Skocz do zawartości
BoDeX

BD Rebuilder , czyli BD-50 na BD-R25

Rekomendowane odpowiedzi

...

Screenami sie oczywiscie podziele, tylko dajcie mi ten cholerny program do ich robienia xD (KMPlayer pisze ze nie moze zrzucac w trybie turbo, albo zle ustawiony).

Wyłącz ten badziewny SuperSpeed Mode w KMP i bez problemu zrobisz screeny, w MPC też się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MPC nie chce mi odtwarzac tego pliku, zas w KMP jak wylacze ten turbo mode pojawia sie ten sam komunikat. Uprzedzam - koduje na BARDZO slabym sprzecie (P4 2,0 - 1 rdzen) i screeny bede lapal "na czuja" bo o plynnosci odtwarzania nie moze byc mowy... Wyprobuje za to polecany program od Arcsoftu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najbardziej zaskoczyl mnie Black Hawk Down - przy 1080p bitrate 6500 kbps to z definicji smiech na sali, ale zweryfikowalem swoje zdanie gdy film obejrzalem.

Rozumiem, że w tym przypadku skorzystałeś z opcji "ściskania" materiału BD do wielkości DVD-DL (jedna płytka)?

Jeśli tak, to prośba - ile czasu zajął ten proces? I na jakim sprzęcie?

BDReb robi wyśmienity obraz ale zabawa trwa około 11-12 godzin (sam film, bez dodatków, procek core2duo 2,4 GHz, 4 giga RAM)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, skorzystalem z opcji sciskania do DVD9. Sprzet to jak juz pisalem Pentium 4 2,0 GHz (1 rdzen - dziadek) + 1 GB RAM. Calosc trwala... uwaga, uwaga : 3,5 dnia X-D! Ustawienia :

Stricter AVCHD compliance, Trellis Quantization (slow), Quality na High (czyli stopien 3 z 4).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

a ja mam pytanie

czy ktos orientuje sie czy zadziala pod windows 7?

bo mam dostep do kompa 2x 4ro rdzeniowy xeon 3ghz z 32gb ram, a wiem, ze x264 lubi duzo "jajek"...

Edytowane przez demek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadziała ... chyba, żeby nie zadziałał :blink:

Przeprowadzenie próby nie powinno zająć wiele czasu - ja bym spróbował ! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Calosc trwala... uwaga, uwaga : 3,5 dnia!

Jesteś twardziel, szacunek!

Zabieram się więc za ściśnięcie materiału, który jest o 1GB za duży pod DVD DL.

W ten sposób wykorzystam wersję trial :angry:

Po operacji zrobię zrzut z mediainfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tylko czemu nowy BD Rebuilder laduje 3 Re-Frames, chociaz by pozostac zgodnym z profilem 4.1 moglby robic 4 - sadze ze poprawiloby to jakosc obrazu, a nie umniejszylo w zadnym stopniu predkosci kodowania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, TOtal Media Theater na moim dziadku nie chce sie uruchomic ;-/... Inne propozycje do lapania screenow...?

BTW - wie ktos jak wypalic plyte by byla przez PS3 widziana jako AVCHD? Zrobilem juz BD Rebuilderem 4 filmy i jedynie "Black Hawk Down" jest poprawnie widziany (jako "AVCHD" a nie "Data Disc" w ktorym musze recznie uruchamiac strumien, a ponadto NIE MOGE WYBRAC NAPISOW!). Nie mam pojecia od czego to zalezy - jakies wskazowki?

P.S. PowerDVD odtwarza te plyty bez problemu, ale to "tylko komputer" czyli przyjmie wszystko co mu na drzewo nie ucieknie. PS3 zas trzyma sie standardu AVCHD (jak mniemam) i nie przyjmie niczego z chocby jednym "uszczerbkiem w standardzie"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może warto przed zabawami z softem do BD, upewnić się w pierwszej kolejności,czy nasz odtwarzacz da radę to uruchomić.

Oto link to tematu bazującego na doświadczeniach od urzytkówników.

Może się komuś przyda.

Jak widać nawet wersja programu(tsmuxer do 1.8 i po 1.8) mogą powodować iż jakieś playery odtwarzają a inne nie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Panasem były jaja - fakt - należało edytować hexy , bo coś ruszyć nie chciał ... ale przy aktywnym 24p jak widać są dalej kłopoty .

Soniaki sobie nieźle radzą, ale brak " X" w działach DTSHD i TRUEHD nieco zaskakuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kłopoty z 24p w Panasach tyczą się wszystkiego kodowanego w x264, coś tam musi być w tym kodeku co się nie podoba Panasowi do bólu przestrzegającego specyfikacji BR :rolleyes:

h264 (BD i DVD) i vc1 (BD, na dvd w ogóle się nie odpali) z kolei lecą bez problemu z włączonym 24p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Inne propozycje do lapania screenow...?

Media Player Classic Home Cinema?

