlarz" sprzedając 20 sztuk pracuje tyle samo jak przy sprzedaży jednej sztuki.
Niech więc wtedy weźmie 10% należnej prowizji.
Zakładacie także, że ta prowizja to 20-30% ceny. Czyli chcecie zapłacić 18-27% mniej niż cena startowa. Czy tak ?
Upust więc byłby na poziomie 3k- 4k. To dużo.
Ale sądzę, że marża realna (czytaj: prowizja) to tylko 5-8%. Wtedy upust to 1k.
Też dobrze.
Ale to już ok. 2,5k poniżej Waszych oczekiwań.
Lepiej poczekać.
A święta nachodzą i każdy już widzi ITI TVN HD obok choinki.
............... Ślinka leci ...................... Edytowane przez janunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
..dodam w temacie że 45" GD1 Sharpa można nabyć za ok. 13k pln, i prawdą jest, że stary poczciwy M61 jest oceniany lepiej niż nowe samsungi, podobnie januniowy 46", z którym nie wiele modeli może konkurować,
ja doradzał bym podobnie jak przedmówca nie rwać się na pierwszą linię ataku, poczekać, na początku zawsze będzie drożej, potem się ustabilizuje

przykład udanej serii X sony z nieudaną ceną, na początku cena 22k pln, po miesiącu juz 17k pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to co piszę teraz jest niezgodne z tym co napisałem wcześniej.

Sprzedaż poza siecią sprzedaży to jest tzw. "psucie" rynku. To jest nieliczenie się ze stałymi partnerami i liczenie na krótkotrwały efekt - wynik miesięczny czy kwartalny.

ALE,

Jeżeli HD ready- szeroko rozumiane (nie chodzi o rozdzielczość - nie lubie tego stereotypu) - stanowią 3% rynku w naszych domach w PL, to ktoś może chcieć próbować zdominować rynek, krótkotrwale.

Dlatego, że wiąże sie to z "pierwszeństwem" na rynku. Dlaczego np. na pieluszki mówi się potocznie <pampersy>, bo były pierwsze, takie przykłady można mnożyć.

Wiadomo, że na tv nikt nie powie sharp, jest za późno, ale dominacja na rynku full HD może mieć takie efekty jak sprzedaż blu-raya Sharp, surówek Sharp, przystawek DVB-T Sharp, zewnętrznych dysków sharp, monitorów do kompa Sharp, itd.

Ale firmy nie myślą długofalowo, liczy się zysk dzisiaj, no i w przyszłym roku. Tak może działac tylko ktoś, kto dawno jest nad kreską.

Liczę na to, że się mylę co do Sharpa. :D

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='janunio' date='12.09.2006, 18:52 ']Z moich doświadczeń wynika, że dla korzystnego zakupu trzeba trochę poczekać.
Obecnie zalecał bym nabywanie LCD SAMSUNG 40 M61.
Można go trafić za 7K.
A to był model EISA 2005. I jest to nadal bardzo mocny LCD.
GD1 Sharpa 45" full HD (no może True HD) jako końcówka serii był oferowany za 17k ( max to było chyba 30k).
Mój SAMSUNG LW46G15W miał top na pozionie 35k, zaś najtaniej był za 16k.

Nowości kosztują zawsze dużo bo są przeszacowane.
Co do polityki cenowej to widzć wyraźnie, że sukces jest tam gdzie produkt dobry zaś cena umiarkowana.
Tak zrobił SONY z Bravia 40" C/V/W (10k).
Ale już cena 23k za 46" seria X to porażka. Nawrót durnych nawyków korporacji.

Wasze myślenie jest takie:
"Handlarz" sprzedając 20 sztuk pracuje tyle samo jak przy sprzedaży jednej sztuki.
Niech więc wtedy weźmie 10% należnej prowizji.
Zakładacie także, że ta prowizja to 20-30% ceny. Czyli chcecie zapłacić 18-27% mniej niż cena startowa. Czy tak ?
Upust więc byłby na poziomie 3k- 4k. To dużo.
Ale sądzę, że marża realna (czytaj: prowizja) to tylko 5-8%. Wtedy upust to 1k.
Też dobrze.
Ale to już ok. 2,5k poniżej Waszych oczekiwań.
Lepiej poczekać.

[right][post="10353"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

No właśnie na to liczę i jestem pewien , że tak właśnie jest na sprzęt z wysokiej półki są marże ok 25-30%, wiem, że jeszcze od cen hurtowych są rabaty dla dobrych sprzedawców, za miejsce sprzedaży, wystrój, ekspozycję, ilość kupowanego sprzętu oraz preordery. Tak więc cena za jaką mozna kupić bedzie o te 20-30% niższa i jeszcze parę złotych zostanie dla sprzedawcy, masz rację , że nowy sprzęt jest najdroższy na początku, ale jakby każdy tak kupował po roku ukazania się sprzętu to do dzisiaj oglądalibysmy TV na rubinach 7014p (to była najnowsza seria składana w Polsce). Ja trzy lata temu kupiłem plazmę za 25tys. i jakbym poczekał te trzy lata to kupiłbym za 7-8 tys. Takie są prawa rynku i takie jest życie, koniunktura napedza rynek a rynek rozwój itd..itd.

Pzdr.

RS4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='RS4' date='12.09.2006, 20:53 ']TV na rubinach 7014p (to była najnowsza seria składana w Polsce).[/quote]

To >p< to panel progressive, czy tylko jak podaje czasem philips -7 tys pixeli? :D:D:(

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja również dodam swoje 3 grosze.
Jestem tego samego zdania co janunio i olatigid. Nie spieszcie się z tym zakupem. Zalecam cierpliwość i zakup sprawdzonego sprzętu. Nowość musi się zadomowić i odleżeć oraz nabrać mocy. A co najważniejsze stanieć :-)
Po IFA pewnie pojawi się wiele nowości. Przygotujcie się więc na cotygodniowe "objawienia".

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może co starsi pamiętają kabaret Tey (z Poznania), miał taki skecz/dow-cheep (wkurza mnie ta poprawność - nie można nawet wpisac dow[beeep] :D ) :

"Każdy w Polsce dostanie po dwie swińskie stópki. A jak mu bedzie mało to dostanie jeszcze po ryju"

Nie ma nic za darmo, albo inaczej nie ma darmowej zupy. Bardzo rozbudzony popyt (poprzez prezentację IFA, opinie, itp) na serię XD1E został nakręcony skutecznie i nie widze powodu dla którego FIRMA miałaby rezygnowac z extra marży.

Chociaz z drugiej strony , tymi słowy zwracam się do Sharp, co wam przeszkodzi sprzedac po kosztach te kilka sztuk :D:(:D (trzeba by byc głupi, żeby nie spróbować)

pzdr

Edytowane przez nowy66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...