Skocz do zawartości
MMP

ONKYO TX-SR805

Rekomendowane odpowiedzi

no np tutaj nowiutki 876 http://cgi.ebay.co.uk/Onkyo-TX-SR876-TXSR8...%3A1|240%3A1318 jest tylko 100 funa droższy od 875 nie jest to chyba tak dużo, a jeśli chodzi o 805 to już niema nowych na aukcji, chodzi mi o relacje jak np. 805 z 806 gdzie podobno na tego drugiego nie powinno się brac w ogóle pod uwagę pomimo że jest to nowszy model, no i jak na tym tle czyli 805 wypada model 875, 876 no i 905

dzięki

Edytowane przez DreamAZbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się 806 omijałbym szerokim łukiem,

876 nie jest chyba tak "wykastrowany" w stosunku do 875 jak 806 w stosunku do 805. Ale ostateczną odpowiedź może dać jedynie bezpośrednie porównanie.

Funkcje wymieniane w materiałach reklamowych nie muszą się przekładać na realne różnice jakości. Nowszy model nie musi być lepszy, a jak nauczył mnie przykład z 806 - może być zupełnie odwrotnie.

Co do 905 to możesz zapytać w sąsiednim wątku, może ktoś porównywał bezpośrednio z 805.

905 to flagowy model, cięższy i mocniejszy. Do dużych pomieszczeń i trudniejszych kolumn może dać lepszy efekt. W innych warunkach wcale nie musi tak być.

Ja np. uważam, że zawsze można dobrać tak kolumny, żeby 805 wystarczył nawet w 50-70m. Należy jedynie odciążyć amplituner z konieczności ładowania dawek prądu w zasilenie basów dużych kolumn. To nie jest konieczne. Lepiej wydusić piękną górę, średnicę i midbas, a niski bas pozostawić aktywnemu subwooferowi wysokiej klasy. Zresztą za różnicę w cenie pomiędzy 905 a 805 można już kupić przyzwoity subwoofer. Ale to tylko moje zdanie. Być może ktoś w sąsiednim wątku uważa, ża 905 deklasuje 805. Ja nie sądzę. Słyszałem w średniej wielkości pomieszczeniu (35m) flagowy niegdyś model TX-NR5000, prawdziwy kloc, lepiej zbudowany od 905. Marnował się. 805 by podołał wg mnie bez uszczerbku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

876 za tą cenę z ebaya warto bez obaw, sam bym kupił! Dźwięk ten sam a obraz powinien być lepszy niż 805 i 806, oczywiście jeśli posiada sie fullHD 1080p.

ORWELL pyt? co polecasz z BD do 805, bo narazie tylko transport denona mi pasuje 2500BT, szukam coś uniwersalnego CD,DVD,BD. Jak na sam transport denon 2500BT wydaje mi sie za drogi i nie wiem o ile DŹWIĘK z niego może być lepszy od BD za 1-2tys zl. Może kupie jakiś zwykły BD i coś z ebaya denon 3930 lub A1XV lub marantz DV 9600 ?

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainteresuj sie ONKYO DV-BD606 ,mam juz jakis czas i sprawdza sie ,nie ma problemow z nagranymi kopiami filmow, obraz bardzo ładny ale to chyba normalna rzecz no i pasuje wizualnie do AV Onkyo ................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ale BD 606 już "on face" jest jak zrobiony przez mante- niepoważnie i cena/jakość jest anty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stan71

Nie czuję się kompetentny w porównaniach odtwarzaczy bly-ray. Gdyby nie PS3-ka z której jestem zadowolony (nadspodziewanie) pewnie brałbym panasonica DMP-BD60 lub zaczekał na Sony BDP-S360 (z lekką preferencją sony - zawsze to twórca formatu blu-ray), recenzje na amazon panasonic ma świetne, sony (poprzednik: s350 bo s360 dostępny będzie od maja) również. Przynajmniej jest pewne, że nie są to przepakowane "funaje" czy inne "mantry" w inną obudowę.

