Skocz do zawartości
BoDeX

BD Rebuilder , czyli BD-50 na BD-R25

Rekomendowane odpowiedzi

W DVDFab 6 jest opcja kopiowania zawartości całej płyty, ale tylko 1:1. Nie można jej upchać na BD-25 (taka opcja i nie tylko (DVD-5, DVD-9) jest dostępna, jeśli chcesz zgrać tylko film), chyba, że jest ona nieaktywna w wersji trial.

Jeśli ktoś ma zainstalowaną pełną wersję, to prośba o informację czy taka opcja jest dostępna !!!, czyli czy można skopiować całą płytę BD np. na BD-25 lub DVD-9

Dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumuje tak:

mam bdplayer bez obslygi mkv to robie "scisk" z 50 do 25 GB, wywalajac niepotrzebne rzeczy ... kompresja wideo zostaje w h264

mam bdplayer z obsluga mkv to moge sobie po prostu 25GB mkv z odpowiednia sciezka i napisami? video jest w x264 a kontener to mkv ...

pytanie:

czy moge sobie zrobic mieszanke tych dwoch sposobow? robie to co w 1 sposobie, zostawiam strukture bd ale film rekompresuje za pomoca x264 a nie h264 ... ten otwarty kodek jest duzo wydajniejszy ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24bart

W ustawieniach pełnej wersji możesz co prawda zmienić jako output domyślny BD25 1080p ale rzeczywiście dotyczy to tylko opcji filmu głównego. W przypadku kopii całej płyty pozostaje na sztywno BD50 (w przypadku płyty powyżej 25 GB)

Przy BDRebuilder raczej nic nie mieszaj z index.bdmv

Pytanie jeszcze jaki masz odtwarzacz BD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24bart

W ustawieniach pełnej wersji możesz co prawda zmienić jako output domyślny BD25 1080p ale rzeczywiście dotyczy to tylko opcji filmu głównego. W przypadku kopii całej płyty pozostaje na sztywno BD50 (w przypadku płyty powyżej 25 GB)

Przy BDRebuilder raczej nic nie mieszaj z index.bdmv

Pytanie jeszcze jaki masz odtwarzacz BD

To wniosek, ze jeszcze nie ma softu, ktory potrafi upchac BD 26-50 na BD 25 :lol:

Szkoda, bo w przypadku filmow BD warto przegrywac cala zawartosc plyt ze wzgledu na mase dodatkow. Po to m.in.

wymyslili tak pojemne plyty, chyba :D

Poza tym, BD 25 kosztuja juz tylko 8 zl na Allegro, a nie 45 zl (BD 50). Cos mi sie wydaje, ze trzeba bedzie poczekac az spadna ceny BD 50.

Ale wrocmy do tematu:

Czy potrafi ktos jednak upchac juz cala zawartosc plyty BD 26-50 na BD 25 z dzialajacym menu i dodatkami ??????????

Z tym powinno byc tak, jak w przypadku zgrywania plyt DVD programem np. Nero Recode. Wybierasz czy chcesz zgrac cala plyte czy tylko sam film, nastepnie wybierasz rodzaj nosnika i po zawodach, menu dziala i cala reszta tez.

Jesli chodzi o edycje pliku index.bdmv, to wyczytalem wczoraj, ze mozna sprobowac zgrac cala zawartosc plyty BD z aktywnym menu, ale trzeba zamienic format OUTPUT z BDMV na AVCHD - patrz link:

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?p=15285018

(znajdz 9. post od gory pt. "Steps to convert HDMV to AVCHD ")

Mozecie sprobowac i napisac czy wam sie udalo.

Edytowane przez 24bart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety dzis spr zrobic film Surogaci BD Rebuilder film zajmuje 26GB chcialem uzyskac cale menu i dodatki . Wywalilem zbedne audio i kompresja caly proces trwal u mnie 3h .

Filmu nie da sie odtworzyc mam ten sam problem tylko ze nawet menu sie nie ładuje wczesniejsze OSTRZEZENIA itp normalnie sie ładuja jak na orginale lecz gdy juz jest wczytywanie menu caly czas jest czarny ekran . Szkoda mialem nadzieje ze ten program da rade a tu klops i musialem sam film tylko zgrac . Czekamy na UPdate programu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz ten sam problem co ja. A jaki masz odtwarzacz stacjonarny, jakiej firmy? Moze to jednak wina BD Rebuildera?

