Skocz do zawartości
Gmeru

MEGA TEST: LCD Sony KDL-40W5500 kontra LCD Samsung B7000 ( LED TV )

Rekomendowane odpowiedzi

ale co ma lepszą czerń B7000 czy B650 ???

Już sam nie wiem co jest z tą czernią w 40B7000 :( Jak mam obraz węższy od formatu 16:9 to czarne paski na dole i u góru obrazu faktycznie jak na nie patrze pod bardzo dużym kątem są bardziej granatowe niż czarne.... ale znowu na tym samym obrazie ( niezależnie czy zamrożę klate czy nie ) ale już w kadrze filmu jak mam czarne tło, np: napisy, sutannę B), itp.... to czerń jest jak smoła .... po prostu czarna :) ( ja myślę że to już jest wariatkowo.... ostrość jak dla mnie w opci z Dynamicznym kontrastem i przy ustawionym oszczędzaniu energii na Auto jest za mocna... zbyt duży kontrast - ale używam tego do oglądania TV w południe jak mi słońce wali prosto na ekran .... i jest Suuuuuuper...

Martwi mnie również fakt, że przy wyłączonym TV z sieci ekran nie do końca jest czarny :lol:;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo wdzięczny i jednocześnie pod wrażeniem.

Dostałem propozycję właśnie tych dwóch modeli do wyboru jako prezent ślubny. Zastanawiałem się nas samsungiem ale wizyta w sklepie RTV + ten właśnie pojedynek rozwiał moje wątpliwości.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem chyba wszystkie posty w tym temacie (tescie) i niestety nie znalazlem informacjijak w5500 sprawuje sie z PS3? Czy zagra ladnie (naczytalem sie troche o input lagu - czy jak to tam zwa) bez zadnych chrupniec i dropow animacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagra jak właściwie każdy LCD jak należy. Z tym lagiem to naprawdę już bajki są tworzone. Wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W w4500 takie zjawisko nie istniało, więc nie podejrzewam żeby nagle pojawiło się w nowym modelu w serii... Bajki tworzone są przez zapalczywych raczy twierdzących, że widzą więcej niż inni, to tak jak czasami testowaniem głośników i generalnie sprzętu audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najmniejszy input lag będzie na analogu, więc dla "zapalonych graczy" to jest najlepsze wyjście, niestety obraz może być nieco mniej ostry niż przez HDMI. Swoją drogą większość "poprawiaczy obrazu" do gier nie nadaje się. Poza tym od paru lat telewizory mają GAME MODE i zapewne z tego należałoby korzystać.

Dacar zagraj sobie w quake live na HDMI i VGA, porównaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Bajki tworzone są przez zapalczywych raczy twierdzących, że widzą więcej niż inni, to tak jak czasami testowaniem głośników i generalnie sprzętu audio.

Akurat input lag danego wyświetlacza można łatwo sprawdzić (np. w poprównianiu z monitorem CRT), więc nie jest to na zasadzie, że ktoś "widzi coś więcej". Kwestia tego, jak bardzo to przeszkadza jest indywidualną sprawą grającego, zależy też w co się gra - np. w grach rytmicznych może to być mocno zauważalne. Ogólnie wszystkie "polepszacze" obrazu zwiększają input lag, dlatego też występuje wspomniany game mode, który w praktyce wyłącza "bajery".

Edytowane przez DaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Polepszacze ok, ich zawodność widać chociażby na dobrym sygnale gdzie zazwyczaj lepiej je wyłączyć (mówię tutaj o sygnale HD), w ps3 jakoś specjalnie ich negatywnych skutków nie zauważam (gry to zazwyczaj bijatyki). No nic tutaj będzie ciężko się dogadać, to tak jak czasami gracze q3 próbują wytłumaczyć różnice 90fps, a 125. Jeśli ktoś nadal się waha to znajomy poszedł bodajże do MM z własną konsolą i problemów nie robili, podpiąć sprawdzić.

