Skocz do zawartości
autorus

Pioneer BDP-51FD - moje wrażenia

Rekomendowane odpowiedzi

wszystko ładnie pieknie ale w temacie robi się niezły bu...el

proponuję pozostać przy Pioneerze 51 a kwestie zwiazane z osobistymi preferencjami przenieść do innego wątku

wiadomo ze lx91 zagra po analogu lepiej /ale inne sprawa o ILE lepiej i czy ta kolosalna/iluzoryczna (niepotrzebne skreślić) różnica uzasadnia 6x wyższą cenę LX'a/ :lol:

51 to kompromisowa konstrukcja- a jakżesz inaczej - ale w swoim pułapie cenowym jest konstrukcją absolutnie bezkonkurencyjną - pod kazdym względem /z wyjątkiem MKV.../

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bodex:)) jak wczesniej powiedzialem lx91 ma dokladnie te same przetworniki wolfsona co 51 czy 71 a te pare kondków wiecej na kanał :) co tam wstawili nie robi namnie wrazenia za cene 10 tys zl :) w sumie same kosci wolfsona sa po pare zl za sztuke :) obiecuje ci ze nie zagra to po analogu lepiej jak 51 czy 71

ale oczywiscie zaraz znajdą sie purysci typu deimos czy thx ultra co maja hiper mega ultra playery i wzmacniacze:) i stwierdza ze roznica jest bardzo duza miedzy 51 a 91:)) tylko zapomnieli ze koncowki mocy w ich drogich denonach są dokladnie takie same jak w najtanszych budzetowych amplitunerach panowie nie oszukujmy sie

powracamy do tematu 51fd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko ze o koncowej jakosci nie decyduje wolfson ale...najsłabsze ogniwo danego komponentu :)

a tu ma wiele do powiedzenia zasilacz, konstrukcja urządzenia etc

wiadomo ze krzem jest tani jak barszcz - płacimy głównie za know-how i za emblemat :)

gdyby było inaczej - np komórki nokii /najwyższe modele/ kosztowałyby max 400zł - bo ileż mogą kosztować 4 scalaki na krzyż ? :)

Innym przykładem są mikroprocesory których koszt produkcji siega 5 dolców - w porywach - a Intel się drze że chce po 1000-2000zł za co lepsze modele

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat postu jest moje wrazenie wiec ja sobie zrobilem taki maly tescik dd/dts po coaxi kontra dts hd /ma/true hd po analogu, sprzet testowy to marantz sr 4002 plus yamahy ns 8900 system 5.1 uzupelniony jamo sub 200

polaczone analogowo 5.1 kablami (zwyklymi) i coaxem hama. plyty testowe to dla dd/truehd blade runner (sr bitrat 4,5-5 mb/s) the police (ok 8mb/s) dla dd 640kb/s oraz dla dts/hd/ma uprowadzona (dts hd ma 2,5-3 mb/s) oraz die hard 1 (dts hd 2.5 mb/s) w dts (1,5mb/s) puszczalem wybrane sceny (te same) na tej samej glosnoci ampa zmienialem tylko kolejnosc priorytetu wyjscia w pioneerze i zrodlo w ampli. wyszlo mi tak ze lepszy dzwiek byl zawsze z analogowych wyjsc. bogatsze dzwieki z otoczenia i sam dzwiek inny( slepy test na zonie nie wiedziala o co mi nawet chodzi :) )wyjatek blade runner dzwiek lepszy po analogu ale bardzo slaby bas a w dd super bas wypelniajacy caly pokoj, ale muza vangelisa i dzwieki duzo gorsze statki to mialy dziwiek jakby porownywac odkurzacz( coax) z dzwekiem samochodu( po analogu). czaekam na kabel hdmi dluzszy to wtedy napisze jak sie ma dzwiek po nim do reszty.

p.s. blade runner nie ma dzwieku PCM jak jest napisane na plycie ale dolby true hd. pozdrawiam

p.s. 2 mysle ze zalozenie wyszlo firmie pioneer dzwiek lepszy po analogu w hd niz po coaxialu sd czyli dla tych co nie maja w ampli kodekow hd.

p.s. 3 niestety nie mialem filmu z wiekszym bitratem dla dts hd ma pozyczylem ale mimo niewielkiej roznicy bo okolo 1, mbita bylo to slychac. dodam ze ja tez mialem identyczne wnioski :)

Edytowane przez vandel1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

załozenia dla analogowych purystów /maniaków analog out/ są takie że podpinamy się analogowo do WZMACNIACZA 7.1 /bez zadnej cyfry wewnatrz!/ - i mamy najlepszy mozliwy dzwiek

Zaden ampli - z racji konstrukcji najeżonej proceosrami które sieją wokół jak jasna cholera co od razu odbija się na parametrze S/N- nie jest w stanie zagrać tak jak zwykły solidny wzmachol analogowy

Ot i cała tajemnica

Tylko, koszt zabawy w niezalezne koncówki /4 identyczne, solidne wzmacniacze stereofoniczne/ jest znaczny...

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyszlo mi tak ze lepszy dzwiek byl zawsze z analogowych wyjsc. bogatsze dzwieki z otoczenia i sam dzwiek inny( slepy test na zonie nie wiedziala o co mi nawet chodzi :D )wyjatek blade runner dzwiek lepszy po analogu ale bardzo slaby bas a w dd super bas wypelniajacy caly pokoj, ale muza vangelisa i dzwieki duzo gorsze statki to mialy dziwiek jakby porownywac odkurzacz( coax) z dzwekiem samochodu( po analogu). czaekam na kabel hdmi dluzszy to wtedy napisze jak sie ma dzwiek po nim do reszty.

