Skocz do zawartości
TOmeKK

Sharp XD1E wszystkie rozmiary

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='TOmeKK' date='17.09.2006, 17:42 ']...I tutaj mnie zastanowiło, czy w ogóle w tym tv jest jakaś autom. funkcja podświetlenia?...

[right][post="10799"][/post][/right][/quote]

Ano jest i nazywa się to to OPC (po francusku "controle automatique du retroeclairage", po niem "optische bildkontrolle") : " OPC function, which automaticallz adjust the screen luminance according to room brightness or lighting conditions" ," thus reducing power consumption..." ta końcówka dodatkowo ode mnie z Poznania :)


Kakaowiec, figowiec jeden pies. Ale jak wygladał !!! Moja wychowawczyni była nauczycielką biologi - stąd mi egal. Zapamiętałem jak mówiła : Są różne zbączenia wśród owadów" :D

pzdr

Edytowane przez nowy66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi sie tak czasem robi z klawiaturą y zamiast z itd. Co to jest?


OPC jest od dawna w Sharpach, ale zauwazyłeś tutaj że zadziałało. Jeżeli działa tak niezauważalnie to super.
Jestem zwolenikiem wyłączania wszystkich automatów. :D



@ pbuda.

Niby porównanie 2 obok siebie i jeden z lepszym kontrastem owocuje lepszym obrazem - moje prywatne wrażenia z Ifa - głębia prawie 3D, czerń. Ale porównianie pomiędzy firmami bardzo problematyczne, szczególnie, że niektórzy podają kontrast dynamiczny.


pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[size=1]Zdaje się, że cos się wciska po lewej stronie klawiatury jednocześnie z polskimi czczionakmi - ale nie chce mi się sprawdzać - więc wyłaczyłem lapa i znowu właczyłem i jest OK. [/size]

Chciałem dokonczyć ale zaczęło się coś babrać więc mnie wyręczyłeś : jak tak działa, że o tym nie wiemy to OK i tak powinno być.

@Tomekk, a propos kontrast : chyba, że zaczną podawac wartość tak jak Toshiba : "according to.. coś tam jakaś norma" Pisałem o tym kilka dni temu, co wywołało ogólna radość z końca dowolności :D .

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzaliście może jak wygląda obraz z naszej ukochanej C+ lub jakiejkolwiek innej TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pbuda' date='17.09.2006, 19:06 ']... w kazdym razie, ten Sharp ma 1500:1 i skoro to jest juz super...

[right][post="10812"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Długo sie zastanawiałem czy poprawić ten drobny błąd i czy to w ogóle jest błąd. Nie chcę rozpoczynac bezsensownej dyskusji 1500 czy 2000 ale ten Sharp ma 2000, mimo, że wszędzie na początku pisali 1500(nawet w katalogach drukowanych). Teraz 2000 jest potwierdzone w kilku stronach (FR, CH, D, GB i w D62 z usa - Mark53) więc chyba tak jest.

Więc kontrast ("native contrast") tego 46" (i 52") wynosi więc już solidne 2000:1.

pzdr

@kazik - mieliśmy tylko jakiegoś divx i było tylko so so (tak sobie). Ale to nie był żaden miarodajny wynik. Akurat w tym pomieszczeniu mimo, że kabel się znlazł to nie było wtyczki antenowej do wewnętrznej kablówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
....Panowie Lizarazu i TOmmeKK,
slot do modułów CI posiada większość LCD TV z DVB-T !!!
Sharp nie jest tu wyjątkiem, Sony, Toshiba, Samsung...

slot służy do modułów CI do dekodowania sygnałów kodowanej TV naziemnej w DVB-T, analogicznie jak u nas np C+,
przypomnę, że mamy DVB-S (przekaz sat), DVB-C (przekaza kablowy), DVB-T (ziemia), i w każdym przypadku sygnał moze być przez jakąśc tam stację TV kodowany, więc naturalnym jest slot CI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='olatigid' date='17.09.2006, 20:44 ']....Panowie Lizarazu i TOmmeKK,
slot do modułów CI posiada większość LCD TV z DVB-T !!!
Sharp nie jest tu wyjątkiem, Sony, Toshiba, Samsung...