Edytowane przez orwell-1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kontynuuję temat z poprzedniej strony, nie żebym był źle nastawiony do Onkyo 805, ale skoro sam przed zakupem sprzętu posiłkowałem się takimi forami jak to, więc chciałbym się podzielić moimi spostrzeżeniami. A mianowicie,

Amplituner wrócił z naprawy, w gwarancji mam napisane naprawa obw. wzm. surround. Miło jak na sprzęt, który ma 3 tygodnie... ;)

Ale do rzeczy męczyło mnie to i stwierdziłem, że trzeba potraktować go takimi samymi warunkami jak poprzednio, póki przynajmniej mam gwarancję.

Więc 4 godziny grania radia RMF w opcji All chanell stereo na poziomie 40, następnie chcę posłuchać trochę głośniej przechodzę na stereo podgłaśniam na 60 i amplituner się wyłącza. Wole go nie włączać do rana bo znowu się spali może jak wystygnie będzie wszystko ok. Na pewno przekaże drogim forumowiczom dalszy ciąg historii.

A tak apropos, słuchał ktoś kiedyś muzyki na tym amplitunerze ponad 4 godziny tak na 60% mocy? Jest to w ogóle możliwe?

czy ten sprzęt jest tylko na krótkie delikatne odsłuchy "po cichu" bo już nie wiem albo ja jestem jakiś nienormalny albo ten sprzęt jest do ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja kontynuuję temat z poprzedniej strony, nie żebym był źle nastawiony do Onkyo 805, ale skoro sam przed zakupem sprzętu posiłkowałem się takimi forami jak to, więc chciałbym się podzielić moimi spostrzeżeniami. A mianowicie,

Amplituner wrócił z naprawy, w gwarancji mam napisane naprawa obw. wzm. surround. Miło jak na sprzęt, który ma 3 tygodnie... :)

Ale do rzeczy męczyło mnie to i stwierdziłem, że trzeba potraktować go takimi samymi warunkami jak poprzednio, póki przynajmniej mam gwarancję.

Więc 4 godziny grania radia RMF w opcji All chanell stereo na poziomie 40, następnie chcę posłuchać trochę głośniej przechodzę na stereo podgłaśniam na 60 i amplituner się wyłącza. Wole go nie włączać do rana bo znowu się spali może jak wystygnie będzie wszystko ok. Na pewno przekaże drogim forumowiczom dalszy ciąg historii.

A tak apropos, słuchał ktoś kiedyś muzyki na tym amplitunerze ponad 4 godziny tak na 60% mocy? Jest to w ogóle możliwe?

czy ten sprzęt jest tylko na krótkie delikatne odsłuchy "po cichu" bo już nie wiem albo ja jestem jakiś nienormalny albo ten sprzęt jest do ....

jaka impedancje maja glosniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIGLYK, ja to widze tak albo któreś z kolumn są "zero" omowe albo złośliwość rzeczy martwych. Zrób kilka razy to samo i niech CI w sklepie wymienią na inny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam od faktu, że amplituner po wystygnięciu się załączył. :)

BIGLYK, ja to widze tak albo któreś z kolumn są "zero" omowe albo złośliwość rzeczy martwych. Zrób kilka razy to samo i niech CI w sklepie wymienią na inny...

No właśnie ja po twojej sugestii zainteresowałem się sprawą i sprawa wygląda następująco:

Mam głośniki 5,0 Klipsch F2, czyli: 2xF2, 2xB2 i 1xC2.

Podłączenie frontów w bi-ampingu i tu się pojawia problem, albo w pierwszej usterce wtedy gdy amplituner już nie pozwolił włączyć uszkodził głośniki wysokotonowe w F2 bo:

mierząc chińskim omomierzem tyły i center mają 4,1 oma, basy w F2(dolne zaciski) 3,9 - 4,0 a górne zaciski są zeroomowe!!!

