Skocz do zawartości
Gmeru

MEGA TEST: LCD Sony KDL-40W5500 kontra LCD Samsung B7000 ( LED TV )

Rekomendowane odpowiedzi

A ja za to chętnie wysłucham co jest innowacyjnego w obecnych produktach tej marki? Napisz nam. Co jest nowego czego nie było wcześniej i w czym byli pierwsi? I czy nie oszukują pisząc ze w czyms byli pierwsi. Po to jest forum by dyskutować wiec klotniami prosze sie nie wykrecac.

Z tego testu jak i oglonych opinii da sie wywnioskowac ze w LCD: Edge LED < zwykłe LCD < RGB LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru - dzięki z a b.rzetelny test. :D

Była chwila że chciałem kupić coś "topowego" i oglądałem w realu cienkiego Samsunga.

Dla mnie porażka (za te pieniądze... i przy tej reklamie) i tylko potwierdzasz w swoim teście to co widać nawet w sklepie (jak się chwilkę poświęci).

-----------------------------------------

stanley-ss - dla Ciebie fragment z instrukcji LG :

"Aby zapobiec utrwaleniu, unikaj wyświetlania nieruchomego obrazu na ekranie telewizora przez dłuższy czas (2godziny lub dłużej w przypadku ekranu LCD, 1godzina lub dłużej w przypadku telewizora plazmowego)."

Pozdrawiam wszystkich. :)

Edytowane przez hojlo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pisząc tradycyjny LCD miałem na myśli rzecz jasna ekran z podświetleniem jarzeniówką. Jakość obrazu na Samsungu jest bez porównania lepsza niż na takim tradycyjnym LCD, a nawet na plazmie, co od razu widać gdy stoją obok siebie na półce w sklepie. I to jest konkret, a jeżeli ktoś twierdzi że tak nie jest to albo słabo widzi albo celowo kłamie.

Na Samsungu czerń jest taka że chce się rękę włożyć, na każdym innym lcd łącznie z Sony czerń to zaledwie jasniejsza lub ciemniejsza szarość. A na plazmie z powodu szklanej powierzchni ekranu widzisz głównie siebie :)

To że Samsung jest cieńszy też nie przeszkadza :D choć nie o tym pisałem

Byłem dzisiaj w Media Markt i celowo postałem sobie koło tego cieniasa, patrzyłem i ... stwierdzam, że ... masz rację. Ten TV w sklepie prezentuje się nadzwyczaj dobrze (obok nie stało nic do czego można by porównać obraz). Gdybym wcześniej nie widział obu testowanych TV obok siebie, obu identycznie skalibrowanych, to rzeczywiście stwierdziłbym, że ten cienias to znakomity TV, TV bez wad.

Jednak po dłuższej chwili, wiedząc czego szukać, popatrzyłem dobrze i wyszło szydło z worka.

Potem wziąłem pilota i stwierdziłem, że cienias miał powłączane wszystko to co aby uzyskać dobry obraz powyłączane być powinno. No cóż magia marketingu i "rasowania" ustawień TV w sklepach w celu ich sprzedaży przez samych producentów może potencjalnym klientom zawrócić w głowie.

I po to jest ten i inne portale aby ludzie nauczyli się na co patrzeć i co jest ważne.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy coś na temat współpracy B7000 z n-ką wiecie.

Po podłączeniu nki przez hdmi pokazuje się komunikat ze telewizor nie obsługuje HDCP ???

Poza tym cały czas nka próbuje sie wyświetlać w formacie 4:3 ( rzadko który jest dopasowany ) pomimo że jest ustawione na panoramiczny.

Czy to wina nki czy samsunga ?

Edytowane przez pcmaniac54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odpaliłem parę minut temu nke na B7000 i wszystko gra. Żadnego problemu HDCP czy innych akcji. Tak samo z formatem.

c80de68cb3d792ae.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawie się to czyta. Gmeru proszę o więcej.

Więcej testów --> więcej użytkowników --> więcej kasy z reklam --> więcej testów ;)

Ps. dzięki za unikanie wazeliniarstwa i brak marketingowego bełkotu. Fajnie by było gdybyś testował też telewizory z konsolami i może wrzucał jakieś materiały video :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja za to chętnie wysłucham co jest innowacyjnego w obecnych produktach tej marki? Napisz nam. Co jest nowego czego nie było wcześniej i w czym byli pierwsi? I czy nie oszukują pisząc ze w czyms byli pierwsi. Po to jest forum by dyskutować wiec klotniami prosze sie nie wykrecac.

