Skocz do zawartości
MMP

ONKYO TX-SR805

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez zadaje to pytanie.

Nie znam innego języka oprócz polskiego, wiec prosze o wyjaśnienie.

BTB - blacker than black, czarniejszy od czerni.

WTW - whiter than white, bielszy od bieli.

Chodzi o obcinanie przez przełączniki HDMI skrajnych poziomów skali szarości - poniżej 16 i powyżej 235, czyli "super" czerni i "super" bieli.

W sygnale video luminancja jest typowo określona przez poziomy od 16 (czerń) do 235 (biel), ale w niektórych materiałach zdarza się użycie pełnego zakresu (0...255).

Dla sygnałów z komputera albo konsoli standardem jest wykorzystanie pełnego zakresu 0...255.

Plansze kalibracyjne do ustawiania jaskrawości i kontrastu zazwyczaj także zawierają składowe poniżej 16 i powyżej 235.

Obcięcie skrajnych poziomów powoduje gubienie szczegółów w czerniach i bielach.

Problem w niektórych modelach możliwy do usunięcia, poprzez aktualizację firmware'u.

I jeszcze co do elektrowni. Nie ma co się bać tych 800W. Przecież tyle to może być pobierane w szczycie; w warunkach domowych i przy przeciętnych kolumnach wydmuchałoby uszy. Te 800W przydaje się na (rzadko) występujące impulsy... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sprzet jest super a jak filmy chodza na BRU RAY ogieni muza w DOLBY PL 2 X cos pieknego i staniał na 2000 tys z 3000 tys kpujcie

Edytowane przez ALEX79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pewno warto posłuchac Tonsil Siesta bardzo chwalone http://www.highfidelity.pl/artykuly/0707/tonsil.html,

oprócz nich podobno z Onkyo dobrze grają kolumny Mirage, Monitor Audio Bronze, Quadral Argentum

/te miałem na odsłuchu z Onkyo 805 i 806 dźwięk mi nie pasował grały za ostro - może były nie wygrzane/

czy Klipsch RF-62 zagrają od nich lepiej? Czy są jakieś kolumny w tej cenie rekomendowane do rocka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BTB - blacker than black, czarniejszy od czerni.

WTW - whiter than white, bielszy od bieli.

Chodzi o obcinanie przez przełączniki HDMI skrajnych poziomów skali szarości - poniżej 16 i powyżej 235, czyli "super" czerni i "super" bieli.

W sygnale video luminancja jest typowo określona przez poziomy od 16 (czerń) do 235 (biel), ale w niektórych materiałach zdarza się użycie pełnego zakresu (0...255).

Dzieki windmill, juz wiem o co chodzi. Dokładnie takie cos przewineło mi sie w mojej Yamasze 663. Jest taka opcja do ustawienia pomiedzy 16-235 a 0-255. Nie wiedziałem do czego słuzy, ale teraz juz wiem. Aha, fabrycznie ustawione jest na 16-235.

edit:

to nie amplituner ma taka opcje, tylko sterowniki karty graficznej.

Edytowane przez Slawko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widac w stopce mam magnaty 600. I wg mnie graja ok. tyle ze ja nie rozrozniam wycofanych niskich tonow od przodujacego srodka.... jak dla mnie jest ok po porstu :(. jakby co zapraszam po remoncie na odsluch :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze;

To mój pierwszy post na tym forum ale powtórzę to co kilka razy napisałem na "konkurencyjnym" forum: dobór kolumn do ampli czy wzmacniacza jest sprawa bardzo indywidualną. Nie rozumiem stwierdzeń np. " nie słuchałem Heco Victy, ale na pewno jest zła..." wiadomo to nie jest przedział cenowy B&W. Jak się chce zestawić sprzęt to trzeba go posłuchać! Co z tego, że będzie to zwicięzka testów jak brzemienie nie będzie nam odpowiadało? Słuchanie, ogladanie to nie wyścigi - ma to byś frajda.

Pozdrawiam <_<

PS a dodam,że Heco to bardzo zacna firma i niekoniecznie robi chłam. Wyższe modele np. Celan i w górę są na prawdę uznane.

