Skocz do zawartości
Gmeru

MEGA TEST: LCD Sony KDL-40W5500 kontra LCD Samsung B7000 ( LED TV )

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie to chyba każdy telewizor LCD będzie miał nie najlepsze kąty, ot taka uroda LCD.

Nikt nie kupuje telewizora aby oglądać obraz z boku ( no chyba, że ma tak liczną rodzinkę iż pozostaje mu miejsce np: na końcu kanapy :rolleyes: ).

Wiadomno, jak ktoś chce mieć dobre kąty to nalepszym wyjściem jest kupno plazmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Protestuję przeciwko traktowaniu czytelników jak idiotów, co uczynił pmcomp. Który przecież sam nie ogląda swojego TV pod katem 45%. Chyba nie będziemy się spierać o to że TV LCD nie wyglądają idealnie pod dużym kątem i o to czy fioletowa czerń jest lepsza od niebieskiej.

Protestuj, prostestuj :P .

Kąty patrzenia są parametrem marketingowym wymyslonym przez samych producentów TV, a nie przeze mnie.

Dla mnie ten parametr jest bardzo ważny bo często, na leżąco, ogladam z boku.

Co do czerni pod katem: ma nie być filoetowa czy niebieska ale ma być czarna i basta. Tak jak w wielu odbiornikach TV, a na pewno nie w rzeczonym Samsungu. Napisałem wyraźnie, że MOIM ZDANIEM jest to wadą.

I własnie o te parametry nalezy sie spierać bo one stanowią o tym czy TV jest lepszy czy gorszy (pod katem jakości obrazu oczywiście).

I z nikogo idoty nie czynię :angry: .

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gmeru a jak oba telewizory radzą sobie z grami konsolowymi.

Proszę o odpowiedź który mniej smuży i jaka jest różnica w input lagu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siłą rzeczy imput lag będzie mniejszy przy połączeniu PS3 w5500, z xboxem to inna bajka. Nie wiem o jakich kątach mowa, ale np. przy 45 stopniach ogląda się bardzo często, zwłaszcza jak zasiada całą rodzinka. Jeśli chodzi o obiektywizm testu, nikt się chyba nie opiera tylko na jednym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
>binary

W Samsungu patrząc na obraz od frontu TV (nie z za winkla) z odległości 2-3m czerń jest bardzo głęboka bez żadnych przebarwień, prześwietleń itp.

Tak na marginesie, w menu serwisowym jest możliwość wyłączenia auto dimming dla trybów film i standard. Jest to bardzo nieszczęśliwe posunięcie (choć dosyć popularne na forach zachodnich) i mające wpływ na postrzeganą słabszą głębię czerni tego TV. Jedynym plusem po wyłączeniu auto dimming jest, że w czasie oglądania bardzo ciemnych scen telewizor nie ściemnia automatycznie obrazu do takiego poziomu, że giną drobne szczegóły.

Z pomiarów poziomu czerni B7000 dostępnych w internecie wynika, że jest ona tylko nieznacznie gorsza (wartość pomijalna) w stosunku do modelu A956 z podświetleniem LED strefowym.

~0,01 kandela dla B7000 i ~0,006 kandela dla A956.

sprostowanie, roznica miedzy 0,01 kandela a 0,006 kandela to nie jest roznica pomijalna tylko roznica o 1,6666666666666666666666666666667 czyli roznica jasnosci "czarnego" piksela miedzy A969 a "czarnego" piksela B7000 wynosi aż 166% ...

gdyby analizowano jasnosc a nie czern to mozna by uznac, ze to roznica pomijalna, w tym wypadku, za podstawe rozumowania nalezy wziac wartosc 0,006 i patrzec jak duza zmiana zachodzi gdy ta wartosc osiaga 0,01 ..

dla żarówki to różnica pomijalna, skoro żarówka świeci z "mocą" np. kilkudziesieciu czy kilkuset kandeli, dlatego to różnica pomijalna w takim wypadku by była ...

