Skocz do zawartości
autorus

Teufel - system głosników THX Ultra 2

Rekomendowane odpowiedzi

Przydałoby się, aby subwoofer schodził nieco niżej, a nie tylko do 25Hz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 20hz ale -6dB .Powiedzialbym ze jeszcze niżej zchodzi przy dwoch 38cm glosnikach i 340L jest to calkiem prawdopodobne. W Heimkino pisza tak<< Den unverzerrten Maximalschalldruck gibt Teufel mit 102 dB bei 20 Hertz, 110 dB bei 30 Hertz und 117 dB zwischen 60 und 100 Hertz >>czyli przy 20hz 102dB , 30hz 110dB, pomiedzy 60 i 100hz 117 moim zdaniem to B.dobry wynik jak na zamknieta konstrukcje .Moze sie ktos pokusi i przetestuje cena B.atrakcyjna :(

Edytowane przez merkusTHX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W niedalekim czasie przymierzam sie do zakupu zestawu 5.1 cinema set.

Zastanawiam sie nad System 5 THX Select, lub System 6 THX Select.

Czy w moim przypadku warto doplacic te 500 Euro do 6?

Pokoj 3,7x3,7.

Ampli. onkyo 805

Z gory dziekuje za pomoc :D

Pzdr

Marcin

Edytowane przez kwiatech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jasne ze tak a dokladnie to 550eur :D

500eur bo 5 cinema kosztuje 900 a 6 cinema - 1400 :lol:

A oprocz jesne, ze warto dolozyc ponad 2000pln, to czym sie roznia na korzysc 6 od 5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie 849eur kosztuje System 5 THX Select "Concert-Set 5.1" I teraz tak, dlaczego pisze ze zdecydowanie 6ki wiem to z forom Niemieckiego zreszta testy to potwierdzaja a tak od siebie to dlatego leprzy sytem bo moim zdaniem ma lepsze przetworniki Z teuflem jest tak zawsze nowsze systemy byle lepsze od starszych , sledze ta firme kilkanascie lat jak nie 20 jak mieszkasz niedaleko katowic to zapraszam na odsluch mysle ze bedziesz mile zaskoczony:rolleyes: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie napisać w tym temacie.Poszukuję głośników do H/K255(może 445 ale jeszcze się zastanawiam),maja być małe,pomieszczenie 15m².Z racji wymiarów i ceny(przede wszystkim)system głosników THX Ultra 2 Teufela odpada ale znalazłem na ich stronie zastawy mniejsze.Zaciekawił mnie ten

http://www.teufel.de/Heimkino/Theater-80.cfm

Czy możecie mi powiedzieć jak to gra,może ktoś tego słuchał.Cena około 2000zł w Polsce w tym przedziale cenowym polecano mi HKTS11,infinity beta HSC i paradigm Cinema.Czy te Teufele będą lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Szukałem różnych opinii na temat zestawów głośnikowych Teufel i niestety po Polsku i po Angielsku niewiele znalazłem. Mam zamiar niedługo zmienić swój zestaw głośników Mission, który kiedyś czyli 8 lat temu kosztował ok 3000pln. Byłem z niego nawet zadowolony ale z biegiem czasu człowiek zaczyna oczekiwać od sprzętu czegoś więcej. Szukając różnych głośników natknąłem się na powyższy wątek i muszę stwierdzić, że powoli zaczynam się przekonywać to Teufel. Jednak jest jedno wielkie "ale", otóż nigdzie nie da się tego posłuchać w akcji. I tutaj powstaje moje pytanie, jak te głośniki, powiedzmy THX Select 6 spisują się w kinie w porównaniu na przykład do Monitor Audio lub KEF. Jeżeli macie jakieś doświadczenia w tej materii to liczę bardzo na was. Głośniki będą grały w dedykowanym pod kino pomieszczeniu o powierzchni ok 25m2.

Pozdrawiam

PS: Koledzy już dosyć dawno kupili głośniki i niestety nikt nie napisał nic o tym jak to wszystko gra, więc zaczynam się obawiać, że może być średnio

Edytowane przez kil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy jeśli z tyłu tez będą dipole to będzie źle? Czy może można(albo raczej trzeba) im zmienić tryb działania.

Pytam bo się nie znam. Zawsze miałem 5.1 kierunkowe. A teraz towar czeka ale zestaw składa się z 3 frontów M800 FCR i 4 dipoli M800D.

Brać i nie martwić się o to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie czy jeśli z tyłu tez będą dipole to będzie źle? Czy może można(albo raczej trzeba) im zmienić tryb działania.

Pytam bo się nie znam. Zawsze miałem 5.1 kierunkowe. A teraz towar czeka ale zestaw składa się z 3 frontów M800 FCR i 4 dipoli M800D.

Brać i nie martwić się o to?

Ja miałem wcześniej 4 akurat bipole z boku i z tyłu i moim zdaniem nie było najlepiej.

