Skocz do zawartości
BoDeX

BD Rebuilder , czyli BD-50 na BD-R25

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
dzieki a czy moge prosic o szczegółową instrukcje jak to zrobyc tym muxerem ? pozdrawiam

Ściągasz program tsMuxer ze strony:

http://www.smlabs.net/tsmuxer_en.html

Odpalasz, nastepnie "ADD", wybierasz plik z filmem np. 00001.m2ts o najwiekszym rozmiarze z folderu STREAM ze struktury płyty BD, odhaczasz niepotrzebne ścieżki dzwiękowe i napisy, wybierasz folder docelowy na dysku twardym np. TSMUXER TEMP, zaznaczasz poniżęj opcję "Blu-ray" i start. W ten sposob w wybranym folderze utworzysz całą strukturę płyty BD tylko z filmem. Jesli jest mniejsza niz 23800 GB, to od razu wypalasz to coś :) na płycie BD-25. Jesli nie, to musisz jeszcze zmiejszyc plik z glownym filmem za pomocą BDRebuildera do BD-25. Ustawienia podalem w poprzednim poście (nie mylić z postem, który nas teraz obowiązuje ;) ) !!! W BDRebuilderze wybierasz ponownie plik z filmem głównym z folderu STREAM (folder TSMUXER) i znowu wybierasz folder docelowy dla struktury filmu BD, tym razem np. folder BDREBUILDER TEMP. Potem wypalasz to (dwa foldery: BDMV i CERTIFICATE) za pomocą ImgBurn z ustawieniem UDF 2.5 (ustawienie domyślne) oraz podając tytuł filmu jako nazwę kompilacji.

Jesli bedziesz miał jeszcze jakieś szczegółowe pytania, to wal śmiało. Po to tu jesteśmy... :) !!!

Edytowane przez 24bart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ustawienia w BDRebuilderze: ONLY MOVIE, DESTINATION: BD-25, QUALITY: FAST BD-25, SOUND LANGUAGE: ENG, SUBTITLES: POL." A czy napewno w redbuiletrze trzeba dac na fast bd a nie na hight speed option bd25 . BO gdzies wyczytalem ze na fast obraz jest kiepski? czekam na odp. i pozdrawiam i dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Ustawienia w BDRebuilderze: ONLY MOVIE, DESTINATION: BD-25, QUALITY: FAST BD-25, SOUND LANGUAGE: ENG, SUBTITLES: POL." A czy napewno w redbuiletrze trzeba dac na fast bd a nie na hight speed option bd25 . BO gdzies wyczytalem ze na fast obraz jest kiepski? czekam na odp. i pozdrawiam i dzieki za pomoc

Sorki, pisząc o ustawieniach nie miałem wglądu do programu, bo jestem poza domem i zapomniałem jakie tam są opcje, ale jeśli chodzi o QUALITY, to oczywiście, że trzeba wybrać HIGH SPEED OPTION BD 25. Zrobilem tak już kilka filmów i obraz jest żyleta, tak jak na oryginalnej płycie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
i teraz builderze wybieram przerobiony z tsmuxera foler dbmv bo plik ma 34gb??

Tak, w BDRebuilderze jako INPUT folder wybierasz BDMV z TSMUXER TEMP folder (w sumie wystarczy wskazać folder TSMUXER TEMP) - program i tak wykryje "odchudzony" plik z filmem, a jako OUTPUT folder wybierasz np. BDREBUILDER TEMP, który wcześniej założyłeś na HDD i startujesz. Myślę, że z 34 GB do 25 GB będziesz musiał poczekać z 3h. Zależy jaki masz sprzęt. Najlepiej mieć INTEL CORE i7... fajnie czasami pomarzyć ;) !!!