dla odwzorowania czerni, ciało idealnie czarne to takie które ani nie emituje światła ani go nie odbija, jest to różnica ogromna ... to taka rożnica jak między żarówką 100 i 166 W ....

prosze przestac rozumiec roznice miedzy parametrami bezwzglednie, prosze przestawic sie w koncu na miare wzgledna .....

test fajny tylko błędy ort. :P

zapomnialem ....

pokazywanie roznic w obrazie miedzy tv - pod katem nie ma sensu gdy sie to robi w taki sposob jak teraz bo miedzy tv a aparatem nie sa zachowane takie same katy w przypadku obu odbiornikow ...

odbiernik tez "od zewnatrz" ma w przyblizeniu, prawie 2x wiekszy kąt patrzenia niż ten "od wewnątrz" ...

lepiej ustawic aparat miedzy tv na srodku a tv oba, odpowiednio przesunac, prawa krawedz prawego tv do a lewa od siebie a w przypadku lewego tv odwrotnie ...

tv z aparatem powinny utworzyc ni to robm ni to nie wiem co, latawiec?

teraz kiedy tworza w przyblizeniu trójkat to ten który stoi blizej kata ostrego trólkata zawse dostaje po tyłku ..

Edytowane przez Cretino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niezły test. Jedna rzecz mnie dziwi. Dlaczego Samsung reklamuje te telewizory jako nowatorską technologie, skoro już od jakiegoś czasu są telewizory z podświetleniem LED o wiele bardziej udane... Podświetlenie LED nie jest nowością. Przydało by się też porównanie telewizorów z LED, chociaż nie wiem czy jest sens porównywać z np 46X4500.. Jak widać, nawet W5500 z podświetleniem CCFL wypada lepiej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprostowanie, roznica miedzy 0,01 kandela a 0,006 kandela to nie jest roznica pomijalna tylko roznica o 1,6666666666666666666666666666667 czyli roznica jasnosci "czarnego" piksela miedzy A969 a "czarnego" piksela B7000 wynosi aż 166% ...

gdyby analizowano jasnosc a nie czern to mozna by uznac, ze to roznica pomijalna, w tym wypadku, za podstawe rozumowania nalezy wziac wartosc 0,006 i patrzec jak duza zmiana zachodzi gdy ta wartosc osiaga 0,01 ..

Dobrze Cretino, dzięki za zastrzyk przydatnej wiedzy.

Jednak, czy te 166% to jest wystarczająco dużo żeby obserwowana różnica w postrzeganiu czerni (pomiędzy B7000 i A956) w warunkach średnio jasnego/ciemnego pomieszczenia miała znaczenie... Z moich obserwacji wynika, że zdecydowanie nie. Czerń wydaje się tak samo mocno intensywna w obydwu modelach TV.

Staram się tylko myśleć pod kątem 'względności' tej czerni bez oderwania od otaczającej nas rzeczywistości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w przypadku tego parametru, ale np to czy czas reakcji wynosi 0,0003 ms czy 8ms to dla ludzkiego oka będzie absolutnie bez znaczenia :) Osobiście uważam diody LED za fajne rozwiązanie, ale tylko wtedy gdy jest możliwość wygaszania miejscowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru , czy możesz powiedzieć czy Twoje uwagi mogę stosować do modelu 37W5500.

Z uwagi na odległość od TV (2.5 - 3m) i jakość SD zajnteresowany jestem mniejszym ekranem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gmeru , czy możesz powiedzieć czy Twoje uwagi mogę stosować do modelu 37W5500.

Z uwagi na odległość od TV (2.5 - 3m) i jakość SD zajnteresowany jestem mniejszym ekranem.