I nie wiem czy to uszkodzenie, czy tak mam być? może ktoś z użytkowników tych kolumn zmierzyłby omomierzem opór górnych zacisków? (oczywiście po wyjęciu mostka:))

I drugi temat skoro na głośnikach jest napisane 8om, a mierzone jest 4 to w ustawieniach głośników ampitunera mam mieć 4 czy 6 omów?

Oczywiście podłączyłem teraz bez bi-ampingu żeby znowu czegoś nie uszkodzić. I rozgryzam dalej temat...

P.S Zapomniałem dodać, że głośniki wysokotonowe "na ucho" działają... :)

Edytowane przez biglyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyt wiele Ci nie doradzę ale za żadne skarby nie sugeruj się tym co napisze na kolumnach producent,dotyczy to zarówno impedancji jak i pasma przenoszenia.

Mój znajomy sugerując się opisem umieszczonym z tyłu na kolumnach,gdzie podano ze są one 8 omowe (a w rzeczywistości są 4 ohm) nie przestawił w ampli z 8 na 4 ohm i po czasie spalił gwizdek i średniotonowy głośnik w jednej z kolumn a do tego końcówkę mocy w ampli.

Może tu jest pies pogrzebany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hah! no teraz ładnie mnie przestraszyliście.. :>

miałem onkyo 705 przez 1,5 roku - sprzedałem, dopłaciłem, kupiłem 805 (przyjedzie za 3 dni).. moja 705 chodziła z Jamo E7 (770+750+E7cent) i w życiu bym nie wpadł na pomysł, żeby sprawdzić zaciski głośników, jaka też tam jest impedancja/rezystancja.. :) zaraz się przejdę chyba po miernik do garażu, bo mi spokoju to nie da.. :>

... komu jak komu, ale Jamo chciałem wierzyć niemal bezgranicznie ... zrobię edit, gdyby coś było nie tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIGLYK jak widzisz "poszło" coś w końcówkach tych kanałów do których miałeś przykręcone kable z średnio-wysokotonowej części kolumny KLIPSCH F2. Jest to "delikatniejsza" sekja każdych kolumn, cała F2 ma moc 100W a w "szczycie" nawet 400W ale w szczycie dwóch głośników basowych!!! Onkyo 805 ma 180W przy 6omach na KAŻDY kanał, tak więc tak jak napisałeś przy ustawieniu ALL CHANEL STEREO i przy znacznej głośności tak jak piszesz to masz na wyjściu końcówki mocy taką wartość prądu, że albo "wybije" zabezpieczenie wysokotonowca albo palisz jego cewke albo końcówka mocy we wzmacniaczu idzie "lulu"- czyt. ma zwarcie! To są podstawowe prawa fizyczno-elektryczne, jakbyś miał wzmacniacz ok.50W to możesz sobie grać na całego a tak niestety tu bi-wiring ma swoje plusy i minusy! To tak jakbyś silnik V-12 odpalił w maluchu-ruszył i masz sprzęgło biegi i opony popalone. Bez bi-wiringu oki- wytrzyma zawsze więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzięki wszystkim za pomocne wskazówki. Ja zmieniłem w ustawieniach na 4ohm, podpiąłem przednie "normalnie" czyli ze zworą i jak na razie wszystko śmiga. Albo jakaś autosugestia, albo amplituner się mniej grzeje. Napisze więcej jak więcej potestuje, bo narazie to trudno powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ONKYO 875 i znalazłem coś takiego ,czyli firmware do wgraniahttp://www.avforums.com/forums/onkyo-owners-forum/739501-onkyo-main-firmware-dsp-updates.html, moze ktoos pomoŻe jak to rozgryżć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wczoraj sprzedawca w MM powiedział mi dość ciekawą rzecz [nie wiem na ile prawdziwą]. Mianowicie BR Onkyo to podobno przepakowany Funai... Z pewnoscią sa na forum fachowcy, ktorzy potwierdzą to lub zdementują. Osobiście jestem wielkim zwolennikiem Onkyo - mam dwa zestawy kina domowego ich produkcji, ale design tego odtwarzacza przypomina najstarsze odtwarzacze VHS...

