Skocz do zawartości
MMP

ONKYO TX-SR805

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy posiada ktoś może polską instrukcje obsługi do modelu tx-sr806... niestety kilka dni temu zakupiłem ten sprzęt a takowej instrukcji brak... w sklepie twierdzą że muszą zamówić... niewiadomo kiedy....

meilbox@tlen.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra rada,

oddaj ten niewypał 806 czym prędzej i weź 805, póki nie jest za późno... Jeśli będą chcieli dopłaty to zgódź się, bo warto dopłacić do 2 klasy lepszego sprzętu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co za LUDZIE ? jak jest pozytywnie przetestowany model 805 to ONI kupują droższy 806, NIEDOWIARKI bulą złotki za NIBY ULEPSZONY MODEL, uwierzcie 806 nie jest wart dokładania kasy !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy może popełnić błąd, ja też w zaufaniu do firmy początkowo wziąłem 806, myśląc, że nowszy, że ma pewnie nowsze i lepsze rozwiązania HDMI itd. Tymczasem okazało się, że z tym na czym mi najbardziej zależało były największe problemy (obraz po HDMI). Do dzisiaj w głowie mi się nie mieści jak można wypuścić na rynek taką niedoróbkę, model który niby powinien oferować "deep color" czyli ileś tam milionów kolorów po HDMI 1.3 a tymczasem to co wychodzi po HDMI to jest jakieś maks. 4096 kolorów, coś jak Commodore Amiga jeśli nie gorzej ;) Nie ma również mowy o czerni. W modelu w którym reklamuje się dodatkowe wejście HDMI jest to nieporozumieniem, ponieważ stawia pod znakiem zapytania sens korzystania z tego amplitunera jako switchera video wogóle.

W modelu 805 wszystko działa na medal. Sygnał zapodany z Sony PS3 wygląda rewelacyjnie. Jestem pod wrażeniem jakości płyt DVD upscalowanych przez PS3 i wypuszczonych poprzez HDMI w Onkyo 805 na projektor. Gry jak Dead Space, Fallout 3, Resistance powalają bezstratną grafiką, podczas gdy z 806-ki na grach było widać chamskie cieniowanie barw, niebo było poszatkowane niebieskimi pasami od jaśniejszego do ciemniejszego itd.

Brzmienie 805 powtarzam z całą odpowiedzialnością to zupełnie inna liga niż 806, która nie ma nic wspólnego z brzmieniem rasowym onkyo znanym z najlepszych modeli. 806 idzie w stronę analitycznego wychudzenia i nerwowości charakterystycznych dla niskich modeli. Natomiast 805 to pełnia, kremowość, energetyczny i wypełniający bas, bardzo czysta góra. Może się powtarzam, ale robię to ku przestrodze tych, którzy bez zastanowienia chcą wydać pieniądze na 806. Przerabiałem ten temat i po stokroć radzę wziąć 805-kę, póki jeszcze wogóle jest dostępna. Jest to bardzo udany model. Wspaniały dźwięk i obraz za bardzo małe pieniądze. Codziennie o tym się przekonuję i codziennie gęba mi się uśmiecha jak włączam to cudo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za podpowiedz. Zakupilem 805 -tke i potwierdzilem co pisales - to dziala - teraz stare dvd pioneer mam podpiete pod ampli componentem, a na projektor wychodzi po HDMI. Wydaje mi sie ze nie ma zadnych strat na jakosci. Natomiast wydaje mi sie ze sa delikatne straty przy wysylaniu sygnalu HD z Nki lub BD. Ale sprawdze to dokladnie jak kupie pozadny kabel HDMI co by nie wprowadzac w bląd.

Natomiast onkyo zasluguje na pochwale jezeli chodzi o wspolprace z n recorderem. Wczesniej przy podlaczeniu bezposrednio do projektora panasa AX100, byly problemy HDCP, w zasadzie w wiekszosci to uzywalem opcii DVI. Natomiast teraz chodzi na ustawieniu HDMI.

