Skocz do zawartości
TOmeKK

Sharp XD1E wszystkie rozmiary

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie dane nt nowych modeli XD1E już są. Tak więc (do spokojnego przejrzenia)

Dla wyższych serii 46" i 52" (dane techniczne i opis firmowy - poniżej teksty po angielsku) [url="http://www.sharp.de/presse/prmentry.php?id=329&prmid=46"]http://www.sharp.de/presse/prmentry.php?id=329&prmid=46[/url]

To samo ale dla serii 42" i 37" (dane techniczne i firmowy opis - poniżej po ang dane tech, opis po niemiecku)
[url="http://www.sharp.de/presse/prmentry.php?id=330&prmid=46"]http://www.sharp.de/presse/prmentry.php?id=330&prmid=46[/url]

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw było zamieszanie z kontrastem, ze wszystko 2000, a jest 1200 i 1500 w zal od modelu.

A teraz z dynamicznym -wszędzie było 7500, teraz w twoich linkach jest 6000 dla "małych" - :P 42 i i37., dla dużych jest 7500.

Najbardziej wierzę prezentacji power point, kilka postów wyżej.

pozdr.

Edytowane przez TOmeKK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[color="red"]
DLA MNIE TO JEST SENSACJA !!!![/color]


Cała seria nowych telewizorów serii Sharp (XD1E) będzie składana gdzie ? no gdzie?

W POLSCE POD TORUNIEM.

 [color="blue"]Modification to the system which conveys only the panel from the latest panel, from stage of modularization does at the locale. You say that in for the Chinese market in for the Nanjing, Asia in for the Malaysian, United States in for the Mexican, Europe the assembly is done at the Polish factory[/color]

[url="http://www.watch.impress.co.jp/av/docs/20060831/sharp1.htm"]http://www.watch.impress.co.jp/av/docs/20060831/sharp1.htm[/url]

[url="http://www.sharp.co.jp/"]http://www.sharp.co.jp/[/url]

[u]Do jednego i drugiego użyjcie translatora. Po wklejeniu zablokowało mi dostep (prztłumaczony). Po lewej stronie na drugiej stronie (sharpa) pierwsze 4 pozycje zaczynające się na 2006 to te info w oryginale[/u]

A myślałem, że z Polski pójdzie "Entry" seria ale ta pozostanie z Hiszpanii. Już wiadomo skąd takie ceny na XD1E.

[color="red"]Start sprzedaży na całym świecie od 01 października. Tak jak wszędzie 31/08 i 01/09 były konferencje prezentujące modele na cały świat. Godna podziwu koordynacja.[/color]

Ciekawostki : zużycie prądu dla 52" - 322W, w pierwszym linku wygląd dla Europy, USA i Azji. Co ciekawe : 42" też z Nakeyamy2 (czyli tylko inna elektronika,inne czasy, kontrast,..)

pzdr Edytowane przez nowy66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie przetłumaczyć opis nowych modeli w komunikacie pracowym Sharpa:

[b]Nowa Era - Sharp rozpoczyna produkcję LCD TV z Kameyama II
Na IFA 2006, Sharp ustanawia nowe standardy z dwoma pierwszymi modelami nowego AQUOS 1080 XD1E serii pochodzących z najbardziej nowoczesnej na świecie fabryki panelów LCD. 1080p Pełny HD LCD TV z nowymi wielkościami paneli 52 i 46 cali fascynują z doskonałą wzajemną współpracą najnowszej technologii ze sztuką projektowania, szlachetny czarny lakier pianina wyznaczają w nową erę w LCD TV.[/b]
Hamburg, 31 sierpnia 2006.. LCD z najbardziej nowoczesnej fabryki paneli na świecie która została uruchomiona przez Sharpa w Kameyama w sierpniu. Sharp zainwestował prawie 2.5 miliarda euro w rozwój ósmej generacji i w wyniku tego, zyskał znaczne prowadzenie ponad jego konkurentami w największym segmencie rynku Konsumenckiej Elektroniki.
Z dwa pierwsze modele XD1E serii prezentujących nowe przekątne ekranu, LC-52XD1E i LC-46XD1E z nowej fabryki, Sharp utworzył imponującą syntezę wyższej technologii i ambitnego projektowania. Arcydzieła w nowych wielkościach 52 cali (132 centymetrów) i 46 cali (117 centymetrów) zwiększa wybór wielkości panelu i oferuje wysoce atrakcyjne rozwiązania w zasięgu między 37-cala i 65-cala (165-centymetra) modelami.
Dwa modele fullHD AQUOS 1080 LC-52XD1E i AQUOS 1080 LC-46XD1E nie tylko przekonują nowymi wielkościami, ale również z błyskotliwym obrazem. 1080p fullHD czyli 1,920 x 1,080 pikseli w połączeniu z szybkim czasem reakcji piksela poniżej sześciu milisekund lub czterech milisekund w trybie działania (używając impulsive drive ) jest idealna dla wszystkich zastosowań również dla HD graczy. Dla kineskopowych TV i ich niskiej rozdzielczości, praktyczna zasada wymagała od widzów trzymania odległości minimum (trzy razy przekątna ekranu) od TV. Dla HDTV w szczególności dotyczy to paneli LCD , to właściwie nie gra roli . Więc widzowie mogą również siąść blisko 52-cala LCD TV i dzięki doskonałej jakości obrazu, mogą podziwiać wszystkie szczegóły pokazane w oszałamiającej jakości, ostrości, szczegółowości i zatapiają film i rzeczywistość w jedną całość. Telewizja staje się całkowicie nowym domowym doświadczeniem dla każdego fana filmu.
Lecz nie tylko duża rozdzielczość wpływa na jakość obrazu. Z nowym podświetleniem czterech długości fali (RGBplus), Sharp wygenerowuje czwartą składową koloru dodając szkarłatny kolor do standardowych barw czerwieni, zieloni i niebieskiej. To dodatkowe “czerwieńsza czerwień” powodują znacznie bardziej naturalne kolory i obrazy niż kiedykolwiek przedtem - chociaż to tylko nieświadomie jest spostrzeżony przez ludzkie oko. Ponadto z truD, to pakiet technologi ulepszających obraz, technologia została połączona z projektant TV, które znacznie ulepszają obraz. Kolory na ekranie są pokazane z o wiele większą przejrzystością i głębią. Optimised scaler - algorytmy zwiekszają potencjał paneli HD i dostarczają bezprecedensową delikatność obrazu.
Ulepszony stosunek kontrastu 1,500:1 lub 7,500:1 z dynamicznym uwydatnieniem kontrastu zapewnia błyskotliwą reprodukcję obrazu. Ponadto, kontrast jest optymalizowany przez System Aktywnego Podświetlenia, który ulepsza najjaśniejsze i najciemniejsze punkty, żeby obrazy wydały się nawet bardziej trójwymiarowe.
Dzięki szerokiemu kątowi widzenia 176 i panelowi Black TFT LCD , również fani filmu siedzący po bokach będą mieć dobry widok bez jakichś zmian koloru, strat kontrastu lub niepokojących odbić.
System audio 2x15 wat i otoczenie dźwiękiem z cyfrowego wzmacniacza uczynią z każdego hitu kinematograficzne wydarzenie w Twoim domu. Clear Voise (Czysty Głos) - funkcja sprawia, że głosy brzmią dużo wyraźniej. W celu zapewnienia, aby podczas reklam nie zwiększał się poziom dźwięku, zastosowano układ Automatycznej Regulacji Poziomu (AVC) który automatycznie dostosowuje poziom dźwięku do programu oglądanego wcześniej.
LC-52XD1E i LC-46XD1E , oferują dwa HDMI z HDCP i dwoma SCART. RS-232C do współpracy z komputerem. Kabel adaptatora dla wejścia komponentu VGA jest dołączony.
Wraz z nowymi przekątnymi ekranu i nowoczesnymi cechami, Sharp wprowadza nowe i atrakcyjne ceny. Sharp AQUOS 1080 LC-52XD1E i Sharp AQUOS 1080 LC-46XD1E będzie dostępny w cenach detalicznych od października 2006, odpowiednio 4,499 Eur i 3,499 Eur .