Dlatego moja aktualna konfiguracja Teufela to po bokach dipole a z tyłu bepośrednie identyczne jak na przodzie. I jest lepiej niź poprzednio. Scena z tyłu zrobiła się wyraźniejsza.

Czyli:

5 x bezposrednie

2 x dipol

1 x sub.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

Szukałem różnych opinii na temat zestawów głośnikowych Teufel i niestety po Polsku i po Angielsku niewiele znalazłem. Mam zamiar niedługo zmienić swój zestaw głośników Mission, który kiedyś czyli 8 lat temu kosztował ok 3000pln. Byłem z niego nawet zadowolony ale z biegiem czasu człowiek zaczyna oczekiwać od sprzętu czegoś więcej. Szukając różnych głośników natknąłem się na powyższy wątek i muszę stwierdzić, że powoli zaczynam się przekonywać to Teufel. Jednak jest jedno wielkie "ale", otóż nigdzie nie da się tego posłuchać w akcji. I tutaj powstaje moje pytanie, jak te głośniki, powiedzmy THX Select 6 spisują się w kinie w porównaniu na przykład do Monitor Audio lub KEF. Jeżeli macie jakieś doświadczenia w tej materii to liczę bardzo na was. Głośniki będą grały w dedykowanym pod kino pomieszczeniu o powierzchni ok 25m2.

Pozdrawiam

PS: Koledzy już dosyć dawno kupili głośniki i niestety nikt nie napisał nic o tym jak to wszystko gra, więc zaczynam się obawiać, że może być średnio

Zestaw THX 8 Ultra w kinie gra rewelacyjnie. Subwoofer z dwoma 30-kami zabija. Do muzyki słabo. Nawet koncerty brzmią słabiej niż na starych Thielach z przodu i Miragach z tyłu. Fakt że Thiel CS 3.6 stanowi klasę samą dla siebie. Dlatego grają dalej z lampą na przodzie.

Tak jak napisałem do filmów Teufel rewelacja. Była relacja ze spotkania HD-Maniaków i testów odsłuchowych.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja miałem wcześniej 4 akurat bipole z boku i z tyłu i moim zdaniem nie było najlepiej.

Dlatego moja aktualna konfiguracja Teufela to po bokach dipole a z tyłu bepośrednie identyczne jak na przodzie. I jest lepiej niź poprzednio. Scena z tyłu zrobiła się wyraźniejsza.

Czyli:

5 x bezposrednie

2 x dipol

1 x sub.

Pozdro

Tak, też właśnie wywnioskowałem z Twoich wcześniejszych wypowiedzi. Ale za bardzo nie mam wyboru, bo zestaw zawiera 4 dipole, opis zaś mówi, że mogą pracowac jako dipo, bipol i monopol.

Czy to oznacza że mogę sobie ich używac jako klasycznych głośników (kierunkowych). Sorry że tak drążę temat, bo mam mało czasu na podjęcie decyzji.

Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz tak zrobic :) Zreszta zobaczysz jak bedzie najlepiej. Opcja 2ga sprzedac 2 dipolie M800D.

i kupic dwa M800 FCR lub stare 5ki seria 550

Edytowane przez merkusTHX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki.

W takim razie kupuje. Jakby co będę się martwił później.

Zresztą tak naprawdę chyba większe wątpliwości mam co do suba. Mam tylko 25m kw..

No nic zobaczymy. Jak nie da się odpowiednio ściszyć to ostatecznie się wymieni na mniejszy albo i kupca znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak nie da się odpowiednio ściszyć to ostatecznie się wymieni na mniejszy albo i kupca znajdzie.

Da się, będzie OK.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie.

Jadę w niedziele odebrać.

O nic już nie będe pytał..przynajmniej zanim nie podłączę :P

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

merkusTHX

Wzialem za mniej niż półdarmo :)

Półtoraroczne. Stan idealny. Ale bez podłaczania widze, że sub nie na moj pokój. Troche mnie podpuściliscie. Chyba sie z kims zamienie na mniejszy, albo bedzie robił za cafetable ;).

Narazie nie mam czasu podłączyć bo sie przeprowadzam. Za tydzień pewnie Was podpytam o Wasze setupy.

over

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
merkusTHX

Wzialem za mniej niż półdarmo :)

Półtoraroczne. Stan idealny. Ale bez podłaczania widze, że sub nie na moj pokój. Troche mnie podpuściliscie. Chyba sie z kims zamienie na mniejszy, albo bedzie robił za cafetable ;).

Narazie nie mam czasu podłączyć bo sie przeprowadzam. Za tydzień pewnie Was podpytam o Wasze setupy.

over

Jak by co to mogę się zamienić na Mirage BP-150. Znakomity bipolarny sub w obudowie zamknietej schodzący baaaardzo nisko. Znakomicie gra w stereo, czasem się nim wspomagam. Obudowa na fortepian.

Apropos Teufela, ja moge mieć dwa takie potwory, a co, salon mam duzy. Jaka okleina?

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...