""Sygnały video. Cyfrowe sygnały video odbierane przez HDMI IN przesyłane są jedynie do wyjścia HDMI OUT i są przesyłane do twojego telewizora. Sygnały wejścia kompozytowe video, S-Video i komponentowe video mogą zostać przekonwertowane do góry do wyjść HDMI. Zapoznaj się z rozdziałem "Formaty konwersji video" na stronie 28"."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum

Jeżeli ktoś dotarł do tego miejsca i zastanawia się jeszcze nad zakupem tego amplitunera, to chciałbym go zniechęcić.

Nie jestem zbyt doświadczonym użytkownikiem i nie przerzuciłem w swym życiu zbyt wielu amplitunerów, ale jedno mogę powiedzieć Onkyo 805 bardzo ładnie gra ma dużo wejść/wyjść, funkcjonalny (w miarę) pilot, ALE:

1. Pierwsza 805tka z jaką miałem kontakt zakupiona 25.03.2009r w Saturnie miała wadę wrodzoną w postaci błędu pamięci mimo jednego z najnowszych softów (jeżeli nie najnowszego bo 1.08) miała przy włączeniu błąd w postaci komunikatu e2prom error. Na moje szczęście i uprzejmość obsługi Saturna wymienili mi ją na inny model bez tej usterki. Znoszenie z 1 piętra i transport do marketu tam też tachanie tego kloca... bezcenne :)

2. Kolejny spisywał się bez zarzutu do pewnego momentu, kiedy (po 3 dniach nowego sprzętu w domu) postanowiłem posłuchać go trochę głośniej po kilku godzinach słuchania na poziomie 50 podkręciłem pokrętło w trybie stereo na 80 (poziom max to 100) i po kilku minutach klops! Amplituner nie daje się włączyć. Po prostu chyba się spalił nie wiem, czeka mnie chyba naprawa gwarancyjna i pewnie z miesiąc czekania na sprzęt (jutro zgłoszę do serwisu i zamówię kuriera)

Także gdybym miał ponownie dokonywać wyboru to zakupiłbym Harman Kardon AVR255 mimo, że niższy model i ma parę funkcji mniej to chyba nie byłoby z nim takich przebojów. Wiem że może mam pecha może trafiłem na jakieś felerne modele, ale proponuje to przemyśleć.

Chyba że jest jakiś użytkownik Harmana Kardona 255 który chce się zamienić to ja po naprawie bardzo chętnie pójdę na wymianę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwne jest to co kolega pisze... Te poziomy głośności też jakieś takie "nie takie"...

A harmany są ok, jednak jakość wykonania nie jest wybitna. Dźwięk jest taki zduszony i na jedno kopyto, zero wyrafinowania. Mnie się znudził...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwne, tylko z życia wzięte, a poziomy głośności "nie takie" bo preferuje Absolute, a nie Relative. Jeżeli ty nie znasz funkcji tego Aplitunera (ja go mam od 8 dni i chyba lepiej go znam niż ty) to ... (i tu się muszę ugryźć w język) sobie nie pogadamy... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przynajmniej żadnego nie zepsułem (a niektórym widać przestudiowanie instrukcji w tym przeszkodzić nie może) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie dziwne, tylko z życia wzięte, a poziomy głośności "nie takie" bo preferuje Absolute, a nie Relative. Jeżeli ty nie znasz funkcji tego Aplitunera (ja go mam od 8 dni i chyba lepiej go znam niż ty) to ... (i tu się muszę ugryźć w język) sobie nie pogadamy... ;)

a po co rozmawiać w ten sposób?? i to w 2 poście...

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczułem, że może ktoś nie wierzy w to co piszę, jeżeli kogoś uraziłem to Przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co mój 805 chodzi bez usterek pomimo tego, że jest "made in Malaysia". Nie miałem zamiaru dyskredytować wpisu kolegi, który miał problemy z onkyo, choć może tak to wyszło... Ja muszę przyznać, że nie miałem problemu z żadnym sprzętem (poza lampowymi hi-endami) audio, który by mi nawalił. Z amplitunerów miałem yamahy (made in Japan), harmana (made in China) i teraz Onkyo 805 (na 3 letniej gwarancji - więc się nie przejmuję).