Sorry za ew. literówki lub niespójność tekstu, ale chyba da się zrozumieć :rolleyes:

Pozdr.

RS4

Nieformalna informacja cena w Polsce 52XD1- 15.990 - SZOK!!!! mi osobiście się wydaje że będzie drożej, zobaczymy

Edytowane przez RS4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='RS4' date='01.09.2006, 19:25 '] 
Nieformalna informacja cena w Polsce 52XD1- 15.990 - SZOK!!!! mi osobiście się wydaje że będzie drożej, zobaczymy [right][post="9431"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Tzw. sugerowana detaliczna? To by znaczyło, że 46" 11.990. Skąd "ogólnie" to info?

Dla mnie te ceny są jak najbardziej realne.

pzdr Edytowane przez nowy66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='nowy66' date='01.09.2006, 19:38 ']Tzw. sugerowana detaliczna? To by znaczyło, że 46" 11.990. Skąd "ogólnie" to info?

Dla mnie te ceny są jak najbardziej realne.

pzdr
[right][post="9432"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Info, ze "źródła" ale nic oficjalnego, ale chciałbym żeby tak było-bardzo bym chciał

RS4

A tak swoją drogą to Sharp Polska już weekenduje, no ale to jest normalne w kraju miodem i mlekiem płynącym, zamiast troszkę popracować i uaktualnić strone www, juz od 12 nikt nie odbiera telefonów, bo i po co. Edytowane przez RS4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='RS4' date='01.09.2006, 21:02 ']A tak swoją drogą to Sharp Polska już weekenduje, no ale to jest normalne w kraju miodem i mlekiem płynącym, zamiast troszkę popracować i uaktualnić strone www, juz od 12 nikt nie odbiera telefonów, bo i po co.
[right][post="9435"][/post][/right][/quote]

Może pojechali w nagrodę na IFA, dowiedzieć sie co bedą sprzedawać za chwilę :rolleyes:

Mnie też nikt kiedyś nie odpowiedział na maila - prostego - kiedy model.... wejdzie do sprzedaży. Super PR. (Ale i tak kupię wasz produkt jak się okaże dobry, ale to nie wasza zasługa.) Jedyny w porządku gość , to ten który jest tu czasem na forum - ukłony SerwisSharp. :D

Niemcy mieli wszystko gotowe i odpalili stronę z nowymi TV zaraz po konferencji prasowej. A to nie jest naród ciężko pracujący, w por. np. do amerykanów.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdjęcia z Ify.

Tutaj obudowa błyszcząca - lakier fortepianowy, na zdjęciach www był matowy.

[url="http://img49.imageshack.us/my.php?image=img1422yf1.jpg"]http://img49.imageshack.us/my.php?image=img1422yf1.jpg[/url]


??????????????


Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='TOmeKK' date='02.09.2006, 18:26 ']Zdjęcia z Ify.

Tutaj obudowa błyszcząca - lakier fortepianowy, na zdjęciach www był matowy.
ack.us/my.php?image=img1422yf1.jpg[/url]
??????????????

[right][post="9469"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

I taka raczej będzie, w prasowej informacji podali , że będzie czarny lakier fortepianowy, ciekawe jak to wygląda na żywo, bo ze zdjęcia fajniejszy mat.