Edytowane przez supmario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bzdura:) tu nie chodzi jeszcze tylko o moc kolego ale o szumy,znieksztalcenia, dynamike powtarzam dynamike:)))

swoja droga takie victy samą nazwą juz nic soba nie reprezentuja wiec nie porownoj ich do najwyzych modeli tonsili bo to nie ta klasa nie te brzmienie

nie nie slyszalem victy i slyszec nie bede takie firmy mnie nie interesuja

rajcuje mnie b&w,i raczej wchodze w tego rodzaju brzmienie

mimo ze uwielbiam b&w serie nautilus

to urzekly mnie siesty ! tonsil naprawde zrobil dobrą konsktrukcje przypuszczam ze nawet nie slyszales i nei wiesz oco chodzi w dobrym brzmieniu czuje ze dla ciebie priorytetem są bity :)

jeszcze jedno ;) ampli za 1500 nigdy nie zagra jak wzmak za 1000 zl

posluchaj mam w domu w kolekcji dawno nie odpalany ale posiadam yamahe

dsp-ax1 jak sie znasz troszke na sprzecie powinienes wiedziec ze to monstrum na 30 kg to jest ampli kina wzmak z 2000 roku ;) cena nowego jakies 15 tysiecy :)

i uwierz mi ze rowniez mam stereo wzmak sony es 590 zdaje sie ze nawet nie wiesz co to za model

uwierz mi ze ten wzmacniaczek w stereo porabia tą wielgasna yamahe:) w kazdym calu :) poprostu koncówki mocy dla ampli i wzmakow wielokanałowych są znacznie inaczej strojone w sensie brzmienai jak koncowki wzmakow stereo

i nie opowiadaj mi bzdur ze ampli za 1500 zagra nie wcale nie zagra mysle ze ty nawet nie wiesz jak cos gra to czy tak ma grac:))

troche postow juz przeczytalem na tym forum ale ten pod wzgledem glupoty bije wszystkie

pozdrowienia dla audiofila dembola :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czytając wasze wypowiedzi na temat sprzętu audio doszedłem do wniosku, że oceniacie tylko na podstawie suchych danych albo stronniczość np.: mam super kolumny i one są tylko super reszta to pomyłka.

Niestety nie tędy droga. Dobór sprzętu jest w sumie bardzo prosty zależy tylko od jednego czynnika, jakim jest kapitał, który chcemy wydać.

Komplety oferowane w sklepach rtv zazwyczaj są dobrze sparowane, czyli kolumna dobrana do mocy wzmacniacza.

Iną rzeczą jest natomiast audiofilstwo jest to rodzaj inwestycji ludzie ci inwestują w sprzęt jak w dzieła sztuki jest to całkiem inna działka sprzęt ten nic nie traci na wartości i niema nic wspólnego, że sprzętem z Pólki za 10 tyś.

I na koniec, jeżeli chodzi o firmy produkujące kolumny w przedziale do 10 tyś to firma heco pod względem wykonania i brzmienia bije wszystkie inne.

Pozdrawiam

WWNS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję ten ampli od 1,5 roku. Jego test zamieściłem na innym polskim forum poświęconym HDTV chyba we wrześniu 2007. Do dziś uważam, że zrobiłem najlepszy wybór, równieżodrzuciłem 875 ze względu na nie potrzebne mi bajery "ulepszające" obraz.

Dźwięk ten ampli ma zarąbisty, piękna dynamika i krystaliczność.

Wiem co mówię bo długo wybierałem sprzęt a słucham w większości muzyki klasycznej.

U mnie chodzi na KEF-ach iQ7.

Pozdrawiam Onkyowców! Onkyo to po japońsku... dźwięk ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie przeczytałem test - bardzo interesujący. teraz ja staje przed dylematem onkyo tx-sr805 czy harman kardon avr 255? doradźcie co wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał Onkyo 805 ... chyba że Harman uporał się z tymi upierdliwymui usterkami o których jest głośno od ubiegłego roku. Wtedy przed wyborem zostaje tylko odsłuch ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ile ludzi tyle opini. też początkowo nastawiony byłem na onkyo 805 to jest to model wyższy niż w przypadku harmana 255 i raczej z 805 można porównywać z 445 do momentu kiedy zadzwoniłem do pewnego salonu audio-video i powiedzieli mi cytuje "co z tego że onkyo to wyższy model harman 255 muzycznie kładzie wszystkie amplitunery na kolana nawet te do 4tys a nawet mógłby swobodnie konkurować z amplitunerami za 5 tys." Także nie wiem ile w tym prawdy ale tak mi powiedziano. Z drugiej strony patrząc na wagę harmana 255 (14 kg) a onkyo (23kg) mam mętlik w głowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...muzycznie kładzie wszystkie amplitunery na kolana nawet te do 4tys a nawet mógłby swobodnie konkurować z amplitunerami za 5 tys." ...