Gdybym nie kupił 805 pewnie wziąłbym Marantza 6003. Nie wiem tylko jak z jakością obrazu po HDMI w tym modelu. Obawiam się, że więcej nowych sprzętów (nie tylko 806) może nie mieć prawidłowych opcji "HDMI through" bez nadmiernej ingerencji w sygnał. Najpewniejsze chyba są wysokie denony, już miałem brać 2809 ale okazało się, że podali mi cenę 2309 w sklepie i zrezygnowałem. Onkyo 805 okazał się strzałem w 10-kę, choć po 806 miałem wątpliwości czy próbować z 805. Uważam, że maszyna jest bardzo solidna, 23.3kg wagi netto jest dowodem na solidność projektu. Dla porównania denon 2809 waży 12.8 kg :lol:

denon 4308 18.9kg, marantz SR8002 15kg. Nic dziwnego, że 23.3kg onkyo 805 brzmi tak dobrze.

Edytowane przez orwell-1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rozważać stosunek cena/waga, to przypadku Onkyo 805 jest on kosmiczy w sensie in plus. Kilka lat temu amplitunery o wadze 24 kg kosztowały kilkanaście tysięcy złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, moja była 25kg yamaha kosztowała 10.999 zł w MM kilka lat temu. Brzmieniowo onkyo ją kładzie, po prostu onkyo ma niesamowitą gładkość i brak elektronicznych naleciałości w brzmieniu. A najlepsze jest to, że większość muzyki (zwłaszcza klasyka, muzyka organowa) brzmi fantastycznie w trybie "Orchestra". To mnie najbardziej zaskoczyło, bo jako były audiofil i purysta myślałem, że będę korzystać jedynie z trybu "Pure Audio". A tu się okazuje, że DSP robi świetną robotę. Takich wrażeń się nie spodziewałem :lol:

A jak wam się podoba tryb "orchestra"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"A jak wam się podoba tryb "orchestra"?"

Tez zwrocilem uwage na ten tryb, a co najlepsze to u mnie sprawdza sie on nawet przy wokalach(np plyta z upiora w operze brzmi najlepiej w tym trybie - najblizej oryginalu, ktorym to ostatnio mialem okazje sluchac live), tyle ze ja mam lipne kolumny ktore w najblizszym czasie pojda do wymiany.

A tak na marginesie to na jakich kolumnach sluchasz onkyo, bo ja bede musial cos zmienic i z checia bym odsluchal, bo zachwalasz ze hej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinować z trybami.

Ma być zawsze [direct].

Czyli bez ingerencji w scenę i przebieg pasma.

Słuchajcie tylko dobrze zrealizowanych produkcji.

Nie ratujcie chłamu.

Żegany chłam.

Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, bez przesady, słucha się jak komu pasuje z daną płytą.

Kolumny:

Polecam kolumny magnat z serii quantum i dobry subwoofer (REL/Velodyne). Dobra opcja to zrobienie sobie samemu kolumn DIY (np. 7 jednakowych kolumienek opartych na dobrych przetwornikach np. scan speak/vifa/usher/visaton/accuton, cewki powietrzne, kondensatory np. multicap/mundorf).

Wszystko powinno być dobrane do pomieszczenia. Najczęściej nie ma sensu kupowanie dużych kolumn, dobre 2-drożne monitory mają swoje zalety (nie obciążają amplitunera, mają świetną scenę itd.) a i tak najlepszy bas będzie z subwoofera. Niedrogie suby velodyne CHT-10 mają lepszy bas od niejednych kolumn za 10-20 tys. zł.

Dobrze sprawdzają się kolumny MTM na przodzie, czyli coś jak 3 jednakowe centery z przodu.

Edytowane przez orwell-1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem tonsil siesta, ale mogą być niezłe (MTM).