Nie jestem pewien, wg. producenta różnica jest w kontraście http://www.sony.pl/comparison/kdl40w5500k/kdl37w5500k czyli prawdopodobnie są użyte inne matryce. Także do pewnego momentu można się sugerować testem, ale mogą być pewne różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak dalej pójdzie to odtwarzacze typu popcorn i podobne będzie można sobie w kąt upchnąć...:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony dla mnie odpada bo mam już LCD z klasycznym podświetlaniem więc nie będę zmieniał na to samo. A Samsung jest jeszcze mocno niedopracowany (jak wiele produktów tej marki).

Pozostaje czekać na nowe propozycje tych lub innych producentów, zwłaszcza na panele z całopowierzchniowym (nie bocznym) podświetlaniem LEDami - to powinno być coś!

Ale i tak brawa dla Samsunga za "przetarcie szlaku". Mimo wymienionych tu niedociągnięć gdy Samsung w sklepie stoi obok tradycyjnego LCD a nawet plazmy widać ogromną różnicę oczywiście na korzyść "LED TV"

Edytowane przez WitekG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest tańszy.

No i miałem okazję porównywać te dwa testowane modele na ustawieniach Gmera. Potwierdzam wyrok - Sony to lepszy telewizor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą dział marketingu Samsunga musi naprawdę grubo sypać gotówką "dziennikarzom", w czasopiśmie Komputer w Firmie jest "artykuł" o "przełomie na rynku wyświetlaczy" który jest bezczelnie jawną reklamą B7000, do tego cały czas nieprawdziwie przedstawia go jako "najcieńszy telewizor LED".

http://www.komputerwfirmie.org/article/Naj...lewizor_LED.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz, miałem do czynienia w życiu z dziennikarzami i najczęściej posądzanie ich o sponsoring wynika tak naprawdę z lenistwa i braku wiedzy - idąc po najmniejszej linii oporu, przy zbliżającym się deadline'ie (wiadomo, wszystko na ostatnią chwilę ;) ) korzystają z dostępnych materiałów (czyli od producentów) i rzadko weryfikują dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to racja sam pracuje w tv i wiem ze z dziennikarzami tak jest

ale nie otym chcialem.

Aktualnie stoje przed zakupem tv przesiadka ze starego crt 16x9 flat

od roku obserwoje i sledze wszystkie testy i informacje na temat tv, niestety bardzo malo tego w necie a na stronach producentow tylko belkot marketingowy

smieszą mnie hasła pt, plazma 600 hz itp albo inteligentne wstawianie klatek itp. Jak juz wczesniej wspomnialem pracuje od wielu lat w tv i jeśli kamera

nagrala np. szybką akcję na malej migawce zadne interpolacje i wstawianie klatek nic nie da, poruszajacy obiekt i tak bedzie rozmyty.

Co jakis czas mam juz swoj wybrany model i nagle okazuje sie ze znowu cos wyszlo nowego albe tego modelu juz sie nie produkuje.

Na poczatku bylo zasadnicze pytanie plazma czy lcd - bylem zdecydowany na plazme ale troche niepokily mnie tzw duchy logo po namipsach pasy po filamch 2.35.1 nie mowiac juz o grach pc lub konsoli. Naczytalem sie o wygrzewaniu itp. popytalem znajomych i w zasadzie nie powinienem sie przejmowac ale:

Zauważylem ze we wszystkich instrukcjach paneli plazmowych producnci jednak asekurują sie zapisami mowiacymi ze ewentualne wypalenie nie podlega gwarancji, po za tym co chwile dostajemy do stacji maile zeby nasze logo bylo przezroczyste bo ludzie boja sie ze sie wypali.Z drugiej strony ucieczka wiekszosci firm nawet Pioneer sie poddal.

I tu nagle pojawily sie panle lcd z podswietlaniem LED. Juz bylem zdecydowany na Samsunga 786 tylko te z koncowka 86 byly z podswietleniem LED chyba RGB

ale teraz na stronie producenta juz ich nie ma. Nowe panele seri 6000 i 7000 niestety maja led edge ale to juz nie jest to.