BTW - wie ktos jak wypalic plyte by byla przez PS3 widziana jako AVCHD?

multiAVCHD i ważna kwestia: nośnik docelowy projektu musi odpowiadać wybranej opcji output, jeśli robimy strukturę AVCHD pod DVD, to wypalamy TYLKO na takim nośniku, analogocznie z projektem pod BD. W przeciwnym razie PS3 głupieje i albo nic nie widzi i wywala płytę, albo widzi właśnie "data disk"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mi ta tabelka wpadła w "ręce" gdy ostatnio zacząłem się bawić w tak zwane miniBD(tak to nazywam)

Generalnie chodzi o BD5 i 9...czyli filmy w x264 na nośniku o wielkości DVD-SL albo DL.

No i jak to bywa..napotkałem na problemy.

Najpierw...takie mkv..po umieszczeniu w strukturze BD..zajmują średnio 300MB więcej.

A druga sprawa to problem z czymś co nosi nazwę c720 , c1080.

Chodzi o sprawę "cropingu" w mkv czyli wycinaniu na etapie rekompresji czarnych borderów.

Po takiej operacji materiał ma rozdzielczość 1280x544 zamiast 1280x720..w przypadku pozycji 720p.

I niestety zewnętrzne napędy potrafią "głupieć"

W przypadku mojego s-350 efekt jest taki iż mam "podwójny film"...nazwane to zostało "split screen"

Czyli dwa te same filmy na jednym ekranie,przedzielonym na połowę.

No niestety nie ma wyjścia trzeba rekompresować.

Na szczęście nie ma z tym problemu..jedynie kwestia czasu.

Do tego celu kupiłem specjalnie q9550@3.6GHz.

Nie jest tak źle na 4 jajkach.

Przy dosyć dobrych ustawieniach odnośnie jakości w ripbocie...(za jednym razem robię dodanie borderów+malutka rekompresja.)

U mnie ..pierwszy przebieg to tak koło 60 frames..a drugi koło 26.

Co prawda w i7 wykręconym na podobne wartości było by jeszcze szybciej.

Ale koszt wymiany całej platformy jest za wysoki.

W innym programie(bd rebuilder) było 110 w przedostatnim trybie jakości.

No ale co zrobić jestem maniakiem,odtwarzania materiału na stacjonarkach..mimo ze media center też kolo tv stoi :rolleyes:

Edytowane przez Newren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam;

Dzisiaj nagrałem swój przegrałem pierwszy film. Film który przegrywałem był PS. Kocham Cię.

Skopiowałem całość na dysk programem ANY DVD HD.

Później do programu TSMUXER wrzuciłem do obróbki największy plik skopiowany przez program ANY DVD o nazwie "00000.m2ts"

Wybrałem opcje BluRayDisc i plik się przemuksował.

Później wybrałem w IMGBURN opcje WRITE FILES TO DISC FOLDER.

Wybrałem źródło gdzie znajduje się przemuksowany plik --> destination nagrywarka i zacząłem nagrywać.

Film się nagrał wkładam do PS3 i film zaczyna się zacinać.

Czego to może być wina - gdzie popełniłem błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam;

Wybrałem opcje BluRayDisc i plik się przemuksował.

Później wybrałem w IMGBURN opcje WRITE FILES TO DISC FOLDER.

Wybrałem źródło gdzie znajduje się przemuksowany plik --> destination nagrywarka i zacząłem nagrywać.

Plik czy folder?

Wrzuć całą strukturę BD zrobioną przez tsmuxer do palnika (w imgburn kliknij na zakładkę folder) i wypalaj z umiarkowaną prędkością, maks. x2n na płytce BD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Plik czy folder?

Wrzuć całą strukturę BD zrobioną przez tsmuxer do palnika (w imgburn kliknij na zakładkę folder) i wypalaj z umiarkowaną prędkością, maks. x2n na płytce BD

Zrobiłem tak jak piszesz - wypalałem predkością x 2.3, niestety efekt taki sam, film się zacina zarówno na PS3 jak i na komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeskanuj nośnik pod kątem uszkodzeń - jeśli to płyta od LG , to chyba nikt z nią nie miał spokojnej głowy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem/nie mam problemów z nią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
przeskanuj nośnik pod kątem uszkodzeń - jeśli to płyta od LG , to chyba nikt z nią nie miał spokojnej głowy....

Chyba masz rację, że to wina nośnika. Jak włoży się do PS3 to wydaje jakieś dziwne dźwięki...

Już mam odpowiedź. Przeskanowałem tym programem 34% płyty to BAD. a 41% Damaged.... no coment. Jutro pójdę po płytkę Verbatin...

Edytowane przez Lukasz436

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem nową płytę Verbatin BD-RE i śmiga wszystko jak trza:)

Z góry chciałbym podziękować za pomoc przy uruchomieniu mojej nagrywarki oraz lekcje jak to wszystko przegrać żeby działało kolegom: Bodex, Autorus oraz djrobus.

Jeszcze raz Wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko;

Co zrobić żeby przegrac całą płytę z MENU i dodatkami na BD-R.

Skopiować ANY DVD HD i od razu wypalić w IMGBURN???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, a najlepiej zrobić iso, a potem wypalić obraz na płytce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, a najlepiej zrobić iso, a potem wypalić obraz na płytce

Tzn. na którym Etapie zrobić to ISO (etap ANY DVD HD???)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...