Skocz do zawartości
autorus

Teufel - system głosników THX Ultra 2

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli miałem mylne pojęcie o temacie. Myślałem, że do Polski nie wysyłają. Pozostaje jeszcze kwestia odsłuchu. Posiada ktoś Theater 8 THX Ultra 2 w domu, bo właśnie ten zestaw mnie interesuje ? Najlepiej w wersji 7.1.

Bo do Polski nie wysyłają.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo do Polski nie wysyłają.

Autorus

Gadałem, wysyłają, 100 EUR.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cenki sie zmienily tylko dzialac teraz ;)http://www.teufel.de/lautsprecher-angebote/

No to widzę, że trzeba zamawiać.

Ja zamówię Theater 8 THX Ultra 2 "Cinema-Set 7.1" plus dwa standy na przód.

Jutro do nich zadzwonię albo przemejluję.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jutro do nich zadzwonię albo przemejluję.

Daj znać jaka "wyszła" cena finalna razem z transportem. Dla siebie chcę idealnie taką samą konfigurację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Daj znać jaka "wyszła" cena finalna razem z transportem. Dla siebie chcę idealnie taką samą konfigurację.

I jeszcze do tylnych dwa wieszadła: Wandhalterung VLB100 (Paar).

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw co jutro powiedza , moze wreszcie dotarlo to do nich ze polska to europa.Fajnie by bylo jak by ktos jeszcze mial Teufle na tym forum ;) .Kiedy beda 9tki w dobrej cenie? :) chyba nie tak szybko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozmawiałem z kolegą MerkusTHX Teufele , przynajmniej te jego , nie nadają się zbytnio do audio , dla mnie był to na tyle poważny powód by zmienić obiekt zainteresowania. Z drugiej strony mając takie 7.1 , kupować jeszcze wszystko oddzielnie do stereo , dziękuję bardzo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz to sa glosniki do kina nawet jak teufel pisze ze sie nadaja do audio < chyba maja cos z uszami >moje zdanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze do tylnych dwa wieszadła: Wandhalterung VLB100 (Paar).

Bardzo fajnie są skonstruowane ( praktycznie eliminują problem ukierunkowania dźwięku w przypadku "trudniejszych" pomieszczeń ) i wyglądają na solidną niemiecką robotę - jak Mercedes 124 ;). Dobrze, że mi Przypomniałeś, bo płaskie mocowanie "do ściany" nie zawsze daje pożądane efekty. BTW wolę w ten sposób: Wall bracket VLB100 :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razem z Autorusem odsluchiwalismy wersje 6 u merkusTHX i zestawiki super graja w kinie domowym ale w muzie stereo niestety nadal nie to. Jesli kots duzo slucha muzyki to proponuje cos dokupic na fronty.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co rozmawiałem z kolegą MerkusTHX Teufele , przynajmniej te jego , nie nadają się zbytnio do audio , dla mnie był to na tyle poważny powód by zmienić obiekt zainteresowania. Z drugiej strony mając takie 7.1 , kupować jeszcze wszystko oddzielnie do stereo , dziękuję bardzo :)

Dlatego ja rozdzielę całkowicie moje systemy kina i stereo, a przynajmniej jeżeli chodzi o głośniki, końcówki, przedwzmacniacze i procesory. Jedynie źródłą będą wspólne dla obu systemów.

Ten zestaw Teufel'a ma napędzać Onkyo 905, wspomagany przez końcówkę Krella i końcówki Marantza (też THX).

Natomiast Thiele CS3.6, które dotychczas grały na frontach, staną się zestawami dedykowanymi do stereo i napędzane będą z lampowego Unisona S6.

Za źródło służyć będą: dla CD player CEC-a, dla BD i DVD SONY BDP-S5000S, dla HD DVD Toshiba XE1, dla SACD i DVD-Audio Marantz DV8300, a dla wszelkiej maści FLAC-ów, WAV-ów i MP3-ek Popcorn B-110. Za przetwornik dla stereo robi mój Tag McLaren AV32R, który wysterowuje potem Unisona, natomiast dźwięk HD kablami HDMI podłaczony będzie bezpośrednio do Onkyo 905.

Tak to ma z grubsza wyglądać.

I będzie mniam ;) .

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło matko O_o ale żeś to wszystko przemyślał hehehehe mózg ; p

Nie sądzę by było potrzebne tłumaczenie, że kolumny THX nie są dedykowane do muzyki. To chyba oczywiste. Ale za to jak grają w kinie O_O TO JEST TO! A myślę, że mimo wszystko warto mieć oddzielnie dobre stereo i wtedy jest mega wypas : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak Gmeru tylko nie wszyscy mają wystarczająco miejsca żeby zmieścić oba kompletne zestawy w jednym roomie.