Brzmieniowo to polecam jakieś spendory do onkyo, tylko, że jest to spory wydatek. Może też coś z harbeth, acoustic energy, jakieś kity visatona (np. VISATON COUPLET LIGHT SPEAKER KIT za 170EUR/szt. - chyba dobra opcja 3 jednakowe na przód)

Edytowane przez orwell-1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja,tryb ORCHESTRA brzmi kapitalnie i kiedy słucha sie np multi-instrumentalnych utworów to można odczuć wrażenie " ON LIVE". Co do kolumn to im lepsze tym mniej dynamika 805 będzie tłumiona, a zwłaszcza średnio-wysokotonowa sekcja kolumn powinna być MARKOWA bo wtedy ONKYO "rozwija żagle". Może za jakiś czas wyłoże kase na jakieś B&W bo warto, na razie zadowala mnie MAGNAT 2000 supreme-przerobiony na bi-wi i troche lepsze elementy w zwrotnicy. Każdy kombinuje po swojemu. Jednym słowem w przypadku ONKYO 805 do pary tylko DOBRE KOLUMNY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, środek i góra powinny być wysokiej klasy. B&W ma bogatą ofertę dobrych kolumn, z pewnością można wybierać wiele opcji. Kilka modeli słyszałem ale nie z onkyo...

Bez urazy, ale moim skromnym zdaniem takie magnaty 2000 (czy inne duże kolumny z podwójnymi basami...) to jest właśnie przykład na to, czego nie powinno się podłączać pod amplituner. Pod dedykowaną końcówkę mocy w dużym pomieszczeniu (ponad 50-70m2) to co innego...

W normalnych warunkach, najlepiej sprawdzają się monitory w układzie MTM wysokiej klasy, dla zobrazowania podam przykłady kolumn które zna chyba każdy:

Gryphon Cantata

Wilson Audio Cub II

Thiel MCS1

Nie twierdzę, że akurat te modele powinno się łączyć z onkyo 805, ponieważ są to kolumny z bardzo wysokiej półki cenowej, twierdzę jedynie, że taki typ kolumn plus bardzo dobry subwoofer sprawdzają się znacznie lepiej od dużych kolumn stojących. Sam się dziwię, dlaczego nikt nie wypromował "mody" na to rozwiązanie, dlaczego wiele osób idzie za ślepym przykładem rynku i kupuje zestawy wiadomo jakie (wystarczy spojrzeć na oferty allegro).

Bardzo ciekawe kolumny (których w przeciwieństwie do powyższych jeszcze nie słyszałem), podobno wyborne i do tego bardzo tanie ($269 plus przesyłka za 1 szt.) to kolumny Emotiva Audio ERM-6.2 http://emotiva.com/erm62.shtm

Grają podobno wręcz idealnie (z zejściem do 80Hz, czyli tyle ile potrzeba w standardzie THX), są zbudowane na bardzo dobrych przetwornikach (po dwa 6.5 calowe midbasy oraz 25mm wysokotonowa kopułka jedwabna), mają świetnie dopracowane zwrotnice 4-rzędu, dzięki czemu oferują nieprawdopodobnie czysty, duży i gęsty dźwięk, zupełnie nieprzystający do tak niskiej ceny. Chyba można brać je w ciemno, tak mi podpowiada intuicja i doświadczenie.

Ciekawe, czy ktoś z was ma podobne, dobrej klasy kolumny w układzie MTM (midrange-tweeter-midrange) i może potwierdzić moje słowa?

Pozdrawiam posiadaczy fantastycznego Onkyo 805! Wesołych Świąt i wszystkiego co najlepsze dla wszystkich forumowiczów!

Edytowane przez orwell-1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.hirschille.de/hishop1/product_i...4--kirsch-.html

Poniżej tej klasy ONKYO gra tylko 50% tego co jest w stanie zagrać z dobrym sprzętem. Ja mam "pokój" pow.50m2 dlatego wybrałem tanie magnaty 2000. Podłączałem do 805 własnej roboty akustyczne kolumny a'la MTM i instrumenty typu saksofon, gitara, skrzypce nabierają już inną lepszą barwę. 805 jest w stanie wydobyć z dobrych głośników naprawde rasowe brzmienie. Z innej strony trudno tachać ze sobą" ten amplik" po sklepach w celach testowych, większość zdaje się na własną intuicję i możliwości finansowe. Napewno dobre monitory zagrają wyższe partie lepiej niż budżetowe podłogowce ale mało kto do takiego ampla wybierze to pierwsze.