slot służy do modułów CI do dekodowania sygnałów kodowanej TV naziemnej w DVB-T, analogicznie jak u nas np C+,
przypomnę, że mamy DVB-S (przekaz sat), DVB-C (przekaza kablowy), DVB-T (ziemia),  i w każdym przypadku sygnał moze być przez jakąśc tam stację TV kodowany, więc naturalnym jest slot CI...
[right][post="10831"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Wszystko rozumiem, jestem też zdania, że można stworzyć platformę DVB-T z dostępem warunkowym. Ten tv Sharpa nie wychodzi na razie poza 2 tunery - analog. i cyfrowy naziemny. Do tej pory była, z tego co słyszałem 1 taka platforma w Anglii, która zbankrutowała.

Z opisu 45 GD1E - z instrukcji - nie jest to chyba przecietny model, wynika, że slot CI jest do kart pamieci, nie znalazłem ani słowa o dostępie warunkowym. Może się mylę.

Takiego samego interface'u się używa do kart sieciowych w laptopach np. i także do usług typu bluconnect.


EDIT:

Gdzieś mam tą instr. na drugim kompie. Ale znalazłem teraz opis do 45gd1e:

[url="http://www.mentor-distribution.com/sharp/pdf/LC-45GD1EA.pdf"]http://www.mentor-distribution.com/sharp/pdf/LC-45GD1EA.pdf[/url]

Tam stoi:

[color="orange"]PC card slot, MPEG 4 Recording / Playback[/color]

Czyli można sobie puścić lub nagrać divx'a.

EDIT 2

Znalazłem instrukcję 45gd1, ma jednak działać CI z płatnymi kanałami.
Jest napisane z DVB , nie napisane jakie.
Moduły wspólpracujace- CA. (str. 43)

Nagrywanie filmów na kartę- nie działa z DTV, RGB, Component, DVI, czyli zostaje SD z analogu tylko.
To samo ze stopklatką, anolog tylko.

Pozdr. Edytowane przez TOmeKK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Lizarazu' date='17.09.2006, 15:39 '][b]Overscan[/b]: ... oraz tryb "underscan”, w którym LCD wyświetla obraz piksel w piksel, czyli bez skalowania.[/quote]

Jak to wyglada w przypadku SDTV/PAL ? Czy kazdy punkt obrazu jest wyswietlany za pomoca 4 pixeli matrycy? Jesli inaczej, to czy istnieje w tym sharpie taki mod wyswietlania obrazu sdtv ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aaaaaaaaaa!!
[url="http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/553288_-lc-37xd1e-sharp.html"]http://www.idealo.de/preisvergleich/Offers...xd1e-sharp.html[/url]

Jak to bedzie tyle kosztowac u nas, to juz sie nie moge doczekac!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pbuda

Pomieszałeś trochę pojęcia na ang. forum. :) , ale fajnie, że ci się chce.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[color="red"][size=14]This post is for English speaking guys visiting this forum in search for info on Sharp XD1E.[/size]
[/color]

First, thanks for overall information, we use and quote your forum very often. :)


This is not going to be an exact translation, because of the thread length, but highlights of the posts on this subject.

[b]General comment:[/b]
This is a very good LCD. The test was not professional, bunch of enthusiasts playing with a tv set after hours.

[b]Color reproduction[/b] is very pleasant. Face skin-tone reproduction excellent.
Black levels are not absolute, but satisfactory.

[b]Overscan [/b]– two options exist in menu – overscan and underscan (pixel mapping 1:1) Tested - works.

Nobody could answer on Ifa, if this tv set supports [b]1080/24p[/b]. Not tested.

[b]Action mode[/b]. Switch is possible with a remote control - was tested on a special test – it does improve smearing – but picture flicker can be noticed by some, for sure the effect can be clearly seen in a camera viewfinder.