RS4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obrazki z Wystawy (to nie Musorgski) IFA; nie moje, ale nie moge się oprzeć,


46XD1:


[url="http://server3.pictiger.com/img/514128/picture-hosting/46xd-1-esp-6.php"][img]http://images3.pictiger.com/thumbs/2d/601741b50f558dfa3c156db39240542d.th.jpg[/img][/url]



52XD1:


[url="http://server4.pictiger.com/img/542604/picture-hosting/52xd-1.php"][img]http://images4.pictiger.com/thumbs/dd/346c9f5408b6e4011a217696b8368add.th.jpg[/img][/url]



Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aj aj ajjjjj jaki cudny design :):) Nie no miooodzio. I już się napaliłem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla napalonych na Sharpa, opis technologii [size=7]truD[/size], firmy Micronas:


[url="http://www.micronas.com/products/trud/index.html?backurl=%2Fhome%2Findex.html"]http://www.micronas.com/products/trud/inde...me%2Findex.html[/url]

:)

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na tych flashach wygląda fajnie, ciekawe jak w rzeczywistości. Czekam na Twoje obserwacje.

RS4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Argh... czy moze mi ktos wyjasnic, dlaczego na czesci stron 37'' ekran jest oznaczany jako GE1E a na innych XD1E? Nie rozumiem tego w ogole, szczegolnie patrzac na design obydwu modeli - XD1E jest czarny i ma na dole chromowany(?) dodatek, a GE1E wyglada jakos tak... brazowo... Czy to jest czyjas pomylka, czy faktycznie ten model ma inne oznaczenie?

-edit- Jesli 42'' XD1E kosztuje w Deutschland 2250 euro, to po odliczeniu 16% Mehrwertsteuer wychodzi 1940 euro... a przy kursie 4zl/euro wychodzi 7800pln... chyba za 200-400zl mozna taki TV sciagnac do Polski?

-edit2- na dhs-mediafox.de za 42XD1e jest 2248 euro, koszt wysylki do Polski 200 euro... czyli za 8.5k (po odliczeniu vatu) 42'' full hd... Edytowane przez pbuda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty z tym vatem? 2 LATA TEMU weszliśmy do unii - gdzieś się ukrywałeś? :P

Odwrotnie, w sklepach wysyłkowych, jak podasz polski adres, to naliczą ci 22%, do ceny netto, a ty ściągasz 16%!!!



Zacytuję sam siebie:

[color="gray"]Sharp 37 GE1E vs. Sharp 37 XD1E


Nikt nie wie czym się różnią, jest duże prawdopodobieństwo, że tylko obudową.

Komentarz pani z Sharpa na Ifa był, że cena GE1 jest za wusoka na rynek niemiecki i tutaj go nie będzie.

Moja teoria jest taka - że ze względy na Angoli - których dużo kupiło go już - na pre-oder (przedpłatę, a własciwie przed-zamówienia), wprowdzono ten model jednak, żeby uniknąć kasowania zamówień. Zmiana designu - z tytanu - na czarny gloss - może być kontrowersyjna dla niektórych i być doskonałym powodem do wycofania zamówienia.
[/color]



Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten wygląd jest mocno kontrowersyjny... napalilem sie na ten telewizorek, ale jak go zobaczylem to mi ręce opadły.. :P a zawsze mi sie podobały Sharpy (tuż za Loewe i Pioneer'em)... szkoda szkoda. Chyba chcieli miec wyglad plazm Pioneera. Połyskuje 'na bogato' , ale mimo wszystko jak dla mnie cos nie tak. Tanizną zalatuje.

P.S. A mówię tak bo widziałem na własene oczy ;) no ale wszystko kwestią gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też HD1 wygląda lepiej, a GX najlepiej, ale obraz najwazniejszy.

Co do glossu, to Samsung, Pioneer, i inni też, taka moda. Wcześniej wszystko srebrne, potem tytan, teraz moda na czarne.
Jak widziałeś sam, to jednak 65 wygląda troche archaicznie obok seriiXD1.

Najlepiej wygląda dla mnie nowa Toshiba, elegancko, matowo.