Eeeeee, do stereo wystarcza często para znakomitych monitorów umieszczonych na standach, a to nie zajmuje aż tyle miejsca.

Poza tym głosniki THX mozesz powiesić na ścianach, gorzej z tym akurat subem :) bo to kolos nad kolosy.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Eeeeee, do stereo wystarcza często para znakomitych monitorów umieszczonych na standach, a to nie zajmuje aż tyle miejsca.

Poza tym głosniki THX mozesz powiesić na ścianach, gorzej z tym akurat subem :) bo to kolos nad kolosy.

Pozdro

Właśnie dzisiaj zamówiłem mailem. Zobaczymy co i kiedy odpowiedzą.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie dzisiaj zamówiłem mailem. Zobaczymy co i kiedy odpowiedzą.

Czekam cierpliwie na rozwój sprawy ... :). Jeżeli Ci się uda, to przynajmniej będę pewien, że to wykonalne z poziomu naszego cudownego kraju :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zamówiłem i dostałem potwierdzenie.

Koszt przesyłki do Warszawy zestawu 7.1 to 176, - EUR.

Niestety drogo bo to waży ok. 122 kg netto czyli pewnie ze 140 kg brutto.

Sprawdzam opcję innego przewoźnika.

Cena jak z katalogo po tej obniżce 500 EUR. Z nimi gorzej niż z Żydami, ja nie mam zdrowia i ochoty się więcej targować. Oni nie chcieli nic opuścić już w grudniu jak cena była normalna. Jak Wam się uda to proszę bardzo.

Jak przesyłka przyjedzie to dam znać.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<Sprawdzam opcję innego przewoźnika> napeno nie bedzie taniej.Ja zaplacilem 110euro jedna paczka ubezpieczona na 500euro i bylo ich 3 rzaem waga jakies 70 kilo < bylo max 150euro a terz angry:http://www.teufel.de/Magazin/Intern/TeufelGuide/ <Z nimi gorzej niż z Żydami>targowac sie z niemcami hmm male szanse ;)B)

Edytowane przez merkusTHX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam ... przyjechały !!! :P:rolleyes::rolleyes:

Wielka i ciężka paleta ... ale nie obyło sie bez wpadki. Teufel przez pomyłkę przysłał zestaw 5.1 zamiast 7.1 :angry: ale juz wysyłają (na swój koszt) brakujące dwa głośniki :rolleyes: .

Do wstawienia suba do salonu potrzebowałem drugiego murzyna, waży 55 kg. Masakra. I jest wielki jak stolik.

Wykładzina orzechowa bardzo ładnie zrobiona, głosniki od góry wykończone na pół mat czarnym proszkowym lakierem.

Bardzo pozytywnie zaskoczyły mnie przetworniki średio- i niskotonowe w dipolach. Wszędzie oczywiście tekstylne kopułki i to słychać, góra jest znakomita, choć jak Panda przejedzie pałeczkami po stole to aż ciarki po plecach przechodzą. Subwoofer ... marzenie. dwa wielkie przetworniki więc spodziewałem się nawału basu i zawalenia dachu a tutaj szok ... ten subwoofer gra !!! Przestrzeń marzenie. Spójnośc przedniej sceny rewelacyjna i referencyjna, w końcu trzy identyczne głosniki i przetworniki. bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie spójność tyłu (dla 5.1) z przodem. Te dipole są fantastyczne, scena tylna i spójnośc z przednia są lepsze niż w moich dotychczasowych bipolach. BTW mozna je przełączać w opcjach: dipol/bipol/monopol.

To tyle na szybko po podłączeniu i pierwszych odsłuchach w systemie 5.1. Jak sie wszystko wygrzeje to spodziewajcie się Mega-Testu.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to czekamy z niecierpliwoscia,jak zmienie mieszkanie ten zestaw musi byc u mnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratuluje Piotr !!!

ja celuję w Teufel Theater 10, ale to trochę później, tak za 2 lata, na razie Jamo THX Ultra System Two 7.1 musi mi wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie trwalo wygrzewanie okolo 100 godzin zrobily sie spokojniejsze wysokie troche zbladly ale to bylo do przewidzenia bo na poczatku bylo ich zaduzo.Pmcomp sprawdzales juz jak nisko schodzi basik bardzo by mnie to ciekawilo ponoc tylko do do 20HZ ale ja sadze ze mniej jak jakis problemik z ISTRUKCJA do basika pisz :P pozdrawiam fanow TEUFA :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pmcomp a jaki zestaw zakupiłeś ???

kolego, to jest Teufel Theater 8, w wersji Cinema 7.1, jest o tym np. w poście 16...

Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...