[b]TruD[/b] – option has not worked on this prototype – the message on the screen – option invalid
We do understand what this option is for. The comparison of this feature of micronas chip to 100 Hz, is only due to the fact, that both address the same problem – motion.
From private conversations with Sharp guys on Ifa in Berlin we know, that sharp is considering 100 Hz in next coming models – maybe in HD1 – that prototype could be seen on Ifa pictures, that you have links in your thread.

[b]Connectors[/b]

You can see on the pictures two HDMI interfaces.
Component connection is to be realized only by supplied VGA adaptor (see pictures- marked with red). HDMI showed the edge over the component connection it was much better.
VGA – info from Ifa – does not support 1080 – maybe next generation of micronas chip will. Not tested by us.

As for picture adjustments (like color) menu resembles other top Sharp’s models.
[b]It has a backlight adjustment.[/b] (on the picture look for <podswietlenie>)

We have tried to treat it with different quality feeds, using Snazio and Japanese Sharp Blu-ray/DVD player/recorder.
XD1 has showed the difference in quality– “Kingdom of Heaven” being a bad example, even ironically it was used on Ifa as a demo. The best and stunning looking was Queen of Trees, a Discovery piece.

The menu of TV has a Polish language – but the translation of Jap.-> Eng-> Pol is sometimes a little bit confusing, same for instructions of use for older models.
For example >film mode< - nobody knows what is does exactly. It says about auto detection of 24 fps origin. And?

As for the glossy frame – it does collect dust. The stand (feet) is glossy too, it is said, that may be changed. Speakers are at the bottom of the frame, facing down.


Because, pretty much the same team has tested (but on different feeds) Sony 46X2000 few weeks earlier, general opinion is that Sharp has a better picture, and to decide on which black levels are better, both TVs has to be put side-by-side and fed with the same stuff.
The design in our opinion is more attractive in Sharp, the Sony's floating glass - plexi rather, is not giving the best impression, but Sharp's glossy frame can not be replaced or color changed, like that is the case with Sony X.

[b][color="red"]In some max. 2 weeks time we will have a chance to review 52 inch and 46" Sharp HD1E prototypes - we will keep you posted, or please come and visit us again.
It may be even more exiting.

[/color][/b]


Cheers, :)

TOmeKK

Edytowane przez TOmeKK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz umieszczę do tego linki na zagranicznych forach :)
No to teraz będą nam zazdrościć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej to kłocić się w rodzinie (na forum).
Nie jest moim celem oceniać twój ang., bo to jest mój drugi język, a nie pierwszy. Ale twój komentarz - pewnie napisany w dobrej wierze - <ten amatorski test>, brzmi tak samo negatywnie jak w polskim. :P

O pomieszaniu pojęć pisałem w kontekście truD- a 100 hz i że action mode to działa jak 100 hz. Nie winię cię za to, ale nie przekazałeś informacji rzetelnie, bo chyba nie do końca zgłębiłeś temat, i Neil, bardzo konkretny gość, od razu to wyłapał.
Sprowokowałeś mnie do napisania streszczenia i celowo zamieściłem to tutaj, a nie tam. W końcu nie wszystko musi być podane na talerzu.

Pozdr. i doceniam intencje, mam nadzieję, że się nie obraziłeś, nie o to chodzi.


P.S. DocDVD skopiował część o truD - zanim edytowałem, brakowało istotnej części zdania do zrozumienia. Proszę sprostuj. :)

Edytowane przez TOmeKK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu sie obrazac.. pffft! Za to bym sie obrazil! :P

Jak bede mial dluzsza chwile, to sprostuje. Jestem tylko czlowiekiem i bledy popelniam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[url="http://plazmacity.pl/index.php?go=prodlista&more=1&id_product=584&PHPSESSID=4ae94bd0a20dbc82466a3f29ffe9511b"]http://plazmacity.pl/index.php?go=prodlist...66a3f29ffe9511b[/url]

No prosze.. pierwszy chyba polski sklep z ta oferta... wg mnie, o 1000zl za duzo...
Radze poczekac do pazdziernika, na pewno ceny beda jeszcze nizsze.