Tak, takie opinie już się pojawiały, że po analogu jest lepiej jeśli porównujemy taki dźwięk (nowe formaty HD) do starych (zwykłe DD czy DTS), które idą np. coaxialem.

Czekamy na Twoje wrażenia po testach z HDMI.

Co do słabszego basu po analogu to chyba w jakimś wątku był ten problem opisany. Z tego co pamiętam to w cyfrowym procesowaniu (chociażby w zwykłym DD) poziom basu jest podbijany i np. sub dostaje go więcej. W przypadku analogu należałoby ręcznie takiego suba skalibrować. Oczywiście pojawiałby się problem w przypadku powrotu na połączenie coaxial czy HDMI kiedy sub byłby nieznośnie mocny. Chyba, że amplituner umożliwia zapamiętywanie ustawień w zależności o wyjścia?

Edytowane przez benek07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... lx91 ma dokladnie te same przetworniki wolfsona co 51 czy 71 a te pare kondków wiecej na kanał

co tam wstawili nie robi namnie wrazenia ... obiecuje ci ze nie zagra to po analogu lepiej jak 51 czy 71 ...

Sorry, że lekki OT, ale lekko mnie zatrzęsło !!! :D

Z takich samych "cegieł" można zbudować architektoniczne straszydło, jak i architektoniczne cudo - może

taka analogia prędzej trafi do ciebie - zanim palniesz podobnego babola, to może przedstaw schemat układów

D/A wspomnianych urządzeń i poczytaj o róźnych implementacjach tego samego układu. Poza tym warto się

zastanowić jakiej jakości sygnał jest dostarczany do tego "bloku", bo przecież nie tylko ten blok jest ważny.

Obiecanki - cacanki , nigdy tego nie sprawdzisz, tym bardziej na swoich Tonsilach, a pisać sobie możesz co chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, takie opinie już się pojawiały, że po analogu jest lepiej jeśli porównujemy taki dźwięk (nowe formaty HD) do starych (zwykłe DD czy DTS), które idą np. coaxialem.

Czekamy na Twoje wrażenia po testach z HDMI.

Co do słabszego basu po analogu to chyba w jakimś wątku był ten problem opisany. Z tego co pamiętam to w cyfrowym procesowaniu (chociażby w zwykłym DD) poziom basu jest podbijany i np. sub dostaje go więcej. W przypadku analogu należałoby ręcznie takiego suba skalibrować. Oczywiście pojawiałby się problem w przypadku powrotu na połączenie coaxial czy HDMI kiedy sub byłby nieznośnie mocny. Chyba, że amplituner umożliwia zapamiętywanie ustawień w zależności o wyjścia?

tez o tym czytalem zaczynam urlop od soboty wiec sie pobawie moj amp zapamietuje ustawienia dla cyfowych i 7.1ch osobno wiec nie powinno byc problmu. a sprobuje zmienic jescze kabel na lepszy ten ktory uzywam do stereo (cd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzupelnienie. doszedl kabel hdmi wiec podlaczylem pionka do ampli hdmi dziwek po hdmi w trybie auto co oznacza ze formaty DD i DTS sd posyla bez rozkodowania do ampli a dts hd i dolbytrue hd wysyla jako PCM. wnioski : ulatwia to zycie nie trzeba zmieniac wyjsc z piona jesli ktos woli aby starsze formaty dekodowal mu ampli, mniej kabli, tansszy koszt zakupu kabla hdmi niz dobrych analogowych kilku par. a co do dzwieku w filmach jest jest lepiej niz po analogu, koncert wole sluchac na analogach {ale to rzecz gustu} bardziej miekki dzwiek taki naturalniejszy. w blade runner bas lepszy ale dalej slabszy niz w dd. pozdrawiam

Edytowane przez vandel1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jest pewne ale, które zauważyłem jak przestałem się skupiać na dźwięku- obraz jest gorszy. mój ampli ma hdmi 1,1 a ta wersja nie obsługuje deep colour i to chyba właśnie to. widać to szczególnie na twarzach jakby to nie było hd tylko dvd. wiec raczej będę korzystał z analogów. jeszcze jutro coś pokombinuje ale chyba nic tu się nie da zrobić pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw prędkosc HDMI na slow czy jakos tak- wtedy deep color is off

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vandel niema nic gorszego jak PCM przez hdmi ! a dokoladnie dekodowanie sciezek hd do PCM i wysylanie przez HDMI to szczerze juz wole analogiem

zegar sie klania

jak wczesniej wspomnialem za to surowy strumien po hdmi bije na leb analogi i nic tego nei zmieni zadne banały filozofow posiadaczy onkyo 906 czy 905

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak wczesniej wspomnialem za to surowy strumien po hdmi bije na leb analogi i nic tego nei zmieni,

zadne banały filozofow posiadaczy onkyo 906 czy 905

Czy mógłbyś wkleić fotkę swojego "sprzętu pomiarowego" abyśmy uwierzyli w sens powyższych słów,

i poznać poziom po jakim się poruszasz w swoich "prawdach objawonych" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobor nic to nie dalo probowalem chyba bede musial wrocic do przesylu video na tv bezposrednio i analog na ampli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muisisz mieć cos nie tak w ustawieniach wobec tego

U mnie jest żyletka, absolutnie bez zastrzeżeń...ale ja mam wszystko na hdmi 1.3

Spróbuj- jeśli masz możliwosć - podmieniać różne elementy zestawu - odtwarzacz, ampli, TV - wtedy dojdziesz do tego gdzie jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...