Oto post i odpowiedz z innego tematu:

Czyzby to byla wina Sony BDP-760 ? Ma ktos jakies sugestie ??? Czy to chodzi o ustawienia w samym playerze, nie chce mi sie wierzyc. Moze to chodzi o ustawienia FFdshow lub Matroska.

Ja juz dwa razy probowalem z filmem "ZAPOWIEDŹ" i dwa razy to samo. Odtwarzacz widzi tylko pusta plansze menu !!! Pomozcie !!!

Jaki jest twoj docelowy format BD-25, a moze DVD-9 ? Moglbys zrobic screenshoty z wszystkimi ustawieniami BD Rebuildera, lacznie z formatami enkodowania, bo sa tam dwa, ale domyslnie sa nie zaznaczone lub poprostu napisz.

Czekam z niecierpliwoscia na screenshoty lub jakiekolwiek info.

Pzdr,

Uaktualnienie postu 01.02.2010:

Dzisiaj wypalilem ImgBurn (UDF 2.5) film "Zapowiedź" na BD-RE 25. Wczesniej zrobilem BD Rebuilderem Full backup na BD 25. I teraz uwaga:

Na PC w programie PowerDVD film (wszystko) dziala bez problemu, menu jest aktywne, podczas ogladania filmu mozna wlaczyc Pop Menu lub Menu Glowne itd, itp. W Sony BDP-760 nie dziala nic !!! Gdy wlaczam plyte, to odpala sie tylko nieaktywne menu (sama plansza) i nic. Nawet nie moge przeskoczyc do glownego filmu, jakas paranoja. Wniosek z tego, ze te nowe modele Sony, maja jakies zabezpeczenie... Sam nie wiem. Bardzo prosze o jakies sugestie, co z tym mozna zrobic.

Dzieki

Witaj.

Ja żadnych specjalnych ustawień nie zaznaczam. Właściwie wszystko na domyślnych. Jako kodeka wybieram x264, zaznaczam tylko dwie ścieżki audio, oryginalna HD i drugą Polską. Napisy tylko PL. Z pozostałych opcji zaznaczam żeby nie reenkodował ścieżek audio (ac3 i dts) i tyle. Zawsze wybieram jako rozmiar docelowy BD-25. I teraz jeżeli dodatki nie zajmują więcej niż 2GB to robię fulla a jeżeli zajmują dużo wiecej to ONLY MOVIE. Płytki z menu sprawdzone na Pioneerku BDP-320 i 51FD, Samsungu BD-P1400, Philipsie BDP9500 i przed chwilką sprzawdziłem dwie ostatnie "produkcje" na Denonie 2010.

Pozdrawiam,

Rafał

Edytowane przez 24bart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam ustawien zalecanych wyboeram BD 25 nie zadne DVD .

Trzeba czekac na upa tych programow oby wkoncu dali taka mozliwosc .

Bo ceny plyt 50GB sa absurdalne w porownaniu do 25GB , 25Gb ja kupuje po 6zł juz a 50GB 40zl kosztuje .

Oby te ceny wkoncu spadly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie jednak, ze to nie jest wina BD Rebuildera, poniewaz po wybraniu Full Backup'u na BD 25 (ja tez nie uzywam opcji DVD 5 lub 9, tylko BD 25), plyta w PC w PowerDVD 8 chodzi bez problemu. Jest aktywne menu, a w trakcie filmu mozna wlaczyc top menu lub pop menu, wiec Full Backup jest zrobiony prawidlowo. To musi byc cos w samym BDP-760 lub ustawieniach programu lub kodekow (moze) podczas enkodowania plyty. Zwroc uwage, ze w PC zainstalowana jest cala biblioteka kodekow, a w stacjonarnycm odtwarzaczu nie. Dziwne, ze "cale" plyty dzialaja na odtwarzaczach, o ktorych pisze w postach "fido 2001". Mam przeczucie, ze trzeba uzyc jakis specjalnych ustawien podczas enkodowania filmow w BD Rebuilderze lub kodekach. W koncu w PC pelne kopie chodza bez zadnych problemow, a w naszych odtwarzaczach NIE !!!