Z tego testu jak i oglonych opinii da sie wywnioskowac ze w LCD: Edge LED < zwykłe LCD < RGB LED

Rozumiem że dla ciebie B7000 nie jest żadną nowością.

Zaraz tonem mentora pouczysz mnie pewnie że Sony czy inna Toshiba wcześniej mieli coś takiego. Co prawda wykonano aż 200 sztuk i sprzedawano tylko w Japonii po 500 miliardów jenów, ale liczy się fakt - Samsung nie był pierwszy, hurraaaa!!!! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Samsung nie był pierwszy, hurraaaa!!!! :)

Przeciwnie, Samsung jako pierwszy na świecie wypuścił telewizory LED RGB (seria LN-T81F) a Sony pierwszy wypuścił telewizory LED EDGE (mieli doświadczenia z podświetlaniem led edge stosowanym już w topowych notebookach serii Vaio).

Dzisiaj się odwróciło, i każdy jest liderem w tym drugim segmencie :rolleyes: Ale wikipedia pamięta wszystko... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież w teście jest wszystko napisane... oraz na jego koniec też sprostowałem to co Samsung ogłasza więc nie wiem po co ta dyskusja... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super test. Z tego co przeczytałem wybrałbym Samsunga. Może gorszy obraz od Sonego, ale czyta większośc formatów. A to w kryzysie super atut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem?

Może lepiej Sony+odtwarzacz? Wychodzi tak samo lub nawet taniej, a jednak obraz lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, ja bym nie patrzyl co potrafi czytac, bo TV nie do tego jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie zastanawiam sie nad tv i kupie samsunga tyle ze 55b650, prawie wszystkie funkcje sa takie same jak w slimie tyle ze jest normalnej grubosci.

I cena internetowa 55 cali jest taka sama jak 52W5500. Jezeli chodzi o mkv to wlasnie to przede wszystkim przesądzilo. Mam juz odtwarzacz BD, ktory nie czyta mkv tak wiec telewizor bedzie super uzupelnieniem. No i gratis 3 cale. A moim zdaniem rozmiar ma znaczenie.

Teraz jest juz 400 zl na korzysc samsunga.

Edytowane przez Galczych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem bardzo interesujący test Samsung LED TV UE40B7090 na niemieckim portalu AREA DVD .Tłumaczenie z języka niemieckiego jest oczywiście komputerowe(Google),ale można wychwycić ogólny sens testu: http://74.125.39.132/translate_c?hl=pl&amp...V6HhRYIz8gOp3zg

Edytowane przez marceli52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Samsung nie Gazu..."

Sorry za offtop, ale jak tylko się wejdzie na stronę przetłumaczoną taki tłumaczem, to od nic tylko boki zrywać. Najlepsze tego typu "tłumaczenie" jakie pamiętam, to "Soccer Fan", czyli wedle tłumacza tego typu to "Wentylator piłki nożnej" :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(22.05.2009, 12:36)

LCD Sony KDL-40V5500 kontra LCD Samsung B650

KIEDY TEN TEST?????

Za parę dni.

----

Parę dni minęło i testu nie ma ;/

Bardzo proszę o w/w test gdyż tv szczególnie w 55calach jest bardzo interesujący, pozdrawiam i dziękuję za test i czekam na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeciwnie, Samsung jako pierwszy na świecie wypuścił telewizory LED RGB (seria LN-T81F) a Sony pierwszy wypuścił telewizory LED EDGE (mieli doświadczenia z podświetlaniem led edge stosowanym już w topowych notebookach serii Vaio).

Dzisiaj się odwróciło, i każdy jest liderem w tym drugim segmencie ;) Ale wikipedia pamięta wszystko... :P

Ale zaraz... kiedy wyszedł LN-T81F?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale zaraz... kiedy wyszedł LN-T81F?

źródło:http://en.wikipedia.org/wiki/LED_TV

Samsung first integrated LED backlights into the 40, 48, 52, and 57-inch versions of their LN-T81F series in 2007. Sony, in 2008, used LED backlighting for the 46 and 55-inch versions of their BRAVIA KDL-XBR8 series and introduced the first flat-panel monitor to use LED edge-lighting. In 2008 Sharp introduced the AQUOS LC-XS1US series, the first 52 and 65-inch HDTVs to use LED back-lighting. Samsung, in 2008, used LED-backlighting for their A950 series. In 2009, Samsung introduced their "Luxia" series of LED edge-lit HDTVs, ranging from sizes of 32 to 55-inches. Vizio and LG have also announced their own LED-backlit HDTVs, scheduled to be released in 2009.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale pierwszym RGB LED był Qualia 005. Rok 2004. A nie LN-T81F.

