Skocz do zawartości
autorus

Pioneer BDP-51FD - moje wrażenia

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='autorus' post='139184' date='29.12.2008, 16:26 ']Jedyna możliwość sprawdzenia to pakuj sie i wpadaj do mnie :( Daleko nie masz.


Autorus[/quote]
:) jest to jakiś pomysł ale są dwa problemy: 1. jestem teraz w górach, 2. do środy muszę podjąć decyzję o ewentualnym zakupie w zaoferowanej cenie (1400 zł za 51 i 2200 za 71)...
może jednak cos doradzisz jako posiadacz i Samsunga i Pionka..

Edytowane przez martin_ezz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuje. Więc tak obraz bardzo podobny, dźwięk na moje ucho lepszy. Szybkość działania pionek górą.
Wizualne juz pisałem. Naprawdę jest ładny. Z ciekawostek to jak się go wyłączy, nie ma żadnej diodki czuwania.
I naprawdę duży wyświetlacz, nie taki kur[beeep]el, jak w samsungu. Moim zdaniem warto. Szczególnie w takiej cenie jak podałeś, a czy 51 czy 71 to już sam sobie musisz na to odpowiedzieć.


Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
martin ezz

pamietaj ze w pionku jest jeszcze powazny problem pt BRAK ODTWARZANIA JPG'ów. Dotyczy zarówno 51 jak i 71....
Dla mnie bardzo wazna rzecz poniewaz zdjecia pstrykam wyłącznie z przeznaczeniem do ogladania na TV /czyli w 1920x1080/ Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to akurat jest mi zbędne ponieważ aparat podpinam po HDMI do wzmaka i robie slideshow, a już po przegraniu korzystam z HTPC...nadal mam dylemat kupić czy nie...zastanawiam się już jedynie nad LX71. tylko czy różnica będzie warta ceny???

mam jescze pytanie...czy Samsung P1400 czyta nagrane BD, np. BD-R??? Edytowane przez martin_ezz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz jakiś klamor - wg mnie lepiej przetrzymać
Ja dojazdowo kupiłem sobie tanią zapchajdziurę pt SONY 300 oraz 350
Najbardziej wkurzam sie gdy widzę w sprzecie za 3 tys zł braki jakich nie mają moje tanie/budżetowe odtwarzacze.../a to brak wsparcia dla avchd w denonie a to jpg w pioneerze przy jednoczesnym braku dekodera DTS HD MA. - nie ma czym rozpędzic tych Wolfsonów hehe./
Myślę że poczekam aż potanieje sony 5000. Jego cena na starcie to 4600 - mysle ze za kilka mies spadnie - i to zdrowo :(
To chyba jedyna solidna i dobrze wyposarzona konstrukcja w cenie do 5k...

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='martin_ezz' post='139213' date='29.12.2008, 18:36 ']mam jescze pytanie...czy Samsung P1400 czyta nagrane BD, np. BD-R???[/quote]

Czyta, zarówno BD-R jak i BD-RE.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='139226' date='29.12.2008, 20:17 ']Myślę że poczekam aż potanieje sony 5000. Jego cena na starcie to 4600 - mysle ze za kilka mies spadnie - i to zdrowo :)
To chyba jedyna solidna i dobrze wyposarzona konstrukcja w cenie do 5k...[/quote]

W Polsce oficjalna cena ma być 5.800,- zł.

W Niemczech od 6.200,- zł:

[url="http://www.preissuchmaschine.de/preisvergleich/produkt.cgi?suche=sony+5000es&x=0&y=0"]http://www.preissuchmaschine.de/preisvergl...amp;x=0&y=0[/url]

W UK ok. 1100 funciaków czyli ok. 4.800,- zł (ten funt jest ku....sko tani !!! :rolleyes: )

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto kupuje po oficjalnej ? :rolleyes:

megamedia czy jakos tak juz go goni za 4.6k ...

