Skocz do zawartości
BoDeX

BD Rebuilder , czyli BD-50 na BD-R25

Rekomendowane odpowiedzi

Tzn. na którym Etapie zrobić to ISO (etap ANY DVD HD???)

Tak, "utwórz obraz" czy coś takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej - wubrałem opcje w ANY DVD HD "Zgrywaj do Pliku z Obrazem". Póżniej ten plik z końcówką ISO wypaliłem w programie POWER 2 GO.

No Komputerze wszystko śmiga na PS3 nie - co może być przyczyną??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pal w ImgBurn - problemem zapewne jest UDF 2.5 , a w ogóle to nagrywasz to jako OBRAZ , czy jako plik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Póżniej ten plik z końcówką ISO wypaliłem w programie POWER 2 GO.

Łukasz436! Trzymałeś się dzielnie ImgBurn, to się nadal trzymaj. Wymyśliłeś jakiś Power coś tam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ile średnio zajmuje wam cały proces w BD Rebuilder? ja nastawilem wyciągnięcie samego filmu głownego o 2:00w nocy i rano o 10:00 bylo DOPIERO 38% czyżby cos nie tak? przerwalem operacje, ileż można czekać. komputer z procesorem intel, 4-rdzeniowym, 3GB ramu wiec powinno isć w miarę szybko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

średnio 10-11 godzin, zależy to też od wielkości materiału i wybranej wielkości docelowej

Edytowane przez djrobus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 5 - 5,5h ;)

50->25

najwyższa jakość

core i7 920 oc 4,2G

Na starym kompie bywało i 3 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

przeczytalem wszystkie posty i probowaem zrzucic dysk BD 50GB za pomoca BD rebuildera do pliku 25GB .

Moj komp to nowiutki 4 rdzeniowy DELL (Intel Core2 Quad CPU Q 9400 @2,66GHZ , 6,0 GB RAM ,ATI RADEON HD 4670, WINDOWS VISTA 64BIT).

Podczas zrzucania na dysk pojawia sie blad (cos dotyczace TSmuxera,jest po angielsku) , nie mam na kompie tego programu ale czytalem ze nie jest on wymagany przy zrzucaniu i kompresji dyskow 50GB na 25GB.

Czy robie cos zle?

Jestem totalnie zielony w tym temacie,Wy Panowie widze ze macie ogromne doswiadczenie,czy moglIbyscie mi pomoc,jak najprosciej zrobic kopie plyty BD 50GB na dysk 25GB.

Czy Nero 9 moze to zrobic prosciej? Zastanawalem sie nad kupnem tego programu.

Badz prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie znam, ale chyba powinieneś to zrobić inaczej ....

- zrzucić płytę na dysk przy pomocy anyDVD - http://static.slysoft.com/SetupAnyDVD.exe

- dokonać jej edycji przy pomocy TsMuxera - http://www.smlabs.net/tsmuxer_en.html

- otrzymany plik M2TS wrzucić dopiero do BDRebuildera - http://forum.doom9.org/showthread.php?t=143716

Kilkanaście godzin i może zadziała ..... :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa .... BDrebuilder potrzebuje do normalnej pracy trzech podprogramów - musisz je zainstalować !!! :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedz,

zainstalowalem wszystkie podprogramy i dalej wywala mi po 20 min,kiedy zaczyna prace TsMuxer.

sprobuje uzyc AnyDVD do zrzutu na dysk i tak jak BoDeX napisales, dopiero wtdy obrobie to BDRebuilderem.

Zastanawiam sie tez czy to nie wina mojej 64Bitowej Visty, mam mase problemow z kompatybilnoscia programow ktore na poprzednim komputerze ze zwyklym 32 Bitowym systemem operacyjnym chodzily idealnie.

Dziekuje Serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

13 godzin bd50-->25 film Vertical Limit jakość domyslna , w opcjach tylko sam film. Mój komp Q8200 4 giga ramu, Vista x64.

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczyść sobie komputer wraz z rejestrem ze śmieci i zoptymalizuj kompa jakimś dobrym programem narzędziowym plus defragmentacja, bo coś za długo trwa ten proces z u ciebie z czterordzeniowcem na pokładzie.