46” Diagonal LCD Screen Full High Definition (1920 x 1080) Resolution The World's First RGB LED Backlit LCD Television High colour gamut TRILUMINOS™ LED backlight Wider colour gamut with 102% NTSC reproduction More dynamic colour and brightness with vivid reds Enhanced viewing angle WEGA Engine HD™ Superior Built-in Sound System S-Master™ Digital Amplifier with 100W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest przekłamanie na wikipedii, a Sony był pionierem w obu technologiach. I w OLED również jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru bardzo proszę abyś napisał kiedy będzie test Samsung B650.Ten tv jest w dobrej cenie nawet w 55calach i nie wiem czy nie lepiej jego kupić niż dokładać np. do sony 52w5500.

Sharp odpada po przetestowaniu i więcej telewizorów nie ma.Zostały w boju baaaaardzo drogi 52w5500 i drogi 55b650.

---

Przede wszystkim chciał bym się dowiedzieć czy model b650 ma problemy z grami(input lag), sporo osób o tym pisze dlatego ciągle się nad tym zastanawiam.

Model b650 jest cięższy od swojego nowego brata i widać że konkretniej zrobiony.Mi również nie podoba się aż tak bardzo zminimalizowanie tych tv gdyż zazwyczaj coś za coś, tutaj mniejszość za jakość modelu(możliwe że nie jakość obrazu ale na pewno jakość produktu oraz skalerów itp.)

pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Edytowane przez Leos20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka, od roku 2004 firma S-LCD Corporation czyli spółka Sony i Samsunga produkuje szklane panele wykorzystywane w matrycach LCD obu producentów.

Partnerzy właśnie zapowiedzieli otworzenie drugiej linii produkcyjnej paneli siódmej i ósmej generacji-> http://www.sony.net/SonyInfo/News/Press/20...425E/index.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gmeru bardzo proszę abyś napisał kiedy będzie test Samsung B650.Ten tv jest w dobrej cenie nawet w 55calach i nie wiem czy nie lepiej jego kupić niż dokładać np. do sony 52w5500.

Sharp odpada po przetestowaniu i więcej telewizorów nie ma.Zostały w boju baaaaardzo drogi 52w5500 i drogi 55b650.

---

Przede wszystkim chciał bym się dowiedzieć czy model b650 ma problemy z grami(input lag), sporo osób o tym pisze dlatego ciągle się nad tym zastanawiam.

Model b650 jest cięższy od swojego nowego brata i widać że konkretniej zrobiony.Mi również nie podoba się aż tak bardzo zminimalizowanie tych tv gdyż zazwyczaj coś za coś, tutaj mniejszość za jakość modelu(możliwe że nie jakość obrazu ale na pewno jakość produktu oraz skalerów itp.)

pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Jestem ciekaw jak będzie wyglądać B650 w tylu calach.... takie rozmiary nie idą w parze z jakością na LCD (wyjątkiem są tutaj A9 i X4500 bo mają RGB LED i najnowsze rozwiązania). Ale B650 to średnia półka.... W5500 jest dużo lepszy. Właśnie mam teraz przed sobą 4TV: B650, V5500, W5500 i B7000 i zdecydowanie wygrywa W5500. B650 to poziom V tylko, że V nie ma 100Hz więc tutaj wybrałbym Sama jeżeli porównywać między V a B650. Ale i tak lepiej dołożyć do W5500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny teścik.... :) wielkie podziękowania.... dokładnie tego potrzebowałem.... wybrałem wszystkie za i przeciw ( każdy sam powinien zdecydować co jest dla niego ważniejsze - bo tak jak pisał autor.... MIX Samsunga i Sony byłby ideałem ) no i w Niedziele kupiłem Samsunga 40B7000 w promocji za nieco ponad 5000 zł a przyznam sie że wygrywał Sony. :)

Anynet+ Samsunga wykrywa i steruje DVD Sony bez problemu ... :)

Aaaa zapomniałem :)

Osobiście mi zabrakło porównania jednego parametru.... pomiar mocy.... ile Watów ( lub kWh ) pobiera jeden i 2-gi TV podczas 1 godziny pracy...

To, ze mi Samsung okleił telewizor zielonymi listkami i na wyświetlaczu w trybie info pokazuje, że mam 1/4 poboru w stosunku do innych TV tak naprawde nic nie znaczy.... jak jest faktycznie przy podobnych nastawach i identycznym np: filmie .... można było wykonać bardzo miarodajny teścik....

Edytowane przez lisekg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...