Skocz do zawartości
autorus

Teufel - system głosników THX Ultra 2

Rekomendowane odpowiedzi

Czarny z jasnym drewnem jak na dolnym obrazku

Mam juz pewne plany jak zabudowac i wyciszyc pomieszczenie. Ale raczej bedzie za duzy. Juz u sprzedawcy sie o tym przekonalem. Miał zblizona powierznie do mojej ale o polowe wieksza kubature i wogole cos to jego kino brzmialo (Onkyo 805) ... tak sobie. Moze to kwestia jego setupu bo moje kino brzmi lepiej. No nic, zrobia podlogi to się rozpakuje, podłącze i sie pobawię.

Do tematu wymiany wrocimy po testach w moim domu, ale od razu zapowiadam, ze jest baardzo prawdopodobna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Mam zamiar zaopatrzyć się w zestaw 5.0 Teufel System 9 THX Ultra2 (FCR M 950 X 3 + M 950 D X 2). Mam już Paradigm'a DSP 3400 i jestem z niego zadowolony. Zastanawiam się nad zakupem drugiego DSP 3400 do kompletu niż nad M 9500 choćby ze względu na cenę. Co o tym sądzą posiadacze? Sub Teufel'a to konieczność?

Druga sprawa to problem umieszczenia głośnika centralnego. Pomieszczenie nie jest wysokie a chciałbym zmieścić ekran 130" 16:9. Nikt nie lubi wieszać za nisko - postaram się nie przegiąć ale pytanie czy wszystkie frontalne FCR M 950 usadowić na tej samej linii czy też L + R mogą być nieco wyżej niż C? (v)

Silić się na końcówki mocy czy gołe Onkyo 805 pociągnie jak trzeba?

Ostatnia sprawa to odsłuch muzyki - prasa o tym zestawie pisze w superlatywach. Użytkownicy nie są już tak entuzjastyczni. Jakiś komentarz?

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Cezarh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie,

Mam zamiar zaopatrzyć się w zestaw 5.0 Teufel System 9 THX Ultra2 (FCR M 950 X 3 + M 950 D X 2). Mam już Paradigm'a DSP 3400 i jestem z niego zadowolony. Zastanawiam się nad zakupem drugiego DSP 3400 do kompletu niż nad M 9500 choćby ze względu na cenę. Co o tym sądzą posiadacze? Sub Teufel'a to konieczność?

Druga sprawa to problem umieszczenia głośnika centralnego. Pomieszczenie nie jest wysokie a chciałbym zmieścić ekran 130" 16:9. Nikt nie lubi wieszać za nisko - postaram się nie przegiąć ale pytanie czy wszystkie frontalne FCR M 950 usadowić na tej samej linii czy też L + R mogą być nieco wyżej niż C? (v)

Silić się na końcówki mocy czy gołe Onkyo 805 pociągnie jak trzeba?

Ostatnia sprawa to odsłuch muzyki - prasa o tym zestawie pisze w superlatywach. Użytkownicy nie są już tak entuzjastyczni. Jakiś komentarz?

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Cezarh.

Subwoofer Teufela to podstawa Moje dwa 30 calowe głośniki poprostu zabijają. A testowałem nawet takiego potwora jak Magnat 380. BTW dlatego te suby tyle kosztują. Nie rezygnuj z suba Teufela, wiem że ten zakup boli.

Co do głośnika centralnego to u mnie jest wyżej niż boki ale pochyliłem go do dołu. A może za ekranem?

805-ka powinna dać radę.

Zapomnij o odsłuchu muzyki. To porażka. Ale zapewne ta porażka wielu osobom będzie odpowiadać :) . Za to w filmie ... miód malina.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Dzięki za podpowiedzi;

Niestety głośniki za ekranem to totalna amatorszczyzna - wiem bo mam; MultiEQ nakłada jakiś totalny filtr podczas kalibracji z opuszczonym ekranem. Pomoc minimalna... a bez niej jeszcze gorzej. Z kolei ekrany transparentne akustycznie z certyfikatem THX to sporo zabawy ze światłem powracającym ze ściany tylnej i koszt na poziomie 20tyś zł. Spasuję. Podobno Adeo ma coś podobnego ale nikt na poważnie tego nie przetestował (5tyś). Napisali że prześlą mi w przyszłym tygodniu poważny opis... Czeka mnie tutaj jakiś kompromis.

Co do M 9500 SW - czytałem co nieco na jego temat i nie wątpię że to perełka, ale nie kupię zestawu za 17tyś po to żeby słuchać suba. Zestaw 5.0 zawsze można o niego rozszerzyć. Co do głośników to domyślam się, że nie grają one jak dobrej klasy monitory (a jestem po 30 godzinach odsłuchów kilku par) z niezłym wzmakiem. Mam jednak sporo koncertów na blu i stale powiększającą się bibliotekę płyt wielokanałowych. Obawiam się nieco o ten aspekt... o ile rozumiem że do stereo zainwestuję w osobny zestaw to do muzyki 5.1 chyba już nie. Proszę jeszcze o nieco rozszerzony komentarz w tej sprawie :)

Pozdr / Cezarh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jednak sporo koncertów na blu i stale powiększającą się bibliotekę płyt wielokanałowych. Obawiam się nieco o ten aspekt... o ile rozumiem że do stereo zainwestuję w osobny zestaw to do muzyki 5.1 chyba już nie. Proszę jeszcze o nieco rozszerzony komentarz w tej sprawie :)

Pozdr / Cezarh.

Muza 5.1 na Teufelu jest duuuuuuużo słabsza niż na Thielu. No cóż, Thiel to hi-endowa marka głośnikowa i tego się włsnie spodziewałem. Dlatego bardzo często słucham PCM 2.0 na lampie i wspomnianych Thielach CS3.6. Jak przychodzą znajomi to odpalam 7.1 Teufela i "udaję" że jest [beeep]-iście :) .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie,

Mam zamiar zaopatrzyć się w zestaw 5.0 Teufel System 9 THX Ultra2 (FCR M 950 X 3 + M 950 D X 2). Mam już Paradigm'a DSP 3400 i jestem z niego zadowolony. Zastanawiam się nad zakupem drugiego DSP 3400 do kompletu niż nad M 9500 choćby ze względu na cenę. Co o tym sądzą posiadacze? Sub Teufel'a to konieczność?

Druga sprawa to problem umieszczenia głośnika centralnego. Pomieszczenie nie jest wysokie a chciałbym zmieścić ekran 130" 16:9. Nikt nie lubi wieszać za nisko - postaram się nie przegiąć ale pytanie czy wszystkie frontalne FCR M 950 usadowić na tej samej linii czy też L + R mogą być nieco wyżej niż C? (v)

Silić się na końcówki mocy czy gołe Onkyo 805 pociągnie jak trzeba?

Ostatnia sprawa to odsłuch muzyki - prasa o tym zestawie pisze w superlatywach. Użytkownicy nie są już tak entuzjastyczni. Jakiś komentarz?

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Cezarh.

Sub to koniecznosc nie zapomni ze te glosniki przenosza od 80Hz wiec praktycznie zero basu. 9ki to jest wypas nad wypasy hi-end w kinie :):) one nawet calkiem dobrze w stereo graja , mecze je juz kilka miesiecy :):rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...