Ale, Sharp XD wygląda lepiej niż Sony X. :P Odwrotnie niż na oficjalnych zdjęciach.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wygląd XD1 z techniką HD1 (z dopracowaną) i połyskiem a la Toshiba (taki delikatny , złamany połysk) Nie można mieć wszystkiego. :P

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='TOmeKK' date='06.09.2006, 16:31 ']Co ty z tym vatem? 2 LATA TEMU weszliśmy do unii - gdzieś się ukrywałeś? ;)

Odwrotnie, w sklepach wysyłkowych, jak podasz polski adres, to naliczą ci 22%[/quote]

Aj bo ja na firme wszystko w Polsce kupuje i mi tak z tym vatem zostalo :/

A co do 22%... czy nie jest tak, ze placi sie vat taki, jaki obowiazuje w danym kraju? Teraz juz wiem, ze jak na firme kupie, to zaplace niemcom cene netto, ale w u nas bede musial zaplacic 22% vatu, natomiast na osobe prywatna? Tego nie doczytalem jeszcze... Moze czas zalozyc firme u zachodnich sasiadow? :P

Osobiscie uwazam, ze TV kupuje sie dla obrazu, a nie wygladu. Jesli jednak 37'' XD1 bedzie kosztowal 10k, to kupie nowa Toshibe WL67.

Edytowane przez pbuda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywiad video z marketingowcem z Sharpa, na targach Ifa, mówi o cenach, nowych liniach, technologii.

Kilka ważnych uwag:

**Ktoś napisał, że Sharp pokazuje statyczne obrazy - i tak i nie - można samemu zobaczyć na video. Na pewno nie stara sie zaszokować kontrastem, tak jak inni.

**Produkty, które są w handlu, nie będą przez nich przeceniane -nowe sa tańsze i lepsze - czyli obniżki tylko przez handel, naturalnie wtedy nie zamawiają nowych dopóki sa stare.

**Pokaz 6ms vs. 4ms.

Porównanie widziane przez nas wszystkich, którzy byli na Ifa, wygląda inaczej w kamerze.

Oko tego nie rejestruje, ale kamera tak. Obraz z ekranu z włączonym układem 4 ms - migocze, podczas gdy ekran 6 ms nie.

Wynika z tego, że nie cała informacja jest podawana - np. brakuje jednego półobrazu?
Na pewno coś się dzieje - może przy 6 ms - działa truD, a w 4 ms tylko "normalny" deinterlacer - obraz nie wygląda jak z CRT - nie ma pasów interferencji, tylko migotanie.


Wniosek - ogólny - jednak nazwałbym to panelem 6 ms, a nie 4ms. I ten układ - pewnie wyłączę - chyba, że piłka nożna czy smochód Kubicy :).


Link, ok 190 mega:

[url="http://media.divx.com/charbax/ifa2006/IFA2006_Sharp.avi"]http://media.divx.com/charbax/ifa2006/IFA2006_Sharp.avi[/url]

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam nieoficjalną informację, że na przełomie września i października będa w sprzedaży w Saturnie!!! Dzisjai ok. 12.00 była delegacja Sharpa i zrobiła prezentację. Wszystkich zamurowało :-) Edytowane przez Adams32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='TOmeKK' date='07.09.2006, 20:27 ']Ale co, ceny czy obraz?
Pozdr.
[right][post="9953"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Cholender lepiej niech dadzą info na polskiej stronie jaka cena i kiedy dostępne u nas a nie jeżdzą sobie po centrach handlowych, zamurowało pewnie jedno i drugie, oby pozytywnie

RS4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas mam wrażenie, że więcej robimy dla Sharpa, niż Sharp robi dla nas - a nic nie robi.

ITI robi konkurs, a jeszcze nie zaczęło :P:huh::huh: , a Sharp - wozi 65 cali po Polsce - ile sztuk sprzedali - 5 może? Bez truD i HDMI !!!

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...