Zdrowych Świat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stan71

teraz rozumiem, pomieszczenie masz bardzo duże.

Jeśli masz doświadczenie w DIY to ciekawe i tanie w wykonaniu byłyby kolumienki z tej strony http://www.speakerbuilder.net/web_files/

Chodzi oczywiście o "Dayton III MTM". Przetworniki dayton dostępne z partsexpress są dobre i tanie, tu koszt 6.5 calowych basów to $19 za szt (!!) przy zakupie 4-rech lub więcej, silk dome tweeters też po $20.

Przy odrobinie umiejętności i chęci można mieć doskonałe monitorki MTM do onkyo 805 za grosze.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli mam do wyboru 805 i 875 albo 876 po porównywalnych cenach, którego z nich wybrac, bo już nie wiem czy wyższy model przekłada się na lepszą jakoś

Edytowane przez DreamAZbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tych trzech wybor jest tylko jeden -Onkyo 876 tym bardziej ze cena jest porownywalna tak jak mowisz ,podaj namiar gdzie w takiej niskiej cenie oferuja model 876 :).........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to za 876 chcą 7000 zł ; bez złotówki :) . To 3 razy tyle (bez 200zł) co dałem za 805 nóweczkę :blink:

Pytanie o lepszą jakość jest nieprecyzyjne. Jakość czego? Jeśli chodzi o obraz to 876 może być lepszy od 805 z uwagi na procesor reona, ale ja bym to najpierw chciał sprawdzić ponieważ nie mam już zaufania do nowych modeli. No dobra, ale zakładamy, że 876 jest lepsze pod tym względem, ma upscaling z kiepskich źródeł na 1080p (czyli jakoś tam np. poprawia sygnał DVD 480p).

Czy to jest warte takiej różnicy w cenie? (805 podrożały - na allegro 3000zł, zatem, przyjmijmy, że 876 jest 4000zł droższe...)

Za 4000zł kupujemy na ten przykład:

1. Sony PS3 ze świetnym upscalingiem DVD, dobrym odtwarzaczem blu-ray, super gry, 80GB dysk, inne funkcje, cena 1500zł

2. tuner satelitarny HDTV oraz telewizją naziemną DVB-T (np. technomate 6900), HDMI, możliwością nagrywania przez USB czy eSATA (!), cena 1100zł

3. dysk zewnętrzny WD pojemności 2TB, z wejściem USB (łączymy sobie z PS3) oraz eSATA (łączymy sobie z technomate 6900), cena 1400zł

W kwestii dźwięku. Onkyo 876 najprawdopodobniej jest zbudowane identycznie jeśli chodzi o zasilacz i jego wydajność co 805 (identyczna waga urządzeń, identyczny maksymalny pobór mocy). W celach atrakcyjności na papierze moc (napięcia) ustawili większe niż ma 805.

Wg mnie można się spodziewać w 876 gorszego brzmienia, nieco wyostrzonego. Choć może nie będzie to różnica jakaś duża, może nawet niezauważalna dla większości. Zresztą nie chcę tu spekulować nadmiernie. Zakładam, że jakość dźwięku w 876 jest tak samo dobra jak w 805.

Zatem, czy dla funkcji upscalingu w 876 dokonywanej przez modny procesor Reon,

warto zrezygnować z potencjalnych urządzeń 1,2,3 (lub jakiś tam innych jak kto woli)? Odpowiedź każdy może sobie przemyśleć sam.

Oczywiście mniejsza różnica w cenie pomiędzy 876 a 805 (jak tu sugeruje kolega) będzie oznaczać rezygnację z niektórych tylko potencjalnych pozycji 1/2/3.

Edytowane przez orwell-1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...