He, heeeeeeeeeeeeeeee... widocznie w magazynie całe stosy Harmanów zostały a Onkyo się sprzedało

więc trzeba jakoś opróżnić i naganiać klientelę.

Dobrze kolego, że zwróciłeś uwagę na wagę tych urządzeń.

Masz teraz pojęcie o wielkości traf w tych maszynach i... zapasie mocy i dynamiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Takze jestem posiadaczem tego wzmacniacza od niedawna. Nie potrafię pilota nauczyć poleceń z innych pilotów. Proszę o wskazówki krok po kroku. Kody nie wchodzą. Mam tv thompson kineskopowy 32 calowy panoramiczny oraz dvd Sony .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Takze jestem posiadaczem tego wzmacniacza od niedawna. Nie potrafię pilota nauczyć poleceń z innych pilotów. Proszę o wskazówki krok po kroku. Kody nie wchodzą. Mam tv thompson kineskopowy 32 calowy panoramiczny oraz dvd Sony .

Instrukcja obsługi. Strona 111. Całość przedstawiona krok po kroku. Prościej się nie da.

BTW

Sprawdzałeś wszystkie kody dla danych urządzeń? Każdy sprzęt ma po kilka alternatywnych kodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

obserwując promocję cenową na onkyo 805, zastanawiam się czy nie zamienić swojego 603.

Mam zestaw kolumn wharfedale 9.5 power, ps3, hd-e1, aster+lcd.

Niestety mój amplituner nie rozkodowuje nowych formatów dźwięku, a skoro jest możliwość zamiany na nowy i lepszy, to chciałbym się poradzić czy jest sens?

Nowe formaty z tego co czytałem usłyszę dzięki ps3, ale czy ten av nie jest przesadzony do reszty sprzętu - czyt. kolumn?

Właściwie obecny gra na moje ucho całkiem dobrze, tylko świadomość dźwięku HD i relatywnie niska cena zachęcają do zmiany.

Czy w ogóle jest sens dokładać pieniądze do posiadanego zestawu (5.1), czy pozostać przy obecnym av.

Patrząc na pokrętła i aluminiową obudowę mojego 603 mam wrażenie, że obecne sprzęty (podobnej klasy?) są mocno oszczędzone.

Pzdr

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-> jacek76

Witam (jak również pozostałych kinomaniaków :) )

Obecnie przesiadłem się z Onkyo, ale model wcześniejszy 702, prawie bliźniaczy :)

Jeżeli masz źródła HD - to chyba warto.

Niemniej - choć generalnie jestem zadowolony z tego ampli (tj. 702), nie mogę nie zauważyć kilku wad:

- potworne grzanie się (ten typ tak ma, niestety),

- neutralny, a raczej "bezpłciowy" dźwięk kinowy,

- przeciętne stereo (ale to bolączka większości amplitunerów KD).

Dlatego wymieniłem tym razem nie na Onkyo, ale na Denona 2809. Akurat w zaprzyjaźnionym sklepie był ostatni egzemplarz, dodatku w starej cenie, obniżonej jeszcze dla stałego klienta. :)

Nie zawsze gabaryty, pobór mocy świadczą o klasie, jakości dźwięku i obrazu.

Miałem możliwość przetestowania 805 i Denona 2809 (oba mogłem wziąć w sumie w podobnej cenie) u siebie w domu. No i ten wielkolud odpadł. Przede wszystkim ze względu na grzanie i słabszy tryb stereo (szczególnie przy cichym, nocnym słuchaniu). Np. mikrofon u Denona też lepiej się sprawuje, w zasadzie niewiele trzeba poprawiać, w Onkyo trzeba. Mam wrażenie, że to Onkyo jest jakieś niedopracowane.

Niemniej - nie są to pewnie jakieś powalające różnice, ale są.