Pewnie jak wiekszosc lubie ogladac filmy w ciemnym pomieszczeniu na duzym ekranie 46-52" i w takich warunkach dobra czern to podstawa proponuje zrobic test lub spis tv z technologia LED RGB z bełkotu jaki podają producenci na stronach naprawde nie mozna do końca stwierdzic jakie jest to podswietlenie, zdarza się że nawet - tak bylo z 786 Samsunga ze nie bylo zadnych danych na ten temat.

Co do popularności Samsunga - wynika to z prostej przyczyny wejdzcie sobie do jakiegokolwiek media czy saturna i zobaczcie jak wyeksponowane sa samsungi i co na nich jest wyswietlane. Panasy fullHD caly zestaw i na wszystkich slaby material SD o Toshibach i innych nie wspomne

Sony ma jeszcze jako takie stoisko i Philips, LG tak sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Generalnie to chyba każdy telewizor LCD będzie miał nie najlepsze kąty, ot taka uroda LCD.

Nikt nie kupuje telewizora aby oglądać obraz z boku ( no chyba, że ma tak liczną rodzinkę iż pozostaje mu miejsce np: na końcu kanapy ;) ).

Wiadomno, jak ktoś chce mieć dobre kąty to nalepszym wyjściem jest kupno plazmy.

Tu już nie chodzi o kąty. Patrzy się na wprost na jeden i na drugi i gorsza czerń jest w B7000. Potem idąc w delikatny kąt zaczyna zmieniać barwę. W W5500 robi się jaśniej (pod dużym kątem) czyli ujdzie a w B7000 robi się inny kolor co jest słabe....

Witam

Gmeru a jak oba telewizory radzą sobie z grami konsolowymi.

Proszę o odpowiedź który mniej smuży i jaka jest różnica w input lagu.

PS3 chodzi ok. Moim zdaniem już dawno minęły czasy gdzie patrzyło się na coś takiego jak czas reakcji itp. Na tej klasy TV gry zawsze wyglądają super i to już zależy od samej gry jak jest zrobiona a nie od TV. Co do input laga to jak idzie ten sam film na Samsungu i Sony to patrząc między TV mamy wrażenie, że na Samsungu jest minimalnie szybciej niż na Sony. Ale to jednak odczucie moje i bardzo ciężkie do wychwycenia w tym konkretnym przypadku.

Siłą rzeczy imput lag będzie mniejszy przy połączeniu PS3 w5500, z xboxem to inna bajka. Nie wiem o jakich kątach mowa, ale np. przy 45 stopniach ogląda się bardzo często, zwłaszcza jak zasiada całą rodzinka. Jeśli chodzi o obiektywizm testu, nikt się chyba nie opiera tylko na jednym?

Dokładnie.... bardzo często ogląda się pod kątami. Nie mówię o 180 ; ) ale o 30,40 itd.

Całkiem niezły test. Jedna rzecz mnie dziwi. Dlaczego Samsung reklamuje te telewizory jako nowatorską technologie, skoro już od jakiegoś czasu są telewizory z podświetleniem LED o wiele bardziej udane... Podświetlenie LED nie jest nowością. Przydało by się też porównanie telewizorów z LED, chociaż nie wiem czy jest sens porównywać z np 46X4500.. Jak widać, nawet W5500 z podświetleniem CCFL wypada lepiej:)

Nie ma sensu gdyż RGB LED zje zarówno Edge LED jak i CCFL.

Gmeru , czy możesz powiedzieć czy Twoje uwagi mogę stosować do modelu 37W5500.

Z uwagi na odległość od TV (2.5 - 3m) i jakość SD zajnteresowany jestem mniejszym ekranem.