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='139230' date='29.12.2008, 20:44 ']a kto kupuje po oficjalnej ? :rolleyes:

megamedia czy jakos tak juz go goni za 4.6k ...[/quote]

To spróbuj kupić.
Do Polski SONY Poland (stan na dzisiaj) nie dostało jeszcze ani jednej sztuki.
Chyba, że mają z Europy, w co raczej nie wierzę.
Czyli na dzisiaj mają ... cenę.

Oczywiście masz rację, trzy miesiące i cena zleci ... o ile dalej nie zleci złoty.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze go nie mają...Ale skoro wystawiają za 4.6k tzn znają cenę hurtową po której będzie chodzić i na jej podstawie ustalili swoją cenę...
Oczywiscie na sprzet trzeba poczekac ale w mojej sytuacji nie ma z tym absolutnie żadnego problemu :rolleyes:
Poczekam cierpliwie nie tylko na premierę SONY 5000 ale i na Pionka 91. Wiekszy wybór oznacza zawsze lepsze ceny - szczególnie w obliczu obecnej sytuacji ekonomicznej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem ludzi kupujacych wypasione odtw. typu lx71 i narzekania ze to divx ze to jpg nie odtwarza no paranojaaaa panowie to nie zabawki za 200 zl co potrafia wszystko to nie manta a ja sie ciesze ze nei odtwarzaja zadnych bzdur tak powinno byc najlepsze odtwarzacze powinny tylko bluray odtwarzac czy dvd koniec kropka
jpg sie zanosi do fotografa a divx sie nawet nie ogląda:) bo tego nie idzie oglądnąc mozna mozna sie ślepoty nabawic

a druga sprawa :rolleyes: nie licz mobor ze 5000 es tak szybko spadnie:)
daje 2 lata i nadal bedzie w cenie do 3 tys jak nie wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba jeszcze się jednak wstrzymam, tym bardziej że jest nowy update do P1400, może coś polepszy :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mobor' post='139232' date='29.12.2008, 20:59 ']Wiem ze go nie mają...Ale skoro wystawiają za 4.6k tzn znają cenę hurtową po której będzie chodzić i na jej podstawie ustalili swoją cenę...
.......[/quote]
Nie mają, a ceny podają pi razy oko. Już kilka razy "kupiłem" u nich sprzęt a później było tłumaczenie i zwrot kasy .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dembol' post='139244' date='30.12.2008, 01:29 ']nie rozumiem ludzi kupujacych wypasione odtw. typu lx71 i narzekania ze to divx ze to jpg nie odtwarza no paranojaaaa panowie to nie zabawki za 200 zl co potrafia wszystko to nie manta a ja sie ciesze ze nei odtwarzaja zadnych bzdur tak powinno byc najlepsze odtwarzacze powinny tylko bluray odtwarzac czy dvd koniec kropka
jpg sie zanosi do fotografa a divx sie nawet nie ogląda:) bo tego nie idzie oglądnąc mozna mozna sie ślepoty nabawic

a druga sprawa ;) nie licz mobor ze 5000 es tak szybko spadnie:)
daje 2 lata i nadal bedzie w cenie do 3 tys jak nie wiecej[/quote]

Sony 5000 /sprzęt bezwzglednie pierwszoligowy!/ jednak odtwarza JPG i AVCHD - i to nie są jakieś gó..a jak DIVX czy MP3 które z definicji służą do odtwarzania plików fatalnej jakości ale normalne funkcje użytkowe
Nie mam zamiaru po zakupie takiego Denona czy Pioneera wydawać kolejnych pieniędzy na następną skrzynkę tylko po to by odtworzyć tam zdjecia z aparatu czy filmy z kamery
Paradoksalnie- sprawa jest o tyle wg mnie idiotyczna, że zarówno Denon /UniPhier/ jak i Pioneer /Sigma/ stoją na platformach sprzętowych które z powodzeniem umożliwiają im odtwarzanie zarówno zdjeć jak i filmów