Edytowane przez MarcoGrando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Chyba nie doczekamy TU recenzji LE40B650

W sumie w komentarzach masz już pełną recenzję, B650 funkcjonalnie odpowiada B7000 a różni go to, że jest grubszy, nie ma podświetlenia LED, ma trochę głębszą czerń i trochę lepsze kąty. Według Gmera W5500 ma obraz nieco lepszy od B650, a V5500 nieco gorszy od B650. I tyle, pewno nie bardzo jest o czym pisać jeśli wszystkie funkcje B650 są tożsame z B7000 a jedyna różnica to sposób podświetlania panelu.

Edytowane przez Ghrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na podsumowaniu całości: Statystyczny Kowalski wybierze Samsunga bo ..."jego znajomy ma w domu i jest zadowolony..." podejrzewam, że gdyby kupił Deewo albo Funay'a i sprzedawca w sklepie powiedziałby mu, że to jest bardzo dobry TV to przeciątny Kowalski zawinąłby swoje szanowne 4 litery i w pełni zadowolony żył by w przekonaniu że kupił bardzo dobry TV bo "... pan w sklepie powiedział, że ten TV jest bardzo dobry..." bo darzy zaufanie obsługę w sklepie. He he dobre sobie, ale najśmieszniejsze jest to że "good name " tworzony jest nie przez sam sprzęt i to jak sobie radzi z jego podstawowymi funkcjami, ale przez to co powie nam, niekoniecznie uczciwie sprzedawca w sklepie, który wykonuje tylko polecenia kierownika albo jego znikoma wiedza na temat TV. Czasem jak chodzę po Saturnach i MM i rozmawiam z obsługą to czuję się jakbym rozmawiał z małpą, która za banana powie to co chcesz usłyszec. Oczywiście nie wszyscy sprzedawcy - muszę podkreślic. Niektórzy są ukierunkowani tylko na jedną markę bo sami w domu taki mają np. " polecam panu(i) bo sam mam w domu - he he dobra ściema ( skąd mam wiedziec człowieku co masz w domu) - byc może nie było cię stac na lepszy sprzęt i kupiłeś se go bo nie miałeś wiecej kasy albo dostałeś "dobrą cenę" na TV ;).

Bardzo ważne jest przy zakupie sprzętu wybadanie sprzedawcy :), nie zdradzę w jaki sposób, ważne jest też określenie naszych preferncji i możliwości motrażowych pomieszczenie, w którym będzie znajdował siz sprzęt. Przejdzcie się z ciekawości do jakiegoś marketu.

Wracając do tematu W5500 vs B7000 muszę przyznac, że B7000 jest kombajnem multimedialnym, ale czy my nie mamy tego wszystkiego już w domu ... ??? dostęp do youtuba mamy przez komputer urzywając TV jako monitora - to tylko przykład jak gadżety Samsunga są tylko " czasem zbędne". Bo w rzeczywistości w TV oglądany transmisje audio-wizyjne, Filmy z DVD, Blue-Ray, konsola PS3 no i czasem jako monitor a to już wg mnie max możliwości jeśli chodzi o zastosowanie TV. Ja z tymi sprzętami mam do czynienia na co dzień i testuję je znacznie dłużej i nasz szanowny "TESTER", który jest bardzo pożyteczny :), ale tez nie wspomniał o przewadze TV Sony jeśli chodzi o wyświetlanie obrazów statycznych i tutaj ukłony Panom z SONY - grafika pierwszorzędna. Testowałem większośc TV (Scharp DH77, Panasonic G10Y, Samsung B7000 , Sony W5500 ....) podpinając Pendriv'a pod każdego z nich - testem było zdjęcie zrobione przeze mnie paratem Nikon D40, na trybie makro z ustawieniami auto, obiektyw standardowy 18-55 dla uproszczenia. Tutaj bezkonkurencyjnym okazał sie każdy sony, nawet starsze modele, które maja chociaż wejscie USB.

Samsung jest jak plastikowa lala, która kusi wyglądem, ale w środku mało do zaoferowania z kolei Sony trzyma fason i dyktuje warunki - mam na myśli jakośc sprzętu - jako całości.

