Skocz do zawartości
MMP

ONKYO TX-SR805

Rekomendowane odpowiedzi

W/g testów niemieckiego STEREOPLAY oba modele grają podobnie model 805 oceniono na 72 pkt, model 2809 na 73 pkt - różnice między modelami sprowadzą się pewnie do doboru głośników nie z każdymi głośnikami każdy sprzęt zagra dobrze - przede wszystkim odsłuch.

Witam,

Otóż to!

Przede wszystkim odsłuch, inaczej trudno cokolwiek porównywać.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Cóż można dodać?gratuluję zakupu!!!

dobrze że nie wziąłeś yamahy - dla mnie sprzet zasilany zasilaczami impulsowymi(właśnie one jak nic nie robia to sie za wiele nie grzeją) kompletnie nie nadaje się do dźwięku - dlaczego? a który z tych złomów mając maksymalny pobór mocy pokroju 300 wat jest w stanie dac na głośniki 5x80?

żaden - kompletnie żaden - poprawne pasmo i bez zniekształceń kończy się w okolicach 50 wat na kanał....nie wiem czy onkyo zasilane jest toroidem ale jesli nawet nie to przynajmniej wydajnośc pradowa jest taka jak byc powinna....i co ciekawsze to jako jedna z bardzo niewielu firm jest w stanie przekazać to co chcesz usłyszeć.....nawet harman zszedł na psy(komputerowe zasilaczyki)

panowie zanim zaczniecie mówić o kolumnach to przedewszystkim zacznijcie mysleć o adaptacji akustycznej bo nawet najlepsze kolumny w marnym pomieszczeniu nie zagraja dobrze......i co ciekawsze marne kolumny w marnym pomieszczeniu moga się naprawde dobrze sprawdzić

i naprawde poborem energii bym sie nie przejmował - albo jedno albo drugie

nie licz że z urządzenia co pobierze 200 wat będziesz miał sound z "jajami"

a co do yamahy - nie trawie tej firmy odkąd zaczęła wciskać ludziom kit jak to super gra ich sprzęt - a miałem do czynienia równiez z półką pro i kompletnie nic się tam nie dzieje - tych kilka modeli godnych uwagi to wszystko - stoi w miejscu

Jesli miałbym brac amplituner to przedewszytkim nie byłaby to yamaha

szkoda że sony serii ES pewnie też nie bo nie wiem co o tym sądzić - kiedyś to miało kopa - teraz tylko hałasuje

pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...dla mnie sprzet zasilany zasilaczami impulsowymi(właśnie one jak nic nie robia to sie za wiele nie grzeją) kompletnie nie nadaje się do dźwięku ...

http://www.icepower.bang-olufsen.com/

wiele TOP-owych firm to stosuje , także z HIGH-ENDu STEREO , żeby nie było ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Posiadam głośniki System Audio 4 ohm, na których napisane jest, że dedykowana dla nich moc wzmacniacza to 40-120 W. Czy podłączenie ich do Amplitunera Onkyo TX-S805 będzie bezpieczne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, poszperałem w necie i znalazłem już odpowiedź na moje pytanie. Zainteresowanych tematem - jak dobierać głośniki do wzmacniacza aby minimalizować ryzyko uszkodzenia sprzętu odsyłam do artykułu na stronie http://www.hifi.pl/porady/ogolne/moc01.php. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Posiadam głośniki System Audio 4 ohm, na których napisane jest, że dedykowana dla nich moc wzmacniacza to 40-120 W. Czy podłączenie ich do Amplitunera Onkyo TX-S805 będzie bezpieczne ?

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem możliwość bezpośredniego porównania nowego modelu onkyo tj. TX-SR806 do testowanego tutaj TX-SR805. Nie pozostaje mi nic innego jak zdecydowanie zarekomendować model starszy tj. 805 jako znacznie lepszy sprzęt. Jest to różnica co najmniej jednej klasy lub dwóch na korzyść 805 pod każdym względem. Brzmienie TX-SR805 jest czystsze, kremowe i spokojne. Co prawda słuchając TX-SR806 nie miałem wrażenia brudnego dźwięku, jednak po przejściu na 805 staje się to oczywiste, że w miejsce szlachetnej kremowości 805-ki, 806-ka oferuje nerwowość i ostrość, ostrość, która wcale nie idzie w parze ze zwiększoną ilością detali. Model TX-SR805 moim zdaniem znakomicie wpisuje się w najlepszą tradycję brzmienia szczytowych onkyo integra zapoczątkowaną przez kultowe niegdyś modele TX-SV909PRO czy TX-SV919THX, choć mamy tutaj do czynienia oczywiście ze sporym progresem związanym przede wszystkim z postępem w sekcji cyfrowej no i z nowymi trybami audio.