Dembol - jak chcesz targać 500-600 zdjec do fotografa to sobie targaj...i płać. Juz dawno doszedlem do wniosku że jest to idiotyzm a przy tym masakra dla portfela i oczu /nawet w formacie 18x13 komfort oglądania jest żaden w porównaniu do choćby 40"TV/ nie mówiąc o tym że takie 500 zdjec trzeba tez gdzieś trzymać...Wolę w miejsce albumu - płytkę DVD
I jeszcze jedno DIVX i AVCHD to są 2 różne sprawy - szczegóły znajdziesz w wikipedii

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platformy sprzętowe umożliwiają, ale potrzeba jeszcze napisać firmware, które to obsłuży. Szkoda im dutków? A może takie funkcje zaaplikują w wysokich, odpowiednio kosztujących modelach? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
własnie problem tkwi w tym że nie jest to kwestia modelu
patrz na denona- nawet 3800 uparcie odmawia odtwarzania avchd
Jakbym się nie kręcił - kwestie jpg i avchd zmuszają mnie do uzywania sprzetu sony

Podejrzewam ze jest to na zasadzie wykupu odpowiedniej licencji do danego SOCa tzn scalaki sa wszedzie te same ale umozliwienie tej czy innej funkcji wymaga wniesienia okreslonych opłat -osobno dla jpg, avchd, dekoderów audio etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://www.superfi.co.uk/index.cfm/page/moreinfo.cfm/Product_ID/4794"]http://www.superfi.co.uk/index.cfm/page/mo...Product_ID/4794[/url]

Ciekawi mnie tylko miesiąc testów.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mobor' post='139302' date='30.12.2008, 13:12 ']własnie problem tkwi w tym że nie jest to kwestia modelu
patrz na denona- nawet 3800 uparcie odmawia odtwarzania avchd
Jakbym się nie kręcił - kwestie jpg i avchd zmuszają mnie do uzywania sprzetu sony

Podejrzewam ze jest to na zasadzie wykupu odpowiedniej licencji do danego SOCa tzn scalaki sa wszedzie te same ale umozliwienie tej czy innej funkcji wymaga wniesienia okreslonych opłat -osobno dla jpg, avchd, dekoderów audio etc...[/quote]
Weź pod uwagę jedno , ze jeśli ktoś szuka bd za 7 tys to szuka super jakości video i audio i to ze nie ma obsługi jpeg nie powinno nikogo zrażać a już na pewno nie do tego żeby kupić sony s350 rezygnując z lepszej jakości na rzecz jpeg, bo jak dla mnie to dodatek i pierwszorzędną sprawą jest jakość filmów bd a dopiero potem dodatki. Nie chce mi się tylko wierzyć ze denon robiąc klocka za 7 tyś nie wykupił licencji . Zresztą wydaje mi się ze to inna kwestia , tak samo było z divx , drogie hiendowe sprzęty tez nie miały na początku divx a tanizna miał . Reasumując może i funkcja jpeg jest przydatna ale jednak przy wyborze bd trzeba się kierować przede wszystkim dźwiękiem i obrazem bo do tego to zostało stworzone ( to tylko moja opinia )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='autorus' post='141689' date='12.01.2009, 13:32 '][url="http://www.superfi.co.uk/index.cfm/page/moreinfo.cfm/Product_ID/4794"]http://www.superfi.co.uk/index.cfm/page/mo...Product_ID/4794[/url]

Ciekawi mnie tylko miesiąc testów.

Autorus[/quote]

Pewnie test ukaże się w lutowym numerze. A testowany model to MULTI-REGION (DVD) stąd i cena inna.

BDP-51FD pojawiaja się na wtórnym rynku po 1200-1400 a to już trochę kusząca cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='lipa_ml' post='141694' date='12.01.2009, 16:51 ']Weź pod uwagę jedno , ze jeśli ktoś szuka bd za 7 tys to szuka super jakości video i audio i to ze nie ma obsługi jpeg nie powinno nikogo zrażać a już na pewno nie do tego żeby kupić sony s350 rezygnując z lepszej jakości na rzecz jpeg, bo jak dla mnie to dodatek i pierwszorzędną sprawą jest jakość filmów bd a dopiero potem dodatki. Nie chce mi się tylko wierzyć ze denon robiąc klocka za 7 tyś nie wykupił licencji . Zresztą wydaje mi się ze to inna kwestia , tak samo było z divx , drogie hiendowe sprzęty tez nie miały na początku divx a tanizna miał . Reasumując może i funkcja jpeg jest przydatna ale jednak przy wyborze bd trzeba się kierować przede wszystkim dźwiękiem i obrazem bo do tego to zostało stworzone ( to tylko moja opinia )[/quote]