To jest moje twierdzenie i stan faktyczny i słowa nie zmienię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

piko24 najpierw jako argument przeciwko Samsungowi piszesz, że obsługa multimediów w telewizorze jest zbędnym gadżetem a później jako przewagę Sony podajesz lepszą jakość zdjęć z USB co przecież jest właśnie tym niby zbednym gadżetem. O przykładaniu równej miary chyba nie słyszałeś? Pomijając już nonsens i wtórność całości wypowiedzi (znowu mityczny idi0ta - przeciętny Kowalski i geniusze zła - sprzedawcy w marketach zrzucający nieświadomego idiotę w otchłań piekła złego obrazu).

Edytowane przez Ghrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał Ghrom mało konsekwentna, opinia/wypowiedź, tu nie chodzi o stwierdzenie, że te telewizory są beee a tamte super. Celem tego pojedynku, było wyłonienie, który z tych dwóch telewizorów jest lepszy i tyle, mi brakowało wzięcia pod uwagę ceny pomiędzy testowanymi modelami jest jednak przepaść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piko24

to nie sprzedawca kierunkuje na kupno Samsunga, ale bardzo agresywna reklama tej firmy ( odpowiednie ekspozycje i puszczone materiały ) . Muszę przyznać, że pod kątem marketingowym Samsung jest mistrzem w kreowaniu swojej marki. Reszta pozostała daleko z tyłu.

Wydaje mi sie również, że w Saturnie i MM sprzedawcy są najbardziej obiektywni. Maja tak szeroka półkę na sklepie, że nie muszą polecać sprzetu który mają na stanie, lecz sprzedadzą ci to co chcesz, bo to mają ( w zasadzie cała oferta producentów TV ).

I jaki jest sens wybadania sprzedawcy przy zakupie ??? Chyba to on ma badać jakie są moje potrzeby...

wybacz ale twój post jest tendencyjny i mało wnoszący. A tym , że podłączyłeś pendriv'a do G10 to mnie rozłozyłeś na łopatki. Odnoszę wrażenie, że twoja wiedza ogranicza się do folderów reklamowych Sonego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie muszę nikomu tłumaczyć, jak działa system motywacyjny dla sprzedawców?

Np. w EURO RTV AGD do podstawowej pensji (niskiej) sprzedawca punktuje premię stopniami. Czyli oprócz produktu mają sprzedać:

1. Przedłużoną gwarancję

2. Transport

3. Akcesoria

4. itd.

A producenci sprzętu RTV dodatkowo dają świetną gratyfikację. Czyli albo jest bonus pieniężny za sprzedanie danej liczby np. telewizorów, albo są konkursy (np. najlepsi sprzedawcy jadą na wycieczkę). Te konkursy to jest niezła rzecz, bo jak pamiętam chyba Panasonic dystrybuował lata temu strasznie drogie plazmy. No więc znajomy kupił taką do swojego salonu za grubą kasę (kilkadziesiąt tyś. PLN), bo wysłali go na wycieczkę za max. kilka tyś. PLN. Śmiałem się z niego długo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do keks i Ghrom: w poście nie uściśliłem że tam jest tylko wejście na karty SD - sorry - błąd z mojej strony. Ale jeśli chodzi o politykę sprzedaży to Keksie drogi wiem o tym najlepiej bo sam pracuję w takim sklepie i jeśli chodzi o nawiązanie do obsługi w Saturnach i MM to nie subiektywna opinia sprzedawcy wchodzi w grę, lecz to co sami np mają w domu. Dla uściślenia ze mną pracuje jeszcze 4 pracowników na dziale TV: jeden jest zapaleńcem Scharpa bo " ... sam mam Scharpa w domu..." drugi z kolei poleca tylko Samsungi bo nie musi się wysilac że by go sprzedac - wystarczy że powie że jest barszo dobry a to przez to że dostaje do kieszonki bonusy za sprzedaż ( i w tym momencie nikt mi nie powie, że to jest nieprawda bo sam mi się do tego przyznał i zależy mu tylko i wyłącznie na kasie i że może polecac nawet Funaja jakby mu za to płacilli) i to ma byc subiektywna opinia sprzedawcy ??? Jeśli tak uważacie to macie trochę skrzywione pojęcie o tego słowa znaczeniu. Trzeci z kolei sprzedaje co popadnie - bo mu wszystko jedno, aby normę wyrobic - to też jest subiektywna opinia ???