Ponadto - musiałem skorzystać z serwisu EIC (ale bardziej na zasadzie zapytania). Miesiąc czekałem na odpowiedź. Zaprzyjaźniony sklep również ze względu na - nazwijmy to - mało komunikatywny i przychylny klientom serwis Onkyo, zrezygnował w sumie ze stałego trzymania sprzętu Onkyo na stanie w sklepie.

Z drugiej strony za tę cenę (ok. 2400-2500) - warto. W zaprzyjaźnionym sklepie już nie mają. A chyba trzeba się spieszyć, bo Onkyo od piątku szykuje podwyżki (czy akurat na ten model - nie wiem, ale na najnowsze - tak).

Co do Twoich kolumn - są całkiem niezłe, lepsze (w mojej opinii ofkors) od wszechobecnych Jamo 606 czy JBL E czy ES.

Im więcej dostarczysz kolumnom "czystych" watów" mocy, tym lepiej - pozostań przy nich, jeśli jesteś zadowolony.

Po latach posiadania różnych amplitunerów KD doszedłem do wniosku, że nie da się pogodzić KD i stereo. Dlatego przyszłościowo chcę kupić system KD Bose (naprawdę warto - to co te głośniczki wyprawiają to szok!!!). A stereo - zupełnie osobne. Ale to tak na marginesie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o amplitunerach yamahy? np rx-v863

Dają radę :)

Edytowane przez airon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co sądzicie o amplitunerach yamahy? np rx-v863

Dają radę ;)

Co znaczy dają radę??

W czym mogą nie dawać rady? Przecież na pokładzie mają wszystkie obecne standardy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co znaczy dają radę??

W czym mogą nie dawać rady? Przecież na pokładzie mają wszystkie obecne standardy.

I dokładnie o to chodziło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
-> jacek76

Witam (jak również pozostałych kinomaniaków :) )

Pozdrawiam

Witam,

dziękuję za uwagi i tym samym wstrzymam się z zakupem 805 i poszukam jeszcze do porównania jakiegoś denona.

Sama waga i zapotrzebowanie na prąd 805-ki trochę mnie przerażają, a jeżeli jeszcze nie przenoszą się na odczuwalną różnicę w brzmieniu to tym bardziej muszę jeszcze porównać.

Jedyny problem to znalezienie denona w promocyjnej cenie.

Jeszcze raz dzięki

Pzdr

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

dziękuję za uwagi i tym samym wstrzymam się z zakupem 805 i poszukam jeszcze do porównania jakiegoś denona.

Sama waga i zapotrzebowanie na prąd 805-ki trochę mnie przerażają, a jeżeli jeszcze nie przenoszą się na odczuwalną różnicę w brzmieniu to tym bardziej muszę jeszcze porównać.

Jedyny problem to znalezienie denona w promocyjnej cenie.

Jeszcze raz dzięki

Pzdr

Jacek

Witam,

Spróbuj wpierw jednak posłuchać tego Onkyo 805 (o ile się da) - model jest wyprzedawany i to naprawdę ostatnia okazja, żeby coś kupić w sensownych cenach. Stosunek - cena do jakości - jest w przypadku tego modelu bardzo dobry. Albo przesłuchaj chociaż 806, żeby mieć jakiekolwiek odniesienie. Zakup Denona przy obecnych (wyższych) cenach jest bez sensu.

Bez odsłuchu od razu nie rezygnuj, bo może okaże się, że dla Ciebie Onkyo to jest to! Odsłuch to podstawa!

Każdy z nas ma przecież własne, indywidualne preferencje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

dziękuję za uwagi i tym samym wstrzymam się z zakupem 805 i poszukam jeszcze do porównania jakiegoś denona.

Sama waga i zapotrzebowanie na prąd 805-ki trochę mnie przerażają, a jeżeli jeszcze nie przenoszą się na odczuwalną różnicę w brzmieniu to tym bardziej muszę jeszcze porównać.

Jedyny problem to znalezienie denona w promocyjnej cenie.

Jeszcze raz dzięki

Pzdr

Jacek

W/g testów niemieckiego STEREOPLAY oba modele grają podobnie model 805 oceniono na 72 pkt, model 2809 na 73 pkt - różnice między modelami sprowadzą się pewnie do doboru głośników nie z każdymi głośnikami każdy sprzęt zagra dobrze - przede wszystkim odsłuch.

Edytowane przez jacek5d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...