Nie widziałem 37 ale nie sądzę, żeby był jakiś specjalnie gorszy w swojej klasie. W końcu to nadal W5500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale i tak brawa dla Samsunga za "przetarcie szlaku". Mimo wymienionych tu niedociągnięć gdy Samsung w sklepie stoi obok tradycyjnego LCD a nawet plazmy widać ogromną różnicę oczywiście na korzyść "LED TV"

Obok jakiego tradycyjnego LCD? Bo to tu chodzi o konkrety! Jak pisałem edge LED nie jest takie sycące, największy plus to, że jest cienki, co w praktyce ma niewielkie znacznie, z telewizorem nie lata się 3-4 razy w miesiącu, a na ścianie parę cm różnicy więcej nie robi różnicy.

Gmeru

Ale i tak nie wyplenisz twierdzenia, że czas reakcji 1-2 ms jest przecież lepsze od 7 czy 9ms. Aż poszperałem w necie: czas reakcji miał znacznie, kiedy LCD miały ten parametr powyżej 15ms czyli parę ładnych lat temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił sie test cinkiego Samsunga na portalu areadvd.de: http://www.areadvd.de/hardware/2009/samsung_7090_1.shtml .

Niemcy o słabszej czerni pod katem nie wspominają. Może powinienem obnizyc poprzeczkę i swoje wymagania ??? :rolleyes: .

edit: he, he ... jednak napisali w opisie testu obrazu bo w podsumowaniu jez nie ma ani słowa:

- Schwarzwert ist zwar gut, aber nicht perfekt (czerń wprawdzie dobra ale nie perfekcyjna)

BTW gdyby nie ta czerń to byłby topowy telewizor.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obok jakiego tradycyjnego LCD? Bo to tu chodzi o konkrety! Jak pisałem edge LED nie jest takie sycące, największy plus to, że jest cienki, co w praktyce ma niewielkie znacznie, z telewizorem nie lata się 3-4 razy w miesiącu, a na ścianie parę cm różnicy więcej nie robi różnicy.

Pisząc tradycyjny LCD miałem na myśli rzecz jasna ekran z podświetleniem jarzeniówką. Jakość obrazu na Samsungu jest bez porównania lepsza niż na takim tradycyjnym LCD, a nawet na plazmie, co od razu widać gdy stoją obok siebie na półce w sklepie. I to jest konkret, a jeżeli ktoś twierdzi że tak nie jest to albo słabo widzi albo celowo kłamie.

Na Samsungu czerń jest taka że chce się rękę włożyć, na każdym innym lcd łącznie z Sony czerń to zaledwie jasniejsza lub ciemniejsza szarość. A na plazmie z powodu szklanej powierzchni ekranu widzisz głównie siebie :)

To że Samsung jest cieńszy też nie przeszkadza :D choć nie o tym pisałem

Edytowane przez WitekG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wygląda na to, że słabo widzę albo kłamię :) Naprawdę piszesz takie rzeczy że.... jak to się teraz mówi: "hej" :) Polecam ocenę w sklepie. Wtedy można wiele powiedzieć :D . Wygląda na to, że chyba nikt nie widział w domu Samsunga i czegoś z tej półki cenowej koło Siebie. Same sklepowe opinie albo osób mających tylko jeden model. Jeszcze napisz, że czerń jest lepsza niż np. w plazmie Pioneera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wygląda na to, że chyba nikt nie widział w domu Samsunga i czegoś z tej półki cenowej koło Siebie. Same sklepowe opinie albo osób mających tylko jeden model.

To może dlatego że niewielu stać na to żeby kupić kilka najnowszych modeli tv tylko po to żeby ustawić je obok siebie w salonie i robić testy :D

Niestety ale test empiryczny w miejscu sprzedaży ciągle pozostaje głównym sposobem oceny towaru przy podejmowaniu decyzji o zakupie.

Ale nie kłóćmy się tym bardziej że nie ma o co bo lada chwila pokażą się panele OLED* i wszystkie lcd niezależnie od sposobu podświetlania w jednej chwili staną się przestarzałe

* prawdopodobnie od Samsunga który mówcie co chcecie jest w tej chwili najbardziej innowacyjną marką. Gdyby jeszcze popracowali nad "finishing touch"...

Edytowane przez WitekG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...