Edytowane przez 24bart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej wiem ze nie w temacie, ale skad moge ściągnąc napisy do X-Men Origins: Wolverine [Extended Cut] (2009) Blu-ray CEE 1080p AVC DTS 5.1-SSG ściągnałem i sie okazało że nie ma napisów polskich do tego filmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągasz program tsMuxer ze strony:

http://www.smlabs.net/tsmuxer_en.html

Odpalasz, nastepnie "ADD", wybierasz plik z filmem np. 00001.m2ts o najwiekszym rozmiarze z folderu STREAM ze struktury płyty BD, odhaczasz niepotrzebne ścieżki dzwiękowe i napisy, wybierasz folder docelowy na dysku twardym np. TSMUXER TEMP, zaznaczasz poniżęj opcję "Blu-ray" i start. W ten sposob w wybranym folderze utworzysz całą strukturę płyty BD tylko z filmem. Jesli jest mniejsza niz 23800 GB, to od razu wypalasz to coś :rolleyes: na płycie BD-25.

Hej. Tak zrobiłem, ale po usunięciu ścieżek dźwiękowych(została mi tylko ta z masterem) na poczatki na chwilkę pojaiwa się obraz potem juz go nie ma . Jest tylko dźwięk oraz napisy m. Może coś mam źle ustawione w tsmuxerze? Już sam nie wiem pozdro. Aha przy załadowaniu filmu pojawia sie taki komunikat:Some track not recognized.This track was ignored.File name:"F/State.Of.Plan.2009.Blu-ray.CEE.VC-1.DTS-HDMA5.1-d69a74/BDMV/STREAm/00009.m2ts.

Natomiast na końcu po przerobieniu pisze ,że zakonczono z sukcesem, ale jak pisałem nie ma obrazu, a mi bardzo zależy na dźwięku, dlatego musze najpierw tym muxerem to przerobić

Edytowane przez sebiko2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zrzuciłeś całą zawartość oryginalnej płyty BD z nośnika na HDD przy włączonym AnyDVD HD z odpowiednimi ustawieniami? To pierwszy krok do sukcesu... ;) Pozdro :ninja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To najprawdopodobniej masz ściągnięty niekompletny plik z filmem. Tym bardziej, że wyskakuje komunikat: Some track not recognized

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie nie na temat choc tez z kompresja powiazane, nie zaloze nowego tematu dla jednej informacji ....

niedawno powstala karta do komputera na obcietym Celu, wspomagajaca kompresje h264 ...

czy wie ktos moze czy cos sie w temacie rozwinelo? powstaly jakies otwarte sterowniki ze wsparciem innych kodekow albo innych ich implementacji?

w dniu premiery to cos obslugiwalo h264 a nie ruszalo x264, zmienilo sie cos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytanie nie na temat choc tez z kompresja powiazane, nie zaloze nowego tematu dla jednej informacji ....

niedawno powstala karta do komputera na obcietym Celu, wspomagajaca kompresje h264 ...

czy wie ktos moze czy cos sie w temacie rozwinelo? powstaly jakies otwarte sterowniki ze wsparciem innych kodekow albo innych ich implementacji?

w dniu premiery to cos obslugiwalo h264 a nie ruszalo x264, zmienilo sie cos?

Pewnie trzeba byloby poszukac w internecie, najlepiej przez Google ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba szukalem :)

tyle, ze mnie nie interesuja opinie ludzi z 2 konca swiata :P albo teoretyczne dywagacje o tym co mozna a czego nie, co sie da a co nie ... co jest zrobione ale nie wiadomo dlaczego dziala tak a nie inaczej albo w ogole nie dziala :P ....

mnie interesuje, czy moze ktos z forum zetknal sie w praktyce z wykorzystaniem tej karty video ....

a ze tego nie dopisalem to nie moj problem, bo to nie moj problem, ze osobnikom autystycznym nalezy wszystko tlumaczyc od a do z bo oni rozumieja wszystko doslownie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba szukalem :P

tyle, ze mnie nie interesuja opinie ludzi z 2 konca swiata :P albo teoretyczne dywagacje o tym co mozna a czego nie, co sie da a co nie ... co jest zrobione ale nie wiadomo dlaczego dziala tak a nie inaczej albo w ogole nie dziala :P ....

mnie interesuje, czy moze ktos z forum zetknal sie w praktyce z wykorzystaniem tej karty video ....

