Skocz do zawartości
autorus

Pioneer BDP-51FD - moje wrażenia

Rekomendowane odpowiedzi

roznica w stosunku do sony 350/550/5000 w jakosci obrazu to przrde wszystkim deinterlacer - i jak podają pisma- znakomity pull-down oraz skaler pioniera

I to potwierdzam. Obraz z bluray'a w koncu zblizył się niebezpiecznie do mojego denona 2930

Inne roznice w stosunku do sony /o jakosci audio i video juz nie bede pisac/

- przeglądanie poklatkowe/zwolnione tempo

- SourceDirect

- bitrate meter dla audio

- pilot z prawdziwego zdarzenia /z przyciskami secondary audio/video oraz świetnym przełączaniem ścieżek napisów w obu kierunkach!/

- divx :rolleyes:

sony broni sie tylko bd-live'em ale mnie on wogole nie interesuje. Boli w Pionku wykonanie - ale ideału w tej cenie nie ma i nigdy nie będzie

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

51fd i pewnie lx71 nie odtwarza divixow nagranych w systemie Udf czyli wiekszych od 2 gb! wlasnie to sprawdzilem na 2 dvd, trzeba podzielic te pliki i nagrac w iso. dziwne to bo AVCHD w udf idzie. na marantzu dv 3002 ida takie pliki pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

avchd wymusza stosowanie udf a divx zawsze siedział na iso.....

Nie ma co narzekac - za takie pieniadze nie kupi sie obecnie nic ciekawszego a LX71 rozni sie jedynie lepszym przetwornikiem video dla componentu - co zreszta i tak jest niezauważalne /jak gdzieś kroś w necie napisał/

Ja również pusciłem HDMI na Hi na zwykłym kabelku za 3 dychy i wszyystko elegancko smiga

Ani jednego zaciecia

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie narzekam . jestem bardzo zadowolony z tego sprzetu. ostrzegam tylko innych aby sobie podzielili film powyzej 2 gb bo szkoda plytki. mi rowniez smiga na jakims (wyglada jak za 30 zl:)) kablu dodanym do harmana kardona w trybie hi speed zero problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
roznica w stosunku do sony 350/550/5000 w jakosci obrazu to przrde wszystkim deinterlacer - i jak podają pisma- znakomity pull-down

Włączając tryb 24p to i deinterlacer i pull-down nie ma zastosowania ... (dla poprawnie wydanych filmów ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale zawsze ma sie do sypozycji wiekszy arsenał broni zaczepnej... nie kazdy materiał jest w końcu zrealizowany tak że mucha nie siada

a ściślej - rzadko który taki jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy istnieje możliwość sprawdzenia "przebiegu" Pioneera BDP-51, tzn. ile ma godzin pracy, podobnie jak to jest w przypadku telewizorów ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie - mozna tylko sprawdzic czy wogole był odpalany

poza tym - dobrze jest wysunac szuflade- zaswiecic latarką w jego wnetrze i zobaczyc ile kurzu jest wewnatrz. Im wiecej- tym wiecej player byl uzywany

To samo z łopatkami wentylatora z tyłu

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakiś czas temu odpuściłem temat tego modelu, ale czy dobrze rozumiem, że update FW spowodował, że DTS HD MA jest dekodowany na pokładzie (i puszczany do 7.1 analog out)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego 51 mialem juz na 3i dzien od premiery nowego FW

teraz złego słowa o tym klocku nie powiem - za tą cenę Pioneer zrobił mistrzostwo świata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobor,a o kupie filcu juz zapomniales ;) a tak pozatym wlasnie sie zastanawiam 51 czy 71. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

majac do wyboru 51 i wuchte filcu lub denona 2100 za 3500 wybieram to pierwsze

a tak na powaznie- obsługuje pionka wyłącznie pilotem- to jest mój sposb na odciski palców w tym modelu

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesyny wyjatek to aktualizacja frimwareu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu niby ?

ja to zrobilem po swojemu- wszystko z pilota

Power-Eject - klade dysk na tacce- eject i po temacie

po 20 minutach wyciagam cdrw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak autorus narzekał na to, że mu się jakieś tytuły nie odpalały na tym sprzęcie. Chyba chciał sprzedać (sprzedał?) ten player.

Czy aktualizacja FW usunęła też takie problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie rzeczy ZAWSZE są kwestią FW a nigdy sprzetu

dotyczy w szczególności javy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pamiętam jak autorus narzekał na to, że mu się jakieś tytuły nie odpalały na tym sprzęcie. Chyba chciał sprzedać (sprzedał?) ten player.

Czy aktualizacja FW usunęła też takie problemy?

Tak, łyka teraz m.in. koncert Lionela Richie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czemu niby ?

ja to zrobilem po swojemu- wszystko z pilota

Power-Eject - klade dysk na tacce- eject i po temacie

po 20 minutach wyciagam cdrw

to postapiles niezgodnie z intrukcja :) jescze ci kiedys gwarancji nie uznaja;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ma wspolnego z ladowaniem FW sposb w jaki otwieram tacke czy wlaczam player, skoro rozkaz do procesora dociera dokladnie taki sam i w ten sam sposob ?

to tak samo jakby ci ktos napsial ze masz np instalujac program - w okreslonym miejscu wcisnac na klawiaturze ENTER- ale broń Boże ten z części numerycznej klawiatury

:)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co ma wspolnego z ladowaniem FW sposb w jaki otwieram tacke czy wlaczam player, skoro rozkaz do procesora dociera dokladnie taki sam i w ten sam sposob ?

to tak samo jakby ci ktos napsial ze masz np instalujac program - w okreslonym miejscu wcisnac na klawiaturze ENTER- ale broń Boże ten z części numerycznej klawiatury

:lol:

tez tak mysle ale w instrukcji jest napisane nie uzywac pilota rozbawilo mnie to :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a weźcie jaszcze chłopy napiszcie czy wentylator w 51 chodzi non stop, czy włącza się jedynie przy przekroczeniu zadanej temperatury?

ew. by nie mnożyć pytania, jak to wygląda w innych blu-rayach.

ps. ważne o tyle, że chciałbym mieć jeden klamot do wszystkiego, czyli cd+film

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten wiatrak chodzi non-stop ale robi to tak ze nawet w cichym pokoju stojac przy samym playerku trudno go usłyszeć

Jest duzy wiec i wydajnosc spora i to przy niskich obrotach - w nalesnikach jest inaczej dlatego ich wentylki muszą zasuwać na maxa jak odkurzacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka mam pytanie czy mielscie taki problem podzielilem plik avchd na 2 plyty 1 jest odtwarzana prawidlowo a przy drugiej odtwarzacz przelacza sie na stop i po wciśnięciu play pojawia sie napis resume off. co z tym zrobic? 2 sprawa wiekszac blu odtwarza mi sie odrazu od filmu a nie od menu jak to zmienic nic nie ma w instrukcji? dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z avchd robionym z mkv tez mialem jaja na sonym

wszystko gra dopoki zawartosc plyty miesci sie bez akrobacji na 4.3 GB ....

Zabawa w dzielenie materialu lub pakowanie na dvd-DL to gra w ruską ruletkę

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...