No ok- tylko wytłumacz mi dlaczego Pioneer LX91 /wzorzec/- umozliwia odczyt JPG'ów.? Wychodzi wiec na to ze Pioneer traktuje tą funkcję równie prestiżowo jak audiofilski tor audio....Sony nie robi takich problemów bez względu na klasę urzadzenia.
Wracając do Sony 350 - po HDMI jakość obrazu i dzwieku /bitstream/ jest baaardzo zblizona we wszystkich modelach odtwarzaczy. Nawet LX71 potrzebuje dobrego amplitunera /co praktycznie wymusza traktowanie tego odtwarzacza wyłacznie jako transportu/ z dekoderami HD aby wykrzesać z dysku DTS HD MA wiec przetworniki Wolfson w dużej mierze i tak są niewykorzystane. Cała para poszła w gwizdek jak mówi przysłowie
Poza tym- jest jeszcze kwestia Profilu. 1.1 to już za mało.
W odtwarzaczach Sony /tych starszych z Profile 1.0/ firma ostrzega że nie jest gwarantowane odtwarzanie krążków zapisanych w nowszym profilu...ponieważ format jest "rozwojowy" Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pisze o dyskach jako takich - wiec dotyczy to calej zawartosci płyty

dlatego mysle ze kupowanie dzisiaj sprzetu 1.0 czy 1.1 nie jest rozsądne


cytat:

[b]Uwagi o zgodności płyt BD-ROM
Odtwarzacz jest zgodny tylko z profilem BD-ROM Profile 1.
Nie gwarantuje się odtwarzania późniejszych wersji ani płyt BD Ponieważ specyfikacja Blu-ray Disc jest
nowa i ulega zmianom, niektóre typy i wersje płyt mogą nie być
odtwarzane.[/b]


Koniec cytatu.
Dlatego lepiej jednak mieć ten Profil 2.0 Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako świeżo upieczony posiadacz BDP-51FD chciałbym podzielić się kilkoma uwagami na temat tego odwarzacza w porównaniu do PS3. Ponieważ zamówiony amplituner Yamahy RX-V1900 przybędzie po 20 stycznia skupię się na razie na obrazie oraz ogólnej obsłudze i designie. Zacznijmy od tego ostatniego:

1. Wygląd

Moim zdaniem na tle innych odwarzaczy w tym segmencie cenowym (poniżej 2 tys.) Pionek prezentuje się bardzo dobrze. Solidna grubość, dyskretne błękitne podświetlenie przycisku standby, a przede wszystkim znakomity czytelny wyświetlacz powodują, iż budżetowy Pioneer nie musi się wstydzić nawet w porównaniu do swoich starszych, droższych braci (LX-71 i LX-91). Porównanie do konkurencji (Sony 550, Panas 55, Onkyo 606) wypada w mojej opinii jeszcze lepiej, PS3 jako konsolę nie porównuję. Pilot długi, prosty raczej bez rewelacji (brakuje podświetlenia przycisków).

2. Obsługa

Menu Pioneera to kolejny mocny punkt. Wszystko czytelnie uporządkowane, mnogość funkcji i ustawień ale bez przesady, po kilku minutach wszystko ustawiałem intuicyjnie, bez konieczności sięgania do instrukcji. Szybkość playera w porównaniu do PS3 przeciętna ale jedna uwaga. Koniecznie użytkowanie należy rozpocząć od sprawdzenia wersji firmware. Ja miałem 1.07 i po wgraniu wersji 1.21 Pionek dostał solidnego kopa. Pamiętajcie o tym!

Ku mojemu zaskoczeniu widoczna poprawa nastąpiła również w obrazie, zwłaszcza SD. Ale o tym w 3 punkcie.

