Skocz do zawartości
MMP

ONKYO TX-SR805

Rekomendowane odpowiedzi

dobrze robie ze pcham sie jeszcze w stary model TX-NR905 ? czy lepiej cos nowszego a moze jakaś nową Yamahe np. RX-V2065 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yamahy nie słyszałem, ale 905 i 805 grają bardzo dobrze, według mnie lepiej niż obecne nowsze modele, tzn na moje ucho ponieważ miałem okazję posłuchać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wiem że gdzieś na forum było jak przestwić Onkyo 805/807 by nie grzał się na "Stand By" Jak informacje są potrzebne to nie mozna ich znaleźć ;) Czy ktoś ma jakieś pomysły?

Edytowane przez Dawidowski1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem że gdzieś na forum było jak przestwić Onkyo 805/807 by nie grzał się na "Stand By" Jak informacje są potrzebne to nie mozna ich znaleźć :( Czy ktoś ma jakieś pomysły?

Grzanie się Onkyo na Standby może świadczyć o tym, że nie wyłączyłeś wszystkich stref. Jeśli np Zone 2 jest włączone (świeci tylko wtedy jedna mała diodka na panelu) to nawet po wyłączeniu Zone 1 (czyli tej domyślnej, z której pewnie normalnie korzystasz) amplituner nie wylącza się całkowicie i ciągle działa spora część gratów wewnętrznych. Sprawdź więc to ustawienie, bo bardzo łatwo jest przez przypadek włączyć Zone 2 i wcale tego nie zauważyć...

Pozdro

jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi koledzy czy jest szansa na podłączenie xboxa kablem vga do onkyo i następnie puszczenie video przez HDMI onkyo? - wydaje mi się, że nie ale poprawcie mnie jeżeli się mylę.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzanie się Onkyo na Standby może świadczyć o tym, że nie wyłączyłeś wszystkich stref. Jeśli np Zone 2 jest włączone (świeci tylko wtedy jedna mała diodka na panelu) to nawet po wyłączeniu Zone 1 (czyli tej domyślnej, z której pewnie normalnie korzystasz) amplituner nie wylącza się całkowicie i ciągle działa spora część gratów wewnętrznych. Sprawdź więc to ustawienie, bo bardzo łatwo jest przez przypadek włączyć Zone 2 i wcale tego nie zauważyć...

Pozdro

jacek

Wielkie dzięki za konkretną odpowiedź. Wyłączyłem wszystkie strefy. Pytanie może i laickie ale po jasnego gwinta mają być włączone wybrane strefy? Są jakieś przypadki że muszą być włączone. Sorry jak pytanie wydaje się banalne, ale nie bardzo się w tym łapie :)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie, że model 806 jest gorszy od 805 a jak wygląda sprawa z najnowszym 807? Czy ktoś miał okazję porównać brzmienie? Czy grzanie się ma jakiś negatywny wpływ na funkcjonowanie samego urządzenia? Sam myślę o kupnie 807 zależy mi, aby stereo było jak najlepsze czy w tym przedziale do 3500 pln są jakieś inne ampli av lepiej spisujące się w stereo? Osobny wzmacniacz do stereo nie chcę kupować. Jeżeli ktoś miał okazję słuchać te ampli na różnych zestawach kolumn to także prosiłbym o opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

807 słuchalem na róznych kolumnach ale nie miałem porównania od innego klocka, 807 jest sporo lepszy od 806 bo nie tak okrojony ma dobre przetworniki Burr Browna gdzie w 806 dali gorszego Cirus Logic'a.

Co do grzania to nie ma sie kompletnie czym przejmowac, grzeje sie na tyle ile potrzeba, ważne aby miał zapewniony przyzwoity przepływ powietrza to wszystko.

Wiem że gdzieś na forum było jak przestwić Onkyo 805/807 by nie grzał się na "Stand By" Jak informacje są potrzebne to nie mozna ich znaleźć ;) Czy ktoś ma jakieś pomysły?

musi być tak wyłączony aby na przednim panelu świeciła tylko czerwona diodka StandBy :D kompletnie nic wiecej, tzn mozna np. przypadkowo włączyc strefy Zone i przez to bedzie sie grzał :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem wszystkie strefy ale nadal jest delikatnie ciepły. Wyłączenie stref jednak pomogło. Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli zalezy ci na stereo to koniecznie wzmacniacz stereo.

Mam 805 i jak ostatnio kupilem na allegro 15 letni wzmacniacz stereo nada (za 300pln :lol:) to onkyo uzywam tylko do tv i kina (fronty przez nada).

Bede sie powtarzał ale do stereo wzmacniacz stereo - i co ciekawe nawet podlaczajac cd poprzez onkyo(preamp) do nada jest duzo gorzej niz bezposrednio cd do nad-a.