a ze tego nie dopisalem to nie moj problem, bo to nie moj problem, ze osobnikom autystycznym nalezy wszystko tlumaczyc od a do z bo oni rozumieja wszystko doslownie :P

No comment :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem wam ze da sie robic filmy z menu i paroma dodatkami a czasem nawet z wszystkimi jak narazie nie udaly mi sie dwa filmy surogaci i avatar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

to pochwal sie jak

BD rebuilder czy DVDFab?

co do ustawien nie lepszy highest?

ustawieniare.png

Edytowane przez Seba_Fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiem wam ze da sie robic filmy z menu i paroma dodatkami a czasem nawet z wszystkimi jak narazie nie udaly mi sie dwa filmy surogaci i avatar

Z tymi filmami bez problemu radzi sobie DVD Fab 7.0.5.1 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owszem radzi sobie ale ja mialem kopie 1:1 i na kompie te dwa chodza z meni a na blu stacjonarnym nie podejrzewam bład kopiowania (ale nie moj) a pokazcie mi program darmowy ktory robi z meni i dodatki nie ma takiego . Mozecie nie wierzyc ale da sie to robic z meni i dodatkami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam po dluzszej przerwie,

Wielka prosba o pomoc. Przy encodowaniu filmu BD-Rebuilder'em, zaraz po extrakcie pliku A/V (I etap), wyskakuje okno, ze program x264.exe przestal dzialac. Wczesniej encodowalem kilkanascie filmow i wszystko chodzilo bez problemu. Problem pojawil sie po instalacji nowej wersji BD-Rebuildera 0.33 beta (wczesniejsza wersja wygasla). W bibliotece FFDSHOW ustawienia H.264 sa na libavcodec. Czy ktos mial juz taki sam problem po instalce nowego BD-Rebuildera? Please, help !!! Probowalem z dwoma filmami. Za kazdym razem program sie zawiesza. System: Vista x86

Pzdr,

24bart

Edytowane przez 24bart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to BD-Rebuildera sie instaluje?

ja mam wersje bez instalacji

musialem tylko podmienic haali i avs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam po dluzszej przerwie,

Wielka prosba o pomoc. Przy encodowaniu filmu BD-Rebuilder'em, zaraz po extrakcie pliku A/V (I etap), wyskakuje okno, ze program x264.exe przestal dzialac. Wczesniej encodowalem kilkanascie filmow i wszystko chodzilo bez problemu. Problem pojawil sie po instalacji nowej wersji BD-Rebuildera 0.33 beta (wczesniejsza wersja wygasla). W bibliotece FFDSHOW ustawienia H.264 sa na libavcodec. Czy ktos mial juz taki sam problem po instalce nowego BD-Rebuildera? Please, help !!! Probowalem z dwoma filmami. Za kazdym razem program sie zawiesza. System: Vista x86

Pzdr,

24bart

Ja mam taki sam problem ,po pierwszym etapie wyskakuje błąd ,na wszesniejszej wersji progrm dzialal idealnie ,system XP, w FFDSHOW nic nie ruszałem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to BD-Rebuildera sie instaluje?

ja mam wersje bez instalacji

musialem tylko podmienic haali i avs

Jasne, ze sie nie instaluje, tylko odpala, klikajac 2 razy myszka :lol: . Zwykle przejezyczenie :P

A tak na powaznie, to juz rozwiazalem problem.

Po pierwsze, ponownie zainstalowalem Matroska Splitter, a po drugie w FFDSHOW, mpeg2 mialem ustawione na "disable",a powinno być wlaczone !!!

Dla majacych problemy, podaje link, w ktorym opisane jest co musi byc zainstalowane i jakie powinny byc ustawienia, aby BD-Rebuilder smigal bez problemu:

http://forum.doom9.org/showthread.php?t=143716

Pzdr,

24bart :ninja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na chwile obecna stwierdzilem ze to szkoda czasu, jakosci i pieniedzy itd

wiec dla mnie lepiej wypalic 50GB niz sie bawic.

a jakosc nie chce mi sie zeby komp wyl przez 16h zeby zrobic film na 25GB

Polecam ta metode :ninja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja myslałem że moje 8H to duzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...