3. Obraz

-DVD- duża niespodzianka na plus. Myślałem że PS3 jest dobre w te klocki, ale przeskok jaki nastapił po przesiadce na Pioneera jest ogromny, zwłaszcza po aktualizacji fw. Poprawie uległa prawie każda sfera obrazu łącznie z płynnością.Nawet gazetowe wydanie "Niani w Nowym Yorku" pokazało klasę Pionka-ostrość, naturalność barw, kontrast, płynność- byłem pod ogromnym wrażeniem. A trylogię Tolkiena zobaczyłem kolejny raz z rozdziawioną buźką, podobnie jak sześciopak Star Wars. Jednym słowem znakomicie.

- Blue Ray - do testów wziąłem dwa filmy z mojej kolekcji jeden z najlepszym obrazem (Mroczny Rycerz) i ten z najsłabszym (Na fali). No i tu BDP-51FD po prostu rozłożył na łopatki PS3. To co najbardziej podoba mi się w odtwarzaniu BD przez Pioneera to jego zdolność redukowania uporczywego ziarna na niektórych materiałach (Na fali, 300). Oglądając ,,300" wcześniej na PS3 godziłem się z widocznym ziarnem, wiedząc że taka była koncepcja jego twórców, ale Pioneer ograniczył to do minimum, wygładzając obraz jednak bez utraty szczegółów.Super. Druga rzecz, która najbardziej rzuca się w oczy to naturalność odtwarzanych przez Pionka barw. Błękit jest błekitny, zieleń naturalnie soczysta, wszystko to sprawia że nareszcie mamy namiastkę kina w domu, przynajmniej w sferze wizualnej. W PS3 bywa z tym rożnie , błękitne niebo jest turkusowe, czerwień staje się mocno różowa, a trawa bladozielona. Wcześniej nie zwracałem na to uwagi i obraz z PS3 wydawał mi się bardzo dobry, lecz teraz po przesiadce na Pioneera zuważam, że nie było aż tak dobrze.

Krótkie podsumowanie:

Plusy

- bardzo dobry obraz dvd,

- znakomity obraz Blu -Ray,

- świetny (IMHO) design,

- przejrzyste i przyjazne menu,

- mnogość ustawień parametrów obrazu

Minusy

- wolniejszy od PS3, (ale po aktualizacji firmware jest duża poprawa)

- średni pilot (brak podświetlenia klawiszy)

Muszę przyznać że BDP-51FD to przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Przy swojej cenie poniżej 2.000 zł staje się bardzo atrakcyjną propozycją, zwlaszcza wobec swojego droższego o 1000 zł starszego brata LX-71. Perfekcyjny obraz HD, bardzo dobry DVD, łatwa obsługa to największe zalety tego odtwarzacza. Za parę dni postaram się napisać wrażenia z odłuchu audio w połączeniu z oczekiwaną Yamahą RXV-1900. Pozdrawiam i gorąco zachęcam do zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad1) w 100% się zgadzam. Gdyby jednak zastąpić ten "glanz" czymś bardziej praktycznym - np szczotkowane aluminium - byłby to szczyt marzen :)

W tej kwestii kazdy sprzet do 3000zl wypada - neistety- bardzo słabo.

ad2) Menu Pioneera jest rzeczywiście bardzo atrakcyjne wizualnie. Szczegolnie zazdroszcze funkcji pokazywania bitrate dla strumeinia audio...choć na upartego ewentualną analizę takiej ścieżki mogę zrobić także w PS3

ad3) przy tych wszystkich ochach i achach - zabrakło jednak wiekszego obiektywizmu czyli wskazania rzezcywistych niedoborów o których napisałem wcześniej. Nie ma sensu zamiatać pod dywan braku wsparcia dla DTS HD Master czy najnowszego Profilu a wskazywać za wadę brak podswietlenia pilota bo nie to jest faktycznym problemem. Szkoda, nie wiele brakowało by te Pioneery były prawdziwym hitem na rynku

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd zassaliście firmware? Moze jakiś link? Wypalaliście na płytce?

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...