Dla mnie Pioneer LX51 pobil go totalnie zarowno designem oraz, co wazniejsze jakoscia obrazu. Zwlaszcza z KURO G9 ;)

pozdrawiam

robson11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rzeczowe wyjasnienie tematu. To już jest totalne chamstwo ... Za chwilę sie dowiem, że moj amplituner Onkyo Integra 989 to Manta tyle, ze za kilkanascie tysiecy zlotych. Nieswiadomość jest jednak błogosławieństwem :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Na początek z uwagi na to, że to mój pierwszy post ładnie się przywitam :rolleyes:

Od jakiegoś czasu w związku z wymianą części gratów w domu czytam sobie to forum i staram się dobrać optymalny do moich wymagań sprzęt.

Po przeczytaniu tego wątku i przeanalizowaniu masy informacji na temat opisywanego ampli zdecydowałem się na jego zakup.

Tu zaczynają się schody - jeżeli już nawet udaje mi się coś znaleźć to ceny są dość wysokie i do tego w srebrnej obudowie. A ja chciałbym czarną ! :/

Jeżeli któryś z szanownych forumowiczów wie gdzie w jakiejś sensownej cenie da się kupić to cudeńko z czarną obudową to proszę o informację.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiyaj th3o,

Niestety z mojej wiedzy wynika, że raczej nie ma szans obecnie zakupić 805tke w "sensownej cenie", a już na pewno nie w kolorze czarnym. One się po prostu skończyły. Ja zakupiłem pod koniec marca jedną z ostatnich sztuk w Saturnie w cenie 2399, ale były tylko w kolorze srebrnym. I mimo, że też wolałem czarny ale musiałem się pogodzić i z braku laku (ew. cena 3200zł w nowej dostawie). Przygotuj się na 3 tysie za srebrny, lub wybierz coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety z mojej wiedzy wynika, że raczej nie ma szans obecnie zakupić 805tke w "sensownej cenie", a już na pewno nie w kolorze czarnym. One się po prostu skończyły. Ja zakupiłem pod koniec marca jedną z ostatnich sztuk w Saturnie w cenie 2399, ale były tylko w kolorze srebrnym. I mimo, że też wolałem czarny ale musiałem się pogodzić i z braku laku (ew. cena 3200zł w nowej dostawie). Przygotuj się na 3 tysie za srebrny, lub wybierz coś innego.

Hej,

Dzięki za odp.

Ehh, za 2400 to też bym wziął srebrny i nie narzekał :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

No i stalo sie :( Srebrna 805 zakupilem dzisiaj w saturnie w Katowicach. Cena 2699pln. :D

Teraz w kolejce czeka zakup kolumn...

Klocek wielkoscia i ciezarem robi niesamowite wrazenie...design jak dla mnie piekny (oczywiscie kwestia gustu)!! :o

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakieś dwa tygodnie temu na Ostrobramskiej w Media 805 ( z wystawy ale bez jakichś śladów ) za ok 2000 na pewno mniej niz 2300 ale już nie pamiętam dokładnie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakieś dwa tygodnie temu na Ostrobramskiej w Media 805 ( z wystawy ale bez jakichś śladów ) za ok 2000 na pewno mniej niz 2300 ale już nie pamiętam dokładnie :o

I pomyśleć, że w po premierze ten amp kosztował 5 tys. pln :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie

Moje sliczne onkyo 805 padlo w sobote podczas ogladania Kubusia Puchatka :)

W srodku cos wybuchlo, polecial dymek (zapewne kondesator + mosfet) i jest lipa...

przy probie wlaczenia na ampie sie cos tam pojawia, wylacza sie i zaczyna migac diodka czerwona...

Ampli mialem polaczone w bi-amplingu + center....

Jestem ciekawe jak mi sklep gwarancje zrealizuje (wlasnie od zakupu minelo 13 mcy....)

Edytowane przez luzak34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...