Onkyo niby gra dobrze, a w szcegolnosci w porownaniu do starszych amplitunerow, ale jak posluchasz na wzmacniaczu to niebo a ziemia, piosenki ktorymi bym sie wogole nie zainteresował zaczynaja brzmieć naprawde super a ze sluchania jest prawdziwa przyjemność.

Tak wiec proponuję nwet moze tanszy ampli z pre-out i wzmak.

"Sam myślę o kupnie 807 zależy mi, aby stereo było jak najlepsze czy w tym przedziale do 3500 pln są jakieś inne ampli av lepiej spisujące się w stereo? Osobny wzmacniacz do stereo nie chcę kupować. Jeżeli ktoś miał okazję słuchać te ampli na różnych zestawach kolumn to także prosiłbym o opinie."

Edytowane przez Galczych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam .............

Edytowane przez SlawekR
Ogłoszenia o sprzedaży proszę umieszczać w dziale do tego przeznaczonym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może odgrzewam temat ale trudno. Stałem się dzisiaj posiadaczem TX-SR805 i po długoletnim użytkowaniu (przywiązaniu do marki) Sony STR-VA333ES, zostałem bardzo mile zaskoczony. Zmieniłem sprzęt gdyż zależało mi na "gęstych" formatach. Po długim czytaniu lektury padło na model 805 gdyż w tym samym czasie był do kupienia 875 ale różnica na plus 500zł nie miała podparcia w argumentach. Ampli mam podłączony do Tannoy Arena, kolumny nie są monstrualne. Podejrzewam, że zaraz będą komentarze w stylu "po co taki kolos do takich popierdółek". Zależy mi głównie na jakości dźwięku a proszę mi wierzyć, kiedy trzeba to Arena ma naprawdę wykop (pokój 20m2). Miałem tylko jeden problem, który mogłem usunąć poprzez reset ampli. A mianowicie po pewnym czasie podczas odtwarzania każdego typu ścieżek (DTS HD MA, DTS, LPCM) nagle na wyświetlaczu wyskoczył mi napis HDMI Through i przyjmowany sygnał został sprowadzony do PCM 2-kanałowy. Nic nie pomagały ustawienia w BD czy PS3. Czy włączony Anynet może coś kombinować? Wyłączyłem Anynet we wszystkich urządzeniach i nic. Dopiero reset amplitnera pomógł (Anynet wyłączony). Ktoś może wie co było tego przyczyną?

Na chwilę obecną jestem bardzo zadowolony zwłaszcza, że kupiłem go za 1500zł (idealny stan techniczny i wizualny - kolor srebrny). Prawdą jest potworne grzanie się sprzętu (zwłaszcza w miejscu gdzie znajduje się płytka HDMI). Musiałem wywalić tylną ściankę w regale gdyż pewnie w końcu sprzęt by się zagotował.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat onkyo 805 "zmarł" bo czas jest nieubłagany i nowe modele wchodzą praktycznie co rok, mam pytanie do użytkowników 805/875 i ew innych modeli Onkyo bez internetu, jak wygląda sprawa wgrywania firmware do takich model, wiem,że były tuz po ukazaniu się stosownych modeli ampli aktualizowane firmware, ale jak je wgrać i czy warto i co dają nowego w taki sprzęt, w Blu rayu przez płytkę cd/ wgrywałem/ do swojego panasonica BD 10,nadal się sprawuje dobrze, proszę o pomoc w tenmacie jak na wstępie, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne pytanie jak kolega wyżej choć nie mam problemów ze swoim Onkyo ale nie uaktualniałem go nigdy choć mam je od dwóch lat,najważniejsze co mnie też interesuje co polepszy mi wersja 1,8 bo chyba to jest ostanie FW do tego modelu pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja FW odbywa się via odtwarzacz cd.

Co i jak jest ładnie opisane tutaj i tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jakoś to przetłumaczyłem ściągnłem pilk miał ponad 124 mega i co dalej, jakbyś był uprzejmy powiedzieć jak to wgrać i czy warto aktualizować sprzet jak chodzi dorze, nic nie spieprzy mi sie po aktualizacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jakoś to przetłumaczyłem ściągnłem pilk miał ponad 124 mega i co dalej, jakbyś był uprzejmy powiedzieć jak to wgrać i czy warto aktualizować sprzet jak chodzi dorze, nic nie spieprzy mi sie po aktualizacji?

mam podobny problem, nie znam angielskiego a strach dokonać aktualizacji i mieć "trupa"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jakoś to przetłumaczyłem ściągnłem pilk miał ponad 124 mega i co dalej, jakbyś był uprzejmy powiedzieć jak to wgrać i czy warto aktualizować sprzet jak chodzi dorze, nic nie spieprzy mi sie po aktualizacji?

mam pdobny problem językowy, a boją się mieć na regale "trupa"

Edytowane przez wlodek1001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co jest niby lepsze dzisiaj od onkyo 805/875/905/906?? jak widze to sprzet jaki sie pojawia obecnie.. jest gorszy a podobny ... drozszy

np

NKYO TX-NR818 wyglada podobnie zle jak 806...