Zwrocilem jeszcze uwage, ze jak w BDP-760 wrzucam oryginalne plyty BD, to czesto jest tak, ze pomiedzy poszczegolnymi sciezkami, czyli np. pomiedzy zaladowaniem menu, a filmu glownego lub przed zaladowaniem samego menu lub po ostrzezeniach nielegalnosci kopiowania itp., pojawia sie informacja "LOADING...", ktora trwa kilka sekund (moze "tu lezy pies pogrzebany"). W przypadku kopii (np. w filmie "ZAPOWIEDZ") pojawia sie od razu nieaktywne menu. Jesli zrobie kopie tylko glownego filmu, od razu wlacza sie bez problemu film. To tak, jakby odtwarzacz widzial tylko pierwsza sciezke na plycie, nic poza tym, jakby poszczegolne sciezki nie byly ze soba powiazane, skojarzone !!! Dziwne, ze w PC jest wszystko ok !!!

Mam nadzieje, ze ktos wpadnie na pomysl o co tu chodzi, bo sprawa jest "lekko" deprymująca :rolleyes:

Pozdro dla wszystkich BD Rebuilder'owców !!!

Czekamy na rozwiazanie zagadki ;)

Edytowane przez 24bart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 24Bart wlasnie zrobilem film Piraci z Karaibów cz1 z calym menu i chula bez problemu jest cale menu aktywne .

Nagralem IMGBurn programem i smiga ciekawe jak bedzie z innymi . Testowalem na samsungu 1480 i ps3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A napisz czym dokonałeś ripa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do 24Bart wlasnie zrobilem film Piraci z Karaibów cz1 z calym menu i chula bez problemu jest cale menu aktywne .

Nagralem IMGBurn programem i smiga ciekawe jak bedzie z innymi . Testowalem na samsungu 1480 i ps3

Dziwne, ze smiga na ps3, a na BDP-760 nie !!! Przeciez to ta sama "stajnia". Moze trzeba zmienic ustawienia w samym odtwarzaczu??? Ja juz sie poddalem i nagrywam tylko "main movie", dodatki ogladam z PC po zrzuceniu zawartosci calej plyty przez anyDVD HD (i tak ogladam dodatki tylko raz).

Ale tak naprawde to mnie to jednak wkurza, bo problem pozostal. Dlaczego cale kopie plyt chodza bez problemu w PC w PowerDVD 8, a w BDP-760 NIE !!! :) Moze to wina tej linii odtwarzaczy Sony, czyli 360,560,760 ???

Napisz co robisz po kolei i jakimi programami. Jakie masz ustawienia w programach i w ffdshow ?!!!

Ja zrzucam zawartosc na twardziela przez anyDVD HD, potem enkoduje BD-Rebuilderem lub tsMuxerem i wypalam IMGBurn (standardowa procedura) ;)

Czuje po kosciach, ze Japońcy cos wymyslili w tej linii odtwarzaczy Sony lub ustawienia w samym odtwarzaczu sa zle ustawione (ale co tam moze byc zle ustawione... wszystko jest jasne i czytelne, wiecie o co mi chodzi, dla nas wszystkich to "chleb powszedni").

Zrobcie TEST tak przegranej plyty na jednym z tych odtwarzaczy, to wtedy bedziemy miec pewnosc, please !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Z niecierpliwoscia czekam na TEST. Z gory wielkie dzieki !!!

Pzdr,

zdegustowany 24bart

Edytowane przez 24bart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodex zrobilem na BD rebuilderze czy jak to sie pisze.

I dziala mi menu na ps3 jak i samuns 1480

Niewiem od czego to zalezy , ze jeden film da sie inny nie .

Poprostu trzeba czekac az wyjdzie nowa ver poprawiona albo inny program do kompresji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bodex zrobilem na BD rebuilderze czy jak to sie pisze.

I dziala mi menu na ps3 jak i samuns 1480

Niewiem od czego to zalezy , ze jeden film da sie inny nie .

Poprostu trzeba czekac az wyjdzie nowa ver poprawiona albo inny program do kompresji .

To znaczy, ze nie wszystkie "cale kopie" u ciebie chodza??? Myslalem, ze wszystkie. W takim razie sprobuje jeszcze z kolejnym filmem. Moze bedzie ok.