Czwarty znowu rozmawia z klientami i w pewnym stopniu stara się wybadac klienta i sprzedac mu jak najdroższy sprzęt. Panowie jeśli to ma byc subiektywnośc to ja nadal tu czegoś nie rozumiem - może mi wyjaśnicie :rolleyes:.

Wracając do meritum tematu W5500 i B7000 to mam je także postawione prawie obok siebie i jednoznacznie stwierdzam że W5500 ogólnie wypada zdecydowanie lepiej, na sygnale antenowym bo tak naprawdę to oglądamy najczęściej W5500 ma bardziej miękkie, naturalniejsze kolory z kolei B7000 ma nienaturalne, wyciągnięte kolory, kiepściutko radzi sobie o obrabianiem krawędzi poruszających się na ekranie ( rwie obraz) co z kolei w W5500 nie występuje.

Jednego jestem pewien. Nie ma lepszego Samsunga od TV Sony - ogólnie rzecz biorąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na avforum jest kilka osób które strasznie psy wiesza na samsungu za rozmywanie obrazu w ruchu - zwłaszcza po włączeniu 100hz.

ktoś może to potwierdzić, zaprzeczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do klaus71, więc to prawda skoro ja nie jestem pierwszy. O tym wie każdy fachowiec tylko z tym, że o wielu rzeczach głośno się nie mówi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piko24

jeżeli piszesz, że chodzisz czasami po Saturnach i MM to znaczy, że tam nie pracujesz. Jeżeli tam nie pracujesz, a pracujesz w sklepie rtv to wniosek jest tylko jeden: pracujesz w innej sieci typu Euro czy też Avans lub Mix, może ME. Akurat z racji swojego zawodu znam dobrze te kanały dystrybucji i powiem ci tak - największa patologia panuje w Euro, o czym można sobie poczytać ( nawet niezłe :rolleyes: ):

http://www.narzekalnia.pl/wiadomosc,1,1232...niczonych-.html

zresztą sądze, że jestes właśnie pracownikiem tej sieci.

Opinia kolegi który sprzedaje Sharpa ( chyba od niedawna pracujesz w tej branzy...)" bo takiego ma" jest jak najbardziej subiektywna.Chyba chodziło ci o opinie sprzedawców obiektywną.

uogólnianie, że każdy Sony jest lepszy od Samsunga jest bzdurą. Ciężko by porównywać np budżetowy model Sonego S5500 z np B650 lub 750 i odwrotnie, serie W lub Z z serią np B530. Każdy producent ma modele od najprostszego do najbardziej rozbudowanego. Wybacz ale właśnie takie podchodzenie do sprzedaży " Panie bierz pan Sony bo reszta to g..wno" jest najgorszym co może być w sprzedawcy.Nie chciałbym trafić kiedyś na Ciebie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to nie gadam ze sprzedawcami na temat jakości sprzętu i tego co proponują, co kupić. Jedyne o co się pytam to o pilota (jak go nie ma przy telewizorze).

Mam oczy i widzę co mi się podoba, a co nie, co będzie w TV mi potrzebne, a co mogę sobie darować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Keksiku drogi: Dla twojej wiadomości pracuje w Saturnie a chodzę po innych punktach z czystej ciekawości posłuchac jakie to wspaniałe bajki opowiadają o różnych firmach, tylko to jest moim celem przechadzek po innych punktach. Odnośnie porównywania samych modeli to ty chyba sam nie wiesz co piszesz należy porównywac poszczególne modele niekoniecznie w tym samym przedziale cenowym.