Edytowane przez burrbrown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom dobrze Ci sie wydaje, widze ze taki godny a moze sie myle bo nie siedze tak bardzo teraz w temacie amplików odpowidnik takiego 905/906 to teraz 3009 a nawet 5009 a cena za nie to zdeczka wysoka, to juz bym sie zastanowił nad Arcam AVR500/600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj odpaliłem harmana 247 i zrobil na mnie piorunujące wrażenie, mocy co prawda nie ma jak moje drugie onkyo 805 jednak aby uzyskać takie wzmocnienie wysokich tonów jak w harmanie, w onkyo trzeba potwornie kroić i obcinać pasmo poniżej wysokich tak, żeby zwiększając głośność uzyskać podobny efekt jak w harmanie.

dlatego patrząc całościowo, efekt jest idealny dla takiej mocy jaką prezentuje HK 247/255/355 i dalsze modele.

Natomiast poza masą kg trafo onkyo, wycinanie pasma ponizej wysokich jest zabiegiem kłopotliwym patrząc z punktu widzenia użytkownika.

Prawda jednak wg mnie leży tym razem pośrodku.

Dla poteżnych końcówek mocy zasilania onkyo nie istnieje w nim odpowiedni pre-wzmacniacz ktorego zadaniem powinno byc już odpowiednie "sformatowanie" danych wejsciowych na koncowke

mocy.Innymi slowy - koncowka mocy w onkyo jest zrobiona tak solidnie ze nie mozna sie przyczepic. To harman i jego know-how biznesowy jest sukcesem rynkowym, nie sądze ze stosuje tranzystory z kosmosu, jednak całokształt wygląda na bardziej dopracowany. Wysokie tony są tak wyraźne i subtelne, że można o tym pomarzyć w onkyo zaraz po włączeniu amplitunera. Podobnie z odsłuchem z tunera HK czego nie mozna powiedziec o onkyo i tutaj juz sprawa lezy nawet dla modelu 805 wzwyż (bez chałtury 806/807). jednak to nie jest na tyle poważna sprawa (kto słucha radia jak audiofil ale jednak)

posiadam onkyo 603, 805 i kh 247, hk powala na kolana ilością wysokich, jednak nie samymi wysokimi czlowiek żyje,

onkyo zapewnia w naturalny sposób wzmocnienie dla pasma akustycznego, jednak to Harman wie jak "obiciąć pasmowo" wzmocnienie sygnału audio zanim... trafi ono na końcówkę mocy. Wydaje mi się ze tutaj tkwi cały sukces harmana, głowy nie dam, jak obejrzę schemat hk to potwierdze lub zdementuje, na dzisiaj jednak takie są wnioski. Tak duze wzmocnienie w zakresie tonów wysokich moze zapewniac wierność >>koncertową<< subtelnych dzwięków jak uderzenia w klawisze, struny, talerzyki itp itd Onkyo musi "sadzić" mocą w >>całym zakresie<< żeby pozwolić uzytkownikowi osiągnąć podobny efekt i nawet dużo lepszy od hk (dla tych roznych klasą modeli onkyo od HK) w modelu onkyo 805 i wzwyz.

oczywiscie to moje subiektywne wnioski jednak mają one podstawy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Onkyo 805 nadal wymiata? Jak oglądam dzisiejsze amplitunery, to odnoszę wrażenie, że jest coraz gorzej - tj . trzeba płacić więcej za to samo, co kilka lat temu. Jak ma się porównanie 805 do innych amplitunerów w tym przedziale cenowym - szczególnie Harmanów (używka do 1600zł)? Czy probówał ktoś połączenia 805 z Dali Blue? Jak amplituner gra w stereo, i wreszcie jak byście opisali jego brzmienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze przeszkadzac brak radia internetowego ale reszta bije nowe plastikowe zabawki

brac..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie zależy mi na tego typu bajerach, również na funkcjach dot. obrazu, ponieważ z czasem kupię jakiś kombajn typu Dune, Oppo czy innego blu-reja. Chodzi tylko i wyłącznie o dźwięk. Ponoć plastikowy Harman 255 gra również dobrze, a jest w sumie sporo tańszy? Czy 1600zł za to Onkyo to nie za wysoka cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...