-edit-
Na e-panasonic tez maja... za 9k :P Chyba jednak troszke przesadzamy?

Edytowane przez pbuda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
=>pbuda
Masz rację na allegro plazma city ma za 37" za 7900,- [url="http://www.allegro.pl/item128523107_sharp_lc_37xd1e_nowosc_full_hd_1080.html"]klik[/url]
Czyli...czekamy na rozwój wypadków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiedy bedzie kosztowal tyle co za odra? probowal; juz ktos zakupow w niemieckim sklepie internetowym? mozecie cos polecic jako sprawdzone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='rozdam' date='20.09.2006, 01:29 ']kiedy bedzie kosztowal tyle co za odra?....
[right][post="11108"][/post][/right][/quote]

@rozdam
sorry, ale kiedy spadnie w tym roku pierwszy śnieg np. w Warszawie ? :)


Odpowiadając na moje pytanie - odpowiesz sobie

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Info for visitors from:

[color="red"][size=14]AV Forums com

HiFi forum de

Homecinema fr[/size][/color]

At least 3 forums were spotted.

To answer your questions.

BD player menu was in Japanese only - so it was hard enough to make it play anything - that's why 1080/24p is not tested.

VGA - we had no computer to test it - you have to understand - it was the Sharp premises after hours. The verbal info on Ifa is that by analog connection pixel mapping is not supported. So it will not do 1080p. But it works as you can see with HDMI. Snazio was used, the only thing is that picture is out of center with underscan - shows black stripe at right.
But this is Snazio, with some other tvs it happens also.

The post above was edited - it has a backlight adjustment.

We had no manual - and I do not recall, if it has a separate adjustment for colors - somebody was asking for - separate green, red, etc. The same with dynamic contrast and input settings memory. Not enough time and no focus on that one.

As for somebody’s comments - of not using the same material for Sony X and Sharp, unfortunately it was different time, occasion and availability of stb.

As for last sentence about HD1 test. It's turn out to be prototype from Ifa without internal tuner, no remote, etc. It was fresh on Ifa from the new factory Kameyama II.
Tests are doubtful, now.

You can ask your question here, if you have any now or in the future. To be able to write on forum you have to register. Normal set up is: for reading also you have to be registered, but now is left open temporarily for obvious reasons.

[size=14]For English change the skin to micro_en at the bottom of the screen.[/size]

Cheers,

TOmeKK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pbuda' date='19.09.2006, 11:27 '][url="http://plazmacity.pl/index.php?go=prodlista&more=1&id_product=584&PHPSESSID=4ae94bd0a20dbc82466a3f29ffe9511b"]http://plazmacity.pl/index.php?go=prodlist...66a3f29ffe9511b[/url]

No prosze.. pierwszy chyba polski sklep z ta oferta... wg mnie, o 1000zl za duzo...
Radze poczekac do pazdziernika, na pewno ceny beda jeszcze nizsze.
-edit-
Na e-panasonic tez maja... za 9k ;) Chyba jednak troszke przesadzamy?
[right][post="11006"][/post][/right][/quote]

Wystawił jako pierwszy, bo go molestowałem, że na forum o niczym innym się nie mówi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='frend30' date='20.09.2006, 00:55 ']@rozdam
sorry, ale kiedy spadnie w tym roku pierwszy śnieg np. w Warszawie ?  ;)
Odpowiadając na moje pytanie - odpowiesz sobie

Pzdr
[right][post="11110"][/post][/right][/quote]



...pierwszy snieg spadnie zima:) pewnie w tym samym czasie co XD1E ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
apropo tego cacka SHARPa - Blue-ray BD-HD100 - wyczytalem ze beda 9 grudnia w cenie 320 000 japonskich jenow - czyli jakies 8300,- PLN. deczko drogo... no ale pamietam jak ludzie kupowali DVD do kompa za 3000:) a teraz 100,-? hiehie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...