Pzdr,

24bart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo zrobilem surogatów jako cala kopia i niestety menu bylo aktywne ale jak nacisnelem na np: Polską wersje to czarny ekran i nic poza tym . W piratach sie udalo cale menu jest aktywne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bodex zrobilem na BD rebuilderze czy jak to sie pisze.

I dziala mi menu na ps3 jak i samuns 1480

Niewiem od czego to zalezy , ze jeden film da sie inny nie .

Pytam, czym ripowałeś płytę, a nie czego używasz do ściskania.

Menu jest wykonywane w różnych technologiach ( stałe, półprzeżroczyte, wyskakujące) i jeśli zassaleś ripa, to nigdynie będziesz miał pewności

jak był ustawiony program do ripowania, a tutaj można wiele skonocić, bo AnyDVD ingeruje w strukturę i może tak poprzestawiać, że nie dojdziesz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co - wszystko wyssałes z palca ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem o co ci chodzi zgralem poprostu z orginalnej plyty film bd rebuilderem z calym aktywnym menu nie kapuje pytania o ripy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko ze ripy ja rozumuje pod pojeciem filmy takie jak na torrentach itp dvdrip BDrip

a nie zgranie z plyty filmu BD aby go pomniejszyc zeby wszedl na 25GB plytke z calym menu dla mnie to nie rip tylko kompresja i zmniejszenie filmu ale moze dla innych to rip wiec ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wiem o co ci chodzi zgralem poprostu z orginalnej plyty film bd rebuilderem z calym aktywnym menu nie kapuje pytania o ripy

BDRebuilder nie zgrywa oryginalnych płyt - służy jedynie do "ściskania" materiału. Aby ścisnąć materiał, musi być on ZRIPOWANY programem,

który usuwa zabezpieczenia z płyty. No, chyba, że trafiłeś na niezabezpieczoną płytę, lub w tle chodzi Ci AnyDVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie. Używam BD Rebuilder i mam problem . Chodzi o to ażeby mi przerabiało tylko film a nie dźwięk. To znaczy chce przerobić tylko obraz , pousuwać niepotrzebne ścieżki dźwiękowe tak ażeby pozostał tylko np. dźwięk true hd albo dts hd masters w zależności od tego jaki dźwięk posiada dany film. czyli w jednym zdaniu chodzi o to zeby programik tylko kompresował obraz oraz usuwał niepotrzebne ścieżki dźwiękowe a zostawiał tylko te, które zaznacze. Bardzo prosze o podanie ustawień jakie mam dać, ażeby mi to wyszło . Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
witam mam pytanie. Używam BD Rebuilder i mam problem . Chodzi o to ażeby mi przerabiało tylko film a nie dźwięk. To znaczy chce przerobić tylko obraz , pousuwać niepotrzebne ścieżki dźwiękowe tak ażeby pozostał tylko np. dźwięk true hd albo dts hd masters w zależności od tego jaki dźwięk posiada dany film. czyli w jednym zdaniu chodzi o to zeby programik tylko kompresował obraz oraz usuwał niepotrzebne ścieżki dźwiękowe a zostawiał tylko te, które zaznacze. Bardzo prosze o podanie ustawień jakie mam dać, ażeby mi to wyszło . Pozdrawiam serdecznie

Witam,

Jesli chcesz zostawic np. tylko ścieżkę ENG DolbyTrueHD, polskie napisy i oczywiście obraz :) , to najlepiej (przynajmniej ja tak robie i mysle, ze wiekszosc rowniez), przerobić najpierw glowny plik z filmem za pomocą programu tsMuxer. Odpalasz program, dodajesz tylko plik z filmem (ten o największym rozmiarze), usuwasz zbędne ścieżki dzwiękowe oraz napisy, zmieniasz opcje poniżej na Blu-ray i start !!!

Tak przemuksowany plik wrzucasz dopiero do BDRebuildera i kompresujesz do BD-25, jesli oczywiscie plik nadal jest wiekszy niz 23800 GB. Jesli plik po przemuksowaniu jest mniejszy mozna od razu wypalić płytę za pomocą ImgBurn. Ustawienia w BDRebuilderze: ONLY MOVIE, DESTINATION: BD-25, QUALITY: FAST BD-25, SOUND LANGUAGE: ENG, SUBTITLES: POL.

Proste, nie ??? ;)

Pzdr,

24bart

Edytowane przez 24bart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...