Ja nie mówię "... bierz pan Sony bo reszta to [beeep]" Na początku pytam o rozmiar pokoju, odległośc oglądania TV, sygnał telewizyjny, do czego będzie używany sprzęt i czy mają jakieś upatrzone TV ...

I każdy moj klient jest zadowolony z zakupu i nigdy nie usłyszałem ok klienta że został zle obsłużony, wręcz przeciwnie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Dla twojej wiadomości pracuje w Saturnie a chodzę po innych punktach z czystej ciekawości posłuchac jakie to wspaniałe bajki opowiadają o różnych firmach, tylko to jest moim celem przechadzek po innych punktach

chyba tam pracujesz od tygodnia, jeśli w ogóle pracujesz... piszesz Sharp przez ch, mylisz pojęcie obiektywny z subiektywnym. wyrobiłeś sobie subiektywne zdanie na temat Sonego, a ton twoich wypowiedzi jak i ogólna wiedza zalatuje mi pracą jako promotora niż sprzedawcy

drugi z kolei poleca tylko Samsungi - wystarczy że powie że jest barszo dobry a to przez to że dostaje do kieszonki bonusy za sprzedaż ( i w tym momencie nikt mi nie powie, że to jest nieprawda bo sam mi się do tego przyznał i zależy mu tylko i wyłącznie na kasie i że może polecac nawet Funaja jakby mu za to płacilli)

jeżeli byś pracował w Saturnie to bys wiedział ze całe MSHP rygorystycznie podchodzi do bonusowania sprzedaży i takiego bonusowania nie ma. Żaden producent RTV nie płaci sprzedawcom za sprzedaż ich produktów, bo by wyleciał z hali. A tym bardziej Samsung, który nie musi płacić, ponieważ jego TV same sie sprzedają. Nacisk na daną markę może położyć kierownik działu lub KS aby wyrobić target roczny, ale w tej chwili to jeszcze za wcześnie. Wiec przestań pisać, że sprzedawca dostaje kase, bo raz to nie prawda, a dwa to by wszyscy sprzedawcy na dziale sprzedawali samsunga ponieważ sa tam dla kasy i chcieliby zarobić dodatkowy grosz...

Odnośnie porównywania samych modeli to ty chyba sam nie wiesz co piszesz należy porównywac poszczególne modele niekoniecznie w tym samym przedziale cenowym.

chyba Ty nie wiesz co piszesz.Jeżeli porównywać to właśnie w zbliżonym przedziale cenowym i zbliżonym wyposażeniu własnym TV. Takie porównanie najprostszego modelu np Samsunga z najbardziej wypasionym modelem Sonego to czysta manipulacja, ponieważ zawsze wyjdzie , że samsung jest do bani bo nie ma tego , tego i tego...

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do klaus71, więc to prawda skoro ja nie jestem pierwszy. O tym wie każdy fachowiec tylko z tym, że o wielu rzeczach głośno się nie mówi.

tzn że niby rzeczywiście B650 ma większe rozmycie obrazu niz np. sony w5500?

dziwne bo na testach tez chwalą samsunga że ma dobry obraz w ruchu.

więc się teraz zastanawiam jak jest w rzeczywistości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak, że W5500 z tego wszystkiego świeci najlepiej. Nie dużo lepiej ale lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

gmeru

a jakbyś podsummował porównanie B650 z W5500? z twojej opinii niby gorszy,

ale z twojego opisu zrozumiałem że B650 w sumie jest lepszy od B7000 - głownie w tych obszarach które zadecydowały o tym że wg ciebie w5500 jest lepszy od b7000.

czyli być może B650 jest w zasadzie równorzędny z w5500 ?

tak mnie jeszcze jedno ciekawi - na avforum są opinie że powrót do podświetlenia CCFL jest podyktowany tym że daje naturalniejsze kolory niż WCG-CCFL (nie są oversaturated itd).

ciekawe czy LED nie okaże się też taką "przedobrzoną" technologią.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...