Na moich dwóch jądrach proces trwa 10-11 h (Vista 32-bit)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na moich dwóch jądrach proces trwa 10-11 h

Ehh, młodość nie wieczność - u mnie "proces" nie trwa aż tak długo - tylko pozazdrościć !!! ;):o:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
;) no tak, hd wymaga poświęceń, bardziej kapryśny od kobiety :o Edytowane przez djrobus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem jest taki : przy pomocy BD Rebuilder nagrałem na płytę BD koncert (wcześniej 'wyjęty' z pomocą AnyDVD)

z 17 GB materiału wybrałem to co mi potrzebne + skompresowałem aby weszło na DL.

płyta idzie bez problemów, ale w lewym górnym rogu mam 'zielony' obszar z informacją o ścieżkach, rozdziałach i inne info.

jak go zlikwidować ? czy czegoś nie dopatrzyłem ? nie odhaczyłem jakiegoś ptaszka w BD Rebuilder ? czy w FDDShow, czy w Haali Media Spiltter ?

proszę o pomoc .

s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest na stałe wpisane w strumień ?

Może to tylko menu playera ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam i odgrzewam ...

rozkiminil 'ktoś' ustawienie innego audio/subtitle w blu-ray niż default?

dla zrozumienia - u protoplasty - francuskie audio ... zmieniamy na inny jezyk 'np.: english' - tak na start samego 'movie' <- tylko czym i jak?

macie jakiś patent? bdedit, rebuilder, tsmuxer (+nakladki) ..>?

na razie doszedłem do tego ze można to zrobić tsmuxerem <- przesuwając ścieżkę na '1-sza' pozycje za video ale ten gubi chapter'y (ostawiając swoje zdefiniowane co 5")

btw ... no to jeszcze jedno jak zmusić tsmuxer'a do ustawienia oryginalnych marker'ow na chapter'ach?

!edyta

chaptery juz znalazlem ... wystarczy zaladowac do tsmuxer'a playlist'e (mpls)

!!edyta

mniej wiecej obczailem sa dwa proste rozwiazania ...

jedno uzyc softu niejakiego rotty'ego 'Correct BD' ktory ustawia subtitle/audio dla materialu BD

http://forum.doom9.org/showthread.php?t=146412

drugie posluzyc sie nakladka na tsmuxer'a 'Clown BD'

http://www.clownbd.com/

Edytowane przez AleX69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz kilka programow zmienia bd50 w bd25

1. Czy zaznaczajac sam film i jeden dzwiek to struktura filmu jest jakkolwiek zmieniona czy plik jest po prostu skopiwany 1:1 ?

2. Czy pozostaje menu w formie nie zmienionej a funkcje nie przegrane sa po prostu nie aktywne?

3. Czy jakosc samego filmu i dzwieku jest identyczna jak zrodlowa przy zalozeniu ze plik filmowy z wybranym dzwiekiem miesci sie na bd25 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim Athlonie II x3 435 2900MHz@3600 OC , 2GB RAM, GeForce GT220 materiał wielkości 35GB na 25GB ustawienia "Default " przerabia w 15godz !! to i tak długo ;-( czy pamięc RAM ma tutaj znaczenie ?? jakbym powiększył do 4 GB da to coś ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś potrafi zenkodować i upchnąć całą zawartość orygnialnej płyty BD z działającym oryginalnym menu i dodatkami (po obróbce przez AnyDVD HD) na BD-25.

Próbowałem już na wszystkie sposoby przez multiAVCHD oraz BD Rebuilder, włącznie z patchowaniem pliku index.bdmv przez program AVCHD Patcher. Niestety bez powodzenia !!!

Jesli zenkoduje w ten sposób, że jako pierwszy plik na płycie jest 00000.m2ts (główny film), to stacjonarny odtwarzacz BD czyta tylko główny film, a jeśli jako pierwszy plik dam np. menu 00001.m2ts, to odtwarzacz widzi tylko samo menu bez aktywnych łączy, sama plansza menu.

Z góry dzieki za wszelkie sugestie.

24bart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...