Druga kwestia to bas. TX-SR805 ma mocniejszy bas od 806-ki, bas, który lepiej i szybciej wypełnia, jest bardziej "bezwysiłkowy". Efekt jest taki, że brzmienie ma lepszą głębię, instrumenty i głosy są lepiej umiejscowione "całopasmowo", bardziej "cielesne" i 3-wymiarowe.

Podsumowując, uważam, że 806-ka jest zupełnie nieudanym produktem. Jest to model tak wykastrowany, że wydaje się być wręcz pusta w środku. Nawet pilot jest znacznie gorszy i tandetny. Obraz w 806 po HDMI też jest gorszy od 805 mimo upscalingu i niby nowszej sekcji video. Krótko mówiąc w obecnej sytuacji polecam zdecydowanie 805-kę, która zaraz może zniknąć z rynku. Dla mnie rewelacja. Odpuściłem sobie denona 2809 oraz marantza 6003 dla tego modelu i nie żałuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, onkyo 805 jest wypasiony na tyle,że popieram tutaj MMP i FATMANA a wszystkim niezdecydowanym kupującym chciałbym doradzić co do zakupu. Jeden porównuje 805 z denonem2809,który jest 1500zl droższy-jakieś kryteria obowiązują. Posiadam onkyo805 za 2,300zl i nie raz kupowałem sprzęt audiovideo ale ten zakup był dla mnie najbardziej trafny. Szukałem dobrego dźwięku i strzał w dyche. Dużo zależy od odtwarzacza,kolumn i kabli, kombinacji jest mnóstwo. Jeśli ktoś 805 podłączy do szarego CD szarym kabelkiem wypisuje potem bzdury o dźwięku itp. Moje połączenie to 805 przez hdmi z philips dvp9000 do tego magnat supreme 2000 satelity 800,central i sub 301,słuch philips hp-1000,lcd samsung856 i ferguson hd8800. Połaczenie hdmi DVD-AMP jest o niebo lepsze niż najlepszym interkonektem,chodzi mi tu o jakość dźwięku stereo i kino, pomijamy analog między odtw.i ampem. Dynamika onkyo 805 to 110dB! wraz z trzema przetwornikami burr-brown robi swoje, słychać absolutnie wszystkie detale. NIC nie mogę zarzucić co do basu, średnicy czy sopranów, instrumenty strunowe brzmią wybitnie, jest czystość i dostojność. Po prostu muzycznie za tą cenę to fenomen. Co do obrazu jest dobrze i jeśli mamy obraz ze źródła HD to niebo przed nami. W cenie do 2,5-3tys życzę powodzenia w znalezieniu lepszego dźwięku :huh:. Firma ONKYO w modelach 805 i wyższych wyniosła na wyżyny brzmienie amplików. Ten kto nie weźmie pod uwagę 805 co do zakupu może tylko stracić! W ONKYO 805 na pewno nie ma tandety i cięcia kosztów, jest to model "sprzed kryzysu", dobry rok 2007 :P . Warto zamiast drogich ampli za 4-6tys kupić 805 i lepsze kolumny np. JBL 890-mnie nie było stać- :). A jeszcze w styczniu miałem dylemat: yamaha,denon,pioneer. Teraz nie dumam nad tym co lepsze co gorsze tylko włączam i słucham. ONKYO 805 jest tym czego szukałem- MUZYCZNY ODJAZD,pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, korzystam z wejścia HDMI w Onkyo TX-SR805, dźwięk naprawdę mnie pozytywnie zaskoczył, to już ociera się o hi-end a nawet przewyższa wiele konfiguracji tzw. hi-endowych z jakimi miałem do czynienia... Ponad 25kg solidnego dźwięku. W trybie Pure Stereo scena dźwiękowa, gładkość i dynamika pozwalają cieszyć się muzyką i nie myśleć o końcówkach mocy itp. Co istotne nawet lamp mi nie brakuje, zwyczajnie ten model ma miękkość i czystość, niespotykaną w amplitunerach innych marek, yamahy brzmią elektronicznie w porównaniu (niezależnie od modelu wliczając topowe), najbliższe są denony 4308 (ale tu cena ponad 3x wyższa od onkyo 805) ale one też mają inny charakter, już nie ma tego "czegoś", takie bezdusznie czyste brzmienie, choć muszę przyznać że denon zrobił postępy w audio...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzam, korzystam z wejścia HDMI w Onkyo TX-SR805, dźwięk naprawdę mnie pozytywnie zaskoczył, to już ociera się o hi-end a nawet przewyższa wiele konfiguracji tzw. hi-endowych z jakimi miałem do czynienia... Ponad 25kg solidnego dźwięku.

A z jakim to "hi-endem" Kolega miał do czynienia, jeśli to nie stanowi problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich, onkyo 805 jest wypasiony na tyle,że popieram tutaj MMP i FATMANA a wszystkim niezdecydowanym kupującym chciałbym doradzić co do zakupu. Jeden porównuje 805 z denonem2809,który jest 1500zl droższy-jakieś kryteria obowiązują. Posiadam onkyo805 za 2,300zl i nie raz kupowałem sprzęt audiovideo ale ten zakup był dla mnie najbardziej trafny. Szukałem dobrego dźwięku i strzał w dyche. Dużo zależy od odtwarzacza,kolumn i kabli, kombinacji jest mnóstwo. Jeśli ktoś 805 podłączy do szarego CD szarym kabelkiem wypisuje potem bzdury o dźwięku itp.

Witam,

Kryteria są właściwe, bo Denon 2809 i Onkyo 805 w momencie premiery miały podobną cenę (ok. 4000 zł). W dodatku Onkyo jest dłużej na rynku.

Zupełnie inną sprawą jest ich obecna cena i różnica.

Za 2300-2400 zł - zakup Onkyo jest wart rozważenia.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A z jakim to "hi-endem" Kolega miał do czynienia, jeśli to nie stanowi problemu...

gryphon, krell, accuphase, wadia, pathos, audio research, audio note, unison reserach, MBL... wystarczy? Aha, i żeby nie było, że piszę że onkyo 805 gra jak końcówka accuphase A60V czy monobloki gryphon antileon solo :) Są pewne granice.... Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gryphon, krell, accuphase, wadia, pathos, audio research, audio note, unison reserach, MBL... wystarczy? Aha, i żeby nie było, że piszę że onkyo 805 gra jak końcówka accuphase A60V czy monobloki gryphon antileon solo :) Są pewne granice.... Pozdrawiam

Właśnie mi o te granice chodzi. :)

Cudów nie oczekujmy, gdyby był taki wspaniały nie wietrzono by magazynów od kilku miesięcy oferując go za ~2,5 kzł.

Podobne zresztą zdanie mam w stosunku do innych amplitunerów KD najbardziej znanych firm (Yamaha, Denon, HK, Pioneer, Sony).

W KD wszystkie spisują się stosunkowo podobnie (czyli dobrze) - w muzyce - różnie, ale na ogół średnio, bez kolosalnych różnic.

Kwestia wyboru firmy i modelu - indywidualne preferencje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie mi o te granice chodzi. :)

Cudów nie oczekujmy, gdyby był taki wspaniały nie wietrzono by magazynów od kilku miesięcy oferując go za ~2,5 kzł.

Podobne zresztą zdanie mam w stosunku do innych amplitunerów KD najbardziej znanych firm (Yamaha, Denon, HK, Pioneer, Sony).

W KD wszystkie spisują się stosunkowo podobnie (czyli dobrze) - w muzyce - różnie, ale na ogół średnio, bez kolosalnych różnic.

Kwestia wyboru firmy i modelu - indywidualne preferencje.

Pozdrawiam

no właśnie, onkyo 805 jest "podejrzanie tani" :) Z tym wietrzeniem magazynów bym nie przesadzał, to nie jest kryterium. Wszystko się zmienia a dystrybutorzy muszą mieć nowości, zwłaszcza, że stare się kończy a zarabiać trzeba. Niestety teraz nabrali tych nowych onkyo 806 nie wiedząc nawet jak duża jest to porażka. Skopany obraz po HDMI, dźwięk 2 klasy gorszy od 805. Przeważnie sprzedawcy nawet nie sprawdzają sprzętu sami, muszą mieć nowe zapakowane, bo inaczej nikt tego nie będzie chciał kupić... A ludzie i tak bazują tylko na gazetkach i gwiazdkach. Ciekawe, czy ktoś już w jakimś magazynie napisał prawdę o 806. Firma popełniła największy błąd wprowadzając to coś...

Co do spisywania się w kinie amplitunerów, to są różnice. Miałem ich trochę to wiem. Nie z każdą marką mógłbym teraz obcować, po onkyo 805. Najprędzej denon 4208 lub marantz 8002, jednak z uwagi na mniejsze wymagania pomieszczenia, taki wydatek bywa zbędny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna kwestia.

Ja kupiłem na ten przykład ostatni egzemplarz onkyo 805 od pewnego dystrybutora, podejrzewam, że to co jest na allegro też szybko się skończy. I będą już same 806 i to w cenach nieciekawych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedna kwestia.

Ja kupiłem na ten przykład ostatni egzemplarz onkyo 805 od pewnego dystrybutora, podejrzewam, że to co jest na allegro też szybko się skończy. I będą już same 806 i to w cenach nieciekawych

805 były (w granicach 2300-2700 zł od ponad pół roku), są i będą (do czasu, ofkors) - ale za ok. 3,5 kzł (uaktualnione ceny), czyli prawie w cenie wprowadzenia na polski rynek.

Zresztą chyba wszyscy dystrybutorzy dość mocno podwyższyli ceny, niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jest tanio to sie kupuje i"gra gitara mięciutko" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie wyzszosci dzwieku modelu 805 nad 806 to bym polemizowal, majac przez 6 dni w/w modele do testow nie zauwazylem zadnej roznicy w dzwieku a ze model 806 posiada wiecej funkcji wiec go wybralem ,z pakietem kolumn JBL CinePack naprawde pieknie to gra jedyna zmiana byla suba E150P na model ES250P -polecam te zestawienie.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odnosnie wyzszosci dzwieku modelu 805 nad 806 to bym polemizowal, majac przez 6 dni w/w modele do testow nie zauwazylem zadnej roznicy w dzwieku a ze model 806 posiada wiecej funkcji wiec go wybralem ,z pakietem kolumn JBL CinePack naprawde pieknie to gra jedyna zmiana byla suba E150P na model ES250P -polecam te zestawienie.........

Wybacz, ale trudno uwierzyć, że można nie usłyszeć różnicy. 806 miałem znacznie dłużej niż 6 dni i po wpięciu 805 nastąpiło zdziwienie. Nie ma porównania.

Co do cen 805 to teraz dałem 2400 zł z gwarancją EIC 3 lata, po niewielkiej negocjacji. Ostatnia sztuka. Moim zdaniem 806 tak naprawdę powinna być ze 30% tańsza od 805 (ale wtedy i tak wybrałbym 805-kę).

Nie wiem o jakich dodatkowych funkcjach 806 mowa(?) Bo jeśli chodzi o upscaler video w 806, to wolę prawdziwy niezmieniony sygnał HDMI jaki daje 805. Moim zdaniem 806 ma wadę obrazu HDMI, wysyła zbyt małą paletę barw i chyba będzie z tym duży problem, ponieważ softwarowo może to być wada nie do usunięcia. Prawdopodobnie procesor video jest tanim dziadostwem ze zbyt niską mocą obliczeniową. W każdym razie o upgradzie ani widu ani słychu. A serwis onkyo (nie polski) odpowiada udając Greka.

Edytowane przez orwell-1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu sir orwell ma racje 806 robili raczej podwykonawcy ONKYO, tańszy przetw.obrazu. Co do dźwięku to PCMy 1796 w onkyo 805 to wyższa klasa niż 1791 w denonie 2809 za blisko 4tys... PCMy 1796-dynamika ok120dB-mają ample kilka stówek droższe niż 805...przy okazji do ORWELLA-co masz za źródło podpięte przez hdmi??? zastanawiam się nad zakupem BD: ale tylko srebrny denon 2500BT mi pasuje do 805, pozdro wszyscy ONKYO-fani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moją 805 też robili "podwykonawcy OEM" z Malezji. A egzemplarze z początku produkcji były made in japan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze onkyo 805 nie umozliwia zadnej obrobki wideo, ale tutaj pytanie.

Czy jak podlacze dvd po komponencie lub compozycie to czy amplituner wypusci mi to po HDMI.

Wiem ze nie poprawi jakosci, ale czy przekonwertuje sygnal analogowy na cyfrowy.

Pozdrawiam

galczych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem ze onkyo 805 nie umozliwia zadnej obrobki wideo, ale tutaj pytanie.

Czy jak podlacze dvd po komponencie lub compozycie to czy amplituner wypusci mi to po HDMI.

Wiem ze nie poprawi jakosci, ale czy przekonwertuje sygnal analogowy na cyfrowy.

Pozdrawiam

galczych

Nie chce mi się sprawdzać ponieważ mam już skonfigurowaną PS3-kę odpowiednio na audio i video po HDMI a pozbyłem się dvd playera i nie mam nic z componentem...

Teoretycznie w 805 chyba się da to zrobić, jak czytam w instrukcji s.37:

"Sygnały video. Cyfrowe sygnały video odbierane przez HDMI IN przesyłane są jedynie do wyjścia HDMI OUT i są przesyłane do twojego telewizora. Sygnały wejścia kompozytowe video, S-Video i komponentowe video mogą zostać przekonwertowane do góry do wyjść HDMI. Zapoznaj się z rozdziałem "Formaty konwersji video" na stronie 28".

Na stronie 28 jest narysowany schemacik ze strzałkami z którego wynika, że przy wybraniu "YES" w ustawieniu HDMI Monitor sygnały z wszystkich rodzajów wejść są konwertowane do HDMI. Jednocześnie sygnały kompozytowe video, S-Video i komponentowe video przesyłają